Gönderen Konu: LPG KİTİNDEN DOLAYI SIKINTI YAŞAYANLARIN BUYRUN  (Okunma sayısı 10292 defa)

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
LPG KİTİNDEN DOLAYI SIKINTI YAŞAYANLARIN BUYRUN
« : Nisan 28, 2012, 11:05:06 ÖS »
Kimseyi incitmemek ve kırmamak maksatıyla yapmadım. Bu anketteki amaç uygun bir kit seçerken sorun yaşananı tespit etmek.
BİRDE OY KULLANAN ARKADAŞ YORUM OLARAK HANGİ SEBEPTEN DOLAYI MEMNUN OLMADIĞINI BELİRTİRSE SEVİNİRİm

CAGLAR28

Ynt: LPG KİTİNDEN DOLAYI SIKINTI YAŞAYANLARIN BUYRUN
« Yanıtla #1 : Nisan 28, 2012, 11:28:00 ÖS »
atiker diyorum getz de dört yıl benzinde 7 ay da lpg de bindim sattım.bu 7 aylık sürede abartısız tunca lpg ye ümraniye takılan yer 30 kere gitmişimdir.arabada tekleme devir düşmesi ve yüksek devirde benzine geçme vardı.işin güzeli ne derseniz iki kardeş zaten oranın sahibi onlar kendi ilgileniyor sakallı amca deriz biz.bu bmw m serisi değil bunu deviri sona vurdurarak kullanma dediler.böyle bi çözüm var mı arakdaş ya :) candan müh niye hondaya lovato taktık da iki yıldır 7bine vurduğum halde sıkıntı yok 28 bindir.?

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #2 : Nisan 28, 2012, 11:29:05 ÖS »
kardes yanlıs anlamada bence anket başarısız,nedeni ise lpg montaj işi oyle takıp çıkarması kolay olmadıgından hepsını denememız mumkun değil.o yuzden memnunuyetlık anketı daha uykun ki o da var.konuya eleştırım yok ama.
ben zavoli kullanıyorum,işçilik kit gayet düzgün,fakat 15.000 km bakımı diğer markalara göre bıraz pahalı geldi

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
« Yanıtla #3 : Nisan 28, 2012, 11:34:12 ÖS »
kardes yanlıs anlamada bence anket başarısız,nedeni ise lpg montaj işi oyle takıp çıkarması kolay olmadıgından hepsını denememız mumkun değil.o yuzden memnunuyetlık anketı daha uykun ki o da var.konuya eleştırım yok ama.
ben zavoli kullanıyorum,işçilik kit gayet düzgün,fakat 15.000 km bakımı diğer markalara göre bıraz pahalı geldi

Anketin amacı memnun olmayanın hangi sebepten olduğunu belirterek yazmasıdır. Bakın siz memnunsunuz ama ücreti bakımından memnuniyetsizlik omuş. Amaç anketle sayısal sonuç değil altındaki sebeplere bakmak. buraya LPG Taktıracakların hangi konuya dikkat etmesi üzerinde durulacvaktır.

MEMNUN OLANIN SESİNİ BOŞVERİN ADAM ZATEN MEMNUN. MEMNUN OLMAYANIN NEDENİNİ ÖĞRENELİM

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #4 : Nisan 28, 2012, 11:41:41 ÖS »
anladım demek istedğinizi,ama işte şimdi ben sırf 15.000 km bakımı diğer markalara göre 20-25 tl pahalı diye zavoliden memnun değilim diyemem bunu demek istemiştim.neyse bakalım ne sonuç çıkcak :)

hsncck26

« Yanıtla #5 : Nisan 29, 2012, 08:39:04 ÖÖ »
bizim fabia da landi var, sağolsun uzun yola hep benzinli gittik,hep yarıyolda bıraktı bizi :)

fotoaktuel

« Yanıtla #6 : Nisan 29, 2012, 09:22:47 ÖÖ »
aracımda atiker var. şu ana kadar sıkıntı yaşamadım şükür.

serkan ss

« Yanıtla #7 : Nisan 29, 2012, 09:25:20 ÖÖ »
artık lpg kitlerinin çoğu yerliler hariç yeni nesil kitlere geçtiler yeni sistemlerle bütün araçlara sorunsuz arıza lambası yakmadan kullanılıyor, özellikle hondalar arıza lambası yakmada çok hassas beni yaşadığım ve araştırdığım deneyime göre  valtek tipi enjektörlü lpg li honda araçlarda sistem zayıf kalıyor arıza lambasını yakıyor eski nesil lpg kitleri 3 4 marka dışında aynı sistemi kullanıyor. eski kitim bana çok çektirdi katalitik ve oksijen sensörümü bozdu ve çok pahalı parçalar markanın adını yazmayayım ucuz etin yahnisi bu kadar olur diyelim kit seçerken ucuzuna kaçmayın derim

legolas

« Yanıtla #8 : Nisan 29, 2012, 11:19:05 ÖÖ »
ford focusumda atiker lpg kiti ile sürekli tekleme, lpg den benzine atma ve map sensörü arızaları ile uğraştım...

