Gönderen Konu: MÜJDE HONDA MOTOR GARANTİSİ BOZULMADAN LPG  (Okunma sayısı 33039 defa)

roche

MÜJDE HONDA MOTOR GARANTİSİ BOZULMADAN LPG
« : Mayıs 18, 2011, 06:00:36 ÖS »
Müjde arkadaşlar bugün Honda m utluhan dan Brc marka LPG taktırdım gözümüz aydın artık garantimiz bozulmayacak.
m.utluhan servisinden Ahmet Bey veya..........  hanım ilgileniyor konuyla ve Bostancı 2A servisi tarafından takılıyor, ben aracımı m.utluhana teslim ettim onlar taktırdıktan sonra yine m.utluhan servisinde bana aracımı teslim ettiler, yedek lastik kılıfıda vermişler başka sorusu olan arkadaşlar olursa cevaplamaya çalışırım.
m.utluhanın kestiği faturayı aşağıdaki sitelere upload ettim görebilirsiniz.

« Son Düzenleme: Haziran 29, 2011, 11:00:44 ÖÖ Gönderen: VTEC »

kareser

Ynt: MÜJDE HONDA MOTOR GARANTİSİ BOZULMADAN LPG
« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2011, 06:07:23 ÖS »
Güle güle kullanın sonunda hondada dahil etti  =d> =d>

roche

« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2011, 06:11:57 ÖS »
çok teşekkürler hepimize hayırlı olsun :D

roche

« Yanıtla #4 : Mayıs 18, 2011, 06:27:58 ÖS »
bu arada 2 seçenek sunuyorlar BRC 2000 TL PRINCE 3000 TL

dadasonur

« Yanıtla #5 : Mayıs 18, 2011, 06:39:23 ÖS »
Darısı diğer servislerin başına, özellikle Ankara da ki servislerin.

battalgazi

« Yanıtla #6 : Mayıs 18, 2011, 07:15:49 ÖS »
Hayırlı olsun biraz pahalı ama garanti uğruna değer,motor arızasında garanti kapsamında sadece ******damı yaptırabileceksiniz

carousal

« Yanıtla #7 : Mayıs 18, 2011, 10:18:52 ÖS »
Honda'nın satışları bu radikal karardan sonra ciddi bir artış trendi gösterebilir. Pek çok kişi sırf garanti sebebiyle ya Honda almıyorlardı ya da lpg taktırmadan araçlarına çok az biniyorlardı. Dertler bitti.

DRGN

« Yanıtla #8 : Mayıs 18, 2011, 10:48:37 ÖS »
Daha geçen hafta Ankara'da EFE Honda ile görüştüm. LPG taktırdığımda, aracımın 6 yıl 150.000 km olan garantisinin 3 yıl 100.000 km.ye düşeceğini;
motor haricinde aracın her türlü aksamında garantisinin  -bakımlarını düzenli yaptırdığım sürece- devam edeceğini söylediler.

carousal

« Yanıtla #9 : Mayıs 18, 2011, 10:58:37 ÖS »
Alıntı
motor haricinde aracın her türlü aksamında garantisinin  -bakımlarını düzenli yaptırdığım sürece- devam edeceğini söylediler.

Servise LPG'li araç sokmuyorlar diye biliyorum, LPG sistemini söktürmek kolay ve mantıklı birşeymiş gibi, LPG'yi söktürürseniz servise alabiliriz demişlerdi onun için söylüyorum.

Garantideki araca LPG taktırınca garanti biraz yalan oluyor gibi geliyor bana. Tamam motorun garantisi ölüyor da servise aracı sokamazsak, periyodik bakım nasıl yapılacak?

kayaci26

« Yanıtla #10 : Mayıs 18, 2011, 11:15:42 ÖS »
Alıntı

Servise LPG'li araç sokmuyorlar diye biliyorum, LPG sistemini söktürmek kolay ve mantıklı birşeymiş gibi, LPG'yi söktürürseniz servise alabiliriz demişlerdi onun için söylüyorum.

