Gönderen Konu: Lpg taktırınca cam filmlerini sökmem mi gerekiyor  (Okunma sayısı 4588 defa)

ufukdeniz

Lpg taktırınca cam filmlerini sökmem mi gerekiyor
« : Ocak 19, 2011, 05:41:22 ÖS »
arkadaşlar araçta cam filmi var lpg taktırdığım zaman muayneye götürürken bu cam filmlerini söktürmek mi gerekiyor

aracında cam filmi varken lpg taktırıp ruhsatına işleten var mı yardımcı olursanız sevinirim

battalgazi

Ynt: Lpg taktırınca cam filmlerini sökmem mi gerekiyor
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2011, 05:42:49 ÖS »
hafif kusur olarak yazılıyor bir sorun çıkmıyor

ufukdeniz

« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2011, 05:46:06 ÖS »
peki bu ruhsat yaprağının teki değişiyormuş heralde lpg işletince emniyet filmli olarak muayneden geçen araçlar için yaprağı vermiyormuş doğrumudur

ufukdeniz

« Yanıtla #3 : Ocak 19, 2011, 05:52:48 ÖS »
battalgazi senin araçta lpg var mı
lpg yi camlarda film varken mi taktırdın
kulaktan dolma bilgi ile olmuyor bizzat yaşayan lazım bu olayı ilgin için teşekkürler...

battalgazi

« Yanıtla #4 : Ocak 19, 2011, 06:03:58 ÖS »
Kulaktan dolma değil birader önceki aracımda lpgyi ruhsata işletirken filmliydi,muayene raporunda cam filmlerinden ötürü hafif kusurlu olarak yazılmıştı birde filmlerden ötürü ceza yersem muayeneyi tekrarlatmaz zorundasın demişlerdi bir sorun olmadı anlayacağın prosedür değişmişse bilmiyorum

ERD20

« Yanıtla #5 : Ocak 19, 2011, 06:43:30 ÖS »
hayır kardeş ben filmli bir şekilde gittim hiç bişey demediler ama 2 numara arka iki cam ve bagaj üstü camda vardı evet ruhsatın sadece tek yaprağı değişiyor.

ufukdeniz

« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2011, 04:58:32 ÖÖ »
benim ön cam hariç bütün camlarda film var

poseidon999

« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2011, 05:05:10 ÖÖ »
Tüv'ün sitesinde yararlı bilgiler kısmında aşağıdaki madde yazmakdatır.
Ayrıca muayeneden geçtiğini ispatladığın zaman polis ceza yazmaz diyenlere de ek bir bilgi olsun.

Cam filmi muayeneden geçer mi?

Periyodik muayenelerde cam filmi, “Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok” kusur teksti ile “hafif kusur” olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir. Bununla birlikte aracın muayeneden hafif kusur ile geçmiş olması, trafik birimleri tarafından ceza yazılması, filmin söktürülmesinin istenmesi gibi durumları ortadan kaldıran bir unsur değildir.

Bu linkten de kontrol edebilirisin.
http://www.tuvturk.com.tr//content/default.aspx?cid=4

EpiLoG

« Yanıtla #8 : Mart 09, 2011, 10:51:18 ÖS »
benim de arka kapı camlarında film vardı ve hafif kusur olrak geçti muayeneden. trafikte de bir problem cıkmadı. ruhsatın da tek yapragı degişio. film yuzunden bir problem olmuyor arkadaslar sadece hafif kusur.

Yamazaki

« Yanıtla #9 : Mart 09, 2011, 10:56:29 ÖS »
arkadasım eğer ruhsatta muayene için boş yaprağın yok ise 2 yaprak birden değişiyor muayeneye girdiğinde hafif kusur olarak geçiyor ama trafiğe gittiğinde muayeneden hafif kusurlu diye geçtiğin orda görünüyor ve bu cam filminden dolayı oldugu için sana ruhsatı vermiyor git cam filmini söktür tekrar muayene gir diyoro yuzden 2 defa muayene parası vermek zorunda kalıyosun çnkü ben bunları yaşadım

EpiLoG

« Yanıtla #10 : Mart 09, 2011, 10:59:19 ÖS »
arkadasım eğer ruhsatta muayene için boş yaprağın yok ise 2 yaprak birden değişiyor muayeneye girdiğinde hafif kusur olarak geçiyor ama trafiğe gittiğinde muayeneden hafif kusurlu diye geçtiğin orda görünüyor ve bu cam filminden dolayı oldugu için sana ruhsatı vermiyor git cam filmini söktür tekrar muayene gir diyoro yuzden 2 defa muayene parası vermek zorunda kalıyosun çnkü ben bunları yaşadım

yamazaki arkadasım senin ne zaman geçti bu olay basından. ben 20 gun evvel muayeneden geçtim ve aynı gunde ruhsat işlemlerini yaptırmak için trafige gittim bugun yetişmez yarına kalır dediler bıraktım orada ertesi gun gittim aldım tek yaprak deişti 50 tl para verdm ama camlarında film varmıs git sök gel demediler bana. acaba trafikcilerde bulundukları yerlere göre degişik uygulama mı yapıolar.

poseidon999

« Yanıtla #11 : Mart 10, 2011, 08:32:34 ÖÖ »

Yukarıda verdiğim Tüv açıklamasını okursanız böyle bir hakları olmadığını görürsünüz.
Farlar da haffi kusurlu geçiyor ona bakılırsa.
ve far kusursuz muayeneden çıkan araba neredeyse yok gibi.

Yamazaki

« Yanıtla #12 : Mart 10, 2011, 08:13:40 ÖS »

yamazaki arkadasım senin ne zaman geçti bu olay basından. ben 20 gun evvel muayeneden geçtim ve aynı gunde ruhsat işlemlerini yaptırmak için trafige gittim bugun yetişmez yarına kalır dediler bıraktım orada ertesi gun gittim aldım tek yaprak deişti 50 tl para verdm ama camlarında film varmıs git sök gel demediler bana. acaba trafikcilerde bulundukları yerlere göre degişik uygulama mı yapıolar.

yaklaşık 3 ay önce geçti muayeneden geçtim ama benim ruhsat ta muayene yeri doldugu için otarafıda değiştiğim için sorun çıkardılar yoksa muayene yeri olan kağıtta sorun yoksa bişi demiyolar