Gönderen Konu: LPG ISITICI EASY STARTER  (Okunma sayısı 6350 defa)

23korg23

LPG ISITICI EASY STARTER
« : Mart 13, 2012, 08:15:04 ÖÖ »
daha önce bi başka konuda bahsettiğim ürünün aracıma monte ettirdim ve şuanda lpg geçiş ısısını 20 dereceye ayarladım arac 300 metrede falan lpg ye geçiyor ve geçtikten sonrada bir sorun yok hatta 15 dereceye düşürmeyi düşünüyorum havalarda ısınınca 100 metre bile olmadan lpg ye gecer sanırım rürün hem benzinden tasarruf sağlıyor hemde arac soğuk iken yani lpg tam gaz haline geçememişken fazladan yakılan lpg den tasarruf sağlıyor ayrıca yüksek devirde de bir tasarruf sözkonusu ürünün linkini kopyalıyorum inceleyebilirsiniz

http://easystarter.net/

ayrıca avrupada emisyonu düşürmek için bi çalışma başlatılmış ve Almanya pilot ülke seçilmiş Almanyada bu ürünün zorunlu olarak bulundurulması gündemdeymiş eğer zorunlu olursa ve bu ürünü bulan arkadasımızın çok fazla rakibi çıkmazdaülkemiz içinde iyi olur.. şuanda yurtdışından ciddi talep varmış

piscocuk

Ynt: LPG ISITICI EASY STARTER
« Yanıtla #1 : Mart 13, 2012, 08:30:22 ÖÖ »
gittiğimde cemal ustaylada konuştum anlattı detaylı..şuan ihtiyaç yok gibi.önümüz yaz zaten ama kışın ve özellikle doğu bölgelerinde çok işe yarayacak bir alet olduğu kesin

23korg23

« Yanıtla #2 : Mart 13, 2012, 08:40:34 ÖÖ »
yazla kışla çok fazla ilgisi yok tasarruf miktarı kışın fazla olacaktı ayrıca yüksek devirlerde sıvı haldeki lpg regülatörden çok fazla geçtiği ve gaza dönüştüğü için regülatörü soğutuyor ( mesela çakmak gazı çıkınca elimiz soğur ya) ve bu cihazla bununda önüne geçmiş oluyoruz benzinden tasarrufda cabası :)

sanli90

« Yanıtla #3 : Mart 13, 2012, 11:07:08 ÖÖ »
İyiymiş o zaman daha tam okumadım ama brc garantiyi bozmaz dimi bu cihaz biliyormusunuz?

AL-BAYRAK

« Yanıtla #4 : Mart 13, 2012, 11:28:12 ÖÖ »
maliyet i nedir?

23korg23

« Yanıtla #5 : Mart 13, 2012, 11:39:49 ÖÖ »
montaj dahil 150 lira verdim

carousal

« Yanıtla #6 : Mart 13, 2012, 09:00:39 ÖS »
Çok güzel bir sistem ancak, aracın çok daha fazla süre LPG ile çalışması benzin sistemini öldürmez mi?

Benzin pompası, hortumları ve enjektörleri zarar görürse yapılacak ufak bir kardan daha fazla masraf açar mı acaba diye merak ediyorum.

Kısa mesafede LPG'li araç kullananlar için, Erzurum-Kars gibi -30 derece sıcaklıkta çalışan araçlar için çok iyi bir alternatif.

Eğer Teleflex bu sistemin benzerinden getirirse taktırmayı düşünürüm. Bazı forumlarda Teleflex'in bu tarz bir ısıtma sistemi getireceği paylaşılmış. Zaten artık kış bitti. Önümüzdeki seneye kadar getirirler muhtemelen.

« Son Düzenleme: Mart 13, 2012, 09:01:32 ÖS Gönderen: carousal »

23korg23

« Yanıtla #7 : Mart 13, 2012, 09:41:04 ÖS »
Ya arkadasim bunu bi Turk bulmus ve cayir cayir yurtdisina satiyor  neden hala telefexin getirmesini bekliyosunuz? Diger konuya gelince bu cihazi taktirip gecis isisini degistirmezseniz arac yine eskisi gibi yani ayni sure benzinde calisir ve lpg ye gectiginde.lpg tam isinmis olacagindan benzinden degil lpgden kar edersiniz ayrica enjeksiyonlu araclarda  arac lpgde de olsa zaten benzin surekli dolasir

carousal

« Yanıtla #8 : Mart 13, 2012, 09:44:04 ÖS »
Kardeşim iyi güzel yerli üretim ama daha yeterlilik belgelerinin hiçbirini almamış bir cihazı aracımıza monte mi ettirelim? İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?

Ya üründe uzun vadede ortaya çıkabilecek bir sıkıntı varsa?

İnternetteki diğer forumlara da bak, daha herhangi bir belge alındığı falan yok. Belgeler için başvurular yapıldı denilmiş o kadar.

Şu an için bu tarz bir ürünü araca taktırmak sonucu belli olmayan risk almaya eşdeğerdir.

23korg23

« Yanıtla #9 : Mart 13, 2012, 09:48:47 ÖS »
Tamam kardesim sen bilirsin

carousal

« Yanıtla #10 : Mart 13, 2012, 09:53:03 ÖS »
Fikir güzel, burada bir sıkıntı yoktur umarım. Yerli malına karşı değilim, sadece herşeyin bir standardı olmalı onu belirtmek istedim. Ayrıca bu tarz bir icat-buluş olduğundan haberim yoktu, bizleri bilgilendirdiğin için teşekkürler.

East Starter, ADAC testleri için Almanya'ya gönderilmiş, önümüzdeki kışa kadar muhtemelen belgeleri tamamlanır diye düşünüyorum. Özellikle doğu anadolu ve iç anadolu bölgesinde yaşayanlar için çok yararlı olacak bir ürün. Bir an önce eksikleri tamamlanıp piyasaya tam anlamıyla çıkarsa zaten Atiker gibi yerli firmalar da bu cihazı kullanmak için sıraya girerler.
« Son Düzenleme: Mart 13, 2012, 09:54:07 ÖS Gönderen: carousal »

23korg23

« Yanıtla #11 : Mart 13, 2012, 10:10:56 ÖS »
Urun yeni degil aslinda 1,5 yildir test yapiliyo ayrica bu yonde calismasi olan bi cok firma var ama kullanilabilir hale getiren bi Turk olunca gururlaniyor insan..