Gönderen Konu: prıns lpg sizce nasıl  (Okunma sayısı 27401 defa)

göktuğkağan

prıns lpg sizce nasıl
« : Ocak 20, 2011, 03:35:58 ÖÖ »
arkadaşlar sizin fikirleriniz benim için çok önemli 2008 model civicime prıns lpg sistemi yaptırmayı düşünüyorum montajını servis yapacak 2100 10 taksit diyorlar sizce prıns nasıl taktırmalımıyım kullananlar varmı?

yalçınn

Ynt: prıns lpg sizce nasıl
« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2011, 03:45:33 ÖÖ »
Prins iyi bir marka ama fiyatı çok ayrıca markadan çok montaj önemli en iyi markayı bile beceriksiz bir usta mahfedebilir...

ilkeronat

« Yanıtla #2 : Ocak 20, 2011, 04:08:31 ÖÖ »
suanda BRC kullaniyorum memnunum cok sukur ama yeni araba alacak olsam taktiracagim kit prins olurdu. daha kaliteli gibi bir his var sanki daha sorunsuz gibi. isin ozu bu sistemin piri bu marka sanki.uygulanan araclar genelde luks ve pahali araclar goruyorum. bir porsche ye uygulamislardi mesela inceledim aciklamalar da gayet tatmin ediciydi. ben oneririm.

kayaci26

« Yanıtla #3 : Ocak 20, 2011, 04:13:28 ÖÖ »
merhabalar

LPG konusu nda aşağıdaki linkini verdiğim sayfayı bir inceleyin, özellikle prins düşünüyorsanız, yeni sistemi araştırın...

http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/lpg_kullanimi_hakkinda-t46974.0.html

Bu yeni sisteme ( Prins Direct Liqui Max sistemi ) ulaşamazsanız eğer, prins ile Teleflex GFI yi bir karşılaştırın,

GFI nin enjektörleri direkt manifolta yerleştirmesi, araca ve markaya göre geliştirdiği regülatör seçenekleri ve gelecekte yoğun olarak kullanılması beklenen CNG (yani doğalgazla çalışan sistem) ye uyumlu olması gibi artıları var...

Madem araba yeni ve 2000 TL bütçe ayırabiliyorsunuz, çok iyi araştırın... Bu arada bulunduğunuz yerleşim yerinin şartlarını da iyi araştırın  . . .

Paylaşımlarınızı bekliyorum . . .

23korg23

« Yanıtla #4 : Ocak 20, 2011, 06:11:22 ÖÖ »
prinsin bu yeni sistemi benimde ilgimi çekti arkadasım bence bu yeni sistemi araşrtırın fakat çok yeni olduğundan durum ne olur bilemem yani ustalar sisteme tam hakim olamamış olabilirler.. ayrıva birde şu sıvı lpg denen sistem çıkmış (direk sıvı lpg ile çalışıyor) onada bir bakın derim onun da iddiaları makul görünüyor ama araştırmak lazım..

Oquzz

« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2011, 06:52:21 ÖÖ »
ŞAhsen prins benim gözümde en kaliteli sağlam ve sorunsuz bi LPG kiti. Hatta lpg'nin başını çeken bi marka okuduğum ve araştırdığım konulara dayanarak ısrarla öneririm...
    Otomobil dergisinden bi yazıyı paylaşmak istiyorum...

Uploaded with ImageShack.us

kayaci26

« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2011, 09:40:01 ÖÖ »
ŞAhsen prins benim gözümde en kaliteli sağlam ve sorunsuz bi LPG kiti. Hatta lpg'nin başını çeken bi marka okuduğum ve araştırdığım konulara dayanarak ısrarla öneririm...

Değerli dostum; çok haklısın da bu sistemle ilgili bilgi - döküman lazım biraz.. ben de araştırıyorum, bilgi mahiyetinde... bir şeyler bulursan bekliyorum . . .

Oquzz

« Yanıtla #7 : Ocak 22, 2011, 02:57:58 ÖS »

Tabi ki ne demek. Bende bakmaktayım bir şeyler bulabilirsem direk bilginize sunacam...

Değerli dostum; çok haklısın da bu sistemle ilgili bilgi - döküman lazım biraz.. ben de araştırıyorum, bilgi mahiyetinde... bir şeyler bulursan bekliyorum . . .