+++++1

LPG sistemi sanki kapı kolu.... söktürüp girecekmişiz . . . :)

Garantideki araca LPG taktırınca garanti biraz yalan oluyor gibi geliyor bana. Tamam motorun garantisi ölüyor da servise aracı sokamazsak, periyodik bakım nasıl yapılacak?

roche

« Yanıtla #11 : Mayıs 19, 2011, 12:42:12 ÖÖ »
hem aracın periyodik bakımlarını hemde lpg kitinin periyodik bakımlarını yaptırdığınız sürece garantide sorun olmayacak dedi m.utluhan servisi tabi işi garantiye almak için bu bakımları m.utluhanda yaptırıcam ama sordum tabi bi sebeple şehir değiştirdim ne olacak diyelimki ankaraya yerleştim bakımları nasıl yaptırıcam dedim, bize haber vereceksiniz biz size lpg bakımları için yaşadığınız şehirde şu brc servisine gidip yaptırın diyeceğiz orda yaptırdığınız sürece sorun yok aracın servisinide nerde yaptırırsanız yaptırın sorun yok araçta motor arıza falanda olursa o durumda biz devreye gireceğiz dediler.

lpg li araç bakımına gelince ay.ışığı servisinde lpg li araçlara bakım yapılır diye ilan asmıştı geçen hafta gördüm nasıl olacak dedim bakım için açık alanda yerimiz var açık alanda bakım yapıyoruz dediler sanırım m.utluhanda böyle yapacaktır yada brc kullanım kılavuzu kitapçığı 23. sayfasında şöyle yazıyor:
"Benzin bakımı için servislere gidildiğinde, 15 amper sigortaları söktüğünüzde araç sanki LPG takılmamış gibi ilk haline döner. Aracın benzinle çalışmasında hiçbir değişiklik olmaz. Servis araçta LPG yokmuş gibi bakım işlemlerini yerine getirebilir."
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2011, 12:44:16 ÖÖ Gönderen: roche »

roche

« Yanıtla #12 : Mayıs 19, 2011, 12:50:32 ÖÖ »
zaten BRC 2A 10 binde bir filtre değişimi yaptırmamız şartıyla 100 bin km veya 2 yıl garantiyi kendisi veriyor hatta her yıl için 100 TL fark verildiğinde bu garantiyi 5 yıla çıkarıyor.

ben 20 gün önce aynı Bostancı brc ye fiyat sorduğumda standart montaj 1500 TL extralı montaj 1700 TL idi, 2000 TL vererek servise taktırdığımız brc modeli bu extralı olanmış, nedir extarlar derseniz kablo kesilmeden hazır T kablo, bakır değil plastik boru, manifolt delinmeden takılan pipo sistemi

couragepapillon

« Yanıtla #13 : Mayıs 19, 2011, 03:09:40 ÖS »
güzel haber...

seferad

« Yanıtla #14 : Mayıs 19, 2011, 03:20:14 ÖS »
Daha geçen hafta Ankara'da EFE Honda ile görüştüm. LPG taktırdığımda, aracımın 6 yıl 150.000 km olan garantisinin 3 yıl 100.000 km.ye düşeceğini;
bana da taktırmadan m utluhan böyle demişti şimdi 6 yıl devam gazla alakalı bi sıkıntı olursa garanti dışı

DRGN

« Yanıtla #15 : Mayıs 19, 2011, 07:59:13 ÖS »
Yaptıkları taktik hatayı anlamışlar yani. Neticede 6 yıl boyunca müşteriyi yetkili servise bağlamak varken neden lpg.li araç kabul etmemezlik yapsınlar...
Sonuçta bir motor arızasında suçu lpg'ye atmak yine mümkün. Kaldı ki, Honda'nın motorlarının sağlam olduğunu ve 100.000km.de kolay kolay arıza yapmadığını yetkili servisler de bal gibi biliyor.

63civic2011

« Yanıtla #16 : Mayıs 19, 2011, 08:30:48 ÖS »
Yalan dostum.... Urfa Canbeyli Honda bizde zavoli lpg taktırırsan garantisi bozulmaz dedi. Ben de motorda arıza olursa nasıl bir süreç işler diye sorunca adamın cevabı, arıza bedeli zavoli tarafından karşılanacak diye bir cevap verdi...eee başka bir ile tayin olursam orda arızalansa nolcak ? adam bize getireceksin diyorr...bu servislerin hepsi sahtekarrr... 1500 liralık lpg'yi projesiz 2000 liraya takıyorlar... bunların yaptıkları uygulamalar honda ile hiçbir alakası yok, tamamen kendilerinin uyguladığı bir çıkar kapısı.... bu başlığı atan arkadaşım diğer kişileri yanıltmasın, hondanın böyle bir uygulaması yokkkkkk

