Gönderen Konu: LPG TAKTIRACAĞIM, LÜTFEN TECRÜBESİ OLAN YARDIM ETSİN  (Okunma sayısı 5268 defa)

uchbeyi

LPG TAKTIRACAĞIM, LÜTFEN TECRÜBESİ OLAN YARDIM ETSİN
« : Haziran 28, 2012, 09:32:59 ÖS »
Arkadaşlar öncelikle merhaba, foruma yeni üye oldum. 2012 civic (eski kasa) kullanıyorum. malumunuz benzin fiyatları yüzünden lpg taktırmayı düşünüyorum. Honda Türkiye BRC ile anlaştığını duyurmuştu ve kısa zamanda aracın garantisi bozulmadan serviste lpg taktırabilecektik. ancak Bu konuyu yüzüne gözüne bulaştırdı honda. 2011 ekim ayında aracımı sıfır olarak aldım. lpg kiti 2012 ocakta hazır dediler, bekledim bişey yok! hem genel merkezle hem (Adıyamanda yaşıyorum) civar illerdeki servislerle görüştüm. bugün yarın dediler, sonuçta bugüne kadar bekledik. bugün tekrar servisleri aradım. iki tanesi henüz başlamadıklarını ve net bir tarih veremeyeceklerini söylediler. gaziantep servisi lpg taktığını ancak garantinin 6 yıldan 3 yıla düşeceğini söyledi. çok saçma geldi bana tamamen servisin kendi insiyatifine bırakılmış. neyse çok dertliyim fazla uzatmayayım; şu sorularıma tecrübesi olan arkadaşlar cvp verirse sevinirim
1-garanti bozulmadan lpg takan servis varmı? varsa neye dayanarak takabiliyor?(forumda bazıları taktırdığını yazmış)
2-servis dışında lpg takılırsa garantinin tamamı mı bozuluyor?
kafam çok karışık tecrübesi olanlar lütfen yardım etsin

baron12

Ynt: LPG TAKTIRACAĞIM, LÜTFEN TECRÜBESİ OLAN YARDIM ETSİN
« Yanıtla #1 : Haziran 28, 2012, 09:56:40 ÖS »
taktr kitin garantisi var prins veya brc

uchbeyi

« Yanıtla #2 : Haziran 28, 2012, 10:00:59 ÖS »
kitin 2 yıl var, ben aracın 6 yıllık garantisine kıyamıyorum

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #3 : Haziran 28, 2012, 10:02:30 ÖS »
taktır gitsin brc yi burda bir arkadaşımızın başına tatsız bi olay geldi brc garantiden çözmüş

vtec power

« Yanıtla #4 : Haziran 28, 2012, 10:02:45 ÖS »
brc bayileri 2000 peşine 3 yıl honda türkiye garantisi olan montajı yapabiliyorlar.

garantisiz montaj ise 1500 tl.bunda kitin kendi parçalarının garantisi var sadece

uchbeyi

« Yanıtla #5 : Haziran 28, 2012, 10:16:08 ÖS »
evet söylediğiniz gibi arkadaşlar. lpg yi her durumda taktıracağım. isterse garantinin tamamı yansın, araç otomatik olduğundan benzine para yetiştiremiyorum. ancak iyice araştırıp 6 yıllık garantiyi bozmayacak bi servisi tercih ederim. sonuçta 3 yıl ile 6 yıl arasında çok fark var ve sorun çıkacaksa birkaçyıldan sonra çıkma olasılığı daha yüksek.
Honda genel merkezi yine aradım, bana dönerlerse tekrar konuşacağım

uchbeyi

« Yanıtla #6 : Haziran 28, 2012, 10:24:57 ÖS »
gaziantep servisi 1850 tlye 3 yıl garanti kapsamında takarım dedi, başka seçenek bulamazsam onlara taktıracağım

Mehmetttt

« Yanıtla #7 : Haziran 28, 2012, 10:38:28 ÖS »
Sayın uchbeyi, 6 yıl garantili lpg ağustosta gelecek araçlar için geçerli olacakmış, hiçbir şekilde 6 yıl garanti yok lpgden sonra. Takılan kit prins se 220 tlye 2 yıl 100.000 km garanti veriyor motor bölümü lpgden kaynaklı arızalar için, honda garantisi motor lpg kaynaklı arıza hariç 3 yıla düşüyor. Brc taktırırsanız o da 2 yıl 25.000 tl ye kadar lpg kaynaklı motor garantisi veriyor ek para olmadan, honda garantisi de yine motorun lpg kaynaklı arızaları hariç 3 yıl oluyor ayrıca 180 tl vererek 3 yıl 150.000 km brc sübap, sübap yatakları -lpgde en çok karşılaşılan arıza- garanti altına alınıyor bilginize.
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2012, 10:39:22 ÖS Gönderen: Mehmetttt »

uchbeyi

« Yanıtla #8 : Haziran 28, 2012, 10:46:58 ÖS »
teşekkürler arkadaşlar, sanırım brc en ii seçenek benim için

Mehmetttt

« Yanıtla #9 : Haziran 28, 2012, 10:51:05 ÖS »
Önemli olan Montaj-İşçilik-yaygın servis ağı-firmanın ürününün arkasında durması-garanti-.

