Gönderen Konu: LPG'si yeni takılmış satılık araçlar hakkında  (Okunma sayısı 5447 defa)

wordsman

LPG'si yeni takılmış satılık araçlar hakkında
« : Eylül 15, 2010, 04:49:56 ÖS »
Arkadaşlar,
Satılık araç ilanlarında birçok ilan görüyorum. "LPG si yani takıldı 2 ay önce, 6 ay önce gibi" gibi,

Sizce bu durum olumlu bişey mi yoksa LPG den kaynaklanan olumsuzluklar var da, onun için mi satmak istiyor? (arabadan soğuduğu için vb.) Çünkü aracı satan arkadaş arabayı satarken daha muhtemelen LPG nin taksidini ödüyor olacaktır, siz bu durumu nasıl yorumlarsınız?
(Özellikle Hondaların benzinli kullanımda motor olarak çok sorunsuz ve uzun ömürlü olduğunu düşünürsek.)

vdtyuksel

Ynt: LPG'si yeni takılmış satılık araçlar hakkında
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2010, 08:15:47 ÖS »
Aracını lpg'li kullanacaklar için kesinlikle iyi bir avantajdır. Kendi cebinden lpg parası çıkmamış oluyor çünkü....(1000-1500 tl)
Benzinli binecekse o zaman lpg li araç almaz zaten....

34GB4525

« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2010, 08:38:39 ÖS »
Evet o durum bnmde dikkatimi çekiyor şimdi bunun bi kaç sebebi olabilir birincisi adam zatena aractan soğumuştur para harcamak istiyordur lpg yi taktırır canı sıkılır ilan verir ben çok zor bi ihtimal diyorum lpg taktırıpta problem yaşayıpta elden çıkartmak için ilan versinler. Bazıları yeni taklımasını artı (+) olarak gördüğü için fiyata bunu yansıtıp aracında bi özellik varmıi gibi bunu yazıyor. Ben 20 bin 1 senedir 1.4 is biniyorum hafif silkeleme dışında (o da problem değil bence) hiiç bi sorun yok kankamada taktırttım ;)

vtec power

« Yanıtla #3 : Eylül 15, 2010, 09:30:57 ÖS »
 Kendini ispatlamış markalardan birini tercih edip lpg taktıran ve aradan uzun süre geçmeden aracını satma kararı alan kişi nakit ihtiyacı veya model değişikliği için aracını satıyordur diye düşünürüm.Lpg araç uyumsuzlugu problemleri artık eskisi gibi yaşanmıyor.

seferad

« Yanıtla #4 : Eylül 16, 2010, 08:59:07 ÖÖ »
benım aracta lpg li bende satıyorum hiç bir sorun yok harika

cıvıcem

« Yanıtla #5 : Eylül 16, 2010, 09:03:11 ÖÖ »

seferad isr. şehir içi ne kadar yakıyo lpg de... memnunsun değilmi lpg den araçta hiç sıkıntı yaşadınmı?

wordsman

« Yanıtla #6 : Eylül 16, 2010, 10:08:51 ÖÖ »

Abicim sözüm meclisten dışarı, araç satanlar zaten problem var ondan satıyorum demiyorki, herkes sorunsuz mükemmel şu kadar yakıyor diyor. Fakat problem ufak tefekte olsa mutlaka oluyor

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #7 : Eylül 16, 2010, 11:51:29 ÖÖ »
Pazarda sorulan standart sorulardan biri "LPG var mı?" cevap evet ise ardından gelecek diğeri "Ruhsata işlendi mi?". Çoğu müşteri lpg dönüşümü yapılmış ve ruhsata işlenmiş araç arar. Hele bir de lpg tesisatının garantisi devam ediyorsa tadından yenmez.

ozN

« Yanıtla #8 : Eylül 16, 2010, 02:58:18 ÖS »
çok doğru demiş arkadas

serkan99

« Yanıtla #9 : Eylül 17, 2010, 03:39:26 ÖS »
aracı alırken servise yada ustaya götürmücenmi orda dersin özellikle lpg sine dikkat edin çalışması rolantisi ne bakında falan diye özellikle motor soğukken ilk çalışmasını görebilirseniz daha iyi olur.

fzthgosm

« Yanıtla #10 : Eylül 17, 2010, 05:59:36 ÖS »
lpg ile ne kadar az km yapıldıgı önemli galiba ki ondan dolayı belirtiyorlar.sonuçta lpg enektörlerinin belirli km si var taılan sistemin garanitisinin  devam etmesi var arabala ile benzinde daha çok binildiginin belirtmesi var.o nedenle belirtiyorlardır

pörtlek

• pörtlek,road runner
« Yanıtla #11 : Ekim 05, 2010, 06:22:59 ÖÖ »
geçen hafta bu durum benimde dikkatimi çekti.satmaya karar vermiş, lpg taktırmış,çoğunda da en ucuzu takılmış.hondalar çok yakar diye bir kanı olmadığına göre iyi niyet göremiyorum.

wordsman

« Yanıtla #12 : Ekim 05, 2010, 06:44:29 ÖÖ »
geçen hafta bu durum benimde dikkatimi çekti.satmaya karar vermiş, lpg taktırmış,çoğunda da en ucuzu takılmış.hondalar çok yakar diye bir kanı olmadığına göre iyi niyet göremiyorum.

Belki LPG'li daha kolay satılır diye takılmış olabilir,

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #13 : Ekim 05, 2010, 06:51:46 ÖÖ »

Belki LPG'li daha kolay satılır diye takılmış olabilir,
Aynen öyle. Zaten kullanacak olsa en ucuzundan taktırmaz (yani çoğu).

Salih6993

« Yanıtla #14 : Ekim 05, 2010, 06:59:00 ÖÖ »
Kendini ispatlamış markalardan birini tercih edip lpg taktıran ve aradan uzun süre geçmeden aracını satma kararı alan kişi nakit ihtiyacı veya model değişikliği için aracını satıyordur diye düşünürüm.Lpg araç uyumsuzlugu problemleri artık eskisi gibi yaşanmıyor.

size katılıyorum mesela ben daha yeni taktırdım aracı binmek için almıştım tam 2 ay araç aramıştım. ama maddi sıkıntıdan satmak zorundayım arkadaşın dediği gibi ilanımada yazdım taktıralı 1 ay oluyor die :)