Gönderen Konu: LPG Elektrik Tesisatında Şase HK.  (Okunma sayısı 9437 defa)

barbit

LPG Elektrik Tesisatında Şase HK.
« : Mayıs 02, 2014, 10:19:55 ÖÖ »
aracımda brc kit bulunmaktadır ayın 22 inde seyir halinde iken kablolar yanmaya basladı.çok şükür büyümeden dumanı fark edip söndürdüm.garantisi de yeni bitti sayılır.zamanında 1600 tl verip kalitesine güvenip taktırdığım brc markası beni çok yanılttı.servis lpg kablolarından dedi.2a mühendisliğe mail atıp durumu bildirdim.aracımı her 10 binde servise götürüp bakımını yaptırdım.bakımsız da değil gerçi sadece filtre değişip bide  ayar yapıp 50-70 tl ödedim.bu yazıyı lpg taktırmak isteyenler için yazıyorum.herkese iyi günler
« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2014, 01:02:55 ÖS Gönderen: ASVTEC19 »

alperd

• alperd
Ynt: brc lpg kablolarından dolayı araç yangını
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2014, 10:53:19 ÖÖ »
Yanar hocam; LPG'ciler artisin önde gideni her şeyi bilip hiçbir şey yapmıyorlar baştan savma iş yapiyorlar işlerini duzeltmeleri için gittiginde trip atiyorlar müşteriye sadece Montajdan önce iyi davranıyorlar ondan sonrasi hep surat asmaca... Buradan ses geliyor normal araç tekliyor normal araç çekmiyor normal depo az gaz aliyor normal hep başından gitsin hatta montajdan sonra bir daha gelmesin çabaları...

Kabloyu hareketli bir parçaya temas halinde geçirdilerse motor vibrasyonu zamanla kabloyu soyup ark yapmistir büyük ihtimalle.
Benim de basima LPG kacagi gelmişti; LPG filtresini baska bir vidanin üstüne oturtmuş olduğu için zamanla filtre delinmişti...

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #2 : Mayıs 02, 2014, 11:11:29 ÖÖ »
Yanar hocam; LPG'ciler artisin önde gideni her şeyi bilip hiçbir şey yapmıyorlar baştan savma iş yapiyorlar işlerini duzeltmeleri için gittiginde trip atiyorlar müşteriye sadece Montajdan önce iyi davranıyorlar ondan sonrasi hep surat asmaca... Buradan ses geliyor normal araç tekliyor normal araç çekmiyor normal depo az gaz aliyor normal hep başından gitsin hatta montajdan sonra bir daha gelmesin çabaları...

Kabloyu hareketli bir parçaya temas halinde geçirdilerse motor vibrasyonu zamanla kabloyu soyup ark yapmistir büyük ihtimalle.
Benim de basima LPG kacagi gelmişti; LPG filtresini baska bir vidanin üstüne oturtmuş olduğu için zamanla filtre delinmişti...

Kesinlikle katılıyorum.. Montaj yaptırdığım yere yolda ayar yapılıyormuş dedim bende bu ayarın yapılmasını istiyorum dedim. Öyle bir ayar yok deyip , belli bir devirde araca otomatik kalibrasyon ayarı yapıp gönderiyorlar.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #3 : Mayıs 02, 2014, 11:14:05 ÖÖ »
aracımda brc kit bulunmaktadır ayın 22 inde seyir halinde iken kablolar yanmaya basladı.çok şükür büyümeden dumanı fark edip söndürdüm.garantisi de yeni bitti sayılır.zamanında 1600 tl verip kalitesine güvenip taktırdığım brc markası beni çok yanılttı.servis lpg kablolarından dedi.2a mühendisliğe mail atıp durumu bildirdim.aracımı her 10 binde servise götürüp bakımını yaptırdım.bakımsız da değil gerçi sadece filtre değişip bide  ayar yapıp 50-70 tl ödedim.bu yazıyı lpg taktırmak isteyenler için yazıyorum.herkese iyi günler

Konuyla ilgili montaj hatasıda olabilir. Zamanında bakımları yaparken tesisatı vs tam bakmıyorlar zaten gaz kaçak kontrolü ve ayara bakıp bir sıkıntı görmüyorlarsa (kendilerince) öylece tamam deyip gönderiyorlar.

barbit

« Yanıtla #4 : Mayıs 02, 2014, 12:10:50 ÖS »
galiba montaj yapanlar araclarda CAN taşındığının farkında değiller.bazı arkadaşlar araç kendini kilitliyor felan dediler üzücü sonuçlar olabilir yani.

