Gönderen Konu: lpg taktıracagım yardım lutfen :)  (Okunma sayısı 10730 defa)

jackalm06

lpg taktıracagım yardım lutfen :)
« : Nisan 06, 2010, 10:57:17 ÖÖ »
öncelıkle herkeze merhaba,
yaklasık 7 yıldır honda kullanan bır honda hayranı olarak,
2006 honda cıty mı satıp yerıne 2009 yılında honda cıvıc elegance aldım,
aracım 2009 model,
bugune kadar tup-lpg artık adı herneyse aracıma taktırmayı kendıme yedıremıyordum,
yaza ınşallah dugun yapacagım ve artık gozume batmayan benzın parası batmayya basladı,
kayserıde ıkamet edıyorum honda servısıyle gorustum brc ve twıst (tam markayı anlayamadım ama boyle bısey tam markanın adını bılen varsa yazarsa sevınırım)
servıste bu ıkı markayı taktırmam durumunda garantıden cıkmayacagını soyledıler,
en ıyısı bu twıst dedıgım marka dıyolar,
arabanın cekısınde kullanımda hıcbısey hıssetmeyeceksınız dedıler,
brc ye fıyat olarak 1700 twıst e 2300 fıyat verdıler,
eger cıdden ıyıyse bu twıstı taktırayım dıyorum,
burdan bu markaları bılen,kullanan arkadasların bana yardımcı olmalarını ıstıyorum,
tşklr sımdıden

asvtec

Ynt: lpg taktıracagım yardım lutfen :)
« Yanıtla #1 : Nisan 06, 2010, 11:09:35 ÖÖ »
twıst dediğin telefeleks güzel kaliteli cihazdır ama parasının cihazı değil gereksiz bir para.O kadar para vereceksen prins taktır.Demek ki honda servisi bu markadan daha çok kazanıyor.;) BRC yi tavsiye ederim ,pipolusundan...

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #2 : Nisan 06, 2010, 11:15:12 ÖÖ »
600tl az bir fark değil bana sorarsan ikisi arasında 600tl lik bir teknoloji ve kalite farkı yok ama karar sizin tabi.Her ikiside kaliteli ürünler.

poseidon999

« Yanıtla #3 : Nisan 06, 2010, 11:16:26 ÖÖ »
Dostum Brc düzgün bir markadır.
Forumda çok çeşitli lpg markası kullanan mevcut
bu marka da genelde sorunsuz markalardan biridir
satış fiyatı 1,550 tl / 10 taksittir.
Bu fiyat Brc'nin distribütör fiyatıdır.
2A mühendislik BRCnin Türkiye distribütörüdür.
Sitesine gir ve servis listesinden yakın olanını seç ve oradan bilgi al.
Onun dışındakilere güvenmeni tavsiye etmem.

Ayrıca diğer marka twist değil sanırım yanlış anlaşılma olmuş
bu marka Prins'tir ve aynı kalitede Telefleks vardır. Onun da fiyatı 2300 eur
civarında gezer.

Ama Prins ve Telefleks şu anda en kaliteli 2 marka olarak görülüyor.
Tabi fiyatıyla doğru orantılı.

vtec power

« Yanıtla #4 : Nisan 06, 2010, 11:33:37 ÖÖ »
Aramıza hoşgeldin. :)

Dediğin markayı hiç duymadım, arkadaşlarında dediği gibi prinsden bahsetmiş olabilirler sana.
Bende lpg taktırma arefesinde olan biri olarak pirinsle, brc arasında gidip gelen biriyim. :)

Pirinste diğer markaların hiçbirinde olmayan pistona yağ enjekte eden sistem var, ayrıca kesinlikle performans kaybı yaşatmama garantisi sunan nadir markalardan biri ama 1150 eurodan başlayan fiyatı var...

