Gönderen Konu: LPG'de BENZİN göstergesi düşüyor  (Okunma sayısı 88828 defa)

hamzaffo

Ynt: LPG'de BENZİN göstergesi düşüyor
« Yanıtla #125 : Aralık 01, 2014, 10:27:53 ÖS »
Benim bilgim yoktu

PPLL21

« Yanıtla #126 : Aralık 01, 2014, 11:00:24 ÖS »
malatya ılıcak honda bayisinden  2014 elegance ,fabrika çıkışlı honda civic araba aldım ,araba lpg de giderken benzin göstergesi düşüyor , yarım deponun üzerinde olunca kontağı açıp kapayınca kendi haline geliyor ,yarım deponun altında olunca fayda etmiyor ,bana araba alırken böyle bir problemin olduğu söylenmedi ,bana diyorlarki bu şekilde idare edeceksin ,sayın arkadaşlar  arabanın değeri 70 milyar değerinde az paramı bu ,ben daha önceki arabamda böyle bir sorun yaşamadın ,madem böyle bir sorun var bana deseydin ben başka arabaya bakardım ,ha bana baştan söylersin bende kabul ederek alırım o zaman birşey olmaz yada  gider tüpü dışarda taktırırım sorun yaşanır onada birşey demem ,ancak  adam bana lpg ile yüzde yüz uyumlu kesinlikle sorun olmaz diyor arabayı alıyorum vede sorun ortada ,neymiş efendim kafayı takmıycakmışım bu şekilde idare edicekmişim ,ben idare etmek zorundamıyım ,neymiş kafama takmıycakmışım,sıfır araba alıyorsun birde arabanın fiyatı 70 milyar değerinde ,ondan sonrada bunu yaşıyorsun ,ne diyorsunuz arkadaşlar bana ne öneriyorsunuz bu konuda,arabaya her bindiğimde sinir oluyorum ,napacağım arkadaşlar mecbur sabretmekten başka birşey varmı sayın arkadaşlar bunu ,yada bunu mahkemeye vereniniz varmı ,ne öneriyorsunuz bu konuda bana ,günlerdir burnumdan geliyor...

Çok ciddi bir sorun olduğunu bende düşünmüyorum her 5-6 kontakta kendini sıfırlıyor zaten yarım depoya yakın oldumu her kontağı açıp kapattığında sıfırlıyor. Benzin göstergesi dijital olan araçlarda sık yaşanan bir durum zaten aracın benzinden gaza geçme süresi çok kısa ben aracı almadan önce sormuştum bu takılan role çözüldüğünü söylemişlerdi.  Sıfır araç alıpta servisten çıkmayan türkiye de çok araç var bence çok takılmayın bu konuya (kişisel görüşüm)

hakangaya

« Yanıtla #127 : Aralık 17, 2014, 09:03:21 ÖS »
ARKADAŞLAR BU LPG DE GİDERKEN BENZİN GÖSTERGESİ DÜŞMESİ  TÜM YENİ KASALARDA  YANİ FB7 KASALARIN HEPSİNDEMİ VAR ,EMİSYON TAKILAN CİHAZ TAKILINCA  KONTAĞI AÇ KAPA YAPINCA HER ZAMANMI ESKİ HALİNE GELİYOR YANİ DEPODA NEKADAR BENZİN OLURSA OLSUN KONTAĞI  AÇ KAPA YAPINCA DÜZELİYOR,BENİM ARABADA  YARIM DEPONUN ÜSTÜNDE BENZİN VAR  YARIM DEPONUN ALTINDA BENZİN OLUNCADAMI KONTAĞI AÇ KPA YAPINCA GERÇEK BENZİN MİKTARINI GÖRÜCEM....

hakangaya

« Yanıtla #128 : Aralık 17, 2014, 09:05:20 ÖS »
RÖLE TAKILIYOR DİYORLARDIYA  BU EMİSYON DENİLEN CİHAZLA AYNI ŞEYMİ DEMEK  ,MİLLETE SORUYORUM FB 7 KASASI OLANLARA BENDE LPG DE GİDERKEN BENZİN GÖSTERGESİ DÜŞMÜYOR DİYOR BU KİŞİ YALANMI SÖYLÜYOR YOKSA FARKETMEMİŞMİ YOKSA FB7 KASALARIN HEPSİNDE YOKMU BU DEDİĞİMİZ OLAY ????

hakangaya

« Yanıtla #129 : Aralık 17, 2014, 09:06:57 ÖS »
BİRDE  2014 MODEL HONDA CİVİC  KAPORTALARIN ,HYUNDAİ ACCENT ERADAN FARKI OLMADIĞINI SÖYLÜYORLAR,YANİ KAPORTASININ ÇOK İNCE VE NARİN ZAYIF YAPISI OLDUĞUNDAN BAHSEDİYORLAR ,KAPORTASI İNCE DURUYOR SAĞLAM DEĞİLMİ HAKKATEN KAPORLARI ???

