Gönderen Konu: Prins LPG hakkında  (Okunma sayısı 6788 defa)

iceberg987

Prins LPG hakkında
« : Kasım 25, 2013, 10:42:32 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2012 yeni kasa honda civic elegance arabam var ... Yakıtı aslında pek zorlamıyor ama senelık ızınde cok yol yapıyorum .Lpg taktırmaya karar verdim Ankara HondaEfe de taktırmak istiyordum fakat motor garanti dışında kalacak dedikleri için vazgeçtim. Şuan görev yerim Bingöl'deyim. Elazığ'da 2 tane Prins yetkili servis var. Eğer orayı bilenler varsa onerebileceği servis var mı + Prins nasıl biraz pahalı ama kafam ağrımasını istemiyorum .Motor garanti dışında kalması önemli mi sizce ? Dikkat etmem gereken birşey var mı lpg konusunda şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

alperd

• alperd
Ynt: Prins LPG hakkında
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2013, 04:24:22 ÖS »
Bingöl'den Elazığ'a mı gideceksiniz LPG için? Git gel git gel değmez.
ATİKER taktırın Bingöl'de iyi bir ustaya.
Olmadı BRC taktırın yine Bingöl'de :)

By_emre

« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2013, 04:44:07 ÖS »
Brc pipolu sistem taktırabilirsiniz. Honda uyumlu kit ile kablonuz vs. kesilmez manifold delinmez
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2013, 04:44:17 ÖS Gönderen: By_emre »

bilgin

• bilgin
« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2013, 04:59:19 ÖS »
Prins taktırdım arkama bile bakmadım

MaJesteLeri

• FACEBOOK ADRESIM
« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2013, 06:52:46 ÖS »
Honda yeni kasa için ''Brc my11'' şuanki en hesaplı ve uyumlu sistem diye biliyorum.Garanti dışı olayını hiç düşünme taktır bu devirde onları düşünecek lüksümüz kalmadı artık..Maşşallah honda motoru kolay kolay problem çıkartıcak mekanizması yok benim görüşüm.

ÖzGüR_VTEC

« Yanıtla #5 : Kasım 25, 2013, 07:50:48 ÖS »
Tabiki PRİNS

23korg23

« Yanıtla #6 : Kasım 25, 2013, 10:53:50 ÖS »
Paran varsa ve aracini uzun sure kullanacaksan kesinlikle prins ama keihin enjektorlu olanlardan taktirin.. dincler otogaz iyidir eger prins bayilerinden biriyse tabi.. ama konusun daha once takmislarmi vs bunlari iyice incelemenizi oneririm. Bu arada cok kaliteli ve farkli kitler piyasaya cikmis durumda bunlardan biri dymco ve mgsgass ozellike mgs gaz daha fazla tasarrif vaat ediyor ve bilesenleri cok kaliteli enjektorleri neredeyse keihin ayarinda hana enjektor... dymco da aynen cok kaliteli bir kit yine enjektorleri keihin muadili denebilecek sistemler. Sadece bilginiz olsun diye soyledim

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
    • www.yildizotogaz.com.tr
« Yanıtla #7 : Kasım 26, 2013, 09:04:34 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2012 yeni kasa honda civic elegance arabam var ... Yakıtı aslında pek zorlamıyor ama senelık ızınde cok yol yapıyorum .Lpg taktırmaya karar verdim Ankara HondaEfe de taktırmak istiyordum fakat motor garanti dışında kalacak dedikleri için vazgeçtim. Şuan görev yerim Bingöl'deyim. Elazığ'da 2 tane Prins yetkili servis var. Eğer orayı bilenler varsa onerebileceği servis var mı + Prins nasıl biraz pahalı ama kafam ağrımasını istemiyorum .Motor garanti dışında kalması önemli mi sizce ? Dikkat etmem gereken birşey var mı lpg konusunda şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

sonuna kadar doğru bir karar verdiğinizden emin olabilirisniz prins silverline yada vsı 2 farketmez iki ürünüde %100 randımanlı kullanırısnız .silverline serisi enjektörler yine keihin corp.tarafından prinse özel olaral imal edilmektedir .prins yada keihin enjektör ikiside şuan en iyiler dersek abartmış yada sizi yanıltmış olmam .

prinsin elezığda dediğiniz gibi iki yetkili servisi var ikisi ile de ivedi olarak görüşüp sizi her anlamda aydınlatıp ve güven veren serviste PRİNS dönüşümünü gerçekleştirebilirisiniz.

ayrıca şunu unutmayalım ki honda neden keihin enjektör kullanıyor ,çünkü daha iyisi yok ...

prins sadece enjektörü ile değil tüm aksamıyla piyasada bulabileceğiniz en iyi kit .

selamlar

mondtanz40

« Yanıtla #8 : Aralık 01, 2013, 07:50:32 ÖS »
2012 Honda cıvıc elagance şehir içi ve şehir dışı benzinli de ne kadar yakıyor ?

