Gönderen Konu: PRİNS Mİ ? BRC Mİ ?  (Okunma sayısı 14827 defa)

onur7106

PRİNS Mİ ? BRC Mİ ?
« : Temmuz 13, 2010, 09:01:29 ÖÖ »
Aracım 2004 Model PRİNS LPG Mİ DAHA UYUMLU YOKSA BRC Mİ ? KARARSIZ KALDIM HANGİSİNİ TAKTIRMALI ?   :con

honda2002

Ynt: PRİNS Mİ ? BRC Mİ ?
« Yanıtla #1 : Temmuz 13, 2010, 09:26:08 ÖÖ »
Aracım 2004 Model PRİNS LPG Mİ DAHA UYUMLU YOKSA BRC Mİ ? KARARSIZ KALDIM HANGİSİNİ TAKTIRMALI ?   :con

telefleks i de duşunun bence
hepsinden ayrı bir sistemi var
enjektorler direkt olarak manifolda takılıyor

onur7106

« Yanıtla #2 : Temmuz 13, 2010, 09:37:24 ÖÖ »
aha :D sende kafamı karıştırdın şimdi :)) :P sence hanqisi ii :D

washer

« Yanıtla #3 : Temmuz 13, 2010, 10:46:02 ÖÖ »
onur hocam ben de 1000 km sonra 20000 bakımından sonra taktırıcam lpg zira benzin iyice belimi bükmeye başladı,şimdi senin soruna gelirsek ben de araştırıyorum,ve kararım brc den yana olacak 1300 lira artı 10 taksit,prins ise 2000 liradan yukarı bir fiyat çekti,herkes bişeyler söylüyo markalar hakkında ama uyum işçilik bütçe hepsi seçimde önemli etken,eski aracımda brc vardı 80 bin km tık demedi çok ta memnundum,prins için de hiç kötü diyen duymadım ama dediğim gibi bütçe meselesi (şimdi yorum yapan çok olur 35-40 bin lira veriyoruz olacaksa en iyisi olsun 3 kuruş daha vermekten zarar gelmez diyen baya insan olur ama öyle olmuyo iştene rdeyse aynı kalitede olan iki sistemin illa pahallısı iyi olmak zorunda değildir) ,brc de yeni sisteme geçtiler my 07 diye bir versiyon,pipo yöntemi kullanıyolar delme falan yok,malzemeler italyan ithal,taktıranlarla sohbet etme fırsatım oldu sorun yaşayan nerdeyse duymadım,2 yıl direk garantisi var servis ağı yaygın,bunlar önemli kriterler,çok dolandım ben sanayi sanayi sırf program yok diye eski sistemin,iyi düşün  iyi araştır,montaj bu işin en can alıcı noktası...

onur7106

« Yanıtla #4 : Temmuz 13, 2010, 11:03:50 ÖÖ »
saolsın prins 1850 tl fiat cekti aradım konustum brc de 1600 tl taktırcagım yerler de cok güzel ödül almış firmalar ankarada 3.ü Türkiye de ise 9. sırada taktıranlar memnun 2 markayıda takıor bu firma

tzafer

« Yanıtla #5 : Temmuz 13, 2010, 01:13:01 ÖS »
faydası olurmu bilmem ama bende brc var sorunsuz olarak kullanıyorum montajı çok kaliteli yaptılar işçilikleri gayet başarılı >=ok

asvtec

« Yanıtla #6 : Temmuz 13, 2010, 03:29:20 ÖS »
Brc dogru tercıh

onur7106

« Yanıtla #7 : Temmuz 13, 2010, 06:34:29 ÖS »
hmm ankarada bu işi iyi yapan bi yer warmı ben Turkuaz otogaz firmasına taktırmayı düşünüorm da:S

abga

« Yanıtla #8 : Temmuz 13, 2010, 06:53:57 ÖS »
landirenzoooo gerisi yalan :D

honda2002

« Yanıtla #9 : Temmuz 13, 2010, 07:29:14 ÖS »

arkadaslar bu isin pirinin prins ya da teleflex olduğu söyleniyor hatta ünlü markaların sıfır araçlarına da bu markalar LPG uygulaması yapıyorlarmış

Şimdi sizin özellikle brc veya landirezzo önermenizin nedeni nedir ?
Prins teleflex pahalı olduğu için mı?
Ya da herkes brc taktirmis servisi daha yaygın olduğu için mı?
%20 civarı pahalı olduğu kesin ancak artık bu markaların da. Servisi yaygın artık.

Yanlış anlamayın bende yakın zaman LPG uygulaması yapacağın olmusken iyisi olsun performans kaybim minimum arıza lambası yanmasın istiyorum!

abga

« Yanıtla #10 : Temmuz 13, 2010, 07:37:12 ÖS »

arkadaslar bu isin pirinin prins ya da teleflex olduğu söyleniyor hatta ünlü markaların sıfır araçlarına da bu markalar LPG uygulaması yapıyorlarmış

Şimdi sizin özellikle brc veya landirezzo önermenizin nedeni nedir ?
Prins teleflex pahalı olduğu için mı?
Ya da herkes brc taktirmis servisi daha yaygın olduğu için mı?
%20 civarı pahalı olduğu kesin ancak artık bu markaların da. Servisi yaygın artık.

