Gönderen Konu: lpg ışıklı gösterge yanmıyor  (Okunma sayısı 21641 defa)

civicci35

lpg ışıklı gösterge yanmıyor
« : Ekim 14, 2010, 10:40:44 ÖS »
selam arkadaşlar 03 cıvıc ov.aracımda KME marka lpg kiti var.dün gece aracımı çalıştırdım ve lpg göstergesinin yanmadığını fark ettim.hiç ışık yok acaba neden kaynaklanmış olabilir.ışığın olmaması lpg.nin devreye girmediği anlamına geliyor sanırım?Yani benzindemi yoksa lpg.demi gittiğimi fark edemiyorum.Acaba lpg devreye giriyor ancak göstergeye elektrik gitmemesi gibi bir durum olabilirmi?Ayrıca araç marşa bastığımda zor ateşleme yapıyor.aracım bakımdan yeni çıktı yani bujilerden yada lpg enjektörlerinden olcağını zanettmiyorum.nette araştırdım lpg'li araçlarda bobınlerden yada marş dinamosundan kaynaklanabiliyormuş bu tarz durumlar.bu iki parçanın fiyatları nasıldır.Şehir dışında olduğumdan servise gösteremedim.bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.saygılar.

outcry666

Ynt: lpg ışıklı gösterge yanmıyor
« Yanıtla #1 : Ekim 15, 2010, 03:52:46 ÖS »
sensörün kendisi bozulmuş olabilir.sonuçta her parçanın ömrü var.kısa devre yapmış olabilir.gidip gitmediğini lpg tankının üzerinde de bir gösterge var ordan öğrenebilirsin.ya da en kolayı lpg kullanmadan gidebiliyorsan benzinden yiyordur doğal olarak :) benzin göstergesinden anlayabilirsin.

ilkeronat

« Yanıtla #2 : Ekim 16, 2010, 10:31:42 ÖÖ »
aynı durum bende de olmustu. lpg sıstemı ıcın aku baglantı noktası gevsemıstı. ya da sıgortası atmıstır. kısacası lpg sıstemının elektrıgı bır sekılde kesılmıs. sanıyorum boyle bır problem sızınkısı de.kolay gelsın. sorun cozumlendıgınde nedenını paylasırsanız sevınırız. ayrıca bu durumda benzın harcıyor onu da belırteyım :)

hibo

« Yanıtla #3 : Ekim 16, 2010, 11:46:22 ÖÖ »
çalışırken egsozdan çıkanı koklamak ne yaktığınız hakkında fikir verebilir...hoş,lpg de iken (en azından benmim aracımda böyle) pek bi koku bişey olmuyo,daha çok buhar gibi bişe çıkıyo,ama benzin her halükarda farkediliyor...

civicci35

« Yanıtla #4 : Ekim 16, 2010, 10:51:22 ÖS »
kme yetkili bayisi ile telefonla görüştüm.bu markanın gösterge anahtarı en çok arızalanan parçası olduğunu söyledi.önümüzdeki hafta içinde göstereceğim görmeden birşey diyemem dedi telefondaki şahıs bakaalım hayırlısı.

23korg23

« Yanıtla #5 : Ekim 17, 2010, 12:39:07 ÖÖ »
sonucu buraya yazarmısınız?

civicci35

« Yanıtla #6 : Ekim 24, 2010, 02:28:12 ÖS »
arkadaşlar hafta sonu kabus gibi başaldı dün aracıma park halinde çarptılar.sabah onun telaşı vardı öğleden sonrada lpg için ustaya gittim.lpg göstergesi bazen çalışıp bazende çalışmıyordu.kme bayisi kontrol etti sorun ecu'da çıktı.araç beyni lpg'yi algılıyor fakat ateşleