Gönderen Konu: lpg taktıracagım yakıtta cok degısım oluomu ve hangi markayı tavsıye edersiniz  (Okunma sayısı 19366 defa)

driftci57

• Berke Kuru
malum benzin fiyatlarındakı artısla bırlıkte gaza donus gerekıour
 ne marka önerirsiniz
 :hehe :hehe

carousal

siz baya geç kalmışsınız, bir aralar benzin 4 lira olacak furyası vardı. O ara dönüşüm hızları epey artmıştı.

Bütçe belirtmemişsiniz, demek ki her türlü markayı taktırma imkanınız var.

Benim tavsiyem kullandığım için Teleflex.

Bu arada Honda, BRC ile anlaşma imzaladı. BRC'nin pipolu sistemini kullanan çok kişi var forumda.

Size şunu söyleyebilirim, LPG işinde 2 önemli nokta var.

1- Montajın kim tarafından yapıldığı

2-LPG kitinin markası

Önem sırasından da anlaşılacağı üzere, eğer merdiven altı bir işletmede eline tornavida alıp da ben ustayım diye dolanan birine denk gelirseniz başınız arızadan kurtulmaz, sonra da LPG çok kötüymüş. Keşke dizel araç alsaymışım dersiniz.

Ancak, yetkili bir serviste kaliteli bir markanın dönüşümünde kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız. Bilindik marka taktırmak çok daha yerinde bir karar  olur. Piyasada belli başlı  4-5 (Prins,Teleflex,BRC, Zavoli, Tartarini) marka var.

alibaba75

landi renzo da taktırabilirsin sorunsuz bir kit emin ol yakıtta da benzine oranla % 40-45 tasrruflu

rotasızKAPTAN

2007 civicte yaklasık 20.000 km dır abimde vtec2 de 30.000 km dır zavoli kullanıyoruz şimdiye kadar arıza lampası yakma dahil hiç sorun yaşamadık tavsiye ederım

2432

siz baya geç kalmışsınız, bir aralar benzin 4 lira olacak furyası vardı. O ara dönüşüm hızları epey artmıştı.

Bütçe belirtmemişsiniz, demek ki her türlü markayı taktırma imkanınız var.

Benim tavsiyem kullandığım için Teleflex.

Bu arada Honda, BRC ile anlaşma imzaladı. BRC'nin pipolu sistemini kullanan çok kişi var forumda.

Size şunu söyleyebilirim, LPG işinde 2 önemli nokta var.

1- Montajın kim tarafından yapıldığı

2-LPG kitinin markası

Önem sırasından da anlaşılacağı üzere, eğer merdiven altı bir işletmede eline tornavida alıp da ben ustayım diye dolanan birine denk gelirseniz başınız arızadan kurtulmaz, sonra da LPG çok kötüymüş. Keşke dizel araç alsaymışım dersiniz.

Ancak, yetkili bir serviste kaliteli bir markanın dönüşümünde kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız. Bilindik marka taktırmak çok daha yerinde bir karar  olur. Piyasada belli başlı  4-5 (Prins,Teleflex,BRC, Zavoli, Tartarini) marka var.
aynen katılıyorum. daha üstüne diyecek yok!

kacaman

kısa bilgi: zavoli en son olarak pan evo isimli bir enjektör kullanmaya başladı ve sesli çalışıyor bilginiz olsun, pan enjektör kullanılacaksa benim araçta da zavoli var sorunsuz...

rotasızKAPTAN

kısa bilgi: zavoli en son olarak pan evo isimli bir enjektör kullanmaya başladı ve sesli çalışıyor bilginiz olsun, pan enjektör kullanılacaksa benim araçta da zavoli var sorunsuz...
bildiğim kadarıyla evo pan biraz sıkıntılıymıs ve evo ya geri döndü.bende evo takılı gayet iyi.

kacaman

evo da sesli çalışıyor, pan enjektör gerçekten sessiz.

rotasızKAPTAN

evo da sesli çalışıyor, pan enjektör gerçekten sessiz.
çok özür dilerim kacaman ya.ben enjektörleri karışıtırdım.yeni çıkanlar evo pan dı.bendeki de pan enjektörler.Dediğim gibi evo pan dan dönüş yaptılar tekrar pan enjektörlere.Hatta zavolinin sitesine girdim önceden evo pan enjektör diye de vardı şimdi onu kaldırmışlar.

kacaman

geçenlerde öğrendim ben de, benim arabada pan-2 enjektör varmış ve sadece 20 adet araçta takılıymış yurt genelinde, pan-2 enjektörlerin kapasitesi daha yüksek sanırım.

