Gönderen Konu: Nano Changer & LPG Changer Montajı  (Okunma sayısı 9239 defa)

Xlargee

Nano Changer & LPG Changer Montajı
« : Mart 22, 2011, 11:48:14 ÖS »
Arkadaşlar resimde görülen kırmızı çizgi içindeki boruyu yeşil ile işaretli yerinden kesiyoruz, KESİNLİKLE ortadan 2 kesmiyoruz ortada küçük bir açılıp kapanan tıpa var ona dikkat edelim ve boroyu yeşil ile işaretli olan yerinden keselim sonra T boru ile kestiğimiz boruyu birleştirip 3. kısmını NanoChanger'a bağlayın NanoChangeri kaputun içinde hava alabilcek uygun bir yere sabitleyin işleminiz tamamdır umarım faydalı olmuştur.
« Son Düzenleme: Mart 22, 2011, 11:50:34 ÖS Gönderen: Xlargee »

byali

Ynt: Nano Changer & LPG Changer Montajı
« Yanıtla #1 : Mart 23, 2011, 08:32:59 ÖÖ »
Arkadaşlar resimde görülen kırmızı çizgi içindeki boruyu yeşil ile işaretli yerinden kesiyoruz, KESİNLİKLE ortadan 2 kesmiyoruz ortada küçük bir açılıp kapanan tıpa var ona dikkat edelim ve boroyu yeşil ile işaretli olan yerinden keselim sonra T boru ile kestiğimiz boruyu birleştirip 3. kısmını NanoChanger'a bağlayın NanoChangeri kaputun içinde hava alabilcek uygun bir yere sabitleyin işleminiz tamamdır umarım faydalı olmuştur.

"KESİNLİKLE ortadan 2 kesmiyoruz" derken hortumu ortadan değilde birazdaha kenardan mı keselim? Sonuç olarak hortumu ikiye ayıracağız. Yanlış mı anladım?

Birde hortumun içinde sibop varmış açılıp kapanan tıpa derken onu kastediyorsun sanırım. Bu sibopdan önce kesmemiz gerekiyormuş. Sibopun sağ tarafımı önü oluyor sol tarafımı nasıl anlayacağız?

AL-BAYRAK

« Yanıtla #2 : Mart 23, 2011, 09:24:53 ÖÖ »
 nano ile lpg caharger farklı  nedir lpg li araçta açık hava filtresi varsa bu çihaz iş yapar mı

23korg23

« Yanıtla #3 : Mart 23, 2011, 10:05:28 ÖS »
arkadaslar cok tesekkür ederim resim ve açıklamalar için.. byali yakıt tasarrufu sağlıyormu bununla ilgili neticeyi bekliyoruz.. ayrıca cihazdan ıslık sesi gibi bir ses çıktığını söyleyenlar var doğru mu?

Yamazaki

« Yanıtla #4 : Mart 23, 2011, 11:12:56 ÖS »
bu yaptıgımız işlem ne işe yarar?

bydmrblk

« Yanıtla #5 : Mart 23, 2011, 11:40:31 ÖS »
evet arkadaşlar ne işe yarıyor bu işlem açıklarmısınız?

Xlargee

« Yanıtla #6 : Mart 23, 2011, 11:40:47 ÖS »

"KESİNLİKLE ortadan 2 kesmiyoruz" derken hortumu ortadan değilde birazdaha kenardan mı keselim? Sonuç olarak hortumu ikiye ayıracağız. Yanlış mı anladım?

Birde hortumun içinde sibop varmış açılıp kapanan tıpa derken onu kastediyorsun sanırım. Bu sibopdan önce kesmemiz gerekiyormuş. Sibopun sağ tarafımı önü oluyor sol tarafımı nasıl anlayacağız?

resimdeki kırmızı ile işaretli boruya bakında yeşil ile işaretli olan yerin sağ tarafında 2 tane çengel var boruyu asmak için siyah tam o 2 çengelin arasında sibop orasınını kastettim yeşil ile işaretli yerden kesin boruyu kafanızı karıştırmayın changerin siboptan sonra bağlanması gerektiği için yeşil ile işaretli yerdeen kesin

Xlargee

« Yanıtla #7 : Mart 23, 2011, 11:41:58 ÖS »
arkadaslar cok tesekkür ederim resim ve açıklamalar için.. byali yakıt tasarrufu sağlıyormu bununla ilgili neticeyi bekliyoruz.. ayrıca cihazdan ıslık sesi gibi bir ses çıktığını söyleyenlar var doğru mu?
çok az ses geliyor ama çok az motor çalışırken hissedilmiyor bile rahatsız edicek bir ses yok

Xlargee

« Yanıtla #8 : Mart 23, 2011, 11:45:31 ÖS »
nano ile lpg caharger farklı  nedir lpg li araçta açık hava filtresi varsa bu çihaz iş yapar mı
lpg changer lpgli araç için nanochanger normel araç içindir. açık hava filtresi olan arkadaşım var oda kullanıyor işe yaradığını söyledi bende şuan açık hava fitlresi yok ama bende takıcam.

Xlargee

« Yanıtla #9 : Mart 24, 2011, 12:01:06 ÖÖ »
Öncelikle olarak belirtmek isterim ki NanoCharger elektronik bir ürün değildir. Benzin, Lpg ve Dizel araçların manifolt hava emişine, westinghouse’a veya turbo westgate’e parelel olarak bağlanan ve aracınızda hiçbir şekilde orijinal aksamını değiştirmeden montajı yapılan bir üründür.

