Gönderen Konu: Prins LPG İKAZ  (Okunma sayısı 10679 defa)

rajoca

Prins LPG İKAZ
« : Nisan 14, 2013, 09:52:35 ÖS »
Arkadaşlar 2011 civic sedan aracımı 17000km dir Prins VSI-2 Valve care li LPG sistemi ile kullanmaktayım . Şimdiye dek hemen hiçbir sıkıntı yaşamadım (otobanda 230 km hız yaptığımda dahi sistem benzine atmadı ,gayet her yönüyle memnundum) ancak yaklaşık bi altı ay kadar önce lpg aldığım yeri değiştirdiğimde prinsin yuvarlak yeni butonununun orta kısmında bulunan '' ! ''  işareti yanarak kesik kesik bip sesi gelmeye başlamıştı ve sonrasında şu an batmanda ikamet ettiğimden ve en yakın prins servisinin diyarbakırda olmasından benzinle diyarbakıra gidip aracımı gösterdiğimde aracımı bilgisayara bağlayıp kontrol etmiş ve sübap yağlama sistemi olan Valve care sisteminini kendini kilitlediğini söylemişti ve laptoptan yaptığı bir tıkla tekrar ikaz sesi ve ukatılımı bitmiş normale dönmüştü, diyarbakır prins AY-KA otogazdaki ustaya bunun neden olduğunu sorduğumda pis gazdan yapmış olabilir demişti) şimdi yaklaşık altı ay sonra sürekli olarak batman merkezde lpg aldığım BP petrol epey bir lpg indirimine gitti ve aracım yine aynı uyarıyı verdi ve bende yine diyarbakır yoluna türküsünü söylemeye başladım  >%6rol  henüz lpg sistemimin garantisi devam etmekte acaba bana bu konuda şöyle yap şunu kontrol ettir gibi tavsiyelerde bulunabilirmisiniz, şahsen 3000tl verip valve careli Prins sistem taktırıpta böyle saçma sapan hatalarla uğraşmak insana bazen paranla rezil olmak bu olsa gerek dedirtiyor yani, umarım bu sorunu temelli bir çözüme kavuştururuz , yardımcı olduğunuz için şimdiden çok teşekkürler
« Son Düzenleme: Nisan 14, 2013, 09:55:43 ÖS Gönderen: rajoca »

rajoca

Ynt: Prins LPG İKAZ
« Yanıtla #1 : Nisan 14, 2013, 10:18:39 ÖS »
yardımcı olabilecek bilgi sahibi kimse yokmudur ?

06FAT68

« Yanıtla #2 : Nisan 14, 2013, 11:04:17 ÖS »
ya valva care sistemini söktürceksiniz ya lpg aldığınız yeri değişterceksiniz yada en mantıklısı bana göre
ara kabloyu alıp laptopunuza programı kurup arıza verdiğinde kendiniz resetliceksiniz :)

NOS_MAN

« Yanıtla #3 : Nisan 14, 2013, 11:11:19 ÖS »
Bende 1 ay olacak valve care lı prins silverline kit taktırdım. Ustanın pis gazdan valve care sisteminin kendini kilitlediğini söylemesi benim biraz garibime gitti. Ama olabilirde bilemiyorum bu forumda bikaçtane bilirkişi prins ustaları var onların gerekli bilgilendirmeyi yapacağını düşünüyorum.olmadı forumdan araştırırsanız zaten kolaylıkla niklerinden anlayabilirsiniz özel mesaj atmanızı tavsiye ederim. Lakin bana valve care sisteminin kendini kapamasının pis gazdan olabilecek olması mantığıma yatmadı. Birde pis gaz nedir hangi markaları tercih ediyorsunuz siz?

sengsm

« Yanıtla #4 : Nisan 20, 2013, 08:05:17 ÖS »
yağlama sistemi ile pis gazın bağlantısı ne olaki ? bence yağlama kitinizde başka bir sorun var veya yağlama kitinize koyulan sıvıda problem var