Gönderen Konu: LPG Lİ VTİ ????????  (Okunma sayısı 17479 defa)

Muhsin07

LPG Lİ VTİ ????????
« : Kasım 12, 2011, 10:44:57 ÖS »
herkese merhaba arkadaşlar VTİ almak üzereyiz fakat  kafamızda bir soru işareti var VTİ hakkında fikri olanlardan yardım bekliyoruz. soru şu VTİ a lpg sistemi taksak nasıl olur araçta herhangi bir uyum sorunu yaşarmıyız.VTİ ın şanına biraz gölge düşürebilir ama bizimde gücümüz bu napalım yardımlarınızı bekliyoruz.... :artis :artis

korkmazer

Ynt: LPG Lİ VTİ ????????
« Yanıtla #1 : Kasım 15, 2011, 01:13:58 ÖS »
bir arkadaş vardı bursa dan onun lpg takılıydı(eco tec) marka sanırım çok iyi herhangi bir sorun yok diyordu 200 küsür binde arabaydı.bende uzun zamandır vti düşünüyorum ama 10 kere düşün üstelik bide emisyon vergi sistemi gelecek sanırım onu da hesapla bence..

TURQAZ

« Yanıtla #2 : Kasım 15, 2011, 02:11:24 ÖS »
turbo motorlara bile monte ediliyor şu zamanda ,iyi bir sistem bence uyacaktır

prins,teleflex gibi.

mali

« Yanıtla #3 : Kasım 15, 2011, 05:24:54 ÖS »
bende takılabileceğini ve sorun çıkarmadan kullanılacağını düşünüyorum
ama biliyosunuz bazı arabalar lpg de sorunlu oluyor
mesela wv fsi motor gibi
ben kaç tane X5 de gördüm
ama tabi bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar mutlaka vardır

Muhsin07

« Yanıtla #4 : Kasım 15, 2011, 10:45:05 ÖS »
teşşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için evet hepsini hesaplamak lazım ama şu anda vti a binmek için lpg şart görünüyor araştırmaya devam  :)

hondaciwic

« Yanıtla #5 : Kasım 19, 2011, 08:35:22 ÖS »
lpg farz oldu artık

davyjones24

« Yanıtla #6 : Kasım 19, 2011, 08:44:42 ÖS »
lpg siz binme...teleflex taktır bütce uygunsa çok memnun kalırsın..dığalgaz uyumlu ayrıca...

logıcthıs

« Yanıtla #7 : Kasım 19, 2011, 10:26:45 ÖS »
bütçe önemli diyorsan orta halli bir sistem taktır ben ieste tomasetto diye bir italyan markası kullanıyorum eski sahibi taktırmış 7000 deviri çeviriyo bi sıkıntı yok boşuna o kadar para verme  bence teleflex in tek avantajı enjektör sesinin olmaması

civicci35

« Yanıtla #8 : Kasım 19, 2011, 10:30:04 ÖS »
tecrübelerim doğrultusunda honda ile en uyumlu kit zavolli.bundan şaşma derim

hsncck26

« Yanıtla #9 : Kasım 19, 2011, 11:42:36 ÖS »
eğer vti niz yoksa hiç almayın derim , eğer varsada lpg takmayın VTI niza, az binin öz binin :)

adnyldz

« Yanıtla #10 : Kasım 19, 2011, 11:45:11 ÖS »
eğer vti niz yoksa hiç almayın derim , eğer varsada lpg takmayın VTI niza, az binin öz binin :)
katılıyorum Hasan.
Lpg li vti nekadar haz verir o da şüpheli
« Son Düzenleme: Kasım 19, 2011, 11:46:05 ÖS Gönderen: adnyldz »

---caner---

« Yanıtla #11 : Kasım 20, 2011, 12:11:51 ÖÖ »
Aranan kan burda :D

astra_21

« Yanıtla #12 : Kasım 20, 2011, 01:04:00 ÖÖ »
arabamı yıkarken denk geldiğim eski bi vtı sahibi olan arkdaş daha iyi performans versin diye 97 oktan alıyordum dedi adam yüksek oktanlı benzinden bahsediyor bana göre performans aracında lpg iyi olmaz gibi.

BraTo

« Yanıtla #13 : Kasım 20, 2011, 10:26:31 ÖÖ »
Olur olur herşey olur.

Ad Soyad: Mehmet Özenç
Nereden: Çorum
Arabanız: Honda vti turbo

BRC Brc İç Anadolu Karadeniz Bölge Bayii

astra_21

« Yanıtla #14 : Kasım 20, 2011, 10:31:07 ÖÖ »
lpg yle tat alamazsın yüksek oktanlı benzinin tadını vermez bence.

MerT01__civic

« Yanıtla #15 : Kasım 20, 2011, 10:35:04 ÖÖ »
+1905 benimde düşüncem bu..

