Gönderen Konu: PRINS VSI-2 MONTAJI  (Okunma sayısı 18062 defa)

rajoca

PRINS VSI-2 MONTAJI
« : Mart 06, 2012, 06:50:37 ÖS »
Arkadaşlar uzun araştırmalarımdan sonra bu hafta içinde 2011 model honda civic sedan aracıma prıns vsı-2 lpg montajına karar verdim önümüzdeki hafta içinde inşallah valve care li taktıracağım, aracımı bu güne kadar servis dışında hiçbir yere götürmedim ancak en son honda servisinin brc my 11 kite sırf garanti için 2700 tl (ruhsat işlemleri HARİÇ) fiyat istemesi beni garanti işinden soğuttu , ha birde zaten geçen ay aracımın 6lı cd çaları arıza verdi servise götürdüm göya garantili adamlar bana orijinalmi yoksa kopya cd mi kullandınız diye sorduklarında bunların her garanti lazım olduğunda yan çizmeye çalışacaklarını anladım  >%Sakin
           Bundan sonrası artık bu montaj işini nerede yaptıracağım a karar vermek, aslında karar verdim gibi ama yinede sizlerinde değerli görüşlerini almak istedim,ben şaşmazda memduh ustayı düşünüyorum sizlerin önerebileceğiniz ankarada başarısı kanıtlanmış prins bayisi var mıdır ?  (reklam olmasın derseniz özelden msj atmanızı rica ederim,tecrübe sahiplerinin görüşleri önemli , bu forumunda en önemli amaçlarından birisi tecrübelerimizi paylaşmak değilmi zaten. >=ok) Şimdiden teşekkürler  :emo

dadasonur

Ynt: PRINS VSI-2 MONTAJI
« Yanıtla #1 : Mart 06, 2012, 07:40:39 ÖS »
hocam prins iyi bi tercih bence prins bölge bayiisinde yaptırırsan bi sıkıntı olmaz inşallah, zaten adamlar sık sık bu tip araçlara montaj yapıyorlar, montajda fotoğraf ve yakıt değerleriniz hakkında bilgileri bekliyoruz hayırlı olsun.

ZAFER_37

« Yanıtla #2 : Mart 06, 2012, 07:54:44 ÖS »
bende prins ve brc arasında kaldım araç 2012 model servis 3000 tl fiyat verdi (honda cem) normalde brc 1700 ,bence bu fırsatçılık diye düşünüyorum.Ama benim tercihim pipolu olması sebebiyle galiba brc olacak montaj resimlerini bekliyoruz... hayırlısı olsun

rajoca

« Yanıtla #3 : Mart 06, 2012, 07:56:07 ÖS »
hocam prins iyi bi tercih bence prins bölge bayiisinde yaptırırsan bi sıkıntı olmaz inşallah, zaten adamlar sık sık bu tip araçlara montaj yapıyorlar, montajda fotoğraf ve yakıt değerleriniz hakkında bilgileri bekliyoruz hayırlı olsun.

prins bölge bayisi ????

ZAFER_37

« Yanıtla #4 : Mart 06, 2012, 08:02:46 ÖS »
Ankarada prinse  ne kadar fiyat verdiler ,yağlama sistemi taktıracakmısınız?

rajoca

« Yanıtla #5 : Mart 06, 2012, 08:03:54 ÖS »
2900tl nakit yağlama dahil 3100tl 10 taksit

rajoca

« Yanıtla #6 : Mart 06, 2012, 08:04:48 ÖS »
yağlama orijinal valve care (başka şeylerde oluyormuş ondan belirttim)

dadasonur

« Yanıtla #7 : Mart 06, 2012, 08:07:47 ÖS »
http://www.prins-tr.com/    soll altta bölge bayiileri adresleri var

rajoca

« Yanıtla #8 : Mart 06, 2012, 08:17:52 ÖS »
http://www.prins-tr.com/    soll altta bölge bayiileri adresleri var
teşekkürler yani bölge bayisinden yaptırsam daha iyi olur diyorsunuz , o zaman tavsiye edebileceğiniz bölge bayisi hangisidir ?
özbek opel ile turkuaz benim iyi olarak duyduklarım , sizlerde yardımcı olurmusunuz

