Gönderen Konu: lpg taktırdım rahatladım yaa:)  (Okunma sayısı 53965 defa)

rotasızKAPTAN

lpg taktırdım rahatladım yaa:)
« : Eylül 22, 2010, 09:59:26 ÖÖ »
merhaba arkadaslar sonunda 2007 duz vıtes cvıcıme zavoli taktırdım.ılk ızlenımlerımı söylıyım sıze;ızmırde taktırdım ve hemen denızlıye gerı dondum.yaklasık 250 km yol yaptım.otobanda hızım sabıt 120 km sehırler arası duble yolda 103 km hızla geldım.aracın gostergesı 5.6lt gosterıyodu.hadı dıyelım tam gostermıyor 7 lt yaksın 100 km de.yanı km de 13-14 krs yakmıs >%6rol.super bır değer.90 la gelsem 11-12 krs yakcağını düşünüyorum.bakalım şehırıcı yakıtı nasıl olcak.ayrıca burdan berke lpg den yunus ustaya cok teşekkur edıyorum 10 numara olmus.herkese lpg lı gunler dılıyorum
« Son Düzenleme: Eylül 22, 2010, 10:01:56 ÖÖ Gönderen: rotasızKAPTAN »

vtec power

Ynt: lpg taktırdım rahatladım yaa:)
« Yanıtla #1 : Eylül 22, 2010, 10:22:16 ÖÖ »
Hayırlı olsun güzel seçim zavolli, montajı kaça yaptırdın?

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2010, 10:27:01 ÖÖ »
sağoll dostum.peşin 1250 tl ye taktırdım.

wordsman

« Yanıtla #3 : Eylül 22, 2010, 10:36:55 ÖÖ »
hayırlı olsun arkadaşım, bu LPG işine karar vermek hakkat zor, bende çok zor karar verdim, ama o kadar da korkulacak bişey değilmiş, hiç bi değişiklik hissedilmiyor arabada,

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #4 : Eylül 22, 2010, 10:41:25 ÖÖ »
sağol kardeş.evet zor oldu ama hıc bır fark hıssetmedım.ne lpg enjektörunden bı ses ne ıcerıye bı koku yok yanı.performansta da pek bısı hıssetmedım 200 ustu hıza rahtca cıkabıldım

driftmachine

« Yanıtla #5 : Eylül 22, 2010, 10:48:49 ÖÖ »
Benim arabam 1,4 ş. içi 11 litre civarı 90 km sabit hızda 6 litre civarı yakıyor. Senin aracının da bu değerlerden aşağıda kalacağını sanmıyorum.

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #6 : Eylül 22, 2010, 11:08:59 ÖÖ »
şehiriçi 25krş lara razıyım ya.ama denızlı trafıgınde o kadar yakcagını dusunmuyorum.çunku benzınde 7-8lt yakıyodu.lpg de 9-10lt yaksa yıne 20krs fılan yakar dıye dusunuyorum.bakalım artık

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #7 : Eylül 22, 2010, 11:24:01 ÖÖ »
Sizi kutluyorum, hayırlı olsun.
Ne mutlu doğru yolu bulanlara!

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #8 : Eylül 22, 2010, 11:33:56 ÖÖ »
sagol dostum.bulduk dogru yolu ama  gec kaldık bıraz.neyse hatanın neresınden dönulurse kar dır:)

wordsman

« Yanıtla #9 : Eylül 22, 2010, 11:37:12 ÖÖ »
valla ne yalan söyleyim, motorun sesini özlemişim ya, benzinde basmaya korkuyordum, bide yeni bi slogan buldum arkadaşlarla espiri olsun diye "Klimamı açıyorum keyfime bakıyorum", benzinde klima açmayada korkar olmuştum.

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #10 : Eylül 22, 2010, 11:40:13 ÖÖ »
valla ne yalan söyleyim, motorun sesini özlemişim ya, benzinde basmaya korkuyordum, bide yeni bi slogan buldum arkadaşlarla espiri olsun diye "Klimamı açıyorum keyfime bakıyorum", benzinde klima açmayada korkar olmuştum.
+1
klıma acıkken ıcerıye toz da gırrmıyor ohh:)))

fzthgosm

« Yanıtla #11 : Eylül 22, 2010, 03:33:47 ÖS »
hayırlı olsun kazasız belasız ucuza gezersin inşallah