Oquzz

« Yanıtla #8 : Ocak 22, 2011, 04:29:14 ÖS »

Tabi ki ne demek. Bende bakmaktayım bir şeyler bulabilirsem direk bilginize sunacam...

outlander

« Yanıtla #9 : Ocak 22, 2011, 06:16:15 ÖS »
selam ben 3 sene vectra cd ye taktırdım prıns marka lpg kıtını hıc sorun yasamadım gercekten cok kalıtelı bır urun tabı montaj teknısyenınde onemı buyuk kasap gıbı bırıne denk gelırsenız sonuc husranolur manıfolta yapacagı montajdakı en kucuk hata kabus yasatır

Oquzz

« Yanıtla #10 : Ocak 22, 2011, 06:37:50 ÖS »
outlander bak bu mesajın gerçekten çok değerli. Prins lpg taktırmak isteyen arkadaşlar var prinsin çok iyi olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Ancak aynı zamanda hepimiz de işçilikten korkuyoruz. Siz nereye taktırrtınız ne kadara mal oldu işçilikleri iyi mi ? Eğer bunların cevabını yanıtlarsanız lpg taktıracak bi çok arkadaşı aydınlatmış olursunuz şimdiden teşekkürler...

fzthgosm

« Yanıtla #11 : Ocak 23, 2011, 07:15:07 ÖS »
prinse herkes çok kalkiteli iyi bir kit diyorlar ama türkiyenin  her yerinde yetkili servisi varmı acaba? genelde büyük şehirlerde yetkili servisi var ki bir sıkıntı durumunda ne yapacaksın büyük bir muamma.ama her yerde adını çok kaliteli diye duyuyorum.eger yaşadıgın şehirde yetkili bayisi varsa bana kalırsa taktır

kayaci26

« Yanıtla #12 : Ocak 24, 2011, 10:36:23 ÖS »
prinse herkes çok kalkiteli iyi bir kit diyorlar ama türkiyenin  her yerinde yetkili servisi varmı acaba? genelde büyük şehirlerde yetkili servisi var ki bir sıkıntı durumunda ne yapacaksın büyük bir muamma.ama her yerde adını çok kaliteli diye duyuyorum.eger yaşadıgın şehirde yetkili bayisi varsa bana kalırsa taktır

>=ok

En önemli kriter bu olsa gerek... Bu konuyu LPG ile yaptığım açıklamalarda çoğu kez vurgulamaya çalışıyorum... Tabii ki marka öenmli ama, bulunduğunuz kentin fiziki şartlarını iyi araştıracaksınız...  :con

Oquzz

« Yanıtla #13 : Ocak 26, 2011, 09:20:28 ÖS »
 Tabi ki haklısınız arkadaşlar... Prins çok kaliteli ama daha tam olarak servisleri yayılmış değil..

adana01_

« Yanıtla #14 : Şubat 22, 2011, 12:29:06 ÖS »
kardes adanada iki yer bilirim bir ERTUĞRUL PLAZA birde MEGA OTOMOTİV biz ERTUĞRUL PLAZAdan sıfır araç aldık sonra ceyhan yolu üzerinde MEGA OTOMOTİV açilinca şimdi de oraya gidiyoruz satış ve sıfır için birde lpg işide var taktırdık temiz işleri var..
- tüm marka araçların servis bakımı
- lpg ( atiker , brc , lovato , landi , Stefanelli )
- sigorta
- kasko
- hyundai yetkili bayi sıfır satiş & yetkili servis
-2,el
-filo kiralama
adres : Yenidoğan Mah. Girne Bulvarı No:253 Adana, Turkey
telefon : (322) 346 70 00
internet adresi : www.adanamega.com
e-posta : adanamega@hotmail.com

adana01_

« Yanıtla #15 : Şubat 22, 2011, 12:32:06 ÖS »
kardes adanada iki yer bilirim bir ERTUĞRUL PLAZA birde MEGA OTOMOTİV biz ERTUĞRUL PLAZAdan sıfır araç aldık sonra ceyhan yolu üzerinde MEGA OTOMOTİV açilinca şimdi de oraya gidiyoruz satış ve sıfır için birde lpg işide var taktırdık temiz işleri var..
- tüm marka araçların servis bakımı
- lpg ( atiker , brc , lovato , landi , Stefanelli )
- sigorta
- kasko
- hyundai yetkili bayi sıfır satiş & yetkili servis
-2,el
-filo kiralama
adres : Yenidoğan Mah. Girne Bulvarı No:253 Adana, Turkey
telefon : (322) 346 70 00
internet adresi : www.adanamega.com
e-posta : adanamega@hotmail.com

hvsoyer

« Yanıtla #16 : Şubat 25, 2011, 10:47:54 ÖÖ »
BENDE 2010 ELEGANCE VAR. PRİNS LPG TAKILI. MEMNUNUM. ARAŞ KM DE 20 KURUŞ YİYOR. BENZİNDE AYNI ŞARTLARDA 35 KURUŞ TU. PRİNSİ ÖNERİRİM.

serkannt

« Yanıtla #17 : Şubat 25, 2011, 03:49:17 ÖS »
 Merhaba,

Taktırdığın Prins kitin içinde subap yağlama sistemide varmı? kaç TL ye taktırsın acaba?

judge

« Yanıtla #18 : Mart 02, 2011, 11:09:04 ÖS »
outlander bak bu mesajın gerçekten çok değerli. Prins lpg taktırmak isteyen arkadaşlar var prinsin çok iyi olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Ancak aynı zamanda hepimiz de işçilikten korkuyoruz. Siz nereye taktırrtınız ne kadara mal oldu işçilikleri iyi mi ? Eğer bunların cevabını yanıtlarsanız lpg taktıracak bi çok arkadaşı aydınlatmış olursunuz şimdiden teşekkürler...

