Gönderen Konu: omvl kullanıcılarından yardım bekliyorum  (Okunma sayısı 10819 defa)

axiwelet

omvl kullanıcılarından yardım bekliyorum
« : Mart 18, 2011, 10:46:29 ÖS »
2010 elegance ov aracımda s.ici 80 km civari hizda giderken arabada bole titreme oluyor.
d modunda bunu sıklıkla yapiyor.sizlerde de boyle bi sorun varmi...
cozum onerileriniz nelerdir

emir_eki

Ynt: omvl kullanıcılarından yardım bekliyorum
« Yanıtla #1 : Mart 18, 2011, 10:50:29 ÖS »
2010 elegance ov aracımda s.ici 80 km civari hizda giderken arabada bole titreme oluyor.
d modunda bunu sıklıkla yapiyor.sizlerde de boyle bi sorun varmi...
cozum onerileriniz nelerdir
titreme yapan ne aracın direksiyonu mu yoksa otomatik vitesten mi geliyor?

axiwelet

« Yanıtla #2 : Mart 18, 2011, 10:52:42 ÖS »
araba devri biranda dusuyor araba one yumuluyo gibi olup tekrardan aynı sekılde devam ediyor.1sn gibi kısa bi sure icerisinde olan bi durum

23korg23

« Yanıtla #3 : Mart 19, 2011, 06:00:25 ÖS »
sorunu doğru anlamışsam enjektmrlerden görünüyor ancak enjektör neden kesinti yapar ona bakmak lazım sistemi tam tanımıyorum kullanılan enjektör hangi enjektör ve kalibrasyon ile de ilgili olabilir daha önceleri bende de olmuştu sanki 1 sn lik bir kesinti oluyomuş gibiydi kendim kalibrasyon yaptım ve sorun düzeldi.. sanırım kalibrasyon yanlış olunca mesela zengin olunca bendeki enjektör daha düşük devirlerden komple acık kalıyo

dralt

« Yanıtla #4 : Mart 21, 2011, 09:25:46 ÖS »
yaşadığın sorunun birebir aynısını ben de yaşıyorum araç 2011 elegance otomatik 5600 km de omvl regg sistemi takıldı, montaj sakarya'da yapıldı. lpg sistemi taktırdığıma bin pişman ettirdi, hsonu istanbula giderken en az 15 kez yaptı bu öksürür gibi tekleme işini, şehir içinde düşük hızlarda hiçbir sıkıntı yok fakat uzun yolda 80 i geçince özellikle de cruise da kullanırken aşırı derecede rahatsız eden bu tekleme olayına montajı yapan yer de bir türlü çare bulamadı, 4 kez götürdüm en son götürdüğümde enjektörler de değişti ama yok devam sıkıntı, yarın son kez götürüyorum sabahtan akşama kadar inceliyecekler olmadı yeni sistem montajı yapılacak onla da olmadı söktürecem sistemi farklı bir yerden farklı bir marka montajı yaptıracağım...
eğer ki sorunun çözülürse beni de bilgilendirirsen çok sevinirim çünkü son zamanlarda oldukça kafamı meşgul ediyor bu konu motor garantisini de bozduk , araştırdğm lpg ustaları uzun dönemde bu durum motoruna da oldukça zarar verir diyorlar, üç kuruş tasarruf edecez diye 45000 liralık arabayı tehlikeye attık...

orchun

« Yanıtla #5 : Mart 21, 2011, 09:38:15 ÖS »
yaşadığın sorunun birebir aynısını ben de yaşıyorum araç 2011 elegance otomatik 5600 km de omvl regg sistemi takıldı, montaj sakarya'da yapıldı. lpg sistemi taktırdığıma bin pişman ettirdi, hsonu istanbula giderken en az 15 kez yaptı bu öksürür gibi tekleme işini, şehir içinde düşük hızlarda hiçbir sıkıntı yok fakat uzun yolda 80 i geçince özellikle de cruise da kullanırken aşırı derecede rahatsız eden bu tekleme olayına montajı yapan yer de bir türlü çare bulamadı, 4 kez götürdüm en son götürdüğümde enjektörler de değişti ama yok devam sıkıntı, yarın son kez götürüyorum sabahtan akşama kadar inceliyecekler olmadı yeni sistem montajı yapılacak onla da olmadı söktürecem sistemi farklı bir yerden farklı bir marka montajı yaptıracağım...
eğer ki sorunun çözülürse beni de bilgilendirirsen çok sevinirim çünkü son zamanlarda oldukça kafamı meşgul ediyor bu konu motor garantisini de bozduk , araştırdğm lpg ustaları uzun dönemde bu durum motoruna da oldukça zarar verir diyorlar, üç kuruş tasarruf edecez diye 45000 liralık arabayı tehlikeye attık...