Durumun müsaitse tavsiyem pirinstir, fiyat pahalı dersen o zamanda brc.
Ha işçilikte çok önemli, 2A Mühendislik belgesi olan servis dışında bir yere gidersen aracına yazık olur.

jackalm06

« Yanıtla #5 : Nisan 06, 2010, 12:29:21 ÖS »
hoş bulduk,
sanırım prıns oacak benım marka,
beynım dondu forumlarda yorumları okumaktan

pörtlek

• pörtlek,road runner
« Yanıtla #6 : Nisan 07, 2010, 02:05:16 ÖS »
15 gün önce 2001 1,6 İES 'e  ankarada 2A müh.bağlı bayiiye BRC taktırdım.korkulan arıza işğı yanmadı,yakıt konusunda yeterli veri oluşmadı henüz.fakat gaz enjektörlerinin sesini rolantide çalışırken içerden duyabiliyorum.dışarıdan dinleyince bilmeyen aracı dizel zanneder.rampalarda performans kaybı büyük.10000 km kullanınca veya daha önce fırsatım olursa ayar için gideceğim.1400 albea ya 2A nın yine ankaradaki bir başka bayii takmış,ses farkedilmeyecek kadar az.

asvtec

« Yanıtla #7 : Nisan 08, 2010, 02:05:07 ÖÖ »
Bu araçların yalıtımı zayıf ;enjektör sesi 5 disbel fakat 1.6 ies okadar sessiz çalışan bir motorki enjektör sesi kaybolmuyor bir de yalıtımın eksikliği sesin içeri girmesini kolaylaştırıyor.Sen yine enjektör ve diğer lpg ekipmanlarının başka bir parçaya değmediğini kontrol et ,bu sebeble titreşim yaptırabilir.

15 gün önce 2001 1,6 İES 'e  ankarada 2A müh.bağlı bayiiye BRC taktırdım.korkulan arıza işğı yanmadı,yakıt konusunda yeterli veri oluşmadı henüz.fakat gaz enjektörlerinin sesini rolantide çalışırken içerden duyabiliyorum.dışarıdan dinleyince bilmeyen aracı dizel zanneder.rampalarda performans kaybı büyük.10000 km kullanınca veya daha önce fırsatım olursa ayar için gideceğim.1400 albea ya 2A nın yine ankaradaki bir başka bayii takmış,ses farkedilmeyecek kadar az.

pörtlek

• pörtlek,road runner
« Yanıtla #8 : Nisan 08, 2010, 03:06:45 ÖS »
gelen ses enjektörlerin normal çalışma sesi.normalde motorun çok sessiz çalıştığı doğru.benzinde iken bilmeyen bazı insanlar gerçekten çalışıyormu diye eğilip dinliyorlar.bahsettiğim albea nın enjektörlerine dikkatlice baktım.marka aynı, kod numarası farklı,ebadı da farklı görünüyor.belki araç  marka ve modeline,belkide silindir hacmine göre değişiyordur.umarım bu araç için normali budur.

cıvıc_2008

« Yanıtla #9 : Nisan 08, 2010, 06:21:45 ÖS »
öncelikle araban hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallh.bende de 2008 pre. var bnde tüp taksammı takmasammı diye düşünüp araştırıp duruyorum.kullanan arkadaşlara soruyorum yakışta çok bi fark yok diyorlar sen taktırırsan mutlaka bizimlede paylaş saygılar

jackalm06

« Yanıtla #10 : Nisan 08, 2010, 08:55:10 ÖS »
tabii paylaşırım,
bugun servıse gıttım prins de el sıkıştık,
inşallah haftaya en gec salı yada carsamba gunu taktırmış olacagım ona gore verılerı sızlerle paylaşırım  >=ok

jackalm06

« Yanıtla #11 : Nisan 08, 2010, 08:58:57 ÖS »
bu arada evet yakışları aynı,
ama km basına yaktıgın gazın lıtre olarak benzınle nerdeyse esdeger,
ama benzın ve lpg nın arasındakı fıyat farkı bu tasarruf dedıgımız %30-%40 ı oluşturuyor.