Mümkün mertebe taktırıp kullanan arkadaşlar fikirlerini paylaşırlarsa, diğer arkadaşlar için de yol göstermiş olurlar. Reklama girmez ise adres ve telefon numaraları da çok iyi referans olacakır. Benim gibi bir çok arkadaş arayışiçerisinde ve güvenilir referans beklemekteler.

kayaci26

« Yanıtla #19 : Mart 03, 2011, 07:57:27 ÖÖ »
prins lpg nakit 2.000 tl + sübap yağlama sistemi isterseniz 500 tl ilave...

ama Honda larda sübap yağlama sistemini uygulamıyorlar... kullnmadım ama soruyorum sık sık... cruze... insiginia gibi sübap eriten makinelere yapılıyor muş . .. .

doktorbean

« Yanıtla #20 : Mart 03, 2011, 08:19:08 ÖÖ »
bende de 2010 otv civic var,bir ay önce prıns vsı taktırdım.mşallah çok memnunum hiçbir sorun yok arıza lambası,titreme,perfrmns adına.subap yağlamayı ısrar etmeme rağmen takmadı zaten arkadaşımın babasıydı yapan servis.bzim araçların enjektörleriyle aynı marka,frekansları aynı,turuncu enjektörlerden bizim ki.her 10000 de siboplar ayarlanacak arkadaşlar.referans istyen olursa ankaradaki arkadaşlara yardımcı olurm,iyi günler

serkannt

« Yanıtla #21 : Mart 03, 2011, 12:30:19 ÖS »
merhaba,

nerede taktırdın acaba bilgi verebilirmisn?

mtasel

« Yanıtla #22 : Mart 08, 2011, 10:27:36 ÖÖ »
Benim aracım 2005 model Civic Hatchback ve ben de Prins lpg dönüşüm kiti taktırmayı düşünüyorum. Bu yıl içinde yeni bir sistem gelecekmiş. Bu sistemle ilgili açıklamayı aşağıda sizlerle paylaşmak istedim. Bu yeni sistemin en önemli avantajı benzin enjektörlerini kullandığı için manifoldun delinmesine gerek kalmaması. Haziran 2011'den itibaren uygulanmaya başlanacakmış ve fiyatı mevcut sistemden yaklaşık olarak %40-50 daha pahalı olacakmış.

Prins Direct Liqui Max sistemi

Prins Direct Liqui Max, tek yakıt veya çift yakıtla kullanım için aracın standart yakıt sistemiyle paralel olarak çalışan, master-slave bir sistemdir.

Prins Direct Liqui Max sistemi direkt yakıt enjeksiyonlu motorlar için dizayn edilmiştir. Direkt enjeksiyon; yakıtın, manifold yerine (port yakıt enjeksiyonu), yüksek basınç (20-200 bar) altında direkt silindir içine enjekte edilmesi demektir. Sistem, sıvı LPG’yi yüksek basınç altında silindirin içine enjekte etmek için; modifiye edilmiş bir yüksek basınç yakıt pompası ile benzin sisteminin yakıt enjektörlerini kullanır. Böylece emme manifoldunun ayrıca delinmesine gerek kalmaz

Direct Liqui Max sistemi, orijinal benzin enjeksiyonu ile eşdeğer bir teknolojide olup ve mevcut elektronik düzenler ve bileşenlerden maksimum derecede faydalanmayı sağlar . Direct Liqui Max sistemi ile sürücü, benzin veya LPG ile sürüş arasında fark hissetmez.

