Gönderen Konu: LPG'de BENZİN göstergesi düşüyor  (Okunma sayısı 88838 defa)

halil ibrahim honda

• THE POWER OF DREAMS
Ynt: LPG'de BENZİN göstergesi düşüyor
« Yanıtla #150 : Temmuz 22, 2015, 09:53:09 ÖS »
YAKIT GÖSTERGESİ DEĞİŞİM MODÜLÜ SATIŞI BAŞLAMIŞTIR SİPARIŞ VE BİLGİ İÇİN 0507 928 06 21 nolu TELEFONDA. SİPARİŞ VE BİLGİ ALABİLSİNİZ SAYGILAR SELAMLAR http://youtu.be/k2FVfdrfrQg

Facebook :YGDM. Wep adresi : www.yakitmodulu.com

halil ibrahim honda

• THE POWER OF DREAMS
« Yanıtla #151 : Temmuz 22, 2015, 09:54:03 ÖS »
YAKIT GÖSTERGESİ DEĞİŞİM MODÜLÜ SATIŞI BAŞLAMIŞTIR SİPARIŞ VE BİLGİ İÇİN 0507 928 06 21 nolu TELEFONDA. SİPARİŞ VE BİLGİ ALABİLSİNİZ SAYGILAR SELAMLAR http://youtu.be/k2FVfdrfrQg

Facebook :YGDM. Wep adresi : www.yakitmodulu.com

murat220

« Yanıtla #152 : Ocak 08, 2016, 09:47:50 ÖS »
Bende emulatör yok. Geçen benzin sıfırlandı ve 0 km yol gözüktü. 5-6 km sonra tekrar benzin 8 dişe çıktı. Sıfırladıktan sonra tekrar göstergenin doğruyu gösterdiğini farkettim.

murat220

« Yanıtla #153 : Temmuz 09, 2016, 09:26:55 ÖÖ »
Ben sorunu kendim çözdüm. Önce brc bayisinden emulatör taktırdım. Baktım her marş basışında güncelleme yapmıyor. Usta da uğraştı olmadı. Sanırım benim modelin bağlantıları ellerindeki bağlantı şemasına uymuyordu. Be defa ben emulatörün soketinde bulunan depoya giden turuncu kabloyu ayırıp tekrar birleştirdiğimde ibrenin yerne geldiğini gördüm. Bunun üzerine kontağı çevirdikten 1 sn sonra tutncu kabloyu birleştiren bir devre yaptım. Aslında bu basit olarak bilinen geciktirme devresidir. Çalışma şekli şu şekildedi. Kontağı çevirince kahverengi ya da kırmızı kabloya 12 v geliyor. Devreye 12 volt geldikten 1 sn sonra 12 volt çıkıyor. bunu çıkış de röelye girince röle çıkışını birleştiriyor. dolayısıyla depoya giden kablonun uçları kontağı açtıktan 1 sn sonra birleşiyor ve yaklaşık 30-40 sn sonra depo doğru değeri gösteriyor. Yolda giderken de kontağı kapatmadan doğru değeri göstermek istiyorsak röleye seri bağlı bir sürekli devrede olan bir anahtar takıp tekrar verileri  resetlemek istediğimizde bu anahtarı aç kapa yapmak suretiyle aracı durdurmadan ibreyi düzeltebiliriz. Özellikle 5-6 diç benzin olup da uzun yolda giderken benzin yok ukatılımı almak istemeyenler bu şekil yapabilir.