bunları duyunca gercekten insan korkuyor lpg taktırmaya

dralt

« Yanıtla #6 : Mart 21, 2011, 09:41:16 ÖS »
kardeş aklın varsa sıfır araç aldıysan lpg falan taktırıp garantisini bozma, bin pişmanım şu anda...

tolgaacar

« Yanıtla #7 : Mart 21, 2011, 09:42:56 ÖS »
iş montaj monta montaj... marka olarak bakmayın.bi lpg sıstemı sorun çıkarmışsa ilk başlarda onun çözümü pek olmuyo ayar yapıp dururlar.sızın yerınızde olsam taktırdığım yere gider ver yansın eder o sistemi sokturur tekrar baştan montajını yaptırırım.2008 ve 2011 oto cıvıclere taktırdık brc marka nazardan saklasın tık yok

orchun

« Yanıtla #8 : Mart 21, 2011, 09:48:10 ÖS »
evet bnm aracım 2011 oto. civic ... aklım cok karısık cok sorun yasayanda var hiç yasamayanda...ama geneli belli bir süre sonra problem cıkarıyor diyor...siz ne kadar zamandır kullanıyorsunuz ?

dralt

« Yanıtla #9 : Mart 21, 2011, 09:51:20 ÖS »
ben sadece 1 aydır kullanıyorum 4 kez taktrdğm yere gittim, taktıracaksan da işçiliği en iyi ustadan prins taktır derim...
sorunu düzeltemezde paramı geri alabilirsem nasıl olsa garanti bozulduğu için prins taktıracağım tekrar...

tolgaacar

« Yanıtla #10 : Mart 21, 2011, 09:53:17 ÖS »
ben 4 sene meganemde kullandım brc sistemini ve 2008 honda aldım yine aynı ustama gitti zaten bolge yetkılısı ona taktırdım 1 ay falan olcak tık demedı.lpg sıstemlerı arızayı ilk km lerde bellı eder zaten.sora 2011 aldık aynı yere onuda götürdük taktırdık hatta taktırdığım yerın sitesınde fotosu falanda var ondada sıkıntı yok..iş dediğim gibi mntojı yapan ustada biter

orchun

« Yanıtla #11 : Mart 21, 2011, 09:54:36 ÖS »
scorpion 54 de aynı sorunu yasamıs...acaba o lpg markasında mı bir sorun var :S

axiwelet

« Yanıtla #12 : Mart 21, 2011, 10:04:39 ÖS »
scorpion54 arkadasim yarin sakaryadaki servise iki aracida getiriyoruruz.
gereklibilgileri paylasicam sizinle.
"orchun" kesinlikle biran önce lpg ye gecmeni tavsiye ediyorum
kesinlikle işçilikle alakalı bi durum.arabanın performansı falan hic bi sorun yok sadece tekleme sorunu bu da omvl sisteminde sakarya da takılan herkesde sorun.
baska bi arkadasimin aracinda brc my-10 var sorunsuz biniyo.
bendeki sorun devam ederse sokturecem sistemi brc kullanicam

orchun

« Yanıtla #13 : Mart 21, 2011, 10:08:53 ÖS »
tavsiyelerinizi dikkate alıcam...brc mi prins mi olmalı dersiniz ?

dralt

« Yanıtla #14 : Mart 21, 2011, 11:03:11 ÖS »
scorpion54 arkadasim yarin sakaryadaki servise iki aracida getiriyoruruz.
gereklibilgileri paylasicam sizinle.
"orchun" kesinlikle biran önce lpg ye gecmeni tavsiye ediyorum
kesinlikle işçilikle alakalı bi durum.arabanın performansı falan hic bi sorun yok sadece tekleme sorunu bu da omvl sisteminde sakarya da takılan herkesde sorun.
baska bi arkadasimin aracinda brc my-10 var sorunsuz biniyo.
bendeki sorun devam ederse sokturecem sistemi brc kullanicam

sakaryada honda için omvl sisteminde genel bir sorun olduğunu düşünmüyorum , başka omvl honda kullanıcı arkadaşlarım da var gayet memnunlar, bu biraz montajla alakalı sistemden ziyade, bizim montajlar özensiz yapılmış muhtemelen...