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #12 : Eylül 23, 2010, 12:25:08 ÖS »
sağolasın.valla 30.000 km kadar benzınle bındıkten sonra epey bı ucuza gezmıs oluryorum.keşke daha önceden taktırsaydım ya.valla burdan kararsız olan arkadaslar hıc dusunmesınler taktırsınlar korkulcak hıc bırsey yokmus.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #13 : Eylül 23, 2010, 02:16:57 ÖS »
Ben hep söylüyorum da bazı arkadaşlar gurur meselesi yapıyor, bazıları lpg taktırmayı Honda'ya ihanet sayıyor. Halbuki Honda Motors'un sahibini gördüm geçenlerde Atiker servisinde karşılaştık. Muayene için sızdırmazlık raporu alacakmış, lpg tankını değiştirmeye gelmiş.

wordsman

« Yanıtla #14 : Eylül 23, 2010, 02:30:48 ÖS »
" bazı arkadaşlar gurur meselesi yapıyor "

Kesinlikle çok doğru bi tespit. Katılıyorum. Bazı arkadaşlar 100.000 km'den sonra motoru aç bak falan diyenler var, 100.000 km'den sonra çok affedersiniz yemişim motorunu, bugün en baba motoru 2500-3000 liraya yaptırırsınız tahminimce, km 10 kuruş karınız olsa 100 bin km de 10 bin lira kar demek, 3000 liraya motor yaptırsanız 7 bin lira yine kardasınız.

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #15 : Eylül 23, 2010, 02:39:36 ÖS »
LPG taktırmayanlar bence hiç inat etmesinler bu benzin fiyatlarının karşışında tek çare LPG tıpkı siyasette başa gelecek başarılı biri olmadığından,başka parti olmadığından AKP'ye oy vermemiz gibi :artis

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #16 : Eylül 23, 2010, 02:42:31 ÖS »
Kardeşimin 92 corolla vardı, aldığında km 80.000 civarında ve lpg'li idi. Kardeşim arabayı babama verdiğinde 240.000 km'de idi ve hâlâ canavar gibiydi. Babama vermeden önce lpg tankını tarihi geçtiği değiştirdi. Tankın kullanım ömrü 10 yıl. Yani 10 yılı aşkın süre lpg'li kullanıldı. Bu sürenin sonunda yakıt sarfiyatı artmadı ve performansı azalmadı. Toyota'da durum böyleyse ve Honda'nın motoru Toyota'nınkinden aşağı değilse korkulacak birşey yok.

asvtec

« Yanıtla #17 : Eylül 24, 2010, 08:35:11 ÖÖ »
 :artis

LPG taktırmayanlar bence hiç inat etmesinler bu benzin fiyatlarının karşışında tek çare LPG tıpkı siyasette başa gelecek başarılı biri olmadığından,başka parti olmadığından AKP'ye oy vermemiz gibi :artis
:artis

poseidon999

« Yanıtla #18 : Eylül 24, 2010, 08:42:35 ÖÖ »
Daha iyisi çıkana ve mantıklı fiyatlara bize ulaşana kadar en iyisi Lpg.

vdtyuksel

« Yanıtla #19 : Eylül 26, 2010, 10:10:45 ÖÖ »
Kesinlikle lpg....
Hala benzinde kullananlara şaşıyorum..... >%Sakin

MetaLListM

« Yanıtla #20 : Eylül 26, 2010, 01:47:21 ÖS »
99 civic hb 1.4 üm var
benzin filtresi deiştikten sonra araba çok fazla yakmaya başladı neredeyse yarı yarıya..sebebi nedir acaba arkadaşlar bujilere de baktırdım tırnak araları açılmış ayarladılar yakıt düzelir dediler ama hala aynı..
ayrıca lpg taktırsam faydası olur mu

