Gönderen Konu: MÜJDE... Artık LPG li araçlar kapalı otoparklara ve feribotlara girebilecek  (Okunma sayısı 7900 defa)

By_emre

Takip ettiğim bir forum sitesinde paylaşıldı  FS OTOGAZ paylaşmış bende sizlerle paylaşmak istiyorum

Alıntı
Evet arkadaşlar ;
Bakanlıklar, TÜV Türk, MMOB ve çeşitli derneklerle birlikte Bizim derneğimiz olan Tomder'i temsilen benimde katıldığım LPG Lİ ARAÇLARIN KAPALI OTOPARKLARA VE FERİBOTLARA ALINMASI ÇALIŞTAYI sonuçlandı alınan kararlar gereği LPG li araçların kapalı otoparklara girebileceği ancak kapalı otoparkların fiziki yapılarının da iyileştirilmesi gerektiği, AVM lerin otoparkların zaten bu fiziki koşulları sağladığı ve Tüm otoparkların biran önce çalışmalarını tamamlayarak LPG li araçların bu otoparklara da girebilmelerinin sağlanması sonucunda karar alındı vatana millete hayırlıolsun.
Bu toplantıda benimde imzamın ve katkımın olmasından son derece mutluyum

oktayoo

• Oktay
benim lpg taktırmamı bekliyorlarmış :) uygulamaya geçerse güzel olur.

becoca

• __ByR@Mm__
Bazı feribotlara girilebilyordu. Genelleşmesi iyi olmuş. Başlangıçta bizim sanayi ustaları sayesinde lpg bomba olarak görüldüğü için kapalı yerlere girişler engellendi. Artık gereğı olmadığını anladıklarına sevindim.

kacaman

çok güzel bir haber

sercanavcı

dinleyen yoktuki zaten herkes giriyo :)

savas

Feribota binmediğim için bişey diyemem ama avm lerde zaten formalite icabı bakıyorlar, baktıktan sonra bide bagaj kapağını sert kapatmaları yokmu kan beynime sıçrıyor. Geçen bitanesi bi kapattı utanmasa bagaj kapağını söküp götürecek bayaa bi tartıştık şefi geldi, isterseniz müşteriye kötü muammeleden hemen işlem başlatayım dedi. Yazıktır diye bişi demedim ama artık her seferinde uyarıyoum yavaş kapatın diye.

sercanim

• SeRCaN
kesin mi şimdi bu haber.

kayaci26

bak şimdi... dizel araba fikrinden vazgeçmeye başladım birden...

HAYIRLI OLSUN memlekete...

By_emre

Kesin haber :) Zaten giren giriyordu bende dahil giriyordum avm'lerin bir çoğu hava tahliyeli ve lpg'li araçlar artık girebilecek

By_emre

@FS OTOGAZ bir yazı daha paylaşmış onuda aktarıyım

Kapalı otoparklarda ve sitelerin otoparklarında gerekli fiziki koşulların oluşturulması için bir zaman verilecek ve o amanın sonunda bu otoparklar denetlenerek otopark girişine çok güzel dizayn edilmiş bir stikır asılacak bu stikırı gördüğünüz otoparklar hazır demektir girebilirsiniz. LPG yazısının P harfini park işareti olarak vurgulamışlar direk LPG li Park hissini veriyor zaten çok güzel bir çalışma olmuş.

ms07

@FS OTOGAZ bir yazı daha paylaşmış onuda aktarıyım

Kapalı otoparklarda ve sitelerin otoparklarında gerekli fiziki koşulların oluşturulması için bir zaman verilecek ve o amanın sonunda bu otoparklar denetlenerek otopark girişine çok güzel dizayn edilmiş bir stikır asılacak bu stikırı gördüğünüz otoparklar hazır demektir girebilirsiniz. LPG yazısının P harfini park işareti olarak vurgulamışlar direk LPG li Park hissini veriyor zaten çok güzel bir çalışma olmuş.

İnşallah bir an önce resmileşir de kasıntı insanlarla uğraşmak zorunda kalmayız. Hiç bir masraftan kaçınmayıp dünyanın en iyi sistemini arabaya taktırıyoruz ama nafile...

can3520

Şahinler bile giriyor kimse de dur bakiyim demiyor izmirde, beni almazsa isyan çıkarırım orda yani :D

carousal

En son açıklanan rakamlara göre trafikteki otomobillerin %41'i LPG'li idi. Bir de kayıt dışı LPG'li araca binenler var. Bu kişilerin oranı %5 civarında olsa trafikteki LPG'li araç sayısı %46'ya çıkıyor.

Otopark ve feribotlardaki LPG'li araç yasağı kalkarsa önümüzdeki 2-3 sene içerisinde trafikteki LPG'li araç sayısı %60'ı zorlar diye tahmin ediyorum. Artık istasyonlarda bile LPG dolum pompaları yetersiz geliyor. Benzin-mazot pompaları bomboş. LPG'nin önünde kuyruk var. :D

ms07

Hala yapılan bir resmi açıklama yok. Umutla bekliyoruz.

baron12

benim için en önemli haber cam filminin serbest olması  men etmeseler ceza önemli değil habire sök tak yapmak cansıkıcı