Gönderen Konu: Lpg Taktıracak Olanlara Müjde.Honda Tüm Servislerinde Lpg Montajına Başlayacak.  (Okunma sayısı 101444 defa)

metin07

Arkadaşlar lpg taktıracak olanlara müjde.
Bugün görüştüğüm bir yetkili "Honda tüm servislerinde lpg montajı yapmak için adım attı"ğını söyledi. Üstelik aracın garantisi bozulmadan.

Gelen aşırı talep yetkilileri buna yönlendirmiş ve böyle bir karar alındığını belirtti. Hondaya en uygun sistemin geliştirilme çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

"E bunu yapan bazı servisler vardı zaten" diyenler olabilir. O servisler anlaşmalı olduğu lpg dönüşüm bayisi ile kendi aralarında yaptıkları anlaşmaya göre garanti bozulmadan diye söylüyorlar, diğer servise geçince "siz lpg taktırmışsınız, garantiniz bozulmuş" denebiliyordu. Şimdi bu durum olmayacak.
Herhangi bir honda yetkili servisinde taktığınız lpg, aracınızın garantisini etkilemeyecek ve başka bir servise geçseniz bile bu durum aynen devam edecek. Çünkü durum bireysel değil, tüm honda servislerini kapsıyor.

Bunun için servislerdeki personeller eğitime bile gönderilmiş. Montajı honda yetkili servis çalışanları yapacak.
Sadece alt yapı oluşturulacak ve 2-3 ay gibi bir sürede işlemler başlayacak.
Bu sayede hem lpg dönüşümünden kazanacak, hem de "lpg takınca zaten garanti dışıyım artık, servise gitmeme gerek yok dışarda bakımımı yaptırırım" diyen müşteriyi geri kazanacak.

Gelelim fiyatlara... Dışarda taksak daha ucuza gelebilir diyenler olabilir. Servis yetkilisi fiyatların dışardaki fiyatlardan daha makul olacağını belirtti.
Eşit olsa bile çoğunluğun servisi tercih edeceği ortada bence.

İnşallah altyapı kısa bir sürede hazırlanır, oturur ve çoğu kişi "lpg taktıracağım ama garanti ölecek, o yüzden cayıyorum" durumundan kurtulur.

Saygılar.
« Son Düzenleme: Eylül 21, 2011, 11:30:11 ÖS Gönderen: metin07 »

goldbergbrk

mükemlel bir haber inşallah böyle birşey yaparlar

mali

2012 de değişecek kasalarda lpg kullanılacağını duymuştum ve 2012 değişen kasa gelince şuanki kasaya ya lpg takacaklar ya da fiyatta .işeyler daha yapılacak.
Zaten şuan lpg ye yönlerdiriyorlar

bence çok güzel bir haber
hepimize hayırlı olsun

ilkeronat

markasi ne olacak bilen var mi?

kacaman

dün aracımı km bakımı için servise götürmüştüm, servisin müdürü de aynı şeyden yani lpg takılı araçlar geleceğinden yada servisin lpg takacağından bahsetti.

Beberufi

Geçen gün bende aracımın bakımı için servise gittiğimde aynı şeyi yetkiliden dinledim. Markasının BRC olacağını ve en geç yılbaşına kadar bu işin hallolacağını şu an denemeleri yaptıklarını belirtti.

Alone_wolf

Çok güzel bi haber gerçekten.Bu aralar bende ciddi şekilde LPG markaları konusunda kapsamlı bi araştırma içerisine girmiştim.Kısa zamanda böyle bi olay başlayacaksa sabırsızlıkla bekliyoruz.

sanli90

Lpg ye ilk başta karşıydım sonra araştırınca gördüğüm yanlış bilinenler var vs. sonra km yapmaya başlayınca bende lpg kit taktırdım Bu garantisi devam eden araçlar için çok güzel bir haber...

mehmetcan494

bende LPG taktırdıktan sonra servise bakıma gittim danışmana araca LPG taktırdığımı söyledim oda garantinin tamamen iptal olmadığını 6 sene olan garantinin 3 seneye düştüğünü söyledi, bende bir an önce bitsinde bakımlarını yarı fiyata dışarda yaptırayım dedim ne diim :)

MerT01__civic

güzelde.. piyasa fiyatının 2 katına takmazlar ama inşallah :)

ilker KAPLAN

Bır kısım bılgıler yanlıs olmakla beraber arkadaslarımızın yazdıgı bılgılerın cogu dogru..

