Gönderen Konu: Prins Markası Nasıl  (Okunma sayısı 14622 defa)

mustime

Prins Markası Nasıl
« : Ağustos 23, 2010, 11:47:56 ÖS »

ARkadaşlar bir arkadaşımın tasviyesi üzerine araştırdım. İpragaz yeni ithalatçısı olmuş bu markanın. Ve çok kaliteli olduğu söylenmektedir.
2100 tl gibi fiyatlara takılıyor. Ama benim civic aracıma arıza ışığı yanar garantisi veriyor.

Kullanan tecrübesi olan arkadaşlar varmı ?

IGDIR

Ynt: Prins Markası Nasıl
« Yanıtla #1 : Ağustos 24, 2010, 08:02:34 ÖÖ »
slm dostum marka çok güzel ama sana tafsiyem arkadaşımda 2003 vtec var 2aydır araştırdık belki aklına gelmeyecek sitelere formlara baktık marka önemli ama sonuçta atikere karar verdik sistem hep aynı aramadığımız bayi kalmadı brc zavoli lovata v.s tüm markalar oturduğun yerde hangi servis var ise yani sana yakın olan hangisi ise onu tak sistem aynı edirnede atiker bayisi var hondalara takıyor adam garanti bile veriyor ışık yanmayacak diye sen iyi bir usta bul işçilik çok önemli

asvtec

« Yanıtla #2 : Ağustos 24, 2010, 10:52:13 ÖS »
@ıgdır
Hanı dıyorsun ya ıscılık cok onemlı marka farketmez dıye...
Turkıyenın en ıyı Atıker bayısıne ustasına servısıne hatta fabrıkasına porche cayenne ye atıker taktırsana... Sonuc nolur bılıyor musun ? Ya da honda 2.4 vtece atıker taktırsana... ya da honda type R'a ... Dıyebılırsın kı bızım konustugumuz araclar bunlar degıl,tamam ama demek kı bu araclara sadece prıns,brc,vıalle,teleflex takılabılıyorsa burda markanın ne kadar onemlı oldugu ortaya cıkıyor. Bu ıs hem teknık yeterlılık hem butce   gerektırıyor.Sız tatılınızı pansıyonda gecırmekten hoslanıyorsunuz,baskası 3 yıldızlı otelde kımısı de 5 yıldızlı otelde,herkesın tercıhıne saygılıyız  ama nolursa olsun pansıyonla 5 yıldızlı otelı bır tutmak Mantıklı degıl.Selamlar... 
Not:lpg donusumunde tabıkı ıscılık cok onemlı ama unutmayın ıyı ustalar zaten kotu markalarla ugrasmaz ,ugrasıyorlarsa sadece musterıyı kacırmayıp ekonomık olarak alt kesıme de hıtap etmek ıcın ugrasırlar...

mustime

« Yanıtla #3 : Ağustos 25, 2010, 12:21:05 ÖÖ »
slm dostum marka çok güzel ama sana tafsiyem arkadaşımda 2003 vtec var 2aydır araştırdık belki aklına gelmeyecek sitelere formlara baktık marka önemli ama sonuçta atikere karar verdik sistem hep aynı aramadığımız bayi kalmadı brc zavoli lovata v.s tüm markalar oturduğun yerde hangi servis var ise yani sana yakın olan hangisi ise onu tak sistem aynı edirnede atiker bayisi var hondalara takıyor adam garanti bile veriyor ışık yanmayacak diye sen iyi bir usta bul işçilik çok önemli

Işık yanmacak garantisi arıza ışığını yağ lambasına bağlanması iki arıza lambasının iptali gibi seceneklerle sorun çözülüyormuş. :)

jaggalagalaga

« Yanıtla #4 : Ağustos 25, 2010, 12:44:57 ÖÖ »
@ıgdır
Hanı dıyorsun ya ıscılık cok onemlı marka farketmez dıye...
Turkıyenın en ıyı Atıker bayısıne ustasına servısıne hatta fabrıkasına porche cayenne ye atıker taktırsana... Sonuc nolur bılıyor musun ? Ya da honda 2.4 vtece atıker taktırsana... ya da honda type R'a ... Dıyebılırsın kı bızım konustugumuz araclar bunlar degıl,tamam ama demek kı bu araclara sadece prıns,brc,vıalle,teleflex takılabılıyorsa burda markanın ne kadar onemlı oldugu ortaya cıkıyor. Bu ıs hem teknık yeterlılık hem butce   gerektırıyor.Sız tatılınızı pansıyonda gecırmekten hoslanıyorsunuz,baskası 3 yıldızlı otelde kımısı de 5 yıldızlı otelde,herkesın tercıhıne saygılıyız  ama nolursa olsun pansıyonla 5 yıldızlı otelı bır tutmak Mantıklı degıl.Selamlar... 
Not:lpg donusumunde tabıkı ıscılık cok onemlı ama unutmayın ıyı ustalar zaten kotu markalarla ugrasmaz ,ugrasıyorlarsa sadece musterıyı kacırmayıp ekonomık olarak alt kesıme de hıtap etmek ıcın ugrasırlar...
arkadaşın dediği gibi çok fark var ve atiker rezalet bir sistem bunu hemen anlayamassın ki prins 10 numaradır bende passat b 5.5 1.8t var üzerinde prins var ve performansı benzinle aynı denebilecek nitelikte.saygılar

