Gönderen Konu: LPG marka ve servis tavsiyesi  (Okunma sayısı 10164 defa)

piscocuk

LPG marka ve servis tavsiyesi
« : Mart 06, 2012, 08:07:11 ÖÖ »
arkadaşlar bir aksilik olmazsa haftasonu cumartesi günü aracıma LPG kiti taktırmayı düşünüyorum.araç benzinde 0,370 - 0,410 TL gibi bir tutar yakıyor ve ben aracı hergün kullanıyorum busebeple LPG şart

sizden ricam hangi marka kit ve servisi önerirsiniz.

araç 1,6 ies otomatik

teşekkürler

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: LPG marka ve servis tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Mart 06, 2012, 08:43:50 ÖÖ »

Hocam bu araçlar nerdeyse bütün lpg kitlerine uyumlu BRC ,Lovato ,Atikerden birini taktırabilirsiniz.Önemli olan İyi bir usta ve montajın sağlıklı yapılması..

piscocuk

« Yanıtla #2 : Mart 06, 2012, 08:49:15 ÖÖ »
herkez aynı şeyi söylüyor bende farkındayım ama daha önce servise gitmiş ve tavsiye eden biri olursa yani referansla gidersem daha iyi olur diye düşünüyorum.çoğu arkadaşım aracın fiyatı belli atiker işini görür daha pahallı bir kite gerek olmadığını söylüyor ama hangi serviste taktırayım dediğimde genelde kimse elini taşın altına koymuyor..eğer perşembe cuma gününe kadar bir netlik kazanmazsa bostancıda 2A BRC var.adını ençok duyduğum en bilindik yer orası oyüzden oradan randevu alıp taktırmayı düşünüyorum

piscocuk

« Yanıtla #3 : Mart 06, 2012, 11:37:28 ÖÖ »
çevreotogaz dan cumartesi için randevu aldım.atiker safe fast takılacak kısmetse.

ilgisinden ötürü yasin hocaya (23korg23) ayrıca teşekkürederim

civic46

« Yanıtla #4 : Mart 06, 2012, 11:48:14 ÖÖ »
şiddetle landirenzoyu tavsiye ederim,BRC ve Zavoli deneyimim oldu prinsten sonra en iyi kit landirenzodur ve fiyat olarak BRC ile aynı,bütün lip sistemleri 6000 devirden sonra benzine geçer landirenzo geçmez ve performans olarak daha üstündür bi araştırın derim

CAGLAR28

« Yanıtla #5 : Mart 06, 2012, 12:04:11 ÖS »
şiddetle landirenzoyu tavsiye ederim,BRC ve Zavoli deneyimim oldu prinsten sonra en iyi kit landirenzodur ve fiyat olarak BRC ile aynı,bütün lip sistemleri 6000 devirden sonra benzine geçer landirenzo geçmez ve performans olarak daha üstündür bi araştırın derim
bütün sistemler derken ? lovato da geçmiyor benim hocam. atikeri sırf bu yüzden kaldırıp atasım geldi.ticari era var bizde onda da atiker var onda da sıkıntı yok.bence bu ayarlanabilr birşey kitle alakalı değil...

civic46

« Yanıtla #6 : Mart 06, 2012, 12:38:55 ÖS »
ben hem kullanıcı olarak bunu test ettim hemde açıklamalar bu şekilde,zavoli kullandım 1 yıl 6200 rpm lerde direk benzine geçiyordu atikerde aynı şekilde,lavato kullanmadım onun için birşey söyleyemem şu anda landirenzo var arabada 3 gün önce taktırdım uzun yolda 7 LT yakıyor ve 7000 devire kadar bastım benzine geçmiyor
http://forum.donanimhaber.com/m_11466059/tm.htm buradan okuyabilirsiniz

piscocuk

« Yanıtla #7 : Mart 06, 2012, 01:02:08 ÖS »
bence benzine geçme olayı ayarla alakalı birşey olabilir..benimde eski accordumda bedini diye bir marka vardı onda bile kesiciye gelince benzine geçiyordu

eğer hepsi aynı işi yapıyorsa ve amaç tasarruf etmekse diye yola çıktım oyüzden ve tavsiye atikeri tercih ettim.

23korg23

« Yanıtla #8 : Mart 06, 2012, 01:47:18 ÖS »
benzine geçme kit ile ayar ile yani yazılım ile ilgilide olabilir, öyle ayar yapılmıştır yani ki bu iyi bişeyde sayılabilir ( conta yakma riski için) yada regülatör küçük geliyodur ondan benzine geçiyodur enjektör de önemli...
bende tartarini var devir kesiciye sokuyorum benzine geçmiyor.. ama yeniden ies araç alsam atiker taktırırım eğer montajı ve ayarı yapan yer iyi ise sorunsuz binebilirsiniz arkadasım elantrada sorunsuz kullanıyor
« Son Düzenleme: Mart 06, 2012, 01:49:22 ÖS Gönderen: 23korg23 »

legolas

« Yanıtla #9 : Mart 06, 2012, 09:30:28 ÖS »
ben hem kullanıcı olarak bunu test ettim hemde açıklamalar bu şekilde,zavoli kullandım 1 yıl 6200 rpm lerde direk benzine geçiyordu atikerde aynı şekilde,lavato kullanmadım onun için birşey söyleyemem şu anda landirenzo var arabada 3 gün önce taktırdım uzun yolda 7 LT yakıyor ve 7000 devire kadar bastım benzine geçmiyor
http://forum.donanimhaber.com/m_11466059/tm.htm buradan okuyabilirsiniz