BraTo

« Yanıtla #16 : Kasım 20, 2011, 10:40:37 ÖÖ »
Devir değişiyor. LPG Roll yapılıyor artık :)

---caner---

« Yanıtla #17 : Kasım 20, 2011, 02:25:21 ÖS »
+1905 benimde düşüncem bu..

gazlamak istediğinde benzine alacaksın bi sıkıntın olmayacak tek tuşa bakar zor bişey değil

astra_21

« Yanıtla #18 : Kasım 20, 2011, 03:24:12 ÖS »
bir motora lpg eli deymişse bana göre ondan hayır gelmez :)

cobra34

« Yanıtla #19 : Kasım 20, 2011, 03:26:44 ÖS »
bende takılabileceğini ve sorun çıkarmadan kullanılacağını düşünüyorum
ama biliyosunuz bazı arabalar lpg de sorunlu oluyor
mesela wv fsi motor gibi
ben kaç tane X5 de gördüm
ama tabi bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar mutlaka vardır
fsi nin çalışma prensibi farklı,lpg takılamıyor değil,takılıyor ama kullanılamyıor:D

Muhsin07

« Yanıtla #20 : Kasım 20, 2011, 05:14:25 ÖS »
arkadaşlar teşşekkür ederim verdiğiniz bilgileri için bunlar bize bi tecrübe olsun taktırmak zorunda kalmak istemeyiz ama binecemiyecek hale gelirsekte mecburuz takdir edersiniz ki :D

Muhsin07

« Yanıtla #21 : Kasım 20, 2011, 05:17:50 ÖS »
tecrübelerim doğrultusunda honda ile en uyumlu kit zavolli.bundan şaşma derim

kardeşim bişey daha iletmek istiyorum sen tecrübeli olduğunu söylemişsin lpg konusunda bende şuanda zavoli marka lpg li 1.6 ies var 98 model aracın enjektörlerinden çok ses geliyor bi bayiye gösterdim bu normal sesi dedi başka bir bayide yetkili oda zavoli en önemli özelliiklerinden bi tanesi sessiz çalışması dedi, ben bundan bişey anlamadım enjektörlerin en son ne zaman bakım yada değişim gördüğünü bilmiyorum araç daha 6 aylık ne dersin bu durum için yardımcı olursan çok sevinirim saygılar

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #22 : Kasım 22, 2011, 09:27:50 ÖÖ »
atın artık şu klasikleşmiş düşüncelerinizi ya.Almanyada g-power firması sıfır bmw m5-m6-m3 modellirine lpg takıp satıyorlar siz neden bahsediyorsunuz.Vti özeldir ama öyle abartılcak bir performansa sahip değildir.Lpg de bal gibi takılır..

kendim 2007 civicde zavolli kullanıyorum.Enjektörlerden ses çok az hele brc ye göre çok sessiz.20.000 km yi geçti taktıralı hiç sorun yaşamadım.Montaj iyi olduktan sonra honda motorlarının hiçbiri sorun çıkarmaz.

TURQAZ

« Yanıtla #23 : Kasım 22, 2011, 09:58:14 ÖÖ »
bütçe önemli diyorsan orta halli bir sistem taktır ben ieste tomasetto diye bir italyan markası kullanıyorum eski sahibi taktırmış 7000 deviri çeviriyo bi sıkıntı yok boşuna o kadar para verme  bence teleflex in tek avantajı enjektör sesinin olmaması

sadece enjektör sesi ile kıyaslamak bu konuyu bilmeden yorum yapmak anlamına gelir.

hiçbir kit teleflex ve prins hariç aracınızın orasını burasını delmeden takılamaz. teleflex'in prensibi kullanılan malzemenin kalitesinin yanı sıra

1-ayar gerektirmez zırt pırt ayar yaptırmazsınız
2-regülatörü tamamen diğerlerinden farklıdır ve turbo araçları bile besleyebilir
3-enjektörleri 500.000 km kadar yol yaptırır
4-manifoltunuz felan delinmez silindir kapağı açılarak direkt manifoltun dibine monte ettirilir(patlama oranı çok yüksek ve hızlı olacağından araç güç kaybını en az seviyede yaşar siz hissedemezsiniz)
5-doğrudur enjektör sesi duyma şansınız yoktur
6-regülatör hariç lpg adına ne bir kablo ne de başka bir format motor üzerinde gözükmez
7-lpg tankı diğerlerinden farklıdır daha bir göze hitap eder(içeriğini bilemiyorum)
8-taktırmadan önce diğer markalardan birkaç örnek olsun diye tezgahın üzerine açın(açtırın) yanına da prins veya teleflex açtırın farkını siz bile rahatça anlarsınız

netice olarak biraz fiyatı tuzludur ama lpg için benim vazgeçilmez markamdır.

BraTo

« Yanıtla #24 : Kasım 22, 2011, 10:14:08 ÖÖ »

sadece enjektör sesi ile kıyaslamak bu konuyu bilmeden yorum yapmak anlamına gelir.

hiçbir kit teleflex ve prins hariç aracınızın orasını burasını delmeden takılamaz. teleflex'in prensibi kullanılan malzemenin kalitesinin yanı sıra

1-ayar gerektirmez zırt pırt ayar yaptırmazsınız
2-regülatörü tamamen diğerlerinden farklıdır ve turbo araçları bile besleyebilir
3-enjektörleri 500.000 km kadar yol yaptırır
4-manifoltunuz felan delinmez silindir kapağı açılarak direkt manifoltun dibine monte ettirilir(patlama oranı çok yüksek ve hızlı olacağından araç güç kaybını en az seviyede yaşar siz hissedemezsiniz)
5-doğrudur enjektör sesi duyma şansınız yoktur
6-regülatör hariç lpg adına ne bir kablo ne de başka bir format motor üzerinde gözükmez
7-lpg tankı diğerlerinden farklıdır daha bir göze hitap eder(içeriğini bilemiyorum)
8-taktırmadan önce diğer markalardan birkaç örnek olsun diye tezgahın üzerine açın(açtırın) yanına da prins veya teleflex açtırın farkını siz bile rahatça anlarsınız

netice olarak biraz fiyatı tuzludur ama lpg için benim vazgeçilmez markamdır.

+1