Gönderen Konu: Prins , Memduh usta ve Arabamın salı buluşması var. Görüş ve yorumlar vede fotoğ  (Okunma sayısı 11006 defa)

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
2 aydır arabama ne taktırayım kime taktırayım derken Memduh ustayla görüştük. Kendisi Prinsi Türkiyeye getire kişi. Görüş ve fotoğrflları yayınlarım

mtl34

Görüş ve fotoğrfllarını beklıyoruz

atoz73

Mehmet Prins'i kaça taktırdınız  acaba ????

Mehmetttt

Mehmet Bey, Silverline mı yoksa VSI mı? Valvecare de var mı?

baron12

silverline on numara olur birebir uyumlu KACAMAN ABİMİN tavsıyesini aldım bende artık düşünmeye basladm
« Son Düzenleme: Haziran 17, 2012, 09:16:49 ÖS Gönderen: baron12 »

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
Evet değerli arkadaşlar salı günü Memduh ustanın yerine gittim. Sıraya girdim.

İlk olarak montaja benim Honda Civic ile başladılar. Yanında 3 tane elemanı var. 1 tanesi lpg tank kısmının montajını ve öne kadar olan boru bağlantısını yapıyor. Diğer iki genç usta ise çalıştıkları arabaların öndeki bağlantı sistemini kuruyor(Regülatör , enjektör , kablolar ... vb) . Her üç elemanda yaptıkları işte ustalar. ancak tank kısmının montajını yapan ustanın öndeki bağlantı sistemine karışmıyor . Memduh usta ise lpg ecusunun ayarlanmasına bakmakta ve sıkıntı olduğunda duruma bakmaktadır.
. Hatta aracımın öndeki motor montajında memduh ustam 5 dk civarında bulundu. Montaj 10 civarında başladı 2 ustanın kendi bölümlerindeki işiyle 3,5 saat civarında bitti. yani 2 ustayla tamamlandı. Muhtemelen tek usta olsaydı 5-6 saat sürerdi. Ancak erken bitmesi biraz tedirginliğe neden olsada arabanın lpg ile sorunsuz çalışması, motor arıza lambasının yanmaması, gaza geçişin hissedilmemesi, titreme yapmaması , anlaşılamayan motor verimi azalmasının olması ve ustalarla yapılan muhabbet , tedirginliğin mutluluğa dönüşmesine sebep oldu. Sadece ilk çalışmada gaza alışmasında titreme olur gibi oldu. Şimdi sıkıntı yok. İlk deponun 2. deponun ve 5. depoya kadar olan yakıt sarfiyatlarını yazacağım.

1000 km olunca tekrar kontrole gönderilecek . İnşallah güzel şeyler paylaşırız. Saygılar....

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
VSI2 khein enjektörlü taktırıldı. fiyat 2400 tl. Vlve care taktırılmadı . Çünkü yüksek devirlerde kullanan birisi değilim. silverline sistem kullanılmasında sıkıntı yok. Çünkü 2012 kasalara bile takılıyor.

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
Görüş ve fotoğrfllarını beklıyoruz
Mehmet Bey, Silverline mı yoksa VSI mı? Valvecare de var mı?
Evet değerli arkadaşlar salı günü Memduh ustanın yerine gittim. Sıraya girdim.

