Gönderen Konu: PRİNS VSI-2 SİSTEMİNİ TAKTIRDIM. İLK İZLENİMLERİM.  (Okunma sayısı 3530 defa)

mfatihtuba

• FATİH
2009 Honda Accord aracım. 90.000 km. bakımını yaptırdıktan sonra 23.07.2014 tarihinde sabah 10.00'da Ankara Ostim'de bulunan Kayra Otogaza (Tufan Usta ve adını hatırlayamadığım ancak gizli bilirkişi gibi duran ortağına) aracımı teslim ettim ve 24.07.2014 tarihinde saat 15.00'te teslim aldım. Montajın ilk günü tamamen aracın başındaydım. Sordum, sorguladım, öğrendim, gözlemledim. Ustalar sabırla cevapladı ve iyi ağırladılar. Normalde servise müşteri kabul etmediklerini söylediler ancak bana bir şey demediler. Zararsızmışım. :) Ben de, "deseydiniz zaten montajı iptal edin derdim" dedim. :) Neyse.

Montajdan önce istediklerim şunlardı:
1. Bilgili, ilgili, nazik ve yardımsever bir ekip. Çoluk çocuğun veya ustaların cins cins bakışlarına hedef olmamak. Sorduğum sorulara ve merak ettiğim hususlara duyarsız kalınmaması. Uyarılarımın dikkate alınması vb.
2. Prins vsi-2 sisteminin bir bütün olarak eksiksiz montajı. (Regülatör siyah vsi, enjektörler siyah kısa khein vb.)
3. Lpg dolum ağzının benzin dolum ağzının yanına montajı. (MMO'dan kusursuz geçti. Sorun yok.)
4. Sallantısız, tıkırtısız, benzine atma sorunu olmayan, kesinlikle kusursuz bir araç teslim almak.

Arkadaşlar, montaj yapan ustalar, gerçekten usta. Nereden mi anladım? Öncelikle ahlaklı insanlar. Ticaret etiğini gayet iyi biliyorlar. Şöyle ki, ilk gün aracı teslim ettim, ikinci gün aracı teslim almaya gittim. Gittiğimde karşıladılar, yol testlerinin yapıldığını, araçta hiçbir sorunun olmadığını ve sistemin nasıl çalıştığını, göstergenin işleyişini anlattılar. Tabi bunlar bana yetmez. Bindirdim montajı yapan ustayı yanıma teste çıktım. Normalde hızlı kullanmam ama akıcı kullanırım. Ostim uzay çağı caddesinden Batıkent istikametine kadar hem gidişte hem de dönüşte, dip gaz üstüne dip gaz, red line üstüne red line yaptım. Vites kulakçıklarını bir yukarı bir aşağı hareket ettirdim. Motor freni, dip gaz, red line... Usta bile hayretle beni izledi ve "abi sen normalde böyle kullanmıyorsun dimi" dedi. O derece zorladım motoru. Benzinden hiçbir farkı olmayacağını, hatta benzinde mi gazda mı gittiğimi anlayamayacağımı söylediklerinde "yav hehe" diyordum içimden ama cidden ustaların dediği gibi çıkınca bir dumura uğramadım değil. Ancak tabii ki çok sevindim ve tebrik ettim.

Sonra dükkana gittik, hepsine ayrı ayrı teşekkür ettim. Ortalığı süpüren çırak da dâhil. Montajda büyük emeği olan usta ve kalfalara kesemin yettiğince bahşişimi verdim. Buraya kadar her şey mükemmeldi. Ancak daha mükemmel olan ve o kişilere "gerçek usta" dememin sebebi başka. O da şu: Telefonda görüşüp randevu aldıktan sonra, adamlar bir kere bile ödemeden konu açmadılar. "Abi muhasebeye çıkalım, büroya geçelim, ödemeyi alalım, nasıl ödeyeceksin" vb. hiç bir soru sormadılar. Neden biliyor musunuz? Çünkü bence yaptıkları işten eminler. "Önce parayı alalım, sonrasına bakarız" mantığını taşımıyorlar. Adamlar her işlerinde zımni bir garanti vermiş oluyorlar böylelikle. Bu durum ticari ahlak bakımından benim için çok önemliydi.