Özellikle otomobil(motor) dur-kalk esnasında gaz kelebeği kapandıkça, çalışan motor havayı katar havalandırmasından alır, Ancak oradan gelen hava genleşmiş, 60 derece sıcaklığında kullanılmış, kirli ve yağlı bir havadır, Siz gaz pedalına dokunduğunuz an, gaz kelebeği açılır ve enjektörlerin yakıt püskürtmesinde artma meydana getirir. Manifolt hava filtresinden gelen taze hava ile dolar ve piston vakumlama yapar. Ancak bu hareket ve reaksiyonlar esnasında mili saniyeler içinde yakıt bakımından zengin ve hava bakımından fakir bir karışım oluşur.

NanoCharger dur kalk esnasında motorun pistonlarını taze hava ile besler ve bu sayede yakıtın tamamen yanmasını ve aynı yakıtla daha fazla kilometre yapılmasını, dolayısıyla çekiş gücünün artmasını sağlar.

byali

« Yanıtla #10 : Mart 24, 2011, 07:59:41 ÖÖ »

Şuan NanoCharger olmadan ne yaktığımı hesaplıyorum benzin ve lpg depolarımı fulleyeli 100Km kadar oldu. Kullanımım evden işe işden eve şeklinde oldu haricen kullanmamaya çalışıyorum ki NanoCharger'ı taktıktan sonrada aynı şartlarda kullanıp ne kadar tasarruf ediyorum onu net hesaplayabileyim.

Aracım 2008 model yeni civic montaj yapacağım hortum nerde tam olarak bilmiyorum ama bir sonraki haftasonu montajını yapmayı planlıyorum. O zamana kadar bi 150 Km daha yaparım. Toplamda minimum 250Km NanoCharger olmadan ne yaktığıma bakıp montajı yaparım. Özet olarak önümüzdaki ayın 3 ünde montaj yaparsam 14-15 ine kadar 250 Km yapmış olurum ve net olarak ne kadar tasarruf ediyorum ortaya çıkar. Benim arabam 2008 model düşük modellerde daha fazla tasarruf imkanı olduğu iddia ediliyor.

poseidon999

« Yanıtla #11 : Mart 24, 2011, 08:16:40 ÖÖ »
Bu nanocharger benim de kafamı kurcalıyor.
Lpgli araçlarda performans/yakıt ne durumda takmaya değer mi?
Bir de sıfır fiyatları nedir nerede satılır ?

bydmrblk

« Yanıtla #12 : Mart 24, 2011, 10:14:51 ÖÖ »
Öncelikle olarak belirtmek isterim ki NanoCharger elektronik bir ürün değildir. Benzin, Lpg ve Dizel araçların manifolt hava emişine, westinghouse’a veya turbo westgate’e parelel olarak bağlanan ve aracınızda hiçbir şekilde orijinal aksamını değiştirmeden montajı yapılan bir üründür.

Özellikle otomobil(motor) dur-kalk esnasında gaz kelebeği kapandıkça, çalışan motor havayı katar havalandırmasından alır, Ancak oradan gelen hava genleşmiş, 60 derece sıcaklığında kullanılmış, kirli ve yağlı bir havadır, Siz gaz pedalına dokunduğunuz an, gaz kelebeği açılır ve enjektörlerin yakıt püskürtmesinde artma meydana getirir. Manifolt hava filtresinden gelen taze hava ile dolar ve piston vakumlama yapar. Ancak bu hareket ve reaksiyonlar esnasında mili saniyeler içinde yakıt bakımından zengin ve hava bakımından fakir bir karışım oluşur.

NanoCharger dur kalk esnasında motorun pistonlarını taze hava ile besler ve bu sayede yakıtın tamamen yanmasını ve aynı yakıtla daha fazla kilometre yapılmasını, dolayısıyla çekiş gücünün artmasını sağlar.

teşekkür ediyorum arkadaşım.şimdi okula gitmem gerekiyor geniş sorularımı yine sorarım :)

23korg23

« Yanıtla #13 : Mart 26, 2011, 06:24:14 ÖS »
çok az ses geliyor ama çok az motor çalışırken hissedilmiyor bile rahatsız edicek bir ses yok

nette arastırırken bazı yorumlar okudum. özellikle ilk çalışma anında ıslık sesi gibi bir ses çıkarıyormuş ve rahatsız edici olabiliyormuş... ayrıca o hortumu kesmeden monte etmenin bir yolu yokmu? orjinalliğini bozmayalım

Xlargee

« Yanıtla #14 : Nisan 06, 2011, 10:26:34 ÖÖ »
Bu nanocharger benim de kafamı kurcalıyor.
Lpgli araçlarda performans/yakıt ne durumda takmaya değer mi?
Bir de sıfır fiyatları nedir nerede satılır ?
fiyat ortalama 160-180 TL arası olması lazım araştırmanı tavsiye ederim.

Xlargee

« Yanıtla #15 : Nisan 06, 2011, 10:27:22 ÖÖ »

nette arastırırken bazı yorumlar okudum. özellikle ilk çalışma anında ıslık sesi gibi bir ses çıkarıyormuş ve rahatsız edici olabiliyormuş... ayrıca o hortumu kesmeden monte etmenin bir yolu yokmu? orjinalliğini bozmayalım
ben aracımda kullanıyorum benden hiç ıslık sesi ve benzeri ses gelmiyor.

bosphourus07

« Yanıtla #16 : Nisan 06, 2011, 10:36:50 ÖÖ »
benimde aklıma yattı bu iş ya hakikatten cok faydası oluyorsa bende denerim:)