Gönderen Konu: lpg'de ve benzinde çekişten düşme  (Okunma sayısı 3127 defa)

moustapha64

lpg'de ve benzinde çekişten düşme
« : Şubat 15, 2011, 11:35:01 ÖS »
   Öncelikle herkese merhaba.. arkadaşlar benim 2001 civic vtec es'im var.. afyonda ikamet ediyorum.. burada yetkili zavolli bayisinde 1,5 yıl önce araca lpg taktırdım.. fakat geçen hafta izmire gittim, polaris lpgye uğradım.. aracın montajının çok iyi yapılmadığını söylediler ve montajı düzeltelim dediler. aracı 4-5 saatliğine bıraktım.. bide ayar yaptılar.. fakat ne olduysa o 4-5 saatin içinde bu montajı güya düzelttikten sonra aracın hem gazda hemde benzinde (özellikle yüksek hızda daha belli) çekişi düştü.. fakat ben bunu afyona dönerken yolda farkettim. eskiden 100 km hıza çıkmak için 3milimetre gaza basıyorsam şimdi 5milimetre basmam gerekiyor.. sanki o gaz pedalındaki hassasiyet gitti.. sorun montajla mı yoksa ayarla mı ilgili olabilir? özellikle asvtec arkadaşım bu konuda daha bilgili olduğu için yorum bekliyorum.... yorumlarınızı bekliyorum bu konuda....

kacaman

Ynt: lpg'de ve benzinde çekişten düşme
« Yanıtla #1 : Şubat 16, 2011, 12:50:14 ÖÖ »
ayarı kısmışlardır bence, yakıt sarfiyatın azaldı mı, hiç ölçtün mü aradaki farkı

ASVTEC19

• Moderator
Ynt: lpg'de ve benzinde çekişten düşme
« Yanıtla #2 : Şubat 16, 2011, 07:19:14 ÖÖ »
Başlıkta benzinde de çekişten düşme yazmışsın ; aracın performansı benzinde de mi bariz şekilde azaldı?