Gönderen Konu: lpg sistemimin markasını anlayamadım? yardım lütfen  (Okunma sayısı 2921 defa)

todesengel

lpg sistemimin markasını anlayamadım? yardım lütfen
« : Ocak 20, 2011, 02:32:26 ÖS »
arkadaşlar, aldığımız crv nin lpgsinin prins olduğu soylendi fakat motorda bulunan parçada atiker, tankta prins yazıyor. bu nedir sizce? daha önce hiç lpg li aracım olmadığı içinde anlam veremedim:S?

kayaci26

Ynt: lpg sistemimin markasını anlayamadım? yardım lütfen
« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2011, 03:30:44 ÖS »
LPG tankı prins markadır..., Motorda bulunan parça olarak nitelediğiniz hangisi bilmiyorum ama mesela, enjektörleri taşıyan parça ise, araç enjektör setini değiştirmiş olabilirler, ya da regülatör ise, regülatörü değiştirmiş olabilirler ya da ne bileyim araçtaki sistem tamamen toplamadır ya da atiker marka LPG vardır ama sadece tank prins dir...

bir çok olasılık var... içeride düğme olarak bildiğimiz parçada ne yazıyor marka olarak ya da amblem falan neyi anımsatıyor...

LPG-CNG ruhsatı vardır aracın trafik tescil belgesi ile birlikte size vermiş olmaları gerekır, ruhsat kabının içindedir, orada marka yzıyordur...

macavtec

« Yanıtla #2 : Ocak 20, 2011, 03:53:56 ÖS »
Türkiyede Prins diye tank markası yok! Ruhsat kabında marka yazmaz! Muhtemelen sistem Atikerdir ;tankın üstündeki etikette montajı yapan firmanın etiketidir burda prins yazıyor olabilir...

kayaci26

« Yanıtla #3 : Ocak 21, 2011, 06:36:24 ÖÖ »
evet ruhsat da yazmıyor ama, bu sızdırmazlık raporu alıyoruz ya makine mühendisleri odasından o belgede yazıyor aracın LPG markası... (Tüvtürk muayenesinde bazı istasyonlar alıyorlar bu belgeyi, bazıları almıyor) Ben o belgeyi kestettim...

Bu arada prins marka LPG kullanmadım ama prins tankları başka bir yerden mi tedarik ediyhor, kendi marka ve etiketini, taşıyan tankları kullanmıyor mu...

http://www.lpgotogaz34.com/images/galeri_resimleri/buyuk_14012011015744.jpg

http://www.lpgotogaz34.com/images/galeri_resimleri/buyuk_14012011015301.jpg

yukarıda ki linklerde LPG tankları prins değil mi ? (bilmedim için soruyorum, lütfen sadece bilenler cevaplasın, herkes doğruyu öğrensin)