cıvıcem

« Yanıtla #5 : Ağustos 26, 2010, 02:30:26 ÖS »

bende prins düşünüyorum ama servis ağının fazla yaygın olmaması beni düşündürüyor açıkçası... forumlardan incelediğim kadarıyla teleflex gfı ile birlikte en kaliteli marka diye biliniyor prins..  cıvıc te kullanan varsa ve debeyimlerini paylaşırsa çok iyi olur...

luca55

« Yanıtla #6 : Ağustos 26, 2010, 02:37:12 ÖS »
arkadasım bu konuda asvtec arkadasın tavsıyelerını dınle derım kendısı bu konuda cok tecrubelıdır.bana cok yardımı dokundu

ilkeronat

« Yanıtla #7 : Ağustos 26, 2010, 03:27:52 ÖS »
arkadasım bu konuda asvtec arkadasın tavsıyelerını dınle derım kendısı bu konuda cok tecrubelıdır.bana cok yardımı dokundu
+5500

emre2010civic

« Yanıtla #8 : Ağustos 26, 2010, 11:50:00 ÖS »
Dün prins lpgye mail atmıştım ''racim 2010 honda civic 10000 km oldu suan lpg taktirmayi düsünüyorum ama servis taktirmamam yanlisi sistemi bozar diyor bunun dogrulugu nedir aracima lpg taktirdigimda performans düsüsü olur mu?'' diye.
     Cevabı ''Ankarada  Honda  Efe  ile  ortaklaşa  çalşan  bir firmamız  var. Özzirve Prins Memduh usta  ile   bu konu ile  görüşmenizi   öneririm.
Performans  Konusuda   hiç  bir  kaybınız    olmaz. Sizin  Aracınzın elektriksel  aksamının   tamamı  keihin markadır. Bizim  enjektörlerimizde keihin markadır ve  hiç bir skıntı yaşatmadan sorunsuzca
kullanabileceğiniz  bir  üründür.'' diye cevapladılar belki ilginizi çeker.

asvtec

« Yanıtla #9 : Ağustos 27, 2010, 02:00:25 ÖÖ »
Rica ederim , bilgimiz dahilinde paylaşımda bulunuyoruz.Selamlar...

+5500

cıvıcem

« Yanıtla #10 : Ağustos 27, 2010, 02:16:49 ÖS »
 evet zaten prinsin enjektörlerininde khein marka olması dikkatimi çekti... bizim enjektörlerimizde aynı marka... 

dochabib

« Yanıtla #11 : Eylül 16, 2010, 03:43:38 ÖS »
arkadaslar merhaba yeni katıldım aranıza bende 2007 1.8 civic executive var,prins taktırmayı dusunuyorum ıstanbul avrupa yakasında tavsıye edebılecegınız usta varmı,bırde g1 dıye bır sıstem cıkmıs,aracın beynını lpg ye kopyalıyorlarmıs,gaz ayarı sorunu ortadan kalkıyormus...bıldıklerınızı paylasırsanız sevınırım..sımdıden tesekkurler...

Sanchez

« Yanıtla #12 : Eylül 17, 2010, 10:15:15 ÖÖ »
lpg montajı yapan arkadaşım var.bende lpg düşünüyorum.onunla görtüştüm.prinsin çok iyi bi marka olduğunu sorunsuz bi montajla çok iyi bi sistem olduğun söyledi.prins ortalama 2000 tlye yapıyolar.diğer markalar mesela brs 1500 tl,atiker 1100 tl,zavoli 1400 tl civarları.ama prins türkiyede ilk 3te hatta ilk 2 tedir kalite olarakta özellikle belirtti.Diğeride telefles dedi.Biz çok lüx jeeplere ve araçlara montaj yapıyoruz dedi

Yani prins kaliteliymiş
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2010, 10:18:46 ÖÖ Gönderen: Sanchez »

dochabib

« Yanıtla #13 : Eylül 17, 2010, 12:54:41 ÖS »
tesekkurler,avrupa yakasındamı,adres nedır pekı...tesekkurler...