rotasızKAPTAN

ilginçmiş.valla çok memnunum sistemden tek bir sorun çıkartmadı 20.000 km dır.senın kac km oldu bır problem oldu mu

kacaman

32binkmdir lpg var sıfır sorun.

rotasızKAPTAN

çok iyi.inşallah daha da problem çıkarmaz.

kacaman

amin, umarım öyle olur.

rotasızKAPTAN

ayrıca yenş öğrendiğim bir bilgi.Honda toyota gibi zayıf rpm sinyali ile çalışan araçlarda panevo gibi hızlı enjektörler uyum sıkıntısı yaratabiliyormuş  bu yüzden pan enjektörlere geri dönüş yapmışlar.evo pan sistemi olanlarada pan enjektörler ile değiştiriyorlarmış

kacaman

aklın yolu bir.

Agino

kardeşim bugün bugün bornova prootogaz da prins taktırdım 2300 e geldi!ilk izlenimim dur kalk ve otoban performansı benzinli ile ayırt edilemez derecede iyi ben titiz biriyim bu kadar iyi olacağını hiç sanmıyordum.ben bile şaşırdım hatta bir kaç kez lpg ışığına falan baktım acaba benzinlemi gidiyorum diye...farklı araçlarda landirenzo zavoli brc falan kullandım ama bence prins_honda = :lovee

Agino

bu arada arkadaşlar istepne kucağımda kaldı  :ağlaasanırım depoya kaldırmam gerekecek!lastik tamir kiti falan varmış kullanan arkadaşlar var mı önerirler mi?

carousal

Eğer lastik yarılırsa tamir kiti bir işe yaramaz. Eğer şehir dışı sık seyahat ediyorsanız ince stepnelerden alabilirsiniz.

Lastik tamir kiti şehir içinde de şehir dışında da eğer lastiğiniz noktasal bir sebeple patladıysa (çivi vb.) aracınızı lastikçiye kadar çok rahat götürür.

Eğer lastik taşımam diyorsanız, tamir kiti almakta kesinlikle fayda var. 1 tüp 1 lastiği şişiriyor mu bilmiyorum, geçen bir yerde gördüm tamir kitinin ebatlarını büyütmüşler. Küçüklerden 2 adet bulundurmakta fayda var.

driftci57

• Berke Kuru
brc my11 pipolu sistem düşünüorum   1650 tl 10 taksit  nasıll ??

TURQAZ

lpg taktıracagım yakıtta cok degısım oluomu ve hangi markayı tavsıye edersiniz

lpg taktıracaksanız yakıtta %40 kadar bir değişim (oluo) !

saday20

Atiker safe fast OBDII 5000km dir sorunsuz kullanıyorum arıza ışığım hiç yanmadı, montajının iyi yapılmış olması tek avantajım, normalde kimse atikerden bahsetmiyor bile, 1150tl lik bir sistem taktırdım, ekonomik oldu tasarrufum %40 mertebelerinde, sistem olarak prins ve teleflex haricindeki diğer tüm markalarla aynı derecede dir diye düşünüyorum.

3ddelisi

Arkadaşlar boşuna dışarıda taktırmayın Honda servisleri birkaç hafta içinde BRC lpg kitlerini GARANTİYİ bozmayacak şekilde takmaya başlayacaklar.Fakat fiyatını öğrenemedim.Dışarıda taktırıp motor garantisini kaybetmek ve 6 yıldan 3 yıla düşmek var.Umarım fiyatları da piyasa fiyatları civarında olur.

MerT01__civic

Arkadaşlar boşuna dışarıda taktırmayın Honda servisleri birkaç hafta içinde BRC lpg kitlerini GARANTİYİ bozmayacak şekilde takmaya başlayacaklar.Fakat fiyatını öğrenemedim.Dışarıda taktırıp motor garantisini kaybetmek ve 6 yıldan 3 yıla düşmek var.Umarım fiyatları da piyasa fiyatları civarında olur.
hiç sanmıyorum piyasa fiyatları civarında olacağını ama.. inşallah öyle olur.

cihan01

hondanın garantiyi bozmadan takacagı tüp sadece sıfır araçlar için geçerli değil mi bn mi oyle anladım... bu arada adanada brc pipolu my11 e 1600 ve taksit imkanı var bn pazarlık yapmadım verdikleri fiyat bu(honda servisi değil ). yakın zamanda bn de brc taktırmayı düşünüyorum. landirenzoya da başka bi yer 1550 fiyat vermişti