ZAFER_37

« Yanıtla #9 : Mart 06, 2012, 08:30:29 ÖS »
istanbulda valve care ile birlikte sormuştum 2700-2800 gibi bi rakam vermişlerdi ama taksitli olup olmadığını hatırlamıyorum.Belki arayıp sorarsın telefonu ve adresi aşağıda var.ben ankarada yaptırmanı tavsiye ederim ileride bi sorun çıktımı daha kolay halledersin,ama en azından fiyatta indirim yaparlar belki...
Adres :
  19 Mayıs Cd. Nova Baran Plaza No: 4 Kat: 13-17 34360 Şişli - İstanbul

Telefon :
  0212 232 04 00 | 0212 219 74 00 | 0212 315 76 00

rajoca

« Yanıtla #10 : Mart 06, 2012, 08:44:19 ÖS »
istanbulda valve care ile birlikte sormuştum 2700-2800 gibi bi rakam vermişlerdi ama taksitli olup olmadığını hatırlamıyorum.Belki arayıp sorarsın telefonu ve adresi aşağıda var.ben ankarada yaptırmanı tavsiye ederim ileride bi sorun çıktımı daha kolay halledersin,ama en azından fiyatta indirim yaparlar belki...
Adres :
  19 Mayıs Cd. Nova Baran Plaza No: 4 Kat: 13-17 34360 Şişli - İstanbul

Telefon :
  0212 232 04 00 | 0212 219 74 00 | 0212 315 76 00

ilgine teşekkür ederim

rajoca

« Yanıtla #11 : Mart 06, 2012, 08:45:44 ÖS »
özbek opel prins bayii ile turkuaz mühendislik prins bayileri hakkında tecrrübesi yada bilgisi olan arkadaş yok sanırım :-(

rajoca

« Yanıtla #12 : Mart 07, 2012, 04:34:21 ÖS »
yarın sabah ankara şaşmaz özbek opel prins bayiinde taktırıyorum , valve care li ,sonunda benzin illetinden kurtuluyorum :-)

bbhnda

« Yanıtla #13 : Mart 07, 2012, 05:12:39 ÖS »
yarın sabah ankara şaşmaz özbek opel prins bayiinde taktırıyorum , valve care li ,sonunda benzin illetinden kurtuluyorum :-)

hayırlı olsun diyeyim :D tüketim değerlerini ve montaj aşamalarını paylaşırsınız artık.montaj aşamaları fotolu olursa daha yararlı olur :D şimdiden hayırlı olsun.

propofol07

« Yanıtla #14 : Mart 07, 2012, 05:23:48 ÖS »
hocam doğru karar vermişsin. bende 4 ay önce civic 2009 otm. aracıma prins kiti taktırdım. çok da memnunum uzun yol gidiyorum hatırı sayılır rampa çıkıyorum ama performansında hiçbir kayıp yok.

rajoca

« Yanıtla #15 : Mart 07, 2012, 06:11:25 ÖS »
teşekkürler arkadaşlar hepinize kazasız belasız arızasız sürüşler dilerim ,ancak birde bu ruhsata işletme falan angarya işler varya onlar nelerdir sırasıyla ne yapmam gerek , yardımcı olurmusunuz ? (birde bu işlemleri 2 ay sonra falan yaptırsam bi ceza falan ödermiyim o tarihte yaptırırken beklettiğim için ???)

propofol07

« Yanıtla #16 : Mart 07, 2012, 06:51:06 ÖS »
hocam önce ilk kez muayeneye gideceğin için sızdırmazlık raporu ve şoförler odasından ek-1 belgesi alacaksın. sonra araç muayeneye gidip ruhsata işleteceksin. muayene öncesi egzos emisyonunu da yaptırırsan iyi olur. bazı muayene istasyonları egzos pulu veriyor ama önce yaptırırsan vakit kazanırsın. en son olarak trafiğe gidip ruhsata işleteceksin. ancak bu işlere başlamadan önce proje fatura gibi evrakları taktırdığın yerden alman lazım.

rajoca

« Yanıtla #17 : Mart 09, 2012, 10:24:50 ÖÖ »
hocam önce ilk kez muayeneye gideceğin için sızdırmazlık raporu ve şoförler odasından ek-1 belgesi alacaksın. sonra araç muayeneye gidip ruhsata işleteceksin. muayene öncesi egzos emisyonunu da yaptırırsan iyi olur. bazı muayene istasyonları egzos pulu veriyor ama önce yaptırırsan vakit kazanırsın. en son olarak trafiğe gidip ruhsata işleteceksin. ancak bu işlere başlamadan önce proje fatura gibi evrakları taktırdığın yerden alman lazım.

teşekkür ederim pazartesi ve salı günleri bu işleri halledeceğim inşallah :-)

rajoca

« Yanıtla #18 : Mart 09, 2012, 10:47:24 ÖÖ »
Arkadaşlar dün aracımı sabah 09.00 da bıraktım (aslında bırakmadım sayılır bi öğlen 11-15 saatleri arası ayrıldım ordan  :kurba)akşam 20.00 da aracımın işlemleri bitmişti, şaşmazda özbek opel servisi(ahmet özbek) prins bayiinde montaj yapıldı(reklama girer diye yazmayacaktım ama bu seferde lpg dönüşümü yaptırmak isteyen arkadaşlara en ufak fikir edinmelerini sağlayamamış olacağız,işçilikleri temiz özenli gibi geldi bana ama şunuda belirteyim bu işlerden pek anlamam bu güne dek aracım honda servisi dışına çıkmamıştı yani bu şahsi düşüncem), aracı bu sabahta kullandım ilk izlenimlerim;
-arıza lambası hiç yanmadı
-rolantide titreme yok
-enjektör sesi fark edilmiyor aracım benzinde çalışır gibi
-5-6 bin devirlere çıkıp hızlandım aracın ivmelenmesi eskisi gibi
-ben çok ince detaylara dikkat ederim aracı çalıştırdığımda lpg devreye girerken çok hafif titrer gibi oluyor (ama bunu araç dururken içinde pür dikkat aracın motor sesini dinleyerek fark ettim   :kurba >%6rol yoksa sürüş esnasında fark edilmiyor  :kiskis)
-yokuş henüz fazla yol yapmadığımdan tam test ettim diyemem ama bu sabah saat 5 civarı eskişehir yolu kızılay istikameti ODTÜ kavşağa yaklaşırken sanırım bir süre rampa çıkıyorsunuz orada 5.viteste 80-90 km aralığında çıktım 4 e düşme gereği duymadım aynı eskiden olduğu gibi geldi tırmanış  >=ok

tabi arkadaşlar bu yazdıklarım ilk bakış,yani daha bu montaj yada kit için süper montaj harika durmayın koşun yaptırın falan gibi tabirler kullanmak çok saçma olur daha uzun süreli test etmek lazım , zamanla herhangi bir sorun yaşarsam belirteceğim (kimileri falanca kiti taktırdım filanca usta taktı süper oldu benzinden bile iyi oldu falan gibi daha takıldığının ertesi günü yorumlar yazıyor bence bu memleketimizde çok sık rastlanan kendi malını övme zihniyetidir >%Sakin bende bundan nefret ederim . belirtmek istedim saygılar :emo)

fotoları eklemeye çalışayım

rajoca

« Yanıtla #20 : Mart 09, 2012, 11:04:08 ÖÖ »
simit tank STEP marka (tomasetto şamandralı) 56Lt , bagajda çökme yada yükselti oluşturmuyor ,yani stepnenin yan taraflarında hondanın yapmış olduğu köpük malzemelerle aynı yükseklikte kalıyor böylece bagajınızı eskisi gibi kullanıyorsunuz 

rajoca

« Yanıtla #21 : Mart 09, 2012, 11:11:10 ÖÖ »
son olarak fiyat ; 2900tl valve careli prıns vsı-2
ödeme şeklim 1000 TL nakit , 190 TL x10 taksit,tamamını 10 taksit derseniz 300 TL x10 = 3000 TL oluyormuş bilginize

rajoca

« Yanıtla #22 : Mart 09, 2012, 11:15:28 ÖÖ »
Arkadaşlar bi şeye kafam takıldı o da bu direksiyonun altında gaz pedalının falan orada eğilip baktığımda şöyle bir görüntü oluşmuş, sanırım orada bulunan plastik parçatı söküp biraz sağa almışlar ondan kaynaklı , bu lpg tuşunu koydukları yerin alt tarafındada bir cihaz görünüyor bu normalmıdır , bilgisi olan birileri yardımcı olurlarsa sevinirim

http://img853.imageshack.us/img853/2079/fotoraf0291p.jpg

rajoca

« Yanıtla #24 : Mart 09, 2012, 04:27:07 ÖS »
bu akşam motor arıza lambası yandı prins bayisine gittiğimde usta cihazla kontrol etti cihazın ekranında fakir karışım yazıyordu sorduğumda usta gazın az gittiğini söyledi 5dk kadar bi cihazla ayar yaptı sonrasında arıza lambası söndü, şimdilik bu kadar.