wordsman

« Yanıtla #21 : Eylül 28, 2010, 08:09:09 ÖÖ »
LPG korkusu biraz da psikolojik galiba, eskiden bagajda bomba muabbetilerinden dolayı insanlar güvenlik endişesiyle tereddüt yaşardı, son yıllarda ise güvenlik konusu büyük oranda aşıldı şimdiki tereddütler daha çok arabada teknik sorun olur mu, motoru yer mi, kışın çalışmaz tekler mi, vb. aslında bunların birçoğu, bakımlarını aksatırsanız benzinli kullanımda olmasıda muhtemel. (benzindeki hata kabul toleransı daha fazla olabilir.)
LPG li kullanımda da normal bakımları zamanında yaptırırsak çok sorun yaşanacağını sanmıyorum. En fazla 500 bin km lik motoru 300 binde bitiririm o zamanda yaptığım tasarrufla gider seve seve motoru yaptırırım. Örneğin ben yılda ortalama 10 bin km yol yaptığımı var sayarsak 5 sene sonra arabayı satarsam minumum 5 binlira karım olacak (5 binlira için değermi demeyin herkesin parası sizinki kadar çok olmayabilir.) bunun 1000 lirası amörti payı olsun, 4 milyar elimde kar olacak onuda arabanın üstüne bişeyler eklerken kullanırım, mantıklı değil mi? 50 bin km de LPG den kaynaklı büyük bir sorun çıkacağını sanmıyorum. (çevremde 70-80 bin km dir kullanan arkadaşlarım var, ayrıca forumda da bir çok arkadaş bu konuda tecrübelerini paylaşmış.)
şu da var hiç birimiz arabanın orjinal yakıtını bozmak istemeyiz fakat benzin çok pahalı, devir de ekonomi devri, iyi kötü para denkleştirip güzel bir araba alıp binemedikten sonra arabanın ne anlamı var! (o zaman şahin doğan al honda'ya niye yazık ediyorsun vb. sözlerle saygısızlık etmeyin lütfen)

cıvıcem

« Yanıtla #22 : Eylül 28, 2010, 08:19:28 ÖÖ »
LPG korkusu biraz da psikolojik galiba, eskiden bagajda bomba muabbetilerinden dolayı insanlar güvenlik endişesiyle tereddüt yaşardı, son yıllarda ise güvenlik konusu büyük oranda aşıldı şimdiki tereddütler daha çok arabada teknik sorun olur mu, motoru yer mi, kışın çalışmaz tekler mi, vb. aslında bunların birçoğu, bakımlarını aksatırsanız benzinli kullanımda olmasıda muhtemel. (benzindeki hata kabul toleransı daha fazla olabilir.)
LPG li kullanımda da normal bakımları zamanında yaptırırsak çok sorun yaşanacağını sanmıyorum. En fazla 500 bin km lik motoru 300 binde bitiririm o zamanda yaptığım tasarrufla gider seve seve motoru yaptırırım. Örneğin ben yılda ortalama 10 bin km yol yaptığımı var sayarsak 5 sene sonra arabayı satarsam minumum 5 binlira karım olacak (5 binlira için değermi demeyin herkesin parası sizinki kadar çok olmayabilir.) bunun 1000 lirası amörti payı olsun, 4 milyar elimde kar olacak onuda arabanın üstüne bişeyler eklerken kullanırım, mantıklı değil mi? 50 bin km de LPG den kaynaklı büyük bir sorun çıkacağını sanmıyorum. (çevremde 70-80 bin km dir kullanan arkadaşlarım var, ayrıca forumda da bir çok arkadaş bu konuda tecrübelerini paylaşmış.)
şu da var hiç birimiz arabanın orjinal yakıtını bozmak istemeyiz fakat benzin çok pahalı, devir de ekonomi devri, iyi kötü para denkleştirip güzel bir araba alıp binemedikten sonra arabanın ne anlamı var! (o zaman şahin doğan al honda'ya niye yazık ediyorsun vb. sözlerle saygısızlık etmeyin lütfen)

aynen katılıyorum +1000

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #23 : Eylül 28, 2010, 08:21:56 ÖÖ »
Adam motoru sıkıştırırken verdiği zararı hesap etmiyor, eksoz manifoldunu, eksozu, şurayı burayı değiştirirken riskler aklından geçmiyor lpg söz konusu olduğunda mangalda kül bırakmıyor. Honda'ya tüp taktırmayı Ferrari'ye tüp taktırmakla bir tutuyor.

Hamdi TOPAL

« Yanıtla #24 : Eylül 28, 2010, 11:57:15 ÖÖ »
Bugün itibarıyle bende LPG montajını yaptırdım. Umarım iyi olur işin ekonomisi bir yana sorunsuz kullanabilmek amaç.. Bu aracı en fazla 3 yıl kullanabilirim düşüncesiyle   " ATİKER  " markasında karar verdim  safefast diye bir sistem sanırım bu sürümde önceden karşılaşılan sorunlar çözülmüş son haliyle  BRC  yazılımından farkı kalmamış ustanın söylediği bu.... zaman zaman tecrübe ettiklerimizi yazarız henüz fikir belirtmek için benim açımdan çok erken.. Duruma göre yaşadıklarımızı tecrübelerimizi yazarsak bundan sonra  LPG montajı yaptıran arkadaşlara yol gösterir sanırım.