roche

« Yanıtla #17 : Mayıs 19, 2011, 08:52:43 ÖS »
Yalan dostum.... Urfa Canbeyli Honda bizde zavoli lpg taktırırsan garantisi bozulmaz dedi. Ben de motorda arıza olursa nasıl bir süreç işler diye sorunca adamın cevabı, arıza bedeli zavoli tarafından karşılanacak diye bir cevap verdi...eee başka bir ile tayin olursam orda arızalansa nolcak ? adam bize getireceksin diyorr...bu servislerin hepsi sahtekarrr... 1500 liralık lpg'yi projesiz 2000 liraya takıyorlar... bunların yaptıkları uygulamalar honda ile hiçbir alakası yok, tamamen kendilerinin uyguladığı bir çıkar kapısı.... bu başlığı atan arkadaşım diğer kişileri yanıltmasın, hondanın böyle bir uygulaması yokkkkkk
kimseyi yanılttığım falan yok sana koskaca faturayı gösteriyorum h.onda m.utluhanın kestiği fatura ben belgeyle konuşuyorum sen neyle konuşuyorsun falan filanla "urfa servisi şurda taktırırsam şöle böle dedi" ya ben honda servisinde taktırdım diyorum farkındamısın arasındaki farkın ???

roche

« Yanıtla #18 : Mayıs 19, 2011, 09:16:02 ÖS »
faturada bir harfi yanlış yazmışlar bugün gidip paraflattım
Yukleresim.com

buda iş emri kapanış formu
Yukleresim.com

roche

« Yanıtla #19 : Mayıs 19, 2011, 09:23:27 ÖS »
buda brc garanti belgesi

roche

« Yanıtla #20 : Mayıs 19, 2011, 09:41:08 ÖS »
buda BRC bayi ve yetkili servisleri
http://www.2a-lpg.com/duyurular/guncel_bayi_listesi.pdf

buda garanti şartları
http://www.2a-lpg.com/duyurular/garanti.pdf

özetle BRC imalat ve montaj hatalrında garanti veriyo gerisindede M.utluhan devreye giriyo

1000 araca lpg takılsa 1 tanesinde motor arızası olsa ücretsiz değiştirmek bile zarar ettirmez
1- Honda satışı artacak
2- her takılan lpg den paylarını ayrıca alacaklar
burda M.utluhana 1-2 aracın motorunu değiştirmek koymaz diye düşünüyorum. hesaplarını yapmışlardır heralde kapı gibi faturayı kesecek kadar işin arkasında olduklarına göre diyecek laf kalmamıştır sanırım.

tmrak

« Yanıtla #21 : Mayıs 20, 2011, 08:38:36 ÖÖ »
zaten BRC 2A 10 binde bir filtre değişimi yaptırmamız şartıyla 100 bin km veya 2 yıl garantiyi kendisi veriyor hatta her yıl için 100 TL fark verildiğinde bu garantiyi 5 yıla çıkarıyor.

ben 20 gün önce aynı Bostancı brc ye fiyat sorduğumda standart montaj 1500 TL extralı montaj 1700 TL idi, 2000 TL vererek servise taktırdığımız brc modeli bu extralı olanmış, nedir extarlar derseniz kablo kesilmeden hazır T kablo, bakır değil plastik boru, manifolt delinmeden takılan pipo sistemi
ben bu garanti isini taktirdigim bayiye sordum boyle bir uygulamamiz yok diyor acaba omu bilmiyor yoksa gercekten mi yok 100 tl birsey degil cunku garanti uzamasi icin hangi bayi yapiyor bu uygulamayi

mehmetcan494

« Yanıtla #22 : Mayıs 23, 2011, 01:02:42 ÖÖ »
her ilde geçerli olsa ne güzel olur satışlar artar şu an bile bursa da nereye baksan honda birde LPG olayına izin verseler düşünemiyorum süper olur valla...

cizbudak

« Yanıtla #23 : Mayıs 23, 2011, 01:18:44 ÖÖ »
izmirde de terakki ve çamkıranda zavoli bayınden taktırırsanız garantı dısına cıkmaz demışlerdı.

ouz

« Yanıtla #24 : Mayıs 23, 2011, 08:15:03 ÖÖ »
Güle güle kullanın ancak şuna açıklık getirmek gerekir garantiyi Honda Türkiye değil montaj yaptırdığınız veya satın aldığınız bayii veriyor.
Ha bunun bir önemi var mı yok mu onu bir arıza çıktığı zaman bayiinin yaklaşımına göre değerlendirmek lazım.
Kaldıki inşallah bir arıza çıkmaz.

Demek istediğim eğer bir arıza durumunda bayii (atıyorum) bu arıza kullanım hatası yüzünden olmuş derse ve siz de konuyu yetkili mercilere taşırsanız Honda Türkiye'ye değil montaj yaptıran bayiiyi şikayet etmeniz gerekir.

Bir de umarım bayiinin vereceği garanti ile ilgili bir taahhütname almışsınızdır.