Salih6993

« Yanıtla #14 : Eylül 17, 2010, 01:23:29 ÖS »
arkadaşım ben 2 önceki aracımda prins kullandım ve kesinlikle tavsiye ederim

dochabib

« Yanıtla #15 : Eylül 17, 2010, 01:35:55 ÖS »
saolasın kardesım...
insallah yarın taktırcam...
performans kaybı yasmak ıstemıyorum...

Salih6993

« Yanıtla #16 : Eylül 17, 2010, 01:40:43 ÖS »
şehir içinde kesinlikle yaşamazsın uzun yolda biriyle kapışırsan hafif hissettiriyo :)

dochabib

« Yanıtla #17 : Eylül 17, 2010, 02:14:39 ÖS »
eyvallah...insallah bakalım yarın taktırcaz...deneyımlerımı paylasırım...

Sanchez

« Yanıtla #18 : Eylül 17, 2010, 02:55:45 ÖS »
salih6993 prinsi kaça taktırdın?nakitmi ödedin taksitlimi takstliyse kaç para ödedin ??

poseidon999

« Yanıtla #19 : Eylül 17, 2010, 04:17:54 ÖS »
Prins ve Teleflex Hollanda malıdır ve kalitelidir.
Fakat italyanlar ile arasında bariz bir fiyat farkı olmasına karşın
bariz bir kalite farkı yoktur.

dochabib

« Yanıtla #20 : Eylül 21, 2010, 03:52:08 ÖS »
prins i 2100 tl pesin fiyatına maslakta tgs otogazda taktırdım,ıscılıkten ve ılgıden cok memnunum,sahıbı makına muhendısı sener beye cok tesekkur edıyorum,arkadaslar ınanın ıtalyanlardan cok farklı oldugunu dusunuyorum,daha oncekı araclarıma ıtalyan romano taktırmıstım ve ınanın hıc memnun degıldım,tabı bunda ustanında katkısı vardır...

SU-vic

• Süleyman
    • Benimkisi :)
« Yanıtla #21 : Eylül 23, 2010, 10:56:35 ÖÖ »
1 hafta önce BMD marka taktırdım Kore malı. taktırdıqım usta Prins dünyanın en kaliteli markası olduqunu söledi adam piyasadaki bütün Lpq markalarının yetkili bayisi. istanbulda fuara qitmiş BMD nin enjökterleri dikkatini çekmiş baktım bütün sistem prins le aynı dio. o yüzden hiç düşünmeden anlaştım aldım bayiliqi dio. servis sıkıntısı çekilebilir ama 2 yıl qarantili we senelerce arıza wermeyen marka olduktan sonra servisin de sıkıntı olcaqını düşünmüorum. arkadaşım hayırlı uqurlu olsun. şuana kadar çekişten yana benzinle hiç bi fark qörmedim pişman olmıcaz die düşünüorum hayırlısı :)
« Son Düzenleme: Eylül 23, 2010, 10:57:52 ÖÖ Gönderen: SU-vic »

asvtec

« Yanıtla #22 : Eylül 24, 2010, 08:37:00 ÖÖ »
Prinsin 4 adet enjektörü 600 tl civarında ,dikkat edin sadece 4 enjektörü ,siz bu sistemi kaç tl ye taktırdınız?

1 hafta önce BMD marka taktırdım Kore malı. taktırdıqım usta Prins dünyanın en kaliteli markası olduqunu söledi adam piyasadaki bütün Lpq markalarının yetkili bayisi. istanbulda fuara qitmiş BMD nin enjökterleri dikkatini çekmiş baktım bütün sistem prins le aynı dio. o yüzden hiç düşünmeden anlaştım aldım bayiliqi dio. servis sıkıntısı çekilebilir ama 2 yıl qarantili we senelerce arıza wermeyen marka olduktan sonra servisin de sıkıntı olcaqını düşünmüorum. arkadaşım hayırlı uqurlu olsun. şuana kadar çekişten yana benzinle hiç bi fark qörmedim pişman olmıcaz die düşünüorum hayırlısı :)

cıvıcem

« Yanıtla #23 : Eylül 24, 2010, 01:58:30 ÖS »

çakma prins olabilirmi bu BMD markası...

jaggalagalaga

« Yanıtla #24 : Eylül 25, 2010, 05:36:41 ÖS »
üzerinde keıhn marka enjektör var dediğiniz sistemin bunu kullanması imkansıza yakın