Gönderen Konu: 2005 vtec zavoli lpg motor arıza lambası  (Okunma sayısı 2772 defa)

Ali334

2005 vtec zavoli lpg motor arıza lambası
« : Nisan 18, 2016, 08:52:01 ÖÖ »
İyi günler arkadaşlar bende zavoli lpg sistemini kullanıyorum aracım civic 2005 110.000 km de bu zamana kadar lpg ile ilgili arıza lambası yakma vs bi sıkıntı olmamıştır. Geçen gün lpg ustasına kontrol amaçlı gideyim dedim adam bilgisayara bağladı bikaç ayar değiştirdi biraz daha az yakar artık dedi yaklaşık 2-3 saat sonra motor arıza lambası yaktı. Tekrar gittim aynı yere makineye bağladı fakir karışım dedi ayarları gene oynadı lamba dürekli yanıyor .bu süreç 3-4 defa devam etti sanayiye gidip geliyorum herseferinde aynı arıza lambası sönmedi. Arıza lambasıda yolda giderken yanmıyor adamlar söndürüyor geziyorum o anda yok ne zaman durup çalıştırsam arabayı hemen yanıyor. Ustaya ilk eski ayarlarına çevir o zaman yanmıyordu diyorum gene farketmez diyor . Bakalım ne olacak . En son usta bu lpg ile olmayabilir egsozdaki yakıtı ölçen bi sensör var o bozuk olabilir dedş. Bilgisi olan varmı konu hakkında acaba ?

Sent from my iPad using Tapatalk

UK61

Ynt: 2005 vtec zavoli lpg motor arıza lambası
« Yanıtla #1 : Nisan 18, 2016, 12:24:55 ÖS »
Lpg yi aldığın yeri değiştirip dene belki ondan da yapabilir. Bazıları karışımından dolayı yakıyor arıza lambasını.

By_emre

« Yanıtla #2 : Nisan 19, 2016, 10:00:18 ÖÖ »
Ustan mevcut lpg ayarını kıstığı için lamba yakıyor fakat şimdide ayarlayamıyor :)
Lpg'de yanan lamba normal değildir. İşin ehli bir usta ayar yaptığında lamba yanmaz

KolaylıSpider

• Kolaylıspider Oto
« Yanıtla #3 : Nisan 19, 2016, 11:06:08 ÖÖ »
KOLAYLI SPIDER kimdir?

Fabrikamız 1993 yılında kurulmuştur. Kocaeli / Kartepe ilçesinde bulunmaktadır.Krom aksesuarları, fiber ürünler, koruma barları üretmektedir.

Aracınıza özel üretilen bu aksesuarlar Türkiye'nin her yerine kargo ile gönderilmektedir.

Ürünlerimizden bahsedecek olursak.

Krom olarak; kapı kolları, ayna kapakları, bagaj alt çıtaları, yan kapı çıtaları, kapı eşikleri, iç kapı eşikleri, depo kapakları, ön panjur çıtaları, ön tampon çıtaları, cam çıtaları şeklinde listeyi uzatabiliriz.Detaylı bilgi için outlook hesabıma mesaj atabilirsiniz.

yunusemre@kolaylispider.com.tr

Facebook adresimiz

https://www.facebook.com/spiderkolayli/

Site Adresimiz

http://www.kolaylispider.com/

Herkese iyi günler dilerim
 0 | |

988_honda

« Yanıtla #4 : Nisan 19, 2016, 11:09:22 ÖÖ »
By_emre nin söylediklerine katılıyorum.yakıtı kısmıs usta daha sonrada eski ayarını tutturamıyor.arıza lambası yanar bu normaldir hondalarda diyen ustalardan uzak dur derim.

zorkunbeyi

• ZoRKuNBeYi
« Yanıtla #5 : Nisan 20, 2016, 04:38:36 ÖS »
Benim araçtada vardı ustam halletti fakir karışım vardı düzelttim yaparsa gel dedi...

Sent from my iPhone using Tapatalk