Gönderen Konu: Opet,BP,shell,vb hanfisinden gaz alıyorsunuz  (Okunma sayısı 13395 defa)

Recep51

Opet,BP,shell,vb hanfisinden gaz alıyorsunuz
« : Şubat 08, 2017, 12:34:24 ÖÖ »
Hangi gaz daha kaliteli hangisi de km daha fazla yapıyorsunuz

kayaci26

Ynt: Opet,BP,shell,vb hanfisinden gaz alıyorsunuz
« Yanıtla #1 : Şubat 09, 2017, 08:54:03 ÖÖ »
TOTALGAS

nisay

« Yanıtla #2 : Şubat 09, 2017, 09:02:59 ÖÖ »
Markasızlar hariç hepsi aynı. Markasızlar da aynı fakat düşük fiyatla gaz satmaya çalıştıkları için sahtekarlık yapma ihtimali olabiliyor. Uzun yolda markasız yerden ucuz diye gaz aldım. Aracım aynı kullanımla her zaman gittiğinden en az 70-80 km daha yol yaptı.

ilhansr

• BLACK SNAKE FD6
« Yanıtla #3 : Şubat 09, 2017, 09:10:10 ÖÖ »
Shell den alıyorum diğerlerine göre daha fazla gidiyor.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #4 : Şubat 09, 2017, 09:11:36 ÖÖ »
Markalıda kullandım markasızda uzun yolda nerde ucuz bulduysam ordan aldım sıkıntı yaşamadım (Atiker Safefast). Aracımda yol-yük ayarı mevcut olduğundan ne arıza ışı yandı nede sıkıntı yarattı. Şuan Classoil'den milangaz alıyorum sıkıntı yok.  

vokalanestezii

• Caner Barış
« Yanıtla #5 : Şubat 16, 2017, 06:32:47 ÖS »
Markalıda kullandım markasızda uzun yolda nerde ucuz bulduysam ordan aldım sıkıntı yaşamadım (Atiker Safefast). Aracımda yol-yük ayarı mevcut olduğundan ne arıza ışı yandı nede sıkıntı yarattı. Şuan Classoil'den milangaz alıyorum sıkıntı yok.   

merhabalar.. yol yük ayarı nedir?

ben önceden sürekli bpden alırdım. şuan shellden alıyorum. yakıt tüketimini ölçecem ama çekiş filan farkedilir derecede arttı shellde
« Son Düzenleme: Şubat 16, 2017, 06:33:39 ÖS Gönderen: vokalanestezii »

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #6 : Şubat 17, 2017, 08:05:44 ÖÖ »

merhabalar.. yol yük ayarı nedir?

ben önceden sürekli bpden alırdım. şuan shellden alıyorum. yakıt tüketimini ölçecem ama çekiş filan farkedilir derecede arttı shellde

Merhaba,

10 binde bir lpgciye gittiğinizde yapılan kalibrasyon ayarı ekonomik moda göre yapılır. Bendeki ayar benzindeki değerlerin lpg'ye göre uyarlanmış halidir. Aracın performansı benzinli hali ile aynı değerlere eşitleniyor. Motor sağlığı ve ömrü açısındanda faydası olduğunu düşünüyoruz. Kısaca böyle diyelim.

ilyasbedan

« Yanıtla #7 : Şubat 23, 2017, 11:34:38 ÖÖ »
Ailecek hep shell den alıyoruz. Shell i bulamazsak opet sonra da bp tercihimiz.

delete35

• delete35
« Yanıtla #8 : Şubat 26, 2017, 03:37:11 ÖS »
3 ay önce lovato taktırdım. Birkaç kez Opet'ten aldım sonraları da Shell'den. Opet'ten aldığımda benzine göre çekişte bariz bir düşüş hissettim. Ama Shell'den aldığımda benzinden farkı yok gibi geldi. Etrafımdaki herkes Shell'i tavsiye etti o yüzden psikolojik de olabilir tabii 😀

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CihanKURT

« Yanıtla #9 : Mart 18, 2017, 10:17:15 ÖÖ »
Ben de 4 yıldır lpg kullanıyorum. Prins marka.
Çok zor r durumda kalmadıkça aygaz veya ipragazdan farklı gaz kullanmıyorum. 30 binde bir lpg filtre değişimine gidiyorum. Çıkan filtreleri alıp iş yerindeki atelyede içini söküyorum. Be sonuç tertemiz. Hiç kirlilik görmüyorum.
Tavsiye ederim.

CihanKURT

« Yanıtla #10 : Mart 18, 2017, 10:18:02 ÖÖ »
Ayrıca çekiş olarak da bir şikayetim yok.

Apo4141

« Yanıtla #11 : Aralık 21, 2018, 08:53:35 ÖS »
Turkiyede AYGAZ, milangaz ve ipragazdan başkası yalan tek katkılı otogaz olarakta AYGAZ  var LPG TRANSFER OPR.olarak tavsiye ediyorum . Surdan aldik su kadar gitti burdan aldık bu kadar gitti cekisi artti falan TAMAMEN psikolojik...

kayaci26

« Yanıtla #12 : Şubat 24, 2019, 07:10:32 ÖS »
opet istasyonu evimin dibinde ve AYGAZ lpg satıyor... 35 litre lpg ile 230 km yi hiç geçemedim...

Totalgas aldığımda 280 km garantisi var... En az 25.000 km lik bir deneyim bu...

Hangi psikoloji ?