gecetilkisi

« Yanıtla #9 : Nisan 29, 2012, 04:15:15 ÖS »
ben atiker kullanırım eski fast system. çok yakması dışında bir sıkıntım yok ama su şehiriçi lpg ile 10-11 km hiç gidemedim hep 8- en fazla 9 km gitmisimdir bunun dısında bir sıkıntım yok atikerden

ozturk

« Yanıtla #10 : Nisan 30, 2012, 12:10:43 ÖS »
al desa kit takıldı ve takıldığı andan itibaren enjektöre giden 4 ayrı hortum var vidalı (mekanik elektrk vs anlamam) onlardan bir tanesi arızalı imiş yakıtı aktarmıyormuş 3 piston çalışıyormuş araç haliyle belki de bin'de bir olan bi sorun bana denk gelmiş olabilir bilemem ama kontrol edilmiyormu ki anlamadım garantisi var vaktim olunca götürüp yaptırıcam 

chevasil

« Yanıtla #11 : Mayıs 02, 2012, 04:20:26 ÖS »
zavolli evo pan kullanıyorum 15.000 km'dir. nasıl taktırdıysam o yakında filtre degısımıne gıtcem zamanı geldıgı için maşallahı var sorun yaşamadım. o yuzden oy kullanmıyorum :)

logıcthıs

« Yanıtla #12 : Mayıs 02, 2012, 07:43:35 ÖS »
tımasetto kullanıyorum çok memnunum fakat yeterli servis ağı olmadığı için tıkanan enjektörün yerine aldesa enjektör kullandık ve sıkıntılı bir uyum süreci yaşadıktan sonra şu anda yine memnunum taktıracaksan şiddetle öneririm tamamen italyan bir marka tek eksiği yeterli servis ağının olmaması...

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
« Yanıtla #13 : Mayıs 09, 2012, 10:48:44 ÖÖ »
GÜNCEL

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
« Yanıtla #14 : Mayıs 11, 2012, 11:14:22 ÖS »
güncel

kayaci26

« Yanıtla #15 : Mayıs 12, 2012, 03:21:38 ÖS »
70.000 oldu . . .

daha da devam...

alperceltek

• http://www.teamhondaturkey.com/forum/profiles/alperceltek
« Yanıtla #16 : Mayıs 13, 2012, 06:20:39 ÖS »
ben atiker kullanıyorum.çok memnunum.shellden alıyorum lpg yi..  240kuruş gibi yakıyor.hiçbirsıkıntı yok arkadaşlar

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
« Yanıtla #17 : Haziran 07, 2012, 12:04:39 ÖÖ »
GÜNCEL

Regal

• Regal
« Yanıtla #18 : Haziran 07, 2012, 01:58:39 ÖÖ »
BRC memnun bırakır..

teachers71

« Yanıtla #19 : Haziran 13, 2012, 10:52:54 ÖS »
Atiker safefast2 taktırdım.12bin km olmuştur. 10 ay oldu. Ustam ben takıcam.1000 km sonra ayara gelcen. Bidaha  şakayla karışık sen beni benseni unutucaz .istersen çay içmeye uğrarsın dedi.dediği gibide oldu. Geçen ay merak ettim uğrayıp ayarları kontrol edelim dedim gerek yok ama için rahat olsun bakalım dedi. Baktık. Herşey normal.  İyi usta iyi montaj. Pahalı kitten Cepte kalan 1000 tl.

kacaman

« Yanıtla #20 : Haziran 13, 2012, 11:00:15 ÖS »
benim2000 model uno sx ie aırcondatıon aracımda BRC tek nokta enjeksiyonlu lambda biltzli kit vardı 2002-2006 yılları arası kullandım, lambda blitz yanmıştı ve çok pahalıydı.

honda2002

« Yanıtla #21 : Haziran 13, 2012, 11:27:21 ÖS »
şimdi şöyle bir şey var,
en çok satan kit BRC ise BRC de hata çıkma sayısı diğer daha az satan markalara göre daha fazla olması doğaldır.
bu çıkan sonucu tüm kullanıcı sayısına bölmek lazım ki arıza oranı ortaya çıksın...

kacaman

« Yanıtla #22 : Haziran 14, 2012, 12:20:34 ÖÖ »
evet elbette öyle, marka karalamak için değil zaten varsa kronik hataları ortaya çıksın diye yazdım ben

kayaci26

« Yanıtla #23 : Haziran 14, 2012, 12:30:40 ÖS »
şimdi şöyle bir şey var,
en çok satan kit BRC ise BRC de hata çıkma sayısı diğer daha az satan markalara göre daha fazla olması doğaldır.
bu çıkan sonucu tüm kullanıcı sayısına bölmek lazım ki arıza oranı ortaya çıksın...

meseleye böyle bakmak da mümkün... ancak yine de riske değmez....

piscocuk

« Yanıtla #24 : Haziran 14, 2012, 03:45:55 ÖS »
bugüne kadar sadece bedini markasında sorun yaşadım..onunda marka adını bedevi olarak değiştirdim zaten
şuan tavsiye üzerine atiker kullanıyorum kaç bin km oldu bilmiyorum ama Allah'a şükür en ufak bir sorun yaşamadım..takıldı ve bitti ne 1000 km sonra ayara gittim nede başkabirşeye