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #5 : Mayıs 02, 2014, 12:57:09 ÖS »
Barbaros Bey ;
Öncelikle geçmiş olsun , umarım tekrar böyle bir şey yaşamazsınız. Aracınızın lpg dönüşümü ve şuanki durumu hakkında bilgi edindim.
Montaj yaklaşık 3.5 yıl önce 210.000 km montaj yapılmış . Son bakıma 23.03.2013 249.000 km de girilmiş.Araçta meydana gelen sorun lpg elektirik tesiisatının muhtemel olarak devir bağlantısı kablosu üzerinden başlayan bir şase durumu ile ilgili olabilir pek tabi ki sistemi görmeden incelemeden net bir şey söylemek doğru olmaz ama muhtemelen durum işçililk hatası gibi gözüküyor.
Açtığınız başlığı montaj hatası olarak ve yangın kelimesini değiştirerek güncelliyorum. Aracınıza yapılacak tadilat işlemi ile ilgili firma yetkilisi ile görüşüp ücret konusunda da destek isteyeceğim.Tekrar geçmiş olsun dilerim.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #6 : Mayıs 02, 2014, 01:01:57 ÖS »
Barbaros Bey ;
Öncelikle geçmiş olsun , umarım tekrar böyle bir şey yaşamazsınız. Aracınızın lpg dönüşümü ve şuanki durumu hakkında bilgi edindim.
Montaj yaklaşık 3.5 yıl önce 210.000 km montaj yapılmış . Son bakıma 23.03.2013 249.000 km de girilmiş.Araçta meydana gelen sorun lpg elektirik tesiisatının muhtemel olarak devir bağlantısı kablosu üzerinden başlayan bir şase durumu ile ilgili olabilir pek tabi ki sistemi görmeden incelemeden net bir şey söylemek doğru olmaz ama muhtemelen durum işçililk hatası gibi gözüküyor.
Açtığınız başlığı montaj hatası olarak ve yangın kelimesini değiştirerek güncelliyorum. Aracınıza yapılacak tadilat işlemi ile ilgili firma yetkilisi ile görüşüp ücret konusunda da destek isteyeceğim.Tekrar geçmiş olsun dilerim.

Hocam , sizi tebrik ediyorum. İlgi alaka çok iyi bence heleki forum üzerinden keşke her bu işi yapan esnaf arkadaşlarda bu şekilde yardımcı olsalardı.

barbit

Ynt: LPG Elektrik Tesisatında Şase HK.
« Yanıtla #7 : Mayıs 02, 2014, 01:12:22 ÖS »
Barbaros Bey ;
Barbaros Bey ;
ilginiz için teşekkür ederim ama inanın her 10 binde bakım için bayiye gittim giresunda oturuyorum ama orduya 10 bin bakımına gidiyordum. ben sadece biniciyim bakımda ustaların kontrol etmesi lazım.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #8 : Mayıs 02, 2014, 01:28:34 ÖS »
Çok geçmiş olsun,

Barbaros Bey ;

Mehmet hocam keşke her ilimizde sizden bir tane daha olsa.

23korg23

« Yanıtla #9 : Mayıs 02, 2014, 03:29:30 ÖS »
geçmiş olsun

By_emre

« Yanıtla #10 : Mayıs 02, 2014, 06:32:32 ÖS »
Böyle durumlarda bayiye gereken cezaların verilmesi gerekiyor bence. Can taşınıyor bu araçlarda herşeyi dikkatli ve özenle yapmak zorundalar !
Yok olabilir kul yapısı vs gibi boş laf yapmaya gerek yok Kesinlikle olmaması gerekiyor 10.000 bakımlarında hepsininde kontrol edilmesi lazım.
« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2014, 06:32:45 ÖS Gönderen: By_emre »

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #11 : Mayıs 02, 2014, 08:28:16 ÖS »
takip

barbit

« Yanıtla #12 : Mayıs 02, 2014, 10:29:29 ÖS »
çok teşekkürler arkadaşlar...

barbit

« Yanıtla #13 : Mayıs 08, 2014, 12:20:20 ÖS »
arkadaşlar hasarım giderildi  brc bölge bayisi özençler otogaza ve mehmet beye çok teşekkür ediyorum hasar hakkında yakından ilgilendiler ve gereğini yaptılar.ALLAH razı olsun...

ebah17

• Ahm@
« Yanıtla #14 : Mayıs 08, 2014, 12:47:27 ÖS »
arkadaşlar hasarım giderildi  brc bölge bayisi özençler otogaza ve mehmet beye çok teşekkür ediyorum hasar hakkında yakından ilgilendiler ve gereğini yaptılar.ALLAH razı olsun...
Barbit arkadaşım size geçmiş olsun ,Allah beterinden korusun derken, Mehmet Bey'i de böyle kaliteli bir esnaf olduğu için tebrik ediyorum.

TUNÇ99

« Yanıtla #15 : Mayıs 10, 2014, 09:35:29 ÖS »
Geçmiş  olsun.Yaşadığınız durum üzücüydü ama ASvtec19 un da ilgisi ve çabası takdire şayandı.Yaklaşık 10 aydır brc my 11 kit kullanıyorum.Şu ana kadar en ufak bir şikayetim olmadı.Olsa bile Mehmet Bey'in desteğini alacağımıza inanıyorum.