Utku Ataç

« Yanıtla #12 : Nisan 08, 2010, 08:59:11 ÖS »
hayırlısı olsun

fzthgosm

« Yanıtla #13 : Nisan 08, 2010, 11:18:32 ÖS »
bu lpg kiti muhabbeti iyice pazar oldu.bence tamamen aldatmaca var ortada.lpg çalışma prensibi hepsinde aynı.arbadan kopya alınıyor ve lpg beyni enjektörleri o şekilde yönlendiriyor.arkadaş prinsle el sıkışmış.ben atiker taktırdım 850 tl verdim arkadaş 2300 tl verecek.ben 20 bin km oldu kullanıyorum taktırdıgım parayı çıkardım üstüne neredeyse 2 kat daha kar ettim ama arkdaş benim kadar kullandıgında hala taktırmış oldugu parayı çıkarmamış olacak.bence markadan önce usta iyi montaj ve fabrikasyon hatası olmayan herhangi bir kit varsa şu marka bu marka hikaye

asvtec

« Yanıtla #14 : Nisan 09, 2010, 12:56:00 ÖS »
ucuz ve sorunsuz cihazınızla mutlu günler...

bu lpg kiti muhabbeti iyice pazar oldu.bence tamamen aldatmaca var ortada.lpg çalışma prensibi hepsinde aynı.arbadan kopya alınıyor ve lpg beyni enjektörleri o şekilde yönlendiriyor.arkadaş prinsle el sıkışmış.ben atiker taktırdım 850 tl verdim arkadaş 2300 tl verecek.ben 20 bin km oldu kullanıyorum taktırdıgım parayı çıkardım üstüne neredeyse 2 kat daha kar ettim ama arkdaş benim kadar kullandıgında hala taktırmış oldugu parayı çıkarmamış olacak.bence markadan önce usta iyi montaj ve fabrikasyon hatası olmayan herhangi bir kit varsa şu marka bu marka hikaye

asvtec

« Yanıtla #15 : Nisan 09, 2010, 12:57:09 ÖS »
En kaliteli sistemi tercih etmişsiniz.Doğru karar vermişsiniz.Lpg li güzel günler...

tabii paylaşırım,
bugun servıse gıttım prins de el sıkıştık,
inşallah haftaya en gec salı yada carsamba gunu taktırmış olacagım ona gore verılerı sızlerle paylaşırım  >=ok

poseidon999

« Yanıtla #16 : Nisan 09, 2010, 01:05:43 ÖS »
Arkadaşlar şimdi ortaya konu açmayayım zaten bir sürü lpg konusu oldu.

Lpg taktıran biri montaj sonrası yapılacak evrak işlerini ve ne kadar zaman aldığını yazabilir mi?
Malum hafta içi her zaman izin alamıyoruz çalıştığımız yerden.
Eksik evrakla gidip 1 günde yapılacak işi 2-3 güne yaymayalım.

seferad

« Yanıtla #17 : Nisan 09, 2010, 01:15:17 ÖS »
lpg montajından sonra evraklarla beraber sızmazlık almaya ordan ek1 belgesi doldurt (montaj sırasında söyle reguletoru fılan gizelemesinler )sızdırmadan sonra muayene tuvtürk orda muayeneden geciyor araç araçta cam fılmı varsa hafif kusurlu geciyor ve aldıgın kagıttada yazıyor hafif kusurlu olarak geçti diyor ordan trafige gidiyosun tuvturkten aldıgın bi mavi kagıt var onda yazıyor zaten hafif kusurlu gecti diye o kagıdı götürmeyin yoksa trafıktekı memur gecirmiyor fılmlerı sok tekrar muayeneye git diyor yani ugraştırıyor oraya evrakları veriyosun gun veriyor belkı hemen verirler.yani sizdirmazlıkla muayeneyi aynı gun yaparsın muayene için randevu alıyorsun unutma

poseidon999

« Yanıtla #18 : Nisan 09, 2010, 01:24:05 ÖS »
Filmi felan unut. Araç temiz. Özet olarak
şu şekildemi olacak?

1) Sızdırmazlık alınıyor
2) Ek1 belgesi ile ruhsat sayfası değişiyor.
3) Yeni ruhsat sayfası ile muayene yapılıyor (randevu alınarak)

Bunların tamamı. Erken başlanırsa 1 günde biter mi diyorsun?
Ek1 yani ruhsatı almak uzar diye düşünüyorum.