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #130 : Aralık 17, 2014, 10:18:52 ÖS »
2006 vtec2 aracımda benzın ısıgı yanıyor dıye göze güzel görunmuyor dıye 50 liralık akaryakıt aldım ısık sönmedi ve 1-2 ay öyle kaldı arada sırada benzınden kullanıyorum saglıklı olsun hortumlar vs ıslansın kurumasın dıye.
ama 50 tl yakıtla ortalama 120-150 km arası gitmem lazım kı maksımum 40 km benzınde kullanmısımdır.
geçenlerde biryere gdicez ve marş basmadı araç. marşı alıyor ama çalısmıyor sonradan dank etti.
LPG de çalıştırmak zorunda kaldım ve bunun ortada kalması var rezil olması var osu var busu var.
lpg olmadan öncede benzın göstegesi pek saglıklı değildi.
Bu hatadan tüm honda kullancıları yakınıyor yıllardır ama yıl 2014 arkadasımızın arabasında halen aynı sorun var.
bu yüzden yol bılgısayarı olan yakıt göstergesi sağlan olan bir araca geçmeyi düşünüyorum.
arabayla giderken elimiz yüreğimizde bitti mi bitecek mi nolacak alalım mı alamayalım mı. nolur nolmaz diye cebımızdekı son parayıda akaryakıta verır olduk hata yuzunden.

bu foto eskı aracım ve caddy deki yakıt göstergesi ve yol bılgısayarı fotografı. teknolojı, memnunıyet, rahatlık budur.
istediğin kadar masajlı ısıtmalı vs vs koy ama diken üstünde gittikten sonra konforun bir anlamı yok.

hakangaya

« Yanıtla #131 : Aralık 18, 2014, 08:54:55 ÖÖ »
 Bayiler buna sorun değil diyorlar

Quake1

« Yanıtla #132 : Şubat 21, 2015, 06:14:06 ÖS »
benim düşüncem, araçlar aynı anda hem LPG hem benzin tüketiyor. yoksa depodaki benzin neden bitsin??

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #133 : Şubat 21, 2015, 06:49:28 ÖS »
ilk çalıştırmada benzın ile çalısıyor, lpg göstergesine bakarsan lpg ışığı yanıp yanıp söner motor belli bir sıcaklıga gelene kadar. yani çalısması ve gittimiz bi kaç km benzın kullanıyor. 50 liralık yakıtı direk kullansan bile ışık pat dıye yanar mı?

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #134 : Şubat 21, 2015, 06:51:13 ÖS »
honda aldık güzel diye hoş diye sağlam diye, aldıgıma bin pişmanım.
yolda ses almasıydı yakıt göstergesi lastik sesi o su busu bir ton kronık üstüne kronık.
2014 mode civice eline sağlık bu arada-kendı aracına yalıtım yapan, bunu son model araca yaptıran bir firma yani.
sağlam motor koymus yallah demıs.
ticari diye geçen ruhsatta kamyonet diye geçen CADDY bile bundan 5 kat daha konforluydu.