üstad bu durum yazılımla ayarlanabilir bir durum.... sübapları hassas araçlar yüksek devirlerde zarar görmemesi için yapılır genelde... benim brc ile red line ve kesiciye giriyorum, benzine geçme gibi bir durum söz konusu değil...

piscocuk

« Yanıtla #10 : Mart 07, 2012, 07:47:02 ÖÖ »
arkadaşlar araca simit tankmı taktırayım yoksa büyük tankmı?hangisini önerirsiniz hangisi daha kullanışlı.simit tanklar kaç litre alıyor sabah akşam benzinciye gitmek istemiyorum?

23korg23

« Yanıtla #11 : Mart 07, 2012, 07:58:42 ÖÖ »
arkadaşlar araca simit tankmı taktırayım yoksa büyük tankmı?hangisini önerirsiniz hangisi daha kullanışlı.simit tanklar kaç litre alıyor sabah akşam benzinciye gitmek istemiyorum?

simit tank taktır bende silindir tank var bagaj ölmüş durumda ayrıca silindir tankların altındaki metal sehpanın tutturulduğu yer uzun vade de zarar görebiliyor sallandığı için... simit tankın kötü yanı lpg gösterge ışığının düzensiz çalışması zaten silindir tanklarda tam doğru göstermez ama silindirdeki gösterge simit tanktan daha verimli çalışır ama ışık çokta önemli değil

piscocuk

« Yanıtla #12 : Mart 07, 2012, 08:06:14 ÖÖ »

simit tank taktır bende silindir tank var bagaj ölmüş durumda ayrıca silindir tankların altındaki metal sehpanın tutturulduğu yer uzun vade de zarar görebiliyor sallandığı için... simit tankın kötü yanı lpg gösterge ışığının düzensiz çalışması zaten silindir tanklarda tam doğru göstermez ama silindirdeki gösterge simit tanktan daha verimli çalışır ama ışık çokta önemli değil

peki simit tank kaç litredir küçücük birşey sürekli bitip bitip benzincide almim soluğu
avatardaki accordumda maşallah bagaj kadar silindir bir depo vardı neredeyse haftada bir alıyordum gazı okadar büyüktü genelde pompacının tepkisi komik oluyordu bi arabaya bakıyor birde pompa göstergesine hadi lan nezaman dolcak bu gibisinden :)

kayaci26

« Yanıtla #13 : Mart 07, 2012, 08:54:49 ÖÖ »
LPG konusunda çok defa yazmaktan çekindiğim konu kit tavsiyesi... Arkadaş, ies inle 3 - 5 yıl dostluk yaşayacaksan Hollanda menşei LPG kitleri baya tuzlu... o yüzden İtalyan menşei li kitler e yönelmeni tavsiye ediyorum...
mesela; tartarini, lovato, zavoli . . . gibi...

ama ben bu ies i 1 yıla kadar elden çıkartacağım diyorsan, ne denir, sen bilirsin...

Daha dün aracına bilmem hangi marka kit LPG yi taktıran, yok 5.000 km oldu, yok 3 ay oldu... sorunsuz, şahane falan yorumlar eklıyor, yapmayın arkadaşlar.... ben 13 sendir TARTARINI kullanıyorum, şu an kullandığım araçta 70.000 km oldu, Bir Allah ın kuluna direkt tavsiye etmedim.... memnunmuyum, Hamd olsun, hiç bir sorunum, sıkıntım yok, Tartariniden şikayet edene denk geldim mi HAYIR, Servislerinde ağlayanı gördüm mü YOK . . .

Ama bakın Emre arkadaşımıza bile git tartarini taktır demiyorum, ama tecrübe işte... Atiker taktırma diyorum . . .

Son olarak Emre ciğim ies in hayırlı uğurlu olsun, Stetme yi garaja indirip, lastik tamir kiti ile dolaşırım diorsan, simit depo (bende simit var) tam boşaldığında 35 lt alır... (42 lik diye geçiyor sanırım ve %20 si boş kalıyor falan) 280 km ile 450 km arası değişir... kullanılan güzergaha göre... ama ies in arka koltukların yatma özelliğinden dolayı bagajın sağına ya da soluna konulan tombik tanklardan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirm...

piscocuk

« Yanıtla #14 : Mart 07, 2012, 09:35:59 ÖÖ »
LPG konusunda çok defa yazmaktan çekindiğim konu kit tavsiyesi... Arkadaş, ies inle 3 - 5 yıl dostluk yaşayacaksan Hollanda menşei LPG kitleri baya tuzlu... o yüzden İtalyan menşei li kitler e yönelmeni tavsiye ediyorum...
mesela; tartarini, lovato, zavoli . . . gibi...

ama ben bu ies i 1 yıla kadar elden çıkartacağım diyorsan, ne denir, sen bilirsin...

