Gönderen Konu: Lpg Kafayı Yediricek Bana  (Okunma sayısı 4985 defa)

MuRaT3434

Lpg Kafayı Yediricek Bana
« : Haziran 13, 2013, 08:29:13 ÖÖ »
Öncelikle merhaba
Bu lpg den çektiğim nedir anlamadım.
Olayları kısaca anlatıyım size yardımcı olursanız çok sevinirim.
Araba lpg de tekliyordu enjektörleri değiştirdim problem gitti.
Aradan bir hafta geçmedi bu sefer araç lpg de hiç çalışmamaya başladı tüpe aldığım an stop etmeye başladı.Baykan marka lpg bir servisine götürdüm ayar yaptı eğer yine aynı sorun olursa beyninin değişmesi gerektiğini söyledi.
Aradan yine bir hafta geçti yine aynı sorunla karşılaştım araba tüpe geçmiyordu.
Daha sonra sanayide ustama götürdüm durumu anlattım elinde atiker beyin vardı gittik bi atiker servisine bağlattım 2 gün boyunca kullandım arabayı tam oldu derken yolda giderken bianda tüp göstergesinde ışık yanıp yanıp sönmeye başladı daha yeni 50 tl lik gaz almıştım gazın bitmesi imkansızdı.
Arabayı durdurdum tekrar çalıştırdım araç yine tüpe geçmiyordu ama o ışık yanıp yanıp sönüyor.
Sanayiye gittim tekrar sigortası atmış dediler düzelttik dün ustam aradı yine tüpe geçmiyor araba dedi
Artık çok sıkıldım bu tüp işinden arabadan soğumak istemiyorum bana yardımcı olucak biri var mıdır tanıdığınız işinin ehli?
Anadolu yakası ilk tercihimdir ancak güvendiğiniz usta olursa karşıyada geçerim şu illetten kurtulmak için :D

Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

bilalsahin

• Bilal Şahin
Ynt: Lpg Kafayı Yediricek Bana
« Yanıtla #1 : Haziran 13, 2013, 08:34:16 ÖÖ »
Geçmiş olsun dostum.
Çakmak sanayide BRC yetkili servisi Yaman Oto Gaz var Serhat ustayı bul o seni düzgün yönlendirir.
Bende 2 yılı geçkin süredir kullanıyorum çok şükür bir sorun çıkmadı henüz.

ozN

« Yanıtla #2 : Haziran 13, 2013, 05:14:00 ÖS »
senin yapacagın iş güzel yeni bir lpg kiti alıp takmak

By_emre

« Yanıtla #3 : Haziran 13, 2013, 05:42:57 ÖS »
İyi bildiğim ustaların sitesine girip baktım ama bu marka lpg ile ilgilenmiyorlar
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2013, 05:43:04 ÖS Gönderen: By_emre »

kuzey oto

« Yanıtla #4 : Haziran 21, 2013, 09:45:20 ÖÖ »
arkadaşım eğer avrupa yakasına geçersen uğrayın bakalım çözülmemesi tuhaf beyin değişti dedin beyin derken ecümü yoksa regülatörmü eğer regülatör değiştiyse boşa değiştirmişsin gibi geliyor

İyi bildiğim ustaların sitesine girip baktım ama bu marka lpg ile ilgilenmiyorlar

tunci

« Yanıtla #5 : Haziran 24, 2013, 03:06:03 ÖS »
Benim arabada bazen lpg ye geçmiyordu, elimle manuel benzine alıp aynı anda hemen lpg düğmesine basıp geçiriyordum. Basınç ayarlarını düşürdü usta bir kaç gündür yapmıyor eğer yaparsa regülatör değişecek dedi, takip ediyorum.

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #6 : Haziran 25, 2013, 12:29:05 ÖS »
ilginç konu takipteyim.

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
« Yanıtla #7 : Haziran 25, 2013, 11:20:09 ÖS »
LPG niz atiker öyle değilmi

hondacrv2000

« Yanıtla #8 : Haziran 26, 2013, 08:51:03 ÖÖ »
merhaba arkadasım aracım lovota taktırdım, kısa süreli aynı sorunu yaşadım.giderken lpg bitti gibi benzine geçiryordu, servise gittim map diye birşeyi varm onu değiştirdiler ayrıca lpg filtresini yeni modeli ile değiştirdiler garantiden, sıkıntı bitti:)

looper2

« Yanıtla #9 : Haziran 26, 2013, 10:40:46 ÖÖ »
mrb arkadaşlar. yakın zamanda benimde bu olay başıma geldi. beyinle falan alkası yok. ayırıcı bozulmuştu. şipşak yeni ayırıcı taktı oldu bitti.
muhtemelen seninkide öyledir. (fiyatı 100 tl civarındaydı.)
« Son Düzenleme: Haziran 26, 2013, 10:42:54 ÖÖ Gönderen: looper2 »

tunci

« Yanıtla #10 : Haziran 26, 2013, 01:51:07 ÖS »
merhaba arkadasım aracım lovota taktırdım, kısa süreli aynı sorunu yaşadım.giderken lpg bitti gibi benzine geçiryordu, servise gittim map diye birşeyi varm onu değiştirdiler ayrıca lpg filtresini yeni modeli ile değiştirdiler garantiden, sıkıntı bitti:)

Bu değiştirdiğiniz parça maf sensörü de olabilir, bana sorun geçmediği taktirde maf sensörünü de değiştiricez fiyatı da 75 lira dediler. Siz kaça değiştirdiniz acaba?