Gönderen Konu: LPG TAKTIRDIM ARACIMIN SESİ DEĞİŞTİ.  (Okunma sayısı 12793 defa)

plasticos

LPG TAKTIRDIM ARACIMIN SESİ DEĞİŞTİ.
« : Ağustos 20, 2011, 08:01:25 ÖÖ »
ARKADAŞLAR GÜNAYDIN

2 gün önce 2010 cıvıc otm aracıma BRC marka LPG dönüşümü yaptırdım. benzinde çalışırken sorun yok ancak lpg ye geçince arcta biraz sesli çalışma var. müziği açınca fark hissedilmiyor ama sabit duruşta ışıkda filan sesi ben duyuyorum. düzenli bir ses ve benzine geçince geçiyor. aracın performansıonda bir problem yok

Acaba tüm lpg takılanlarda bu ses varmı yoksa bu durum anormal mi ?
taktırdığım yere tekrar gitmelimiyim

BraTo

Ynt: LPG TAKTIRDIM ARACIMIN SESİ DEĞİŞTİ.
« Yanıtla #1 : Ağustos 20, 2011, 08:06:08 ÖÖ »
Kol vurur gibi bir ses geliyorsa normaldir. LPG'nin çalışma şekli öyledir. O sesi yok edemiyorsun ama montaj yapılırken yerine dikkat ederek sesi azaltabiliyorlar.

plasticos

« Yanıtla #2 : Ağustos 20, 2011, 08:08:23 ÖÖ »
SES İNCEDEN İNCEDEN ÇIT ÇIT SESİ GİBİ DİKKAT EDİLİRSE DUYULUYOR..

BraTo

« Yanıtla #3 : Ağustos 20, 2011, 08:17:56 ÖÖ »
Aynen öyle, LPG çalışması öyledir.

plasticos

« Yanıtla #4 : Ağustos 20, 2011, 08:46:44 ÖÖ »
anladım tamam
sanırım normal

23korg23

« Yanıtla #5 : Ağustos 20, 2011, 06:05:58 ÖS »
lpg enjektörlerinin sesi.. sorun yok.. daha sessiz enjektör kullanan kitler var ama siz brc tercih etmişsiniz.. güle güle kullanın

wordsman

« Yanıtla #6 : Ağustos 20, 2011, 06:21:16 ÖS »
tasarrufun sesi o :)

2432

« Yanıtla #7 : Ağustos 20, 2011, 07:35:19 ÖS »
brc enjektörünün kronik sorunu o. aracın dizel gibi ses çıkaracak muhtemelen.bu yüzden zavoliyi tercih ettim ben.ama teleflex enjektörlerinden hiç ses  çıkmıyor. kulağımı dayadım yine de lpg ye geçtiği belli olmuyor.

mali

« Yanıtla #8 : Ağustos 20, 2011, 08:52:46 ÖS »

beydogan

« Yanıtla #9 : Ağustos 20, 2011, 10:26:02 ÖS »
Benim arabada atiker takili lpg de enjektor sesi geliyor ama kaput acikken.oyle kirmizi isikta dururken felan sesin gelmesi cok degilmi brc cokmu ses yapiyor .yada civic iceriye sesi cok mu aliyor anlamadim

BraTo

« Yanıtla #10 : Ağustos 21, 2011, 10:03:49 ÖÖ »
Benim arabada atiker takili lpg de enjektor sesi geliyor ama kaput acikken.oyle kirmizi isikta dururken felan sesin gelmesi cok degilmi brc cokmu ses yapiyor .yada civic iceriye sesi cok mu aliyor anlamadim

Her ikisi de :)

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #11 : Ağustos 22, 2011, 12:05:42 ÖS »

drmoz

« Yanıtla #13 : Ağustos 22, 2011, 12:48:06 ÖS »
tasarrufun sesi o :)
yarıldım :)

Aynen :)
ilk taktırdığımda ben de sormuştum bu ne sesi diye, takan usta da
- hocam o bozuk para sesi demişti :D
benzindeyken kağıt para, tüpteyken bozuk para yakıyomuş :D

TURQAZ

« Yanıtla #14 : Ağustos 22, 2011, 01:22:58 ÖS »
motorun feryat figan sesi o(kuru yakıyorum susadım yağsız kaldım)

birde diğer taraftan arkadaşımızın bahsettiği gibi(tasarrufun sesi)

vermeden almak Allaha mahsus ;)

sanli90

« Yanıtla #15 : Ağustos 24, 2011, 03:10:00 ÖS »
Bu konuyu okuduğum iyi oldu 2 gün önce lpg takıldı aracıma aynen dediğin gibi ses var benzine geçirince o ses kayboluyor arkadaşlar bu ses nerden geliyor enjektörlerdenmi yoksa subaplardanmı yada başka bi yerdenmi geliyor?

BraTo

« Yanıtla #16 : Ağustos 24, 2011, 03:16:37 ÖS »
LPG enjektörlerinden geliyor o ses :)

galantus

« Yanıtla #17 : Ağustos 24, 2011, 03:38:39 ÖS »
Sorun yok arkadaşlar rahat olun. brc kullanıcı olarak söylüyorum eğerki kaput kapalıyken ses rahatsız edici durumdaysa taktırdığınız yere gidin ve bunu belirtin. Oraya reno arabalarda kullanılan cok ucuz bir lastik var onlardan takıyolar sesi yarı yarıya kesiyor. Sanırım titreşimi kaybediyor. Şimdi soracaksınız ne lastiği diye ama 2 yıl oldu valla unuttum neydi. Kaput kapalıyken ve siz arabanın içindeyken bu sesi cok zor duyarsınız mesela ben duymuyorum bile. Ama araba çalışırken dışarı cıkrasanız o zaman duyarsınız. Kırmızı ışıkta dururken falan mümkün değil bende yok o kadar ses. Belkide bahsettiğim o lastiktendir bilemiyorum.

hsncck26

« Yanıtla #18 : Ağustos 24, 2011, 04:04:29 ÖS »
Sorun yok arkadaşlar rahat olun. brc kullanıcı olarak söylüyorum eğerki kaput kapalıyken ses rahatsız edici durumdaysa taktırdığınız yere gidin ve bunu belirtin. Oraya reno arabalarda kullanılan cok ucuz bir lastik var onlardan takıyolar sesi yarı yarıya kesiyor. Sanırım titreşimi kaybediyor. Şimdi soracaksınız ne lastiği diye ama 2 yıl oldu valla unuttum neydi. Kaput kapalıyken ve siz arabanın içindeyken bu sesi cok zor duyarsınız mesela ben duymuyorum bile. Ama araba çalışırken dışarı cıkrasanız o zaman duyarsınız. Kırmızı ışıkta dururken falan mümkün değil bende yok o kadar ses. Belkide bahsettiğim o lastiktendir bilemiyorum.
aynen benımde içeri gelmiyor . sadece ışıklarda dururken cam açıksa solumdada bi araba varsa ondan yankı yapıp gelıyor :D

brc

sanli90

« Yanıtla #19 : Ağustos 24, 2011, 09:11:07 ÖS »
evet öle abartı bi ses değil malum yaz sıcak camlar acık ışıkta falan durunca çıt çıt gibi bi ses geliyor normal oda herhalde...

hsncck26

« Yanıtla #20 : Ağustos 25, 2011, 01:07:38 ÖÖ »
evet öle abartı bi ses değil malum yaz sıcak camlar acık ışıkta falan durunca çıt çıt gibi bi ses geliyor normal oda herhalde...
sizin taktırdığınız kitle benimkisi aynı hocam aynı ses bendede var.
arıza ışığı yaktımı ?

beydogan

« Yanıtla #21 : Ağustos 25, 2011, 04:33:11 ÖÖ »
Nazarimmi degdi ne oldu benim arabadada ses gelmeye basladi motor sicakkken direksiyon pompasinin ordan geliyo insallah bi sorun yoktur bi ustama gideyim

sanli90

« Yanıtla #22 : Ağustos 25, 2011, 08:36:59 ÖÖ »
arıza ışığı yaktımı ?

Arıza ışığı yakmadı yakarsa gel söndürürüz dedi 1 kaç sefer yakabilir söndürürüz ondan sonra yakmaz dedi hayırlısı bakalım...

hsncck26

« Yanıtla #23 : Ağustos 25, 2011, 12:33:19 ÖS »
arıza ışığı yaktımı ?

Arıza ışığı yakmadı yakarsa gel söndürürüz dedi 1 kaç sefer yakabilir söndürürüz ondan sonra yakmaz dedi hayırlısı bakalım...
bende yaktı bikaç kere. birde nasıl söndürdüğünü öğrenebilrimisin. burdaki başından savmaya çalışıyor adamı :D  yani ne yaptgını öğrenebilirmsin ?

sanli90

« Yanıtla #24 : Ağustos 25, 2011, 12:48:10 ÖS »
Şuan yakmadı daha ama yakarsa öğrenirim hatta detaylı sorarım yazarım sana...