Gönderen Konu: Lpg'li araç yağ eksiltir mi?  (Okunma sayısı 6763 defa)

wordsman

Lpg'li araç yağ eksiltir mi?
« : Ağustos 15, 2010, 09:36:41 ÖS »
Arkadaşlar merhaba,
Aracım Honda Civic 1.4 is 98 model.
Lpg taktırmayı düşünüyorum, fakat biryerlerde lpg'li araçların yağ eksilttiği gibi bir bilgiye rastladım. 8 sene lpg'li reno 9 kullandım, yağ eksiltme, yağ yakma gibi bir durum olmamıştı. (bu arada aracım çok temizdi). Şimdi böyle bir bilgi ile karşılaşınca bilginin doğruluğundan şüphe ettiğim gibi şu soruda aklıma geldi, acaba bu bilgi doğru olup yeni teknoloji motorlarla lpg uyumsuzluğundan mı kaynaklanıyor?
ya da sıralı sistem lpg'den mi kaynaklanıyor? ya da böyle birşey yok bu tamamen uydurmamıdır.
Bu arada japon arabaları genelde lpg ile çok uyumlu imiş, özellikle honda civicler çok uygunmuş.( hatta bunun için web sitesi yapan firma bile olmuş. bizzat aradım konuştum, çok memnum kalacağımı söyledi sn. yetkili. web sitesi adresi: http://www.civiclpg.com )
Ne dersiniz arkadaşlar böyle birşey var mı? Lpg'li araç yağ yakar mı?
Saygılar,

IGDIR

Ynt: Lpg'li araç yağ eksiltir mi?
« Yanıtla #1 : Ağustos 16, 2010, 04:49:02 ÖÖ »
slm dostum 1,6 ies kulanıyorum yeni aldım 3000km kulandım yağ hala aynı eksiltme yok bence seni yanıtmışlar motor ölüyse yağ yakar lpg le ne alakası var hala anlayamadım

IGDIR

« Yanıtla #2 : Ağustos 16, 2010, 04:51:39 ÖÖ »
verdğin likte resmen reklam kokuyor adam resmen bana gelin ben anlarım bu işi diyor

LiHoN-F

« Yanıtla #3 : Ağustos 16, 2010, 06:00:58 ÖÖ »
yağ yakma lpg ile ilgili bir problem değildir motordan kaynaklanır bendede lpg var bi direm yağ yakma ve yahutta kaçak yok

fzthgosm

« Yanıtla #4 : Ağustos 16, 2010, 07:52:26 ÖÖ »
lpg ile yag eksiltiyorsa bir motor benzinlede eksiltiyordur.

wordsman

« Yanıtla #5 : Ağustos 24, 2010, 10:59:35 ÖS »
verdğin likte resmen reklam kokuyor adam resmen bana gelin ben anlarım bu işi diyor

Reklam kokması çok normal adam ticaret yapıyor, benim dikkatime çeken nokta direk honda civic sahiplerine yönelik olmasıydı, yani lpg montajı yapan firmaların internet siteleri genelde bütün markalara hitap eder, bu ise sadece honda civic için site yapmış, ilginç geldi o nedenle o linki verdim. ( bu arada bu firmayı ne tanırım ne de bir alakam vardır.)