Gönderen Konu: Lpg Regülatörü Değişti Çok Yakmaya Başladı  (Okunma sayısı 1990 defa)

rbsberkan

Lpg Regülatörü Değişti Çok Yakmaya Başladı
« : Ekim 19, 2016, 10:10:16 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,
Aracım 1998 Model 1.6 Honda İES, aracımda atiker tüp beyni takılıydı geçen günlerde AKL ile sıfır olarak değiştirdim ayrıca yanı sıra gaz filtresi tüm hortumlar vs sıfırlandı ancak şehir içi 21 kr yakan aracım şimdi 30 kr yakmaya başladı, ustam lpg ayarının iyi olduğunu söyledi ama ne kadar doğrudur bilemiyorum. bu beyin değiştikten sonraki yakıt artışının sebebi nedir ve nasıl çözüm getirebiliriz yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum bu durum çok canımı sıktı arabadan soğumaya başladım...

988_honda

Ynt: Lpg Regülatörü Değişti Çok Yakmaya Başladı
« Yanıtla #1 : Ekim 20, 2016, 11:09:12 ÖÖ »
baska bir ustaya daha götürmeni tavsiye ederim.lpg ayarından kaynaklı olabilir.her usta farklı ayar yapıyor malesef.

rbsberkan

« Yanıtla #2 : Ekim 28, 2016, 12:59:12 ÖÖ »
3 farklı ustaya kontrol ettirdim hepsi ayarların çok güzel olduğunu söyledi, yakıt aldığım yeri de farklı yerlerle değiştirerek denedim yine bişey fark etmedi ne yapıcam arabadan soğudum iyice

levo

« Yanıtla #3 : Ekim 28, 2016, 04:35:11 ÖS »
Havaların soğumasını ve lpg fiyatlarının son zamanlarda artmasını da hesaba dahil edin derim...

yunus48

« Yanıtla #4 : Kasım 14, 2016, 09:15:54 ÖS »
Merhaba benim de aracıma akl sıralı sistem takıldı. aracım 91 model otomatik accord lpg kendim kablo aldım ne kadar ayar yaptı isem şehir içi 40-41 krş yakıyor. Lpg istasyonlarını da değiştirdim sonuç hep aynı takan yer normal diyor ama 50 tl bir hafta bile yetmiyor arabadan soğudum lpg nozul çapı 3 mm kendim söküp baktım başka bir usta götürdüm 3 mm nozul çok büyük dedi benim 1.8 250 bg bmw aracımda bile 2.0 nozul takılı dedi. Benim aracımdaki lpg regülatörü normalmiş 132 beygir aracın için öncelikle regülatör süper olanı ile değiştirip sonra sisteme bağlayıp uygun nozul takarız dedi regülatör için 200 tl fiyat verdi sizce bu masrafa değer mi yakıt tüketimi düşer mi?

hll19

« Yanıtla #5 : Kasım 15, 2016, 10:12:16 ÖS »
Merhaba benim de aracıma akl sıralı sistem takıldı. aracım 91 model otomatik accord lpg kendim kablo aldım ne kadar ayar yaptı isem şehir içi 40-41 krş yakıyor. Lpg istasyonlarını da değiştirdim sonuç hep aynı takan yer normal diyor ama 50 tl bir hafta bile yetmiyor arabadan soğudum lpg nozul çapı 3 mm kendim söküp baktım başka bir usta götürdüm 3 mm nozul çok büyük dedi benim 1.8 250 bg bmw aracımda bile 2.0 nozul takılı dedi. Benim aracımdaki lpg regülatörü normalmiş 132 beygir aracın için öncelikle regülatör süper olanı ile değiştirip sonra sisteme bağlayıp uygun nozul takarız dedi regülatör için 200 tl fiyat verdi sizce bu masrafa değer mi yakıt tüketimi düşer mi?

hocam uzun zaman oldu şu soruna çare bulamadın sanırım sat kurtul bari şu arabayı

yunus48

« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2016, 10:26:15 ÖÖ »

hocam uzun zaman oldu şu soruna çare bulamadın sanırım sat kurtul bari şu arabayı

Düşünmüyor değilim hergün işten eve evden işe 16 km yapıyor tüketim yüksek olunca aylık lpg verdiğim para acıyorum. 93 94 civic bulsam takas düşüneceğim.