Prins’in Hollanda üniversiteleri ile yaptığı detaylı araştırmalar, LPG’nin direkt yakıt enjeksiyonlu motorlar için çok elverişli bir yakıt olduğunu göstermiştir. LPG kullanımı motor verimini bariz şekilde arttırmaktadır. Bu durumda CO2 salınımını ekstra bir %10 oranında daha azaltmaktadır. Motor verimindeki artış LPG ‘nin kimyasal ve fiziksel özelliklerinin bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır.
« Son Düzenleme: Mart 08, 2011, 10:28:33 ÖÖ Gönderen: mtasel »

Serkan VTEC

« Yanıtla #23 : Mart 12, 2011, 08:30:16 ÖS »
Arkadaşlar LPG karşıtı biri olarak uzun süredir LPG konulu sayfaları takip ettim ve Benzine gelen son zamlardan sonra pes ederek LPG taktırmaya karar verdim.LPG sisteminde Prins ve Teleflex arasında karar veremedim. Aracım 2006 cıvıc ve aracımda cold air kit, manifolt, kat iptali düz boru vs yani kısaca soft modifiyeli motora sahip bir civic'e  sahibim. Aracımın bu şekiliyle yaptığım araştırmada bazı firmalar ayarlarda sıkıntı olabileceğini söylerken bazıları sorunsuz olacağını vaat ettiler. Hem prins hem teleflex bayisi olan bir yere gittim ( bulunduğum yerde işçilik konusunda herkesin 4x4 dediği bir firma) firma sahibi aracımı inceledi ve teleflex'in mevcut şekilde aracıma yetmeyeceğini illa teleflex istersem çift regülatörlü olaması gerektiğini(tam da anlamadım ne dediğini) ve fiyatın artacağını belirterek bana prins'i yağlama sistemi ile taktırmamın daha iyi olacağı konusunda tavsiyede bulundu.Tabi bunu söylemesinin nedeni ise benim aracımı performansa dayalı kullandığımı söylememden kaynaklanmış olabilir.(Prinsin performansa yönelik daha verimli olduğunuda anlattı)
fiyat olarak 1000 EURO dedi.Yağlama sistemi manuel olursa hediye yok otomatik olursa 480 tl daha fiyat artar dedi.Bu arada prins'in montajınıda teleflex gibi yaparak maximum performans almayıda vaat etti. 2006 model olan civic'im şu anda 75 000 km de yani yılda 10.000 ila 15.000 km gibi yol yapıyorum. Aracımı yeni ev aldığım için 5-7 yıl daha kullanacağım bu parayı verip böyle bir kit taktırmalıyım.
Bu arada prinsin yeni sistemini yani  " direct liqui max" şimdilik sadece FSİ ve TSİ motorlara takılacakmış yani bizim araclara olmuyormuş.(aslında olsa kesin o kiti taktırırdım.)  

integtant_83

« Yanıtla #24 : Mart 13, 2011, 08:15:02 ÖS »
Arkadaşlar LPG karşıtı biri olarak uzun süredir LPG konulu sayfaları takip ettim ve Benzine gelen son zamlardan sonra pes ederek LPG taktırmaya karar verdim.LPG sisteminde Prins ve Teleflex arasında karar veremedim. Aracım 2006 cıvıc ve aracımda cold air kit, manifolt, kat iptali düz boru vs yani kısaca soft modifiyeli motora sahip bir civic'e  sahibim. Aracımın bu şekiliyle yaptığım araştırmada bazı firmalar ayarlarda sıkıntı olabileceğini söylerken bazıları sorunsuz olacağını vaat ettiler. Hem prins hem teleflex bayisi olan bir yere gittim ( bulunduğum yerde işçilik konusunda herkesin 4x4 dediği bir firma) firma sahibi aracımı inceledi ve teleflex'in mevcut şekilde aracıma yetmeyeceğini illa teleflex istersem çift regülatörlü olaması gerektiğini(tam da anlamadım ne dediğini) ve fiyatın artacağını belirterek bana prins'i yağlama sistemi ile taktırmamın daha iyi olacağı konusunda tavsiyede bulundu.Tabi bunu söylemesinin nedeni ise benim aracımı performansa dayalı kullandığımı söylememden kaynaklanmış olabilir.(Prinsin performansa yönelik daha verimli olduğunuda anlattı)
fiyat olarak 1000 EURO dedi.Yağlama sistemi manuel olursa hediye yok otomatik olursa 480 tl daha fiyat artar dedi.Bu arada prins'in montajınıda teleflex gibi yaparak maximum performans almayıda vaat etti. 2006 model olan civic'im şu anda 75 000 km de yani yılda 10.000 ila 15.000 km gibi yol yapıyorum. Aracımı yeni ev aldığım için 5-7 yıl daha kullanacağım bu parayı verip böyle bir kit taktırmalıyım.
Bu arada prinsin yeni sistemini yani  " direct liqui max" şimdilik sadece FSİ ve TSİ motorlara takılacakmış yani bizim araclara olmuyormuş.(aslında olsa kesin o kiti taktırırdım.)  
Hangi ilde yaptınız bu arastırmayı? Bunları söyleyen kişi ne kadar konusuna hakim acaba ben farklı şeyler duymuştum, aynı motordan bende de var lpg işini araştırıyorum o yuzden sordum.