Gönderen Konu: lpg ve subap ayarı  (Okunma sayısı 59957 defa)

cobra34

Ynt: lpg ve subap ayarı
« Yanıtla #50 : Mart 26, 2015, 09:49:11 ÖÖ »
2008 model aracım 56 binde almıştım şu an 72 binde sübab ayarı yaptırdım serviste.Kayseri İnciroğlunda 150 tl karşılığı.Asıl şikayetim boşa atınca rölantinin fazla düşmesi bazen toparlaması bazen stop etmesi idi sübab ayarı aracı daha çevikleştirdi ancak şikayeti yok etmedi.Sanırım kronik sayılabilecek bir durum şimdilik şükür hiç stop etmedi ama devir düşmesi var
Senin sıkıntın lpg regülatör basıncı,kayseride isen tavsiye edebileceğim kaliteli lpg servisi var

aegean

« Yanıtla #51 : Mart 10, 2018, 09:44:33 ÖS »
arkadaslar aracım 2005 ls 26 bin falandı km si lpg ye geçtim Allaha şükür 62 bin oldu şuanda bir sorun yaşamadım. Fakat lpg dolayısıyla subap ayarı gerekiyor tarzında şeyler duydum. Doğru mudur? eğer lpg ile alakası yoksa subap ayarına kaç binde bakmak gerekir ?

ucuz ve tam dengeli yakıt veremeyen yada iyi ayarlanamamis sistemlerde 10 bin km de en iyi sistemler de de 20 ila 30 bin km de supap ayarları sıkılasır en iyi sistemlerde veya en iyi ayar ile  sadece egzost supapları sıkılasır ve ayar gerektirir bunun sebebi anlatmak için biraz uzun ve teknik konu lpg ile benzin stikometrik degerleri ile lpg ve benzinin oktan sayısından dolayı atesleme avansının kac derece değişim gösterdğine kadar karmasık bir konu.

Kısaca honda sahipleri en gec her 20bin de bir ehil bir yerde supap ayarı yaptırın. >=ok >=ok 

3ddelisi

« Yanıtla #52 : Mart 11, 2018, 01:07:37 ÖS »
37000 km oldu daha subap ayarı yaptırmadım ve hiç sıkıntım yok.Ayar yaptırıp daha çok yakıt tüketmeye başlayanların çok şikayetini okudum bu nedenle ancak yakıt tüketimi normalin üstüne ne zaman çıkarsa o zaman yaptırmaya karar verdim.

onuruzun34

« Yanıtla #53 : Mart 13, 2018, 07:27:26 ÖÖ »
Bence de aracının çekişinde , yakıtında bir anormallik yoksa boşuna subapları elletmeyin. İlla subap ayarı bozulacak diye birşey yok.