Daha dün aracına bilmem hangi marka kit LPG yi taktıran, yok 5.000 km oldu, yok 3 ay oldu... sorunsuz, şahane falan yorumlar eklıyor, yapmayın arkadaşlar.... ben 13 sendir TARTARINI kullanıyorum, şu an kullandığım araçta 70.000 km oldu, Bir Allah ın kuluna direkt tavsiye etmedim.... memnunmuyum, Hamd olsun, hiç bir sorunum, sıkıntım yok, Tartariniden şikayet edene denk geldim mi HAYIR, Servislerinde ağlayanı gördüm mü YOK . . .

Ama bakın Emre arkadaşımıza bile git tartarini taktır demiyorum, ama tecrübe işte... Atiker taktırma diyorum . . .

Son olarak Emre ciğim ies in hayırlı uğurlu olsun, Stetme yi garaja indirip, lastik tamir kiti ile dolaşırım diorsan, simit depo (bende simit var) tam boşaldığında 35 lt alır... (42 lik diye geçiyor sanırım ve %20 si boş kalıyor falan) 280 km ile 450 km arası değişir... kullanılan güzergaha göre... ama ies in arka koltukların yatma özelliğinden dolayı bagajın sağına ya da soluna konulan tombik tanklardan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirm...

dostum sen yaşıyormusun :)

ya ben bu arabayı nekadar kullanırım bilmiyorum ama aklımda min 1 sene var.yani 2013 yaz ayına kadar bu araç bende sonrasında durumlar ne olur neyi gösterir bilmiyorum..tek bildiğim periyodik olarak 5-6 ayda bir araç değiştiriyorum :( oyüzden bunda kendime sınır koydum ve ne olursa olsun 2013 mayıs hazirana kadar binmeyi düşünüyorum.oyüzden çok pahalli bir kit düşünmüyorum :S

bilgiler için ayrıca teşekkürler bu arada turquaz ortalardan kayboldu...

CAGLAR28

« Yanıtla #15 : Mart 07, 2012, 11:38:42 ÖÖ »
ben devamlı kesicide bikaç saniye kalsam da lpg deyim : ) lovato.gel de tavsiye etme bu markayı 27 bindir tık demedi.italyan sistem.

legolas

« Yanıtla #16 : Mart 07, 2012, 11:50:04 ÖÖ »
ben devamlı kesicide bikaç saniye kalsam da lpg deyim : ) l

bunun kit markasi ile alakası yooooookkkk... tamamen yazılımla ayarlanabilir bir durum....

legolas

« Yanıtla #17 : Mart 07, 2012, 11:50:42 ÖÖ »

peki simit tank kaç litredir küçücük birşey sürekli bitip bitip benzincide almim soluğu
avatardaki accordumda maşallah bagaj kadar silindir bir depo vardı neredeyse haftada bir alıyordum gazı okadar büyüktü genelde pompacının tepkisi komik oluyordu bi arabaya bakıyor birde pompa göstergesine hadi lan nezaman dolcak bu gibisinden :)

simit taktır arkadaşım... 47 litre, uzun yolda 430 km. götürüyor beni...
« Son Düzenleme: Mart 07, 2012, 11:51:04 ÖÖ Gönderen: legolas »

piscocuk

« Yanıtla #18 : Mart 07, 2012, 03:44:44 ÖS »
400 olmasında şehir içi 300 olsun oda kafii simit tüp hep aklımda küçük olarak var 430 gidiyorsa baya baya iyiymiş :D

legolas

« Yanıtla #19 : Mart 08, 2012, 07:44:54 ÖS »
bildiğin siminle karıştırma üstad... kocaman bir şamriyel gibi...

piscocuk

« Yanıtla #20 : Mart 09, 2012, 08:15:15 ÖÖ »
peki

piscocuk

« Yanıtla #21 : Mart 10, 2012, 10:16:55 ÖÖ »
Cevre otogazdan selamlar...montaj yapiliyor

legolas

« Yanıtla #22 : Mart 10, 2012, 11:32:16 ÖÖ »
hayırlı olsun.... hangi marka taktırıyorsun?

piscocuk

« Yanıtla #23 : Mart 10, 2012, 11:51:42 ÖÖ »
Atiker fast takiliyor..hayirlisi olsun 2-3 saate kadar ilk gazimi almis olurum :-)

CoRpSe34

« Yanıtla #24 : Mart 10, 2012, 02:01:49 ÖS »
2011 elagance var. lpg taktırmak istiyorum yardımcı olursanır çok sevinirim.