İlk olarak montaja benim Honda Civic ile başladılar. Yanında 3 tane elemanı var. 1 tanesi lpg tank kısmının montajını ve öne kadar olan boru bağlantısını yapıyor. Diğer iki genç usta ise çalıştıkları arabaların öndeki bağlantı sistemini kuruyor(Regülatör , enjektör , kablolar ... vb) . Her üç elemanda yaptıkları işte ustalar. ancak tank kısmının montajını yapan ustanın öndeki bağlantı sistemine karışmıyor . Memduh usta ise lpg ecusunun ayarlanmasına bakmakta ve sıkıntı olduğunda duruma bakmaktadır.
. Hatta aracımın öndeki motor montajında memduh ustam 5 dk civarında bulundu. Montaj 10 civarında başladı 2 ustanın kendi bölümlerindeki işiyle 3,5 saat civarında bitti. yani 2 ustayla tamamlandı. Muhtemelen tek usta olsaydı 5-6 saat sürerdi. Ancak erken bitmesi biraz tedirginliğe neden olsada arabanın lpg ile sorunsuz çalışması, motor arıza lambasının yanmaması, gaza geçişin hissedilmemesi, titreme yapmaması , anlaşılamayan motor verimi azalmasının olması ve ustalarla yapılan muhabbet , tedirginliğin mutluluğa dönüşmesine sebep oldu. Sadece ilk çalışmada gaza alışmasında titreme olur gibi oldu. Şimdi sıkıntı yok. İlk deponun 2. deponun ve 5. depoya kadar olan yakıt sarfiyatlarını yazacağım.

1000 km olunca tekrar kontrole gönderilecek . İnşallah güzel şeyler paylaşırız. Saygılar....

Mehmetttt

Güle güle kullanın Mehmet Bey, sorunsuz sürüşler...

Mehmetttt

Fotoğrafları da bekliyoruz...

kayaci26

Hayırlı olsun Mehmet Bey...

Burada kiti kaça taktırdığınızı taksit imakanını, servisin yerini de paylaş manızı rica edeceğim...

Kısmet bir gün belki bir Honda yı Prins ile buluşturma şerefi bize de nasip olur....

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn

Burada kiti kaça taktırdığınızı taksit imakanını, servisin yerini de paylaş manızı rica edeceğim...

Kısmet bir gün belki bir Honda yı Prins ile buluşturma şerefi bize de nasip olur....

RESİMLERİ EN KISA ZAMANDA YÜKLEYECEĞİM. PEŞİN 1000 TL KALANIDA 10 TAKSİT YAPTIRDIM.  YERİ ŞAŞMAZDA
MEMDUH USTA LPG DİYE ARATIRSANIZ OLUR.

KAYRA OTOGAZDA MEMNUN EDİCİ HİZMET KALİTESİ VAR. USTALARI İYİ. TUFAN USTA İYİ, MEMDUH USTA İYİ

ARAÇTA REGÜLATÖRÜN YERİ GÖZÜKMÜYOR. ENJEKTÖRLER DE GÖZÜKMÜYOR. ECUSU AKÜNÜN YANINDA. KABLOLAR MAKORNLANMIŞ.

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn

RESİMLERİ EN KISA ZAMANDA YÜKLEYECEĞİM. PEŞİN 1000 TL KALANIDA 10 TAKSİT YAPTIRDIM.  YERİ ŞAŞMAZDA
MEMDUH USTA LPG DİYE ARATIRSANIZ OLUR.

KAYRA OTOGAZDA MEMNUN EDİCİ HİZMET KALİTESİ VAR. USTALARI İYİ. TUFAN USTA İYİ, MEMDUH USTA İYİ

ARAÇTA REGÜLATÖRÜN YERİ GÖZÜKMÜYOR. ENJEKTÖRLER DE GÖZÜKMÜYOR. ECUSU AKÜNÜN YANINDA. KABLOLAR MAKORNLANMIŞ.

EVEEEEET İLK DEPO VERİLERİM

Bugün; 1:38:29

Herkese selamün aleyküm.

İlk depo veri sonucum

Alınan LPG litresi : 41,1 lt
Alınan mesafe : 363 km
LPG lt fiyatı : 2,05
Ödenen tutar : 84 tl
kuruş/km oranı : 23 kuruş (benzin dahil değil)

Yukarıdaki değere Benzin ilave edilirse tahmin edilen rakam: 25 kuruş
Alınan mesafe : 150 km civarı şehiriçi diğer yol mesafesi şehir dışıdır.