Yanlış anlamayın bende yakın zaman LPG uygulaması yapacağın olmusken iyisi olsun performans kaybim minimum arıza lambası yanmasın istiyorum!
benim landirenzo söylememin sebebi kullanan herkez çok memnun ve parçalarını bosch üretiyor diye biliyorum yani saglam kuruluş ve uzun süre garantili bir mal yakıt ekonamısıde saglıyor sorun çıkaran landirenzo duymadım görmedim fiyatıda ucuz deil çogu lpg ustasının aracındada landirenzo takılıdır kafa karıştırmayım ama benim tercihim landirenzo .

abga

« Yanıtla #11 : Temmuz 13, 2010, 07:40:40 ÖS »
sıralı sistem de 1 numara tartışmasız LANDİ RENZO.farkı sizde görün
tüm markaların çalışma sistemleri aynıdır.hatta kullandıkları malzemeler ve programlarıda aynıdır.dolayısıyle ister lavato ister brc ister zavoli ister tartarini vs... ne taktırırsanız taktırın sonuç fazla değişmeyecektir.çünki biraz öncede söylediğim gibi aynı malzemeleri kullanıyorlar farkları etiketleri.tüm markalar genel olarak 2 tip enjektör kullanır bunlar matrix vede valtek tip enjektördür.matrix enjektör sigara paketi ebatında bir bütün halindedir.valtek tipler ise 4 ayrı bobin görüntüsündedir.her iki tipin de hızı benzin enjektörüne göre düşüktür.benzin enjektör hızının %60ı kadardır.5000 devirden sonra ise hıza yetişemediği için sürekli açık kalır dolayısıyla motora ihtiyaçtan daha fazla miktarda lpg gönderilmiş olur. buda hemö performans hemde tasarruf kaybına neden olur.
******ancak LANDİ RENZO 8000 DEVRE KADAR DAHİ BENZİN ENJEKTÖR HIZINA YETİŞEBİLEN BOSCH MARKA ENJEKTÖR KULLANMAKTADIR VE BU ENJEKTÖTÖRÜN KULLANIM HAKKIDA SADECE LANDİ RENZOYA AİTTİR.DOLAYISIYLE EMSALLERİNE GÖRE ÇOK DAHA ÜSTÜN BİR PERFORMANS VEDE TASARRUF SAĞLAMAKTADIR.AYRICA PROGRAMSAL OLARAKTA DİĞER MARKALARA NAZARAN BİR ÇOK ÜSTÜNLÜKLERİ VARDIR.ÖRNEĞİN ARIZA TESBİT GİBİ.BİR SORUN OLDUĞUNDA SORUNU ARAMAYA GEREK YOK BİLGİSAYARDA SORUNUN NERDE OLDUĞUNU VEDE NEDEN KAYNAKLANDIĞINI GÖREBİLİRSİNİZ.TÜM ÜSTÜNLÜKLERİNİ YAZMAYA KALKSAM BİR HAYLİ UZUN OLACAĞINDAN KISA KESİYORUM.

alıntı yani çalıntıdır :D

honda2002

« Yanıtla #12 : Temmuz 13, 2010, 07:53:22 ÖS »
Çok teşekkür ederim
Landi Rezzo nun teleflexe göre ustunlugu var mıdır
teleflex te enjektorler manifolda direkt bağlandığı için perfomans kaybı hiç yok denecek kadar az olduğunu söylüyor ayrıca enjektorler oldukça sessizmis ve onlarda bosch marka kullaniyorlarmis
ayrıca motor arıza ışığı garantisi de veriyorlarmış

teknik bilgim sizden elbette azdır ancak bunları da teleflexin sitesinden okudum

siz ne dersiniz

onur7106

« Yanıtla #13 : Temmuz 14, 2010, 08:38:14 ÖÖ »
off biraz karar vermekte zorlancam gibi :)) okadar cok değişik bilgilere rastladımki hepside birbirinden farklı ve faydalı :)

fzthgosm

« Yanıtla #14 : Temmuz 14, 2010, 06:21:30 ÖS »
saolsın prins 1850 tl fiat cekti aradım konustum brc de 1600 tl taktırcagım yerler de cok güzel ödül almış firmalar ankarada 3.ü Türkiye de ise 9. sırada taktıranlar memnun 2 markayıda takıor bu firma

eger herşey dahil prinse 1850 tl demişlerse bence prins taktır.çünkü her lpg ustası(bayilik yapmayanlariçin) dedikleri ilk marka prins.bana kalırsa hemen hepsi aynı ama bu sitede de başka sitelerde de çok görüyorum prins çok övülüyor ancak fiyat olarak hep 2250 civarı bişey zikrediliyordu 1850 bence çok uygun

asvtec

« Yanıtla #15 : Temmuz 15, 2010, 12:33:20 ÖS »
Servis ağı yaygınlaşmadığı sürece prins bir adım geride.BRC yi tavsiye ederim.

riky73

« Yanıtla #16 : Temmuz 15, 2010, 04:14:14 ÖS »
Landirenzo distribütörü ile konuştum, enjektörler Bosch değilmiş, sadece enjektörleri bir arada tutan plastik rail Bosch marka imiş. İsteyen arayıp öğrenebilir.

accord55

« Yanıtla #17 : Temmuz 15, 2010, 05:51:17 ÖS »
ben brc kullanıyorum, şuana kadar bir problem çıkmadı, memnunum performans ve yakıt olarak...

benim konu dışında bir sorum olacak; araç lpg de yürürken klima kullanıldığında lpg mi tüketir yoksa benzin mi? bilmediğimden soruyorum...

asvtec

« Yanıtla #18 : Temmuz 15, 2010, 06:44:25 ÖS »
Lpg tuketır