CAGLAR28

lpg taktım valla bakımı yarı yarıya dışarıda yaptırıyorum var tanıdıklar sağpolsun kazıklanmanın anlamı yok param o kadar bol değil aynı işler için

metin07

Bır kısım bılgıler yanlıs olmakla beraber arkadaslarımızın yazdıgı bılgılerın cogu dogru..

Hangi kısımlar yanlış üstad?
Dışarda takılan lpg sistemlerinden daha uygun fiyata takılacağı kısmıysa yandık :)

battalgazi

Honda Türkiye'yi aradım böyle birşeyden haberleri yok genel merkezede bir sorun dediler

canercaner0303

İnşallah haber asparas degildir bende bekliyorum dört gözle.

metin07

Servisler elemanlarını bunun eğitimi için göndermiş ve belgelemiş olduklarına göre ve bir çok servis aynı şeyi söylediklerine göre asparagas olacağını düşünmüyorum. On-Dört gözle bekliyoruz. :)

battalgazi

Servise geçen hafta bakıma gittiğimde usta lpg takacağız değilde lpgli civicler 2 ay sonra gelecek demişti,inşallah takarlar bu hafta taktırmaya gidecektim bu haber üzerine vazgeçtim biraz daha bekleyelim bakalım

MerT01__civic

arkadaşlar bugün aracı ufak tefek çizikler için kaskoya bıraktım akşam alıcam :) ve bıraktığım yerin yakınında BRC yetkili servis var içeri girdim maksatım fiyat almaktı.. aracın Honda olduğunu söyleyince.. adam direk dediki biz Honda ile anlaştık.. Hondaya özel kit takıyoruz ??? manifoldu delmeden pipolu sistem uyguluyoruz.. arıza lambası yanmama garantisi veriyoruz dedi.. ısrarla bu anlaşma kesin mi diye sordum.. evet Honda da bunu Ekim'de duyurucak internetten dedi..

ve bu arada 1600 tl fiyat verdi montaj için..
« Son Düzenleme: Eylül 23, 2011, 12:48:25 ÖS Gönderen: MerT01__civic »

qwertylion

arkadaşlar bugün aracı ufak tefek çizikler için kaskoya bıraktım akşam alıcam :) ve bıraktığım yerin yakınında BRC yetkili servis var içeri girdim maksatım fiyat almaktı.. aracın Honda olduğunu söyleyince.. adam direk dediki biz Honda ile anlaştık.. Hondaya özel kit takıyoruz ??? manifoldu delmeden pipolu sistem uyguluyoruz.. arıza lambası yanmama garantisi veriyoruz dedi.. ısrarla bu anlaşma kesin mi diye sordum.. evet Honda da bunu Ekim'de duyurucak internetten dedi..

ve bu arada 1600 tl fiyat verdi montaj için..

Hala inanasım geelmiyor. inşallah doğru haberdir.

metin07

Haber doğru dostum doğru. Servis yetkilisi bana da acele etmeyin, 1-2 ay içerisinde bunun gerçekleşeceğini söylemişti. Bu hayatın bir gerçeği: benzin pahalı, lpg daha uygun geliyor.  Çoğu kişi lpg ye geçiyor. "E bunu honda kendisi neden yapmıyor" talepleri çığ gibi olunca, neden olmasın ki? Zaten sorun yok.
Bekliyoruz. :)

MerT01__civic

Haber doğru dostum doğru. Servis yetkilisi bana da acele etmeyin, 1-2 ay içerisinde bunun gerçekleşeceğini söylemişti. Bu hayatın bir gerçeği: benzin pahalı, lpg daha uygun geliyor.  Çoğu kişi lpg ye geçiyor. "E bunu honda kendisi neden yapmıyor" talepleri çığ gibi olunca, neden olmasın ki? Zaten sorun yok.
Bekliyoruz. :)
bide kesin bir açıklama yapsalar :) bugün adama ısrarla 100 kere sordum :D artık yeter be dicekti nerdeyse.. anlaştık Ekim'de açıklicaklar dedi..

metin07

Şöyle basit bir tarama yaptım da paylaşılmış kesin bir bilgi yok şu an için.
Sadece İzmir'de bir BRC servisi sitesinde haber olarak duyurmuş ancak bu o bayinin kendi bireysel anlaşması da olabilir.
http://www.izmirbrc.com/index.php?s=14&i=28

Umutla bekliyoruz.

jaggalagalaga

markasi ne olacak bilen var mi?
valla prins olması mantık kurallarında oluyor bildiğiniz üzere prins de keihn kullanıyor mügenle anlaşması mevcut

dadasonur

çok güzel bi haber .

efsane_001

daha önceden garanti bozulmuyordu ama 6 seneyi 3 seneye düşürüyorlardı inşallah olurda bizde taktırırız lpg yi