Gönderen Konu: oksjen sensör arızası  (Okunma sayısı 2915 defa)

hakan33

oksjen sensör arızası
« : Mayıs 08, 2014, 03:06:27 ÖS »
slm  2001 1.6.ies civicim var geçenlerde yolda giderken arıza lambası ustam manifolt altı oksijen sensöründen diyor tamiri varmı söküp iyice temizlesem arıza geçermi sizce  ustam biraz benzinde kullan diyor belki arızayı siler diyor ne yapmam gerek  sizce yardım

23korg23

Ynt: oksjen sensör arızası
« Yanıtla #1 : Mayıs 08, 2014, 08:52:35 ÖS »
Oncelikle usta bilgisayardan mi bakti? Eger kesin oksijen sensoru hatasi ise bir sure benzinde kullanip sonra duruma gore bakmak lazim. Temizlik yapilabilir ancak cozum olur mu bilmem cunki kolay kolay bozulmaz eger isitici devresi gittiyse yenisini almak lazim ve yenisi cok pahalidir onun yerine sng marka sensor var kullanabilirsin ama ariza isiginin sensorden oldugundan emin olmak lazim

viento23

« Yanıtla #2 : Mayıs 13, 2014, 08:24:46 ÖÖ »
Benim aracımda da aynı sorun vardı 2. O2 sensörü ısıtıcı devresi hatası veriyordu. Ben Bosch marka aldım montajını kendim yaptım yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta var 2. sensöre yanıltıcı takmak gerekiyor.

23korg23

« Yanıtla #3 : Mayıs 13, 2014, 08:38:44 ÖÖ »
Benim aracımda da aynı sorun vardı 2. O2 sensörü ısıtıcı devresi hatası veriyordu. Ben Bosch marka aldım montajını kendim yaptım yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta var 2. sensöre yanıltıcı takmak gerekiyor.

arkadaşın aracında 2. sensör yok.. boch un üniversal sensorleri var ama soketini yapmak lazım birde fiyatı daha pahalı ama bu bahsettiğim SNG sensörler cuk oturuyor ve bir süre kullandım sonra çıkarıp sattım sattığım kişi de çok memnun kaldı yani denenmiş olduğundan tavsiye ettim

23korg23

viento23

« Yanıtla #5 : Mayıs 13, 2014, 09:32:26 ÖÖ »
https://www.adanzyearaba.com/ ben bu siteden Bosch u 140 tl ye aldım bu siteye bi bakın derim