BENZİNLİ İKEN ORTALAMA YAKIT MİKTARI: 10,5 LT / 100 KM
BENZİN BİRİM FİYATI:4,35 TL
kuruş/km oranı : 46 kuruş

KM DE NET KAR= 46-25= 21

% KAR= %45

BU DEĞERLERİN İLK DEPO SONUCUDUR

dreammaker_11

lpg kitiniz hayırlı olsun. montaj fotoları var mı acaba elinizde? birde sarsıntı tekleme, rampada çekmeme gibi bir sıkıntı oldu mu ?

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
lpg kitiniz hayırlı olsun. montaj fotoları var mı acaba elinizde? birde sarsıntı tekleme, rampada çekmeme gibi bir sıkıntı oldu mu ?
SARSINTI VE TEKLEME VEYA RAMPAADA ÇEKMEME SIKINTISI OLMADI. MUTLAKA ÇEKİŞ KAYBI VARDIR ANCAK HİSSEDİLMEZ DERECEDE AZ. MOTOR ARIZA LAMBASI YANMADI. FOTOĞRAFLARI BUGÜN EKLEYECEĞİM

mertkan677

hayırlı olsun . adınıza çok sevindim artık km de 60 krş yakmıyorsunuz :D

ramco 06

araç düz mü oto mu ?

mertkan677

otom. olması lazım.

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
otomatik

uxtrax

hayırlı olsun, kimisi performans kaybı var kimisi yok diyor kafama takılan noktalardan biride bu benim

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
değerli arkadaşlar

en son 2 veriyi paylaşmak istiyorum.

ARAÇ : 2011 model honda civic premium otomatik
KİT    : VSI2 Khein enjektörlü Prins

ARAÇTA 2 yetişkin 2 tane çocuk ve bagaj dolu

Güzergah         : Ayaş -Ankara + Ankara - İstanbul otobanı
Alınan mesafe  : 420 km
Ortalama hız    :105-110 km arası
Klima süresi     :15 dk civarı kullanım
Alınan gaz        : 62 tl
1km de kuruş oranı: 14,8 kuruş/ km

Güzergah         : Bolu-Amasra + Amasra-devrek (Yolda oldukça sıkıntı var)
Alınan mesafe  : 350 km
Ortalama hız    :80-90
Klima süresi     :kullanılmadı
Alınan gaz        : 61 tl
1km de kuruş oranı: 17,4 kuruş/ km

cem_kilinc

mehmet bey bayadır fotoğraflar için konuya bakıyorum uygun bir zamanda yükleyeilirseniz sevinirim.

meraslan01

merhaba arkadaşlar. yeni kasa cıvıc araç sahibiyim 2 gün önce prisns VSI taktırdım. arabanın benzn veya lpg de olduğu anlaşılmıyor. performans açısından değişen bir şey yok yalnız problem şu araç hem lpg hemde benzin harcıyor gibi. lpg de iken benzinde sürekli azalıyor hem lpg'siz gibi. başınıza böyle bir olay geldimi çözümü vzr mı?

Mehmetttt

merhaba arkadaşlar. yeni kasa cıvıc araç sahibiyim 2 gün önce prisns VSI taktırdım. arabanın benzn veya lpg de olduğu anlaşılmıyor. performans açısından değişen bir şey yok yalnız problem şu araç hem lpg hemde benzin harcıyor gibi. lpg de iken benzinde sürekli azalıyor hem lpg'siz gibi. başınıza böyle bir olay geldimi çözümü vzr mı?

Yeni kasa civiclerde benzin göstergesi belli bir algoritmaya göre çalıştığı için -ilk çalışmada depo benzini ölçer göstergeye yansır sonra gidilen km ye göre matematiksel olarak düşer - benzin harcıyormuş gibi gösterge düşer. Benzin harcamaz araç ancak aracın beyni lpg yi tanımadığı için araç da gittiği için benzini harcıyormuş zanneder ve gösterge düşer. Taktırdığınız bayiye bir uğrayın bazı modüller var çözüm sunabilirler...

Mehmetttt

mehmet bey bayadır fotoğraflar için konuya bakıyorum uygun bir zamanda yükleyeilirseniz sevinirim.

Mehmet bey lpgyi taktırınca siteye uğrayamaz oldu herhalde gezmekten uğrayamadı :)