Gönderen Konu: LPG TANKININ AŞIRI DOLUMU???  (Okunma sayısı 3008 defa)

münzevi

• Co-Admin
LPG TANKININ AŞIRI DOLUMU???
« : Mayıs 15, 2012, 09:07:51 ÖÖ »
      S.a. arkadaşlar,

Arabamı aldığımdan beri (yaklaşık 7 ay) sürekli aynı şekilde dolum yapmaktayım, depo bitmeye yaklaşınca (sıfırlanmadan) depoyu dolduruyorum. 43 litrelik simit tank bu şekilde genelde 30-32 litre civarında alıyordu, zaten depo tamamen boşaldığında da en fazla aldığı yakıt 34.5 litre civarında oluyordu. Fakat dün akşam gaz alırken (tank tamamen boşalmamıştı, en azından 2 lt kesinlikle vardı) pompa bir türlü durmadı, hatta öyle ki 36 lt.'ye gelince pompacıya durmasını söylemesem daha da alacaktı, ki 43 lt. hacme sahip %80'i 34 lt. civarında olan bir tank için anormal bir hadise bu. Problem istasyonun pompasında mıdır yoksa benim tankta mı? Neler tavsiye edersiniz?

prevailingboy

Ynt: LPG TANKININ AŞIRI DOLUMU???
« Yanıtla #1 : Mayıs 15, 2012, 04:23:38 ÖS »
hocam ses gelince pompacının kesmesi lazım,ama yapmıyolar,çok kavga ettim,mesela 77tl de ses geliyo adam düz olsun diye devam ettiriyo,pompayı çekince de 1-2 dakika depodan gaz geliyo,artık baştan uyarıyorum işçiyi,yoksa da kendim durduruyom

ERD20

« Yanıtla #2 : Mayıs 15, 2012, 09:34:34 ÖS »
aygazdan aldım bugün 29.90 litrede otomatik kesti sonrasında tamamla dedim tamamlamaz abi dedi.katkılı diye almak istemiyordum megerse her 3 depoda bir almak faydalıymış yağlama için bakalım kullanacam kaç km gidecek önceden shellden alıyordum biliyorum ne kadar gittiğini tank 40 lt 32.5 lt alıyordu sıkıştırsan buraya yazarım kaç km gittiğini senin sorun sende değil pompacıda o kadar fazla alamaz bar ayarı var demek ki istasyonun o ayar bozuk ya da başka bi b.. var işin içinde her istasyon bir olmuyor bir de aygazı dene bakalım ben aldım bugün dediğim gibi tak kesti.

23korg23

« Yanıtla #3 : Mayıs 15, 2012, 11:01:51 ÖS »
Ne oldugunu anlamak icin bi baska pompadan hatta en saglami baska istasyondan alin.. eger eskisi gibi doluyosa demekki sorun o pompanin basinc ayarinda yok eger yine fazla aliyorsa sorun sizin samandiradandir.

chevasil

« Yanıtla #4 : Mayıs 16, 2012, 12:28:25 ÖÖ »
bazı pompaların basıncları fazla tık sesı geldıkten sora bıle basıyor. bazıları ise basmıyor. yaz sıcaklarında fazla doldurmayın derim!!!!!!

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #5 : Mayıs 16, 2012, 08:16:13 ÖÖ »
Arkadaşlar önemli bir bilgiyi eklemeyi unutmuşum. Ben her zaman aynı istasyondan yani aynı pompadan gaz alırım. Normalde dediğim 30-32 lt civarında pompa tık yapar ve dolum hızı çok yavaşlardı. Geçen gün 36 lt oldu hala daha tam gaz gidiyordu, korktum dur demesem istasyonun deposunu boşaltacaktık herhalde.:)

Dün akşam fikir aldığım LPG ustası pompanın tam yerleştirilmemiş olabileceğinden basınç ayarını tam yapamama ihtimalinden bahsetti. Sanırım en makul açıklama bu. İlginiz için çok teşekkürler.

kolok

« Yanıtla #6 : Mayıs 30, 2012, 03:28:10 ÖS »
olay pompada bazen bar fazla oluyor 32 alan tank 35 lt alabiliyor bendede oluyor bu durum ; POMPAAAAAAAAA