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #9 : Aralık 02, 2013, 06:35:41 ÖS »
takip

23korg23

« Yanıtla #10 : Aralık 02, 2013, 06:44:32 ÖS »
Bingöl'den Elazığ'a mı gideceksiniz LPG için? Git gel git gel değmez.
ATİKER taktırın Bingöl'de iyi bir ustaya.
Olmadı BRC taktırın yine Bingöl'de :)

Bingol elazig arasi 140 km ve bence prins icin deger tabiki yukarida dedigim gibi o kadar parayi vercekseniz 70-80 lira yol parasi gozunuze gelmez..

mhmtdnr

• mhmtdnr32
« Yanıtla #11 : Aralık 02, 2013, 07:05:43 ÖS »
prins lpg kiti ile diğer kitlerin arasında muazzam fark varken diğer kitleri önerenleri anlamıyorum, landirenzo tr de avrupada kullandığı enjektörü kullansa landirenzo yada prins derdim fakat şu an uzak ara prins, garanti konusuna gelince Honda nın motoruna sonuna kadar güvenirim fakat honda servislerine hiç güvenmiyorum, her 10 000 km de seni bakıma çağırıyorlar, her 10000 km de 400 tl bayılıyosun 2004-2005 ve son olarak da 2010 model civic kullanıcısıyım çok şükür şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım ama emin olun sorun yaşayan varsa zaten sana servis garanti konusunda olabildiğince sorun çıkaracaktır lpg taktırsanda taktırmasanda...

alperd

• alperd
« Yanıtla #12 : Aralık 03, 2013, 08:29:25 ÖÖ »
Ne kadar büyütüyorsunuz Prins'i gözünüzde.
Prins + Valve Care kullandım.
Zavolli, Aldesa ve Atiker de kullandım.
Hepsi tıpatıp aynı teknoloji.
Doğru montaj ve iyi usta ile hepsi fazlasıyla işinizi görür zaten.
Sadece malzemede kalite farkı varsa var o da o kadar para etmez.
Tasarruf için takılan bir kit için bu kadar para harcamaya gerek yok.
Usta ve servis markadan daha önemlidir.

140 km. gitti taktırdı ayar tutmadı sorun yaşarsa sürekli gidip gelecek.
Montajdan 1000 km. sonra gel diyecekler yine gidip gelecek.
10 bin bakımı olacak yine git gel.
Bence değmez...

iceberg987

« Yanıtla #13 : Aralık 06, 2013, 04:02:50 ÖS »
Verdiğiniz cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Ben olmuşken en iyisi olsun istiyorum tabi bunda ustanın payıda büyük :/ Orası biraz şans işi. Bu taktıracağım lpg(prins) Elazığ'da iki bayisi var ve yağlamalı sistem kullanmıyormuş çok anlamadığım için buraya danışma gereği duydum ayrıca. Landirenzo 2200 tl ye motor garantisi de veriyor ama prisn garanti vermiyor  hangisi daha mantıklı bu işin mercedesi prins ve telefex diyorlar çok kararsız kaldım

23korg23

« Yanıtla #14 : Aralık 08, 2013, 11:52:17 ÖÖ »
Bana gore bu isin mercedesi prins ile kit MTM sonra dymco,telefex,landirenzo,tartarini,brc,mgs gas diyebiliriz bunlarin icinde dymco kendi enjektorunu kullanir mgs gas hana enjektor kullanir ve prins ile kitmtm keihin enjektor kullanir.. brc de kendi enjektorunu kullaniyor.. yapmisken en iyisi olsun diyosaniz prins dusunun tabi ama kit mtm yi kesinlikle yabana atmayin prins ile yarisacak kittir.. yanlisim varsa ustalar duzeltsin

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
    • www.yildizotogaz.com.tr
« Yanıtla #15 : Aralık 09, 2013, 08:41:48 ÖÖ »
Verdiğiniz cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Ben olmuşken en iyisi olsun istiyorum tabi bunda ustanın payıda büyük :/ Orası biraz şans işi. Bu taktıracağım lpg(prins) Elazığ'da iki bayisi var ve yağlamalı sistem kullanmıyormuş çok anlamadığım için buraya danışma gereği duydum ayrıca. Landirenzo 2200 tl ye motor garantisi de veriyor ama prisn garanti vermiyor  hangisi daha mantıklı bu işin mercedesi prins ve telefex diyorlar çok kararsız kaldım

evet bu işin mercedesi PRİNS tir ,en iyisi olsun diyorsanız kesinlikle macera aramayın derim .ayrıca şunu bilmenizi isterim  ipragaz&ergo isviçre ortaklığında yapılan motor garantisinden yararlanabilirisniz .220 tl karşılığında montajını yaptırdığınız yere sigorta da yaptırabilirisiniz.

sadece enjektör değil kitin tüm aksamı en iyi aksamlardandan ve kompenantlardan oluşturulmuştur .ecu enjektör multivalf tesisat sensörler vs . hepsi 1.sınıf kalitededir .iatalyan ürünlerle kıyaslamak hata olur .italyan kitleri kendi kategorisinde kıyas içine girersek o zaman daha doğru sonuçlar elde ederiz .

selamlar