scorpion54

« Yanıtla #15 : Mart 22, 2011, 05:27:53 ÖS »
olay tamamem yazılımda ve bıtıyormus dostum bugun bız ıkı arac gıttık cozduk olayı ve tekleme sorununuda lpg nın ecu su ne elektırıgı bobınlerden alıyorlar omvl turkıye dıstırıbutorlugunu aradık bıze oradakı gorevlı arkadas ecu ye elektırıgı fan ın ustundekı sokette devır sayacı var oradan alın bobının uzerındekı yuku kaldırın dedı yaptık arac teklemeyı kestı sorun cozuldu

scorpion54

« Yanıtla #16 : Mart 22, 2011, 07:24:36 ÖS »
olay tamamem yazılımda ve bıtıyormus dostum bugun bız ıkı arac gıttık cozduk olayı ve tekleme sorununuda lpg nın ecu su ne elektırıgı bobınlerden alıyorlar omvl turkıye dıstırıbutorlugunu aradık bıze oradakı gorevlı arkadas ecu ye elektırıgı fan ın ustundekı sokette devır sayacı var oradan alın bobının uzerındekı yuku kaldırın dedı yaptık arac teklemeyı kestı sorun cozuldu
   cozulmedı   cozulmedı erken yazdık  sorun devam omvl de

orchun

« Yanıtla #17 : Mart 22, 2011, 07:36:01 ÖS »
   cozulmedı   cozulmedı erken yazdık  sorun devam omvl de

hadi yaa .... bunların yapılmasına ragmen olmadı yani...umarım halledersiniz..neye göre cözüldü dedin peki , belli bir süre teklemedi ondan mı ??

scorpion54

« Yanıtla #18 : Mart 22, 2011, 07:44:14 ÖS »
evet ya uzun yolda teklemedı sehır ıcıne gırdık basladı teklemeye aradım gelın bu sefer kesın cozecegız dedıler bakalım olmadı sokup brc takacagız ya

axiwelet

« Yanıtla #19 : Mart 22, 2011, 07:47:49 ÖS »
ben cvp vereyim adapazari icinde gezdik karasu yoluna cıktık test ettık normal.hersey tamam
karasuya donmek ıcın ayrıldık 180-200 karasuya geri dondugumuzde yakıt aldık(adapazarında da fullemistik)
karasuya geldigimizde benim arac 17tl scorpion54 araci 23tl yakıt aldi (1.99 tl) marsa bastık arızA ısıkları yandı ve aynı sorunlar devam etmekte.omvl icin acele etme derim
benim aklım brc my-10 bu aractan test etmek istiyorum da bakalım artık.

orchun

« Yanıtla #20 : Mart 22, 2011, 07:52:10 ÖS »
ben cvp vereyim adapazari icinde gezdik karasu yoluna cıktık test ettık normal.hersey tamam
karasuya donmek ıcın ayrıldık 180-200 karasuya geri dondugumuzde yakıt aldık(adapazarında da fullemistik)
karasuya geldigimizde benim arac 17tl scorpion54 araci 23tl yakıt aldi (1.99 tl) marsa bastık arızA ısıkları yandı ve aynı sorunlar devam etmekte.omvl icin acele etme derim
benim aklım brc my-10 bu aractan test etmek istiyorum da bakalım artık.

lpg can sıkıyor ... benzin de can sıkıyor...napıcam hiç bilmiyorum size kolay gelsin valla basınız baya bi agrıdı...

scorpion54

« Yanıtla #21 : Mart 22, 2011, 08:13:16 ÖS »
aynen axiveled e katılıyorum

23korg23

« Yanıtla #22 : Mart 22, 2011, 10:19:16 ÖS »
lpg nin can sıkmayanı var ama benzinin yok :) ayrıca bu ikisi dışında dizel ve  hatta bisiklette düşünülebilir :)

orchun

« Yanıtla #23 : Mart 22, 2011, 10:23:15 ÖS »
ben (edit:reklam içerikli kelime) vazgecmem :D

dralt

« Yanıtla #24 : Mart 23, 2011, 08:30:40 ÖÖ »
benim de problemim çözülmedi, dün bütün gün bnm aracımla ugraşmış ustalar, sistem sıfırdan tekrar monte edilmiş, bujiler enjektörler , ecu hepsi değişmiş yine de çözüm yok, usta da anlayamıyor ne olduğunu neden yaptığını ama bir yerlerde bir sorun var, hatta aynı sistemi kullanan başka bir civicin sistemini de aynen bnm araca aktarmış diğer araçta hiçbir sıkıntı çıkarmayan sistem bnmkinde sorun çıkarmış, benim kafam karmakarışık oldu, 1 hafta falan daha deneyip sistemi söktürüp brc veya prins taktıracam muhtemelen ama bu sefer de sıfır aracın manifolduna tekrar tekrar delikler açılcak o da ayrı bir sorun , ha yeni döşenen sistemde tekleme yapıp yapmayacağı da ayrı bir sorun...