Gönderen Konu: lpg şamandırası depoyla uyumsuz takılabilir mi  (Okunma sayısı 2564 defa)

alperdemir

lpg şamandırası depoyla uyumsuz takılabilir mi
« : Mayıs 21, 2012, 02:51:25 ÖS »
arkadaşlar arabam 2003 vtec tartarini lpg takılı 55 lt simit depo.arabayla 300 km 250 km falan gidince lpg göstergesi kırmızı yanıyordu.Bulunduğum yerde atiker bayii vardı gösterdim gösterge kırmızıdayken sonra depoyu fulledik ve depo 18 lt gaz aldı gösterge ful göstermeye başladı ve usta dedi ki hocam şamandıra arızalı gazı bitir gösterge ötünce getir şamandırayı değiştirelim.Ben de arabayı iki hafta kulandım bu sürede 230 km şehirler arası onun dışında hep evden okula okuldan eve yaptım ve gösterge öttü.Bu kadar kısa sürede ötmemesi gerek diye düşündüm ve götürdüm, atiker ustası baktı hocam bunun şamandırası bu tanka uyumlu değil tank d600 şamandıra d200 uyumlu dedi şamandıra hortumu kısa geldiği için depoda yarıya yakın gaz var belki ama şamandıra bu depoya uyumsuz olduğu için hortumu da kısa geliyor yarıya yakın gazı hiç kullanamıyor bu araba dedi. buna uygun şamandıra isteyelim takalım dedi.Ben de tamam dedim ve burda da paylaşmak istedim bu durumu normalde lpg sistemi takılırken böyle bi hata yapılma imkanı var mıdır?