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #135 : Şubat 21, 2015, 07:59:51 ÖS »
yolda ses almasıydı yakıt göstergesi lastik sesi o su busu bir ton kronık üstüne kronık.
2014 mode civice eline sağlık bu arada-kendı aracına yalıtım yapan, bunu son model araca yaptıran bir firma yani.
ticari diye geçen ruhsatta kamyonet diye geçen CADDY bile bundan 5 kat daha konforluydu.
Abicim eline kalemine yüreğine sağlık. Inanin honda sorunsuz diyen halt etmiş. Vtec 2 vardı ben de sürekli bir yerlerinden ses gelirdi. Sürekli bir sorun olurdu. Bir cam motoru bozulur, bir fakir karışım arızası verir, Sonrasını ölü nokta sensörü arızası izler. Yol sesi desen alayı içerde. Motor sesi de hakeza aynı. Bazen Aklım bir golfe gitmiyor değil. Ama fd6 Civic yine de diğer civiclere göre sorunsuz.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #136 : Şubat 21, 2015, 09:32:43 ÖS »
Abicim eline kalemine yüreğine sağlık. Inanin honda sorunsuz diyen halt etmiş. Vtec 2 vardı ben de sürekli bir yerlerinden ses gelirdi. Sürekli bir sorun olurdu. Bir cam motoru bozulur, bir fakir karışım arızası verir, Sonrasını ölü nokta sensörü arızası izler. Yol sesi desen alayı içerde. Motor sesi de hakeza aynı. Bazen Aklım bir golfe gitmiyor değil. Ama fd6 Civic yine de diğer civiclere göre sorunsuz.

Kullanmış olduğunuz EK kasa civic zamanının en iyi aerodinamik yapısı iyi olan bir araçtır (halen kabul görmektedir) ve EK9 TYPER ile o yıllarda pist rekoru kırmış bir modeldir (youtubede bolca videoları mevcut ). Kullanmış olduğun VTI modelinde şuanki yeni civiclerde bile olmayan arka viraj demiri mevcuttur. Spor yay iyi bir lastikle bu araçları yoldan kolay kolay çıkaramazsın (pilotaj önemli)

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #137 : Şubat 21, 2015, 09:56:26 ÖS »

Kullanmış olduğunuz EK kasa civic zamanının en iyi aerodinamik yapısı iyi olan bir araçtır (halen kabul görmektedir) ve EK9 TYPER ile o yıllarda pist rekoru kırmış bir modeldir (youtubede bolca videoları mevcut ). Kullanmış olduğun VTI modelinde şuanki yeni civiclerde bile olmayan arka viraj demiri mevcuttur. Spor yay iyi bir lastikle bu araçları yoldan kolay kolay çıkaramazsın (pilotaj önemli)
Abi senin bu dediklerine katılıyorum ve mesajımda da bu yönde bir eleştiri yok. Sadece araçlarımızda gördüğümüz sorunları belirttim ben. Yol tutuşları, aerodinamik yapısı ve motorları çok iyi ek kasaların. Ama bence vtec2 stock halde iyi yol tutmuyor.

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #138 : Şubat 22, 2015, 02:18:03 ÖS »
geçenler golf6 sı olan bir arkadasla konustuk ayaküstü dizel 2012 olması lazım trendline paket- yol sesi muhabbetını açtım video çekmıs 200 ile giderken tık ses yok , dedım biz 200 le gitsek kulak beyın kalmaz patlar heralde. golf4 aracımız vardı o da sessizdi.
Alman konforu denılen şey gerçekten ortada ve arıza çıkarmazdı araç caddy de aynı keza bı kere bıle ustaya gıtmedi 3 sene kullandık.
bakalım nasıl olacaksa artık, el mecbur bınıyoruz sımdılık ama araçtan sogudum baya bi.
satarsam fd6 düşünüyordum ama artık hondaya bulaşmam tövbe.

cagatay54

« Yanıtla #139 : Şubat 22, 2015, 02:46:26 ÖS »
alman arabalarının konforu iyi japonlara göre fakat arızalarına katılmıyorum.2005 golf aldı dayım 0 km 50 binde ilk şanzuman ses yapmaya başladı nox sensör arızası verdi filan yaptırıldı serviste 150 bn km de aynı arızalar yine çıkı.ben aldım honda dan önce 6 ay bende kaldı 2 kere şanzuman dağıldı çıkma aldım açılmamış ses yapmaya başladı.koltuk oynatıyosun airbag arıza ışığı yakıyor söndüremiyorsun.nox sensörü bilmem nesi arıza arıza.6 ay bindim sttım 4 yıl oldu hondam var ve bir lra masraf etmedim.kötülemenizi pek anlaıyorumö japona bakımlarını düzgün yaparsanız arıza yaptıramazsınız.binde bir belki o da denk gelir.ben fd6 da duymadım motor arızası şanzuman arızası.ok yol sesi vs tamam da arıza yapmasın yeterlidir zaten

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #140 : Şubat 22, 2015, 04:51:45 ÖS »
valla golf 4 te hiç bir arıza yoktu takla attık araçla perte çıktı araç resmını bulursam atarım, ondan sonra geri toplanıldı rölenti sorunu cıktı ortaya başka bir gram şikayetımız yoktu, hondada sıkıntı cıkmıyor ama forumda dıkkat ettıysen o kronık bu kronık şu kornık 4-5 tane kronık arızaya denk geldım, emnıyet kemer gergisi bile kronık :D iki tane yayı sağlan takmak denemek bu kadar zor olmamalı cıdden

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #141 : Şubat 22, 2015, 08:12:40 ÖS »
Honda geçmişten hiç ders çıkarmıyor. Ben onu anladım. Gocebes7 ye katılıyorum. Tamam honda iyi güzel araba ama sanki diğer araçlar her gün arıza mi çıkarıyor ki?

vatan

• vatan
« Yanıtla #142 : Şubat 22, 2015, 08:36:45 ÖS »
2013 civic aracıma lpg de benzin düşmesi sorununa çözüm olarak servis de emülatör adlı bir cihaz takıldı.şimdi aracı her yeniden çalıştırdığımda benzin göstergesi gerçek değerini gösteriyor. lpg uyumlu satılan eco modellerinde bildiğim kadarıyla bu işlem için ücret alınmıyor..

PPLL21

« Yanıtla #143 : Şubat 22, 2015, 09:04:57 ÖS »
2013 civic aracıma lpg de benzin düşmesi sorununa çözüm olarak servis de emülatör adlı bir cihaz takıldı.şimdi aracı her yeniden çalıştırdığımda benzin göstergesi gerçek değerini gösteriyor. lpg uyumlu satılan eco modellerinde bildiğim kadarıyla bu işlem için ücret alınmıyor..

Sütten ağzı yanan honda ya sarılıyor bence ...

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #144 : Şubat 22, 2015, 10:49:21 ÖS »

bizim vteclere oluyor mu acaba? o konuda bilgilendirme yapıldı mı size?

jvega

« Yanıtla #145 : Şubat 23, 2015, 07:14:04 ÖS »
Benim CRV aracımda da benzin göstergesi düşüyor. Fakat şöyle bir durum var,benzin deposu yarıdan fazla dolu olduğunda gösterge düşse bile bir süre sonra otomatik güncelleme yapıyor gösterge doğru göstermeye başlıyor. Benzin deponuzun katılımından  fazlası dolu olsun.
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2015, 07:16:32 ÖS Gönderen: jvega »

opn21

• OPN21
« Yanıtla #146 : Mayıs 27, 2015, 02:29:48 ÖS »
Arkadaşlar bu sorunun tek çözümü Çiftkurtlar Honda ' da Necdet Usta var ondan bilgi alablirsiniz. BEn BRC ile çok çarpıştım ama bi netice alamadım .Necdet SUtaya ulaştım en sonunda benzin emülatörünü değiştiriyorlar .
CRV konusunda da yazmıştım . Araç yıkama işi emülatör montaj test vs. 1,5 saat sürmektedir.
Bu sıkıntıdan kurtulun arkadaşlar. 3 çubuk bile olsa hemenölçüp yazıyor yeni değeri. ARaç depo full insan utanıyordu ışık yanık gezmeye.

hamzaffo

« Yanıtla #147 : Mayıs 27, 2015, 04:05:35 ÖS »
Arkadaşlar honda city için de geçerli mi bu uygulama çünkü bizim araçlarda da ibre düşüyor ve fiyat nedir acaba

ysfcng06

« Yanıtla #148 : Haziran 10, 2015, 09:47:29 ÖÖ »
Renault megane var babamda onda da yasiyoruz bu olayi ve cozumu yok diye biliyorum;)

Pardon cozumu varmis son mesajlari okumamistim kusura bakmayin
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2015, 09:48:32 ÖÖ Gönderen: ysfcng06 »

halil ibrahim honda

• THE POWER OF DREAMS
« Yanıtla #149 : Temmuz 22, 2015, 09:49:51 ÖS »
YAKIT GÖSTERGESİ DEĞİŞİM MODÜLÜ SATIŞI BAŞLAMIŞTIR SİPARIŞ VE BİLGİ İÇİN 0507 928 06 21 nolu TELEFONDA. SİPARİŞ VE BİLGİ ALABİLSİNİZ SAYGILAR SELAMLAR http://youtu.be/k2FVfdrfrQg

Facebook :YGDM. Wep adresi : www.yakitmodulu.com