jackalm06

« Yanıtla #19 : Nisan 09, 2010, 04:03:24 ÖS »

valla ne mutlu sana,
ucuz bır markayla bol verım almışsın,
ben ılk defa gırecegım lpg olayına,
bunca yıldan sonra bu gırışımımde yanlış yapmak ve pişman olmak ıstemıyorum,
bunun ıcın gozum gıbı baktıgım arabama madem bunu yapacagım en ıyısını yapmak ve basımın agrımaması dusuncesındeyım,
umarım ne benım verdıgım para benı pışman eder nede senın,
hepımız huzurla kullanırız lpg lı araclarımızı :)

fzthgosm

« Yanıtla #20 : Nisan 10, 2010, 12:05:41 ÖS »

valla ne mutlu sana,
ucuz bır markayla bol verım almışsın,
ben ılk defa gırecegım lpg olayına,
bunca yıldan sonra bu gırışımımde yanlış yapmak ve pişman olmak ıstemıyorum,
bunun ıcın gozum gıbı baktıgım arabama madem bunu yapacagım en ıyısını yapmak ve basımın agrımaması dusuncesındeyım,
umarım ne benım verdıgım para benı pışman eder nede senın,
hepımız huzurla kullanırız lpg lı araclarımızı :)

amin kardeş insallah pişman olmaz tam aksine iyiki taktırmışım dersin.hatta pişman oldugun tek şey keşke daha önce taktırsaydım demek olsun insallah.montaj güzelse cihazın fabrikasyon hataso yoksa korkma hiçbişey olmaz insallah.önümüz yaz bol geziyor arabalar genelde sende yüzde 40 ucuza seyahat edersin.

jackalm06

« Yanıtla #21 : Nisan 10, 2010, 09:48:05 ÖS »
inşallah,
bu arada arabayı bugun servıse bıraktım 4-5 gun sehır dısındayım,
bu arada arabaya prins sistem lpg mın montajı tamamlanmış olacak,
dondugumde sızlerle verılerı ve tecrubelerımı paylaşmaya calısırım ;)

fzthgosm

« Yanıtla #22 : Nisan 10, 2010, 11:17:13 ÖS »
verileri sabırsızlıkla bekliyoruz.umarım güzel sonuçlar alırsın lpg sistemine karşı çıkanlara olumlu bir örnek daha katılır aramıza

sarılaci

« Yanıtla #23 : Nisan 13, 2010, 11:41:06 ÖÖ »
tartarini derim benin araca 6 ay önce takıldı iyi çekiyor az yakıyor

jackalm06

« Yanıtla #24 : Nisan 15, 2010, 08:58:28 ÖS »
nıhayet sehır dısından dondum,
dun gece saat 12 gıbı kayserıdeydım ve merakla sabah olmasını ve hondama kavusmayı bekledım,
sabah 8:30 da honda servısının onundeydım,nerdeyse kepenklerı kaldırırken adamlar yardım edecektım,o derece sabırsızlandım arabama kavusmak ıcın,
prıns marka lpg kıtım aracıma monte edılmış,
soyle bı montajı ve motoru falan ınceledım,
sonra ılk lpg ıstasyonu (akpet lt ucretı 1,87) depomu fulleyıp (71 tl)test surusune cıktım,
ılk ıntıba bu kadar ıyı olabılır,
alı ustayla yaklasık 30-40 km yaptık beraber ınanın benzınle lpg arasında hıç bı fark hıssetmedım,
daha bunları yazmak ıcın cok erken bılıyorum daha bırıncı gunum ama ılk gun hıssettıklerımı paylaşmak ıstedım,
servıs sızdırmazlık raporunu almış 25 tl karsılıgı,
hemen servıste 25 tl ye egsoz emısyonuda yaptırdım,
ordan dogru sıgortacıya gıttım,
dosya parası 2 tl
ek-1 belgesı dolumu 5 tl verdım,
ordanda dogru daha once saat 15:00 ıcın randevu aldıgım tuvturk arac muayene ıstasyonuna,
126 tl arac muayenesıne verdım,
saat 16:50 gibi emniyetin önündeydim,
nişanlımın polis olmasından faydalanarak emnıyete tum belgelerı bıraktım,
ruhsatta tek yaprak degısecek onun ıcınde 50-60 arası bı para bıraktım emnıyete,
yarın ruhsatıma ıslenmış olacak ve ben nişanlımdan alacagım ruhsatı,
işin özu cok sukur 1 gunde hepsını hallettım,araya takıpcı falan sokmadan,
bu arada ılk gunumde 130 km yol yapmısım,
yakıt ve performansla ılgılı bılgılerı oluştukca sızlerle paylaşacagım,
kolay gelsın herkese