Sonrasında Ankara MMO'da sızdırmazlık testine girdim. Hiçbir sorun yok. Raporumu aldım. Oradan Şaşmaz'a geçtim ve mat siyah renk olan alt dış plastiği kırık sağ dikiz aynamı söktürüp, 2002 stopta tamir ettirdim ve hemen yanındaki boyacıda boyattım. Sizde kırık plastik aksamlarınızın (tampon, ayna vb.) tamamını burada yaptırabilirsiniz. Muhteşem işçilikleri var. Ayna sökümüne ve montajına (kapı söküldü tabi bir elektrik ustasında) 30TL, ayna tamirine 30TL ve boyacıya 20TL verdim. Boyacı 10TL istedi. (Şaka gibi, 10 TL isteyince 20 TL verdim ustaya) Hepsi muhteşemdi. Bayramdan sonra o boyacıya marşpiyelimi ve yandaki jantçıda da jantlarımı boyatacağım. Bunları niye anlatıyorum? Montajdan sonra, bir oraya bir buraya Şaşmaz'ın altını üstüne getirdim. Belki 50 kere kontak açıp kapattım. Lpg'de hiçbir sorun yok. İnşallah böyle devam eder. 1500 km. sonra kontrole çağırdılar.

En çok merak edilen sanırım fiyat meselesi. Prins VSI-2 sistemine, test için alınan 50TL otogaz dahil peşin 2.900TL verdim. Aynı sistem için başka bir yetkili prins bayiinden 2.450TL fiyat almıştım ancak forumlardaki yorumları okuduğumda Tufan Usta ve Kayra Otogaz ekibinin çok övüldüğünü görünce, fiyat farkına aldırmadım. İyi ki de öyle yapmışım. Size de tavsiyem böyle davranmanız.

Bitmiş halinin fotolarını çekmedim henüz çünkü bugün çok yoğun geçti. Ancak en kısa zamanda sistemin fotolarını ekleyeceğim. Merak ettikleriniz olursa, seve seve yanıtlarım.

kaamobe

Ynt: PRİNS VSI-2 SİSTEMİNİ TAKTIRDIM. İLK İZLENİMLERİM.
« Yanıtla #1 : Temmuz 24, 2014, 11:37:55 ÖS »
hayırlı olsun..ben de brc taktırmak istiyorum ama sizin anlattığınız tür de bir usta arıyorum ist avrupa yakasında...neyse tekrar hayırlı olsun..

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #2 : Eylül 08, 2014, 10:22:36 ÖS »
Abicim ne güzel yazmışsın ya sonuna kadar okudum, ufak çaplı metinsel belgesel gibi :)
Bende yarın atiker taktırıcam Allah'ın izniyle umarım bende senn gibi memnun kalırım.
LPG sistemın hayırlı olsun, Allah pişman etmesin- KAzasız belasız sürüşler diliyorum.

mfatihtuba

• FATİH
« Yanıtla #3 : Eylül 12, 2014, 12:44:32 ÖÖ »
Abicim ne güzel yazmışsın ya sonuna kadar okudum, ufak çaplı metinsel belgesel gibi :)
Bende yarın atiker taktırıcam Allah'ın izniyle umarım bende senn gibi memnun kalırım.
LPG sistemın hayırlı olsun, Allah pişman etmesin- KAzasız belasız sürüşler diliyorum.

Eyvallah kardeşim sağolasın. İnşallah sen de çok memnun kalırsın montajdan ve üründen.

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #4 : Eylül 12, 2014, 01:43:12 ÖÖ »
AKL OBD II kit taktırdım bende. Ustamız sağolsun adana da tekten. acele etmeden yavaş yavaş sindire sindire yaptı sağolsun.
Allah kimseyi pişman etmesin, hakkımızda hayırlısı olsun. Saygılar.

mfatihtuba

• FATİH
« Yanıtla #5 : Eylül 13, 2014, 12:46:31 ÖÖ »
AKL OBD II kit taktırdım bende. Ustamız sağolsun adana da tekten. acele etmeden yavaş yavaş sindire sindire yaptı sağolsun.
Allah kimseyi pişman etmesin, hakkımızda hayırlısı olsun. Saygılar.
Güle güle kullan.