Gönderen Konu: lpg'nin yağmurlu havada patlama yapması  (Okunma sayısı 4851 defa)

onlynico

lpg'nin yağmurlu havada patlama yapması
« : Ağustos 11, 2012, 10:39:09 ÖS »
arkadaşlar 2009 premium civic aracıma yaklaşık 10 ay önce atiker marka lpg taktırdım. şu ana kadar normal şartlarda hiç bir sorun yaşamadım. ama yağmurlu havada egzostan pat-pat-pat diye ses geliyor ve araç çekişten düşüyor, gaz almıyor, devir düşüyor ve vites düşürmek zorunda kalıyorum. bir süre sonra da lpg'yi kapatıp benzine geçiyorum. hemen hemen her yağmur yağdığında bunu yaşıyorum. lpg taktırdığım servise gidip durumu anlattım. kontrolleri yaptılar herşey normal dediler. yani herhangi bir çözüm bulamadılar. konuyu bilen varsa yardımcı olabilir mi?

ozN

Ynt: lpg'nin yağmurlu havada patlama yapması
« Yanıtla #1 : Ağustos 12, 2012, 01:10:36 ÖÖ »
bende de atiker var ama kardes pek öle bi sorunla karşılaşmadım acaba yagmurla ne ilişkisi var ki merak ettim

mertkan677

« Yanıtla #2 : Ağustos 12, 2012, 01:22:53 ÖÖ »
hava filtresi falan mı su alıyor acaba ? yapar mı bilemem.

metinh

« Yanıtla #3 : Ağustos 12, 2012, 02:00:22 ÖÖ »
Selamlar belki sorunu her zaman yapıyordur lpg hortumlarında gevşeklik olabilir, emme manifoltu gevşek olan hortumların yanından hava veya yağmurlu havada yapıyorsa nem alıyor olabilir , lpg kitini herkes yapıyor takıyor ama onarımıyla ilgilenen az, hemen kabloları bağlıyorlar ve ölçüm yapıp normal denilip işin içinden çıkıyorlar malesef, umarım sorun çözülür .

Mehmetttt

« Yanıtla #4 : Ağustos 12, 2012, 01:05:37 ÖS »
Takip.

teachers71

« Yanıtla #5 : Ağustos 12, 2012, 03:17:19 ÖS »
çok enteresan.bu bana meşhur "vanilyalı dondurma - ferrari" olayını hatırlattı.

ferrari ilk çıkartığı arbaları müşterilerine satıp bunun keyfini sürmek üzere şampanyalarını açıp kutlama yaparken müşteri şikayetlerine gelen bir telefon onları hem şaşırtmış hemde biraz komik gelmiştir........
müşteri aynen şunu söylemektedir:
sizden 1 ay önce bir araba aldım ilk başlarda bir sorun yoktu ama sonralarda sorun çıkartmaya başladı...... ailemle dondurma keyfi yapmaya gidiyoruz akşamları. dondurmacıya girip kakaolu ve sade dondurma alıp çıktığımız zaman arbamda herhangi bir sorun çıkmıyor.... fakat vanilyalı dondurma alıp çıktığımız zamanlarda arbam çalışmıyor..........
lütfen bana yardımcı olurmusunuzzzzzzz

görevli durumu aynen naklediyor....
hemen oraya bir teknik ekip gönderip durumu kontrol etmesini istiyorlar. teknik ekip 3 hafta gibi bir süre sonucunda sorunun kaynağını bularak hallediyorlar......

soruna gelince.......
arabayla dondurma keyfi yapmaya gelen bu aile dondurma almak için kakao ve sade dondurma kuyruğuna geçiyorlar..... bu kısımda sıra olmadığı için hemen alıp çıkıyorlar... fakat vanilyalı dondurma kısmına sıraya girdikleri zaman uzun süre bekleyip dondurmalarını ancak almayı başarıyorlar.

bu yüzden de araba kakao ve sade dondurma almaya giden aile gelene kadar motorunu soğutmazken, vanilya sırasında uzun zaman beklediklerinden arabanın motoru soğuyor veeeeee motor kilitleniyor.........
ferrari sattığı tüm arabaları geri toplayıp gerekli onarımları yapıp tekrardan müşterilerine dağıtım yapıyorlar.... ve özürlerini iletiyorlar.........

sizin sorununuza gelince mutlaka biyerlerden su alıyordur. yağmur dediğine göre alt taraflardan olma ihtimali daha çok diye düşünüyorum.bütün bağlantıları hortumları teker teker kontrol ettirmenizi tavsiye ederim...

onlynico

« Yanıtla #6 : Ağustos 12, 2012, 04:21:16 ÖS »
ilginiz için teşekkürler. ferrari örneği ilginçmiş. bindiğimiz araba ferrari değil tabi ama bizim servisler de çok gevşek davranıyorlar. askeriyedeki doktorlar gibi sürekli aspirin verip gönderme durumu var yani. şimdi tüm parçaların elle veya gözle kontrol edilmesi sorunun tespit edilmesini sağlar mı bilemem. görünmeyecek kadar küçük bir sızıntı olabilir. önerdiğiniz bir yöntem var mı? servise gittiğimde yine herşeyi kontrol ettik birşey bulamadık derlerse ne yapmalıyım sizce?

teachers71

« Yanıtla #7 : Ağustos 13, 2012, 11:41:27 ÖÖ »
sadece lpgde yapıyorsa lpg montajı yapan yere gidip istisnasız bütün lpg hortumlarını söktürüp teker teker sızıntı kontrolü yaptırıp tekrar montajını yaptırabilirsiniz.biraz naz yapabilirler ama başkada çare kalmazsa yapılacak bişi yok gibi. muhtemelen motor civarındaki borulardan çıkacaktır.çünkü motorun alt tarafı açık olduğu için oradan su alma ihtimali yüksek diye düşünüyorum.kolay gelsin. inş çözersiniz ama her ustanın uğraşmak istemeyeceği bir türden sorun yaşıyorsunuz.