ilker öztürk

« Yanıtla #10 : Haziran 28, 2012, 11:31:48 ÖS »
BRC

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
« Yanıtla #11 : Haziran 29, 2012, 02:18:35 ÖS »
Arkadaşlar öncelikle merhaba, foruma yeni üye oldum. 2012 civic (eski kasa) kullanıyorum. malumunuz benzin fiyatları yüzünden lpg taktırmayı düşünüyorum. Honda Türkiye BRC ile anlaştığını duyurmuştu ve kısa zamanda aracın garantisi bozulmadan serviste lpg taktırabilecektik. ancak Bu konuyu yüzüne gözüne bulaştırdı honda. 2011 ekim ayında aracımı sıfır olarak aldım. lpg kiti 2012 ocakta hazır dediler, bekledim bişey yok! hem genel merkezle hem (Adıyamanda yaşıyorum) civar illerdeki servislerle görüştüm. bugün yarın dediler, sonuçta bugüne kadar bekledik. bugün tekrar servisleri aradım. iki tanesi henüz başlamadıklarını ve net bir tarih veremeyeceklerini söylediler. gaziantep servisi lpg taktığını ancak garantinin 6 yıldan 3 yıla düşeceğini söyledi. çok saçma geldi bana tamamen servisin kendi insiyatifine bırakılmış. neyse çok dertliyim fazla uzatmayayım; şu sorularıma tecrübesi olan arkadaşlar cvp verirse sevinirim
1-garanti bozulmadan lpg takan servis varmı? varsa neye dayanarak takabiliyor?(forumda bazıları taktırdığını yazmış)
2-servis dışında lpg takılırsa garantinin tamamı mı bozuluyor?
kafam çok karışık tecrübesi olanlar lütfen yardım etsin

ARABANIZ HAYIRLI OLSUN . KAZASIZ BELASIZ GÜNLERDE BİNİN. BENDE YENİ ALDIĞIM 2011 HONDA CİVİİC PREMİUM MODELİNE TÜP TAKTIRDIM. ZİRA YAKIT FAZLAYDI. 2 AY İNCELEME YAPTIM. BRC NİN KUSURSZ MONTAJ VE SERVİS AĞI ÇOK İYİ + DEĞERDİ.  BRCNİN ENJEKTÖR SESİNİN FAZLA OLMASI DIŞINDA DEZAVANAJI YOKTU. 10 NUMARA İŞÇİLİKLE MÜKEMMEL SONUÇ VERİR.

BEN PRİNS KEİN ENJEKTÖRLÜ VSI2 SİSTEM TAKTIRDIM. AVANTAJI ÇOK İYİ KİT OLMASI. DEZAVANTAJI FİYATI. İLK DEPODA LPG SONUÇLARI ŞÖYLE

Bugün; 1:38:29

Herkese selamün aleyküm.

İlk depo veri sonucum

Alınan LPG litresi : 41,1 lt
Alınan mesafe : 363 km
LPG lt fiyatı : 2,05
Ödenen tutar : 84 tl
kuruş/km oranı : 23 kuruş (benzin dahil değil)

Yukarıdaki değere Benzin ilave edilirse tahmin edilen rakam: 25 kuruş
Alınan mesafe : 150 km civarı şehiriçi diğer yol mesafesi şehir dışıdır.

BENZİNLİ İKEN ORTALAMA YAKIT MİKTARI: 10,5 LT / 100 KM
BENZİN BİRİM FİYATI:4,35 TL
kuruş/km oranı : 46 kuruş

KM DE NET KAR= 46-25= 21

% KAR= %45

BU DEĞERLERİN İLK DEPO SONCUDUR

ZAFER_37

« Yanıtla #12 : Haziran 30, 2012, 12:28:34 ÖS »
doğru yolu bulmuşsunabicim ne gerek var o kadar fazla para vermeye bende çok düşünmüştüm ama lpg taktırmak en mantıklısı,aradan biraz zaman geçsin sanki yakıt için hiç para ödemiyomuşsun gibi gelecek...hayırlı uğurlu olsun

historyteacher

« Yanıtla #13 : Haziran 30, 2012, 06:04:43 ÖS »
bende 2012 fd6 otm. aracıma brc taktırdım honda çamkıranda... enjektör sesi falan duymuyorum. bugün izmirden kemere geldim, 92 liralık 42 litre gazla 506 km geldim(klima da açık) ve hala bitmedi gaz benzine geçmedi yani!

carousal

« Yanıtla #14 : Haziran 30, 2012, 06:35:50 ÖS »
2013 model Civic'ler eski model 2012 sonradan LPG'li araçlar gibi olmayacak deniliyor forumda da.
« Son Düzenleme: Haziran 30, 2012, 06:36:13 ÖS Gönderen: carousal »

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #15 : Haziran 30, 2012, 06:40:23 ÖS »
hondalar lpg de cok sorun cıkarmayan arac özellıkle fd6,biz 2 hondamızda zavoli kullanıyoruz 2 senedır arıza lambası dahi yakmadı

legolas