Gönderen Konu: LPG'de BENZİN göstergesi düşüyor  (Okunma sayısı 88818 defa)

mehmet zengin

Ynt: LPG'de BENZİN göstergesi düşüyor
« Yanıtla #50 : Şubat 13, 2013, 06:05:56 ÖÖ »
Eveeeeeet arkadaşlar. Bu sabah kontağı çevirdim ve birde ne göreyim. Gösterge eski yerine döndü :) umarım hep böyle olur. Dün neredeyse çeyrek seviyesine kadar düşmüştü. Bakalım tekrar olacakmı. 13gün önce ilk yakıtı almıştım. Tekrar olunca yazarım yine.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #51 : Şubat 13, 2013, 09:47:22 ÖÖ »
Arkadaşlar aracı sıfır alıp lpg li yani eco model olarak alanlarda varmı bu sorun,fabrika çıkış lpg li araçlarda yoksa sorunun nasıl çözüldüğü öğrenilip uygulanır.Onlarda aynı sorun varsa ayıp zaten :)

mask946

« Yanıtla #52 : Şubat 13, 2013, 06:47:43 ÖS »
Arkadaşlar aracı sıfır alıp lpg li yani eco model olarak alanlarda varmı bu sorun,fabrika çıkış lpg li araçlarda yoksa sorunun nasıl çözüldüğü öğrenilip uygulanır.Onlarda aynı sorun varsa ayıp zaten :)

onlaradada aynı sorun war

mask946

« Yanıtla #53 : Şubat 13, 2013, 06:48:19 ÖS »
Eveeeeeet arkadaşlar. Bu sabah kontağı çevirdim ve birde ne göreyim. Gösterge eski yerine döndü :) umarım hep böyle olur. Dün neredeyse çeyrek seviyesine kadar düşmüştü. Bakalım tekrar olacakmı. 13gün önce ilk yakıtı almıştım. Tekrar olunca yazarım yine.

hangi işlemle bu oldu ?

fevkalbeser12

• fevkalbeser12
« Yanıtla #54 : Şubat 13, 2013, 07:45:54 ÖS »
Sanırım Allah yardım etti:)

mask946

« Yanıtla #55 : Şubat 13, 2013, 08:07:42 ÖS »
:)

mehmet zengin

« Yanıtla #56 : Şubat 13, 2013, 08:16:36 ÖS »

hangi işlemle bu oldu ?
Herhangi bir işlem yapmadım. Kendiliğinden oldu. Tekrar olacaktır herhalde ?

mask946

« Yanıtla #57 : Şubat 13, 2013, 08:17:59 ÖS »
:D akü bitmiş olmasın

mehmet zengin

« Yanıtla #58 : Şubat 13, 2013, 10:15:33 ÖS »
:D akü bitmiş olmasın

Yok  hayır :) bitmedi :)

ramco 06

« Yanıtla #59 : Şubat 22, 2013, 12:54:45 ÖS »
direnç psa modülü taktırmaktan iyidir elektronık aksam zarar gorurse daha ıhyaa olmaz bu araclar o yuzden cok kurcalamamak lazım,, >%Sakin

fevkalbeser12

• fevkalbeser12
« Yanıtla #60 : Şubat 22, 2013, 01:18:28 ÖS »
Dün 1000 km için servise taktım orda bi röle taktılar. Sorun çözüldü. Yalnız benzin gene giderken düşüyor fakat kontağı kapatıp açınca normale dönüyor.

mask946

« Yanıtla #61 : Şubat 22, 2013, 06:30:15 ÖS »
Dün 1000 km için servise taktım orda bi röle taktılar. Sorun çözüldü. Yalnız benzin gene giderken düşüyor fakat kontağı kapatıp açınca normale dönüyor.

Lütfen Detaylı Bilgi Verirmisiniz ?
Nerede Taktırdınız ?
Foto Paylaşırmısınız ?
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2013, 06:30:39 ÖS Gönderen: mask946 »

fevkalbeser12

• fevkalbeser12
« Yanıtla #62 : Şubat 22, 2013, 07:40:19 ÖS »
Nerede Taktırdınız ?
Foto Paylaşırmısınız ?

Kusura bakma serviste takıldığından dolayı fotoğraf çekemedim. Aydın Honda Yıldırımlar Serviste taktırdım. İlk başta 75 tl daha sonra 50tl ücret istediler ama vermedim, çirkeflik yaptım:) verebileceğim bilgi bu kadar:)

mask946

« Yanıtla #63 : Şubat 22, 2013, 10:37:59 ÖS »
Nerede Taktırdınız ?
Foto Paylaşırmısınız ?

Kusura bakma serviste takıldığından dolayı fotoğraf çekemedim. Aydın Honda Yıldırımlar Serviste taktırdım. İlk başta 75 tl daha sonra 50tl ücret istediler ama vermedim, çirkeflik yaptım:) verebileceğim bilgi bu kadar:)

Çok Teşekkürler :)

z4a6m5a2n8

« Yanıtla #64 : Mart 15, 2013, 06:52:36 ÖS »
Önceleri benzin deposu yarım iken LPG de giderken benzin göstergesi düşerdi, şimdi bir gariplik oldu benzin deposunu fullediğimden beri 500 km yol yaptım. Benzin göstergesinde kımıldama yok, takılıp kaldı sanırım, çünkü 500 km lik kullanımda illaki benzin tüketimi olmuştur. (Araç:FB7, Kit: BRC My11)
Servis bana aracın deposunu tam doldurduğumuzda bu sorunun ortadan kalkacağını söylemişti.Demek ki sizinki ondan düşmüyor...

Bobcat

• Bobcat
« Yanıtla #65 : Ağustos 22, 2013, 10:18:11 ÖS »
BENDE 20 GÜN ÖNCE 2010 CİVİC ELEGANCE ALDIM AYNI SORUN BENDEDE VAR.BUNDAN ÖNCEKİ ARACIM OPEL ASTRAYDI ONDADA VARDI AYNI SORUN.OPELDE YAŞADIĞIM DENEYİMİM,ARABAYI KALDIRIMA PARKETTİĞİMDE ARABA YAN DURUYOR,BU ŞEKİLDE STOP EDİP KONTAĞI AÇTIĞIMDA BENZİN GÖSTERGESİ ESKİ HALİNE GELİYORDU.HONDA DA DENEME FIRSATIM OLUNCA TEKRAR YAZARIM.YADA BU  YÖNTEMİ UYGULAYAN ARKADAŞLARIN CEVABINI BEKLİYORUM.

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #66 : Ağustos 23, 2013, 12:28:20 ÖÖ »
depom genellikle full. düşme olmuyor. ancak eğer full değilse, bir çentik bile düşükse, ibre de düşüyor

paramedikyunus

« Yanıtla #67 : Ağustos 23, 2013, 09:01:18 ÖÖ »
benimde 2008 dream var bayii den ikinci el olarak aldım ve garanti kapsamında brc taktılar 50 tl lik benzin aldım uzun yola cıktım benimde aynı geldiğimde 800 km gibi gösterge sıfır oldu ben benzini neden fazla yakıyor diye düşünüyorum bi ustaya sordum göstergeler benzin yakıyodur dedi ama pek inanmadım 

teachers71

« Yanıtla #68 : Ağustos 23, 2013, 10:42:57 ÖÖ »
Bendede (2013 civic) durum aynı. Ara ara kendi kendine normale dönüyor. Ama bu sefer ısrarla normale dönmedi.hatta benzin sıfıra yaklaştı gösteriyor. Benim merak ettiğim depoda yarım depo benzin var. Ama gösterge sıfıra yakın.alarm veriyor. Böyle giderse sıfır gösterdiğinde güvenlik sebebiyle beyin aracı hareket ettirmez diye korkuyorum.böyle birşey olabilşrmi. Benzin menzili 14 km gösteriyor.ısrarla benzin takviyesi yapmıyorum çünkü araçta benzin var.  Sıfıra inince ne olacak bakalım :) araç kendini kilitlermi acaba..

paramedikyunus

« Yanıtla #69 : Ağustos 23, 2013, 11:33:08 ÖÖ »
benim aracata benzin göstergesi kapatıp açınca gösterge artmıyor aynı düştüğü yerde kalıypor uzun yolda bile 50 tllik yakıt aldım yine depo boşalmış gözüküyor göstregeleri resetledim durum değişmedi

opn21

• OPN21
« Yanıtla #70 : Eylül 24, 2013, 04:21:34 ÖS »
Benim araçtada aynı şekilde BRC de bunun bir çaresi yok mu?
BEnzin bitiyor görünüyor ışık yanıyor fakat Benzin var araçta . CRV kullanan bunu çözen bir arkadaş yardımcı olsun lütfen...

opn21

• OPN21
« Yanıtla #71 : Eylül 25, 2013, 10:58:54 ÖÖ »
Biraz Önce BRC De yetkili biriyle görüştüm yeni civic ecolardada aynı problem olduğunu bunu düzeltmek için uğraşıldığını 1 - 1,5 aya kadar netice alınacağını söyledi. Çok fazla inanmadım ama şuan için yapacak bişey yok . araçta full depo benzin var bu ışlık yüzünden birde depoyu doldurduk ; koskoca BRC nasıl çözüm bulamıyor anlamıyorum. Yansın diyor adamlar benzin ışığı yansın nolacak. Böyle bir zihniyet varmı yaa .

ozzy_oasis

« Yanıtla #72 : Ekim 30, 2013, 10:54:10 ÖÖ »
Ankara'da bu röIeyi taktıran var mı acaba?

GrcnTml

« Yanıtla #73 : Ekim 30, 2013, 02:08:52 ÖS »
Aynısı benim de başıma geliyor ama bi sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum sordum ustalara sıkıntı olmaz dediler.

opn21

• OPN21
« Yanıtla #74 : Kasım 14, 2013, 11:05:45 ÖÖ »
Sıkıntıdan ziyade benzin ışığı sürekli yanıyor , buda eski aracında arıza ışığı yanan arkadaşlarda (bende yani) psiklolij rahatsızlık oluyor.
Birde araca binen yolda kalmayalım ışık yanıyor diyor :)
80bin Tl lik araca biniyosun , benzin almıyosun diyenlerde çıkmıyor değil yani. işin birde o boyutu var herkese depo dolu
ama BRc yetkilileri çözemiyor sorunu diye anlatamıyorsun .enson 2 ay önce görüştüm 1aya kalmaz düzelticeklerdi.
ama hala ses seda yok.
Forumda bir servis görevlisi arkdaş program ile düzeltildiğini , tüm araçlara uyumlu olacağını hatta yol bilgisiyarında kalan lpg miktarınıda görebileceğimizi söylemişti.ama ondanda ses çıkmadı sıkıntılıbir durum yani.