Gönderen Konu: PRİNS -MTM- BRC GÜNCEL FİYAT TERCİH  (Okunma sayısı 18817 defa)

mustalli

PRİNS -MTM- BRC GÜNCEL FİYAT TERCİH
« : Mart 07, 2014, 04:06:16 ÖS »
Arkadaşlar aracım 35 binde trafık olmayan yerde sakın kullanımda 8.2lt Ankara şehir içi 10-11 lt falan yakıyor yakıt bı turlu daha ınmıyo
lpg takmaya ınat etsemde 2bın km dayanabıldım:)
Lpg fiyat araştırması yaptım çorumda erdoğan ustadan fıyat aldım,
PRİNS 2100
MTM  2000
BRC   1700
Fiyatlar nasıl enkjektörden dolayı mtm farkı degermı
enjektörler ses yaparmı gercı cıvıc zaten seslı bı arac :)
muayene kasımda sımdı işletmesem sıkıntı olurmu kasımda yaptırcagım zaman yapsam
yardımcı olursanız sevınırım teş..

davyjones24

Ynt: PRİNS -MTM- BRC GÜNCEL FİYAT TERCİH
« Yanıtla #1 : Mart 07, 2014, 04:35:24 ÖS »
mtm en iyisi kheın enjektörden dolayı...prins prins enjektörlü olmasa zaten 3000 tl cıvarında olurdu...1 mtm 2 brc 3 prıns bence
işletme konusu bence hemen işletip muayeneye sokun kafanız rahat olsun...

mustalli

« Yanıtla #2 : Mart 07, 2014, 05:46:30 ÖS »
mtm en iyisi kheın enjektörden dolayı...prins prins enjektörlü olmasa zaten 3000 tl cıvarında olurdu...1 mtm 2 brc 3 prıns bence
yukardaki fiyatlar yağlamalı sistemmidir?
Ankarada bu fiyatlar nasıl?

Mete57

« Yanıtla #3 : Mart 07, 2014, 08:28:33 ÖS »
ben yağlamalı olan sadece landirenzo biliyorum

By_emre

« Yanıtla #4 : Mart 07, 2014, 09:08:52 ÖS »
Yaglama sistemi 100-150 tl'ye montaji yapjliyor kit farketmez atiker obd'li taktirirsiniz + yaglama sisteminide ekstra taktirabilirsiniz

SU-vic

• Süleyman
    • Benimkisi :)
« Yanıtla #5 : Mart 07, 2014, 09:10:02 ÖS »
Bence isletme konusunda aceleye qerek yok. Hic bi polis durdurup da bu arabada tup varmi işli mi diye bakmiyo, şayet  bakarsa qider hemen isletirsiniz cok bi cezasi yok diye biliyorum.

mustalli

« Yanıtla #6 : Mart 07, 2014, 10:49:14 ÖS »
Ankara da bu işin ehli usta tanıyormusunuz yakın zamanda ankara da taktırıp tavsiye eden varmı yukardaki fiyatlar 9 taksit

tüp taktırırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor
mesela manıfolt delınmıyomuş bazıları delıyomuş dıye duydum
brc taksak değişik modelleri varmı mesela my 11 kiti duydum baska varmı?

Antoni54

« Yanıtla #7 : Mart 07, 2014, 11:02:45 ÖS »
MTM Tüp Arayan Varsa Aracımdan Çıkan 2 Yıllık Lpg Kiti Var Eksiksiz Simit Tank 500 TL ye Vericem Temiz Durumda.

mustalli

« Yanıtla #8 : Mart 08, 2014, 12:37:37 ÖS »
mtm kit 2000 tl brc honda kit 1800 tl hangisini tavsiye edersiniz
brc honda kitten memnun olmayan varmı manifolt delinmeyip pipo takılması sorun olur diyo bazı ustalar,
sorun yaşayan oldumu?
« Son Düzenleme: Mart 08, 2014, 12:38:15 ÖS Gönderen: mustalli »

By_emre

« Yanıtla #9 : Mart 08, 2014, 01:28:29 ÖS »
Keihin enjektörlü olanlar daha iyidir. Manifoldu söküp öyle delmesi daha sağlıklı öpür türlü her ne kadar ters matkapda olsa çapak kaçma riski mevcut. BRC'de ise pipo olayı var manifold delinmiyor benzin girişleri çift yapılıyor '' Y '' şekli gibi bu sayede en yakın noktadan gaz yanma odasına gidiyor haliyle çapak kaçma , delme vs sorunu yok. ben yerinizde olsam hazır fiyat farklıda yakınken mtm kit veya prins taktırırım enjektörleri nedeniyle

mustalli

« Yanıtla #10 : Mart 08, 2014, 02:43:45 ÖS »
Keihin enjektörlü olanlar daha iyidir. Manifoldu söküp öyle delmesi daha sağlıklı öpür türlü her ne kadar ters matkapda olsa çapak kaçma riski mevcut. BRC'de ise pipo olayı var manifold delinmiyor benzin girişleri çift yapılıyor '' Y '' şekli gibi bu sayede en yakın noktadan gaz yanma odasına gidiyor haliyle çapak kaçma , delme vs sorunu yok. ben yerinizde olsam hazır fiyat farklıda yakınken mtm kit veya prins taktırırım enjektörleri nedeniyle
Keihin enjektörlü mtm 2000
Keihin enjektörlü prins 2700 civarı o 2100 olan prins sılvırlıne yanı prıns enjektorluymus ve obd deteklemıyormus yıllık bakımda 140 tl onu dırek eledım
şimdi mtm yada brc honda kiti düşünüyorum
mtm takacak usta 50 tl daha verırsen pipolu yaparım dedı ama tavsıye etmıyorum dedı pipoyu
ağırlık mtm olacak gibi enjektörler ağır basıyo
Ankarada SİSTEM MÜHENDİSLİK le görüştüm memnun olan yada olmayan varsa faydalı olur.

By_emre

« Yanıtla #11 : Mart 08, 2014, 08:39:08 ÖS »
Ben mtm tavsiye ederim keihin enjektörlü olsun manifoldu araç üzerinde deldirmeyin pipoyu neden tavsiye etmedi onu merak ettim ? benzin enjektörleri biraz geri geliyor o sebepden mi acaba diye düşünüyorum manifold'da doğru açıdan delindiği sürece sorun olmaz lütfen ustanızın refaranslarına bakın ve iyi araştırın isterseniz bende ankaradan iyi usta araştırayım ? bir kaç samimiğ olduğum usta var onlardan bilgi alabilirim ankarada işih ehli kimdir gibisinden

mustalli

« Yanıtla #12 : Mart 08, 2014, 09:58:31 ÖS »
Ben mtm tavsiye ederim keihin enjektörlü olsun manifoldu araç üzerinde deldirmeyin pipoyu neden tavsiye etmedi onu merak ettim ? benzin enjektörleri biraz geri geliyor o sebepden mi acaba diye düşünüyorum manifold'da doğru açıdan delindiği sürece sorun olmaz lütfen ustanızın refaranslarına bakın ve iyi araştırın isterseniz bende ankaradan iyi usta araştırayım ? bir kaç samimiğ olduğum usta var onlardan bilgi alabilirim ankarada işih ehli kimdir gibisinden
ilginiz için teş. ustaya sordum dedıgınız gıbı manıfoldu çıkarıp deliyormus
pipoyu dedıgınız gıbı uzak kalıyormus falan dedı mtm de karar kıldım gibi ama çorumdakı honda kıtıde aklımı kurcalıyo enjektörden dolayıama  mtm olcak gibi
Ayrıca usta yağlamalı sisteme gerek yok dedi subaplar çelik bişey olmaz dedi
« Son Düzenleme: Mart 08, 2014, 10:00:33 ÖS Gönderen: mustalli »

By_emre

« Yanıtla #13 : Mart 09, 2014, 10:59:25 ÖÖ »
Yaglamaya gerek yok manifolduda cikarip delicekse taktirin :) aracinizin basinda durun

mustalli

« Yanıtla #14 : Mart 09, 2014, 09:26:22 ÖS »
Ankara mocan ı aradım BRC Honda kit peşin 1750 taksitle 1800
çorum özençler brc honda kit  peşin 1750 takitle 1850
Bi yerde okumuştum yapıştırayım aynen

ALINTI
(Tunalı TELEFLEX montajı yaparken benzin enjektörlerinin dibinden LPG enjektörlerini bağlamış. Her silindire ayrı ayrı enjektör bağlamışlar. Araç benzinde neyse LPG'de hemen hemen aynı performansı veriyor)
dogrumu bu mtm yada brc aynısını yapmazmı dogruysa super olur.

mustalli

« Yanıtla #15 : Mart 10, 2014, 11:43:52 ÖÖ »
teleftex bayii aradım kesınlıkle honda kıtı brc taktırma dedı pipo sisteminde benzin enjektörleri geri çekiliyo vs tavsiye etmem dedi
mtm taktırabılırsın
prins 2100 olanı taktırma 2700 olanı taktırabılırsın dedı
teleflex peşin 2300 dedi
gelde işin içinden çık :)
ama şunu anladım hiçbi usta mtm ye kötü demedi
ama teleflex teki gibi montaj yaparlarmı bi soralım bakalım mtm ye araştırmaya devammmm

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #16 : Mart 10, 2014, 11:46:20 ÖÖ »
bende 8 aydir prins silverline var. cok memnunum. hem kaliteli hem sessiz.

By_emre

« Yanıtla #17 : Mart 10, 2014, 01:45:22 ÖS »
teleftex bayii aradım kesınlıkle honda kıtı brc taktırma dedı pipo sisteminde benzin enjektörleri geri çekiliyo vs tavsiye etmem dedi
mtm taktırabılırsın
teleflex peşin 2300 dedi
ama teleflex teki gibi montaj yaparlarmı bi soralım bakalım mtm ye araştırmaya devammmm

Dediğim gibi pipoyu bundan tavsiye etmiyorlar :) MTM Gönül rahatlığı ile taktırabilirsiniz.

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #18 : Mart 10, 2014, 03:10:45 ÖS »
Merhaba ;

Pipo Honda araçlarında %100 uyumludur. Pipo hakkında olumsuz konuşuluyorsa bu firma ;
*BRC Bayisi değildir
*Pipolu montaj ekstra işçilik ve maliyet gerektirir , bu nedenle bu işçiliği ve maliyeti düşürmek için söyleyebilir. 

mtm taktırabılırsın
teleflex peşin 2300 dedi

Dediğim gibi pipoyu bundan tavsiye etmiyorlar :) MTM Gönül rahatlığı ile taktırabilirsiniz.

mustalli

« Yanıtla #19 : Mart 10, 2014, 09:45:32 ÖS »
yoğun araştrımalar sonunda 2000tl 9 taksit kitmtm ye karar verdim yarın sabah taktırmaya gidecem inş.
Lpg tankı 47 lt simit depo
manifold sökülerek delinecek
gaz dolum yeride benzın kapagı içinde olacak şekilde anlaştık.
makina muhendıslerı odasını aradım benzin yakıt kapağı yanında sıkıntı olurmu diye
sebebini sordu neden boyle ıstıyosunuz dıye dedım altta olunca arka tampona baskı yapıyo pompacılar  tırnaklar kırılıyo falan tamam dedi veririz sıkıntı olmaz dedi
velhasıl boyle cvp yazan ilgilenen herkese teş.

By_emre

« Yanıtla #20 : Mart 10, 2014, 10:18:51 ÖS »
yoğun araştrımalar sonunda 2000tl 9 taksit kitmtm ye karar verdim yarın sabah taktırmaya gidecem inş.
Lpg tankı 47 lt simit depo
manifold sökülerek delinecek
gaz dolum yeride benzın kapagı içinde olacak şekilde anlaştık.
makina muhendıslerı odasını aradım benzin yakıt kapağı yanında sıkıntı olurmu diye
sebebini sordu neden boyle ıstıyosunuz dıye dedım altta olunca arka tampona baskı yapıyo pompacılar  tırnaklar kırılıyo falan tamam dedi veririz sıkıntı olmaz dedi
velhasıl boyle cvp yazan ilgilenen herkese teş.

aynen bu şekil benzin deposunun yanında olsun

23korg23

« Yanıtla #21 : Mart 15, 2014, 02:33:36 ÖS »
Mtm isabetli bir karar olmus insaallah hersey yolunda gider..  kit mtm nin tek farki enjektor degildir obd destegi olmasi ekipmanlarinin kaliteli olmasi ecu ve yazilimi vs vs... eskiden devir sinyali bobinden alinirdi bobinler yanardi arac gec calisirdi falan simdi nasil bilmiyorum ama mtm devir sinyalini enjektorden aliyor

fenomen1911

« Yanıtla #22 : Mart 26, 2014, 10:29:45 ÖÖ »

Yukarıda yanlış ve eksik bilgi var. Lütfen iyi araştırmadan kesin dille insanları bilgilendirmeyin.
Öncelikle Honda dünya genelinde Prins ile anlaşmalı. Bunu Honda genel sitesinden de görebilirsiniz. TR de BRC ile anlaşmasının sebebi sadece ve sadece servis ağı yaygın olmasından dolayı.

Tüpte 4 şey çok önemlidir.
1. Enjektörler
2. Regülatör
3. Yazılım
4. Enjektörlerin olabildiğince yanma odasına yakın mesafede işçilikle monte edilmesi.

Prins de size verilen fiyat "Silverline" versiyonu içindir. Birde Prins'in "VSI" diye en yeni teknolojisi var. Khein enjektör kullanıyor ve şu anda regülatörü piyasadaki en kuvvetli regülatördür. Bu sebeple aracı ne kadar zorlarsanız zorlayın benzinden takviye almaz. Lakin genelde 1.8 ve üzeri araçlar için ideal görülür.
Bu VSI'ın fiyatıda 2500 civarıdır.

Ayrıca dolum yerinide benzin kapağının oradan veriyorlar. Ben Honda Civic 2008 HB 1.8 İ-Vtec modeline taktıklarını gördüm. söylemeseler tüplü olduğunu sadece stepneye açıp bakınca anlarsınız.

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #23 : Mart 26, 2014, 01:47:53 ÖS »
bende 1.8 civic hb var. Prins silverline takılı henüz benzine geçirmeyi beceremedim. prins enjektör de gayet başarılı.

agundur

« Yanıtla #24 : Haziran 10, 2014, 11:11:19 ÖS »
Mustalli selam... lpg kitinden memnunmusun ? yakıt tüketimi nedir? bende 2007 accord aldım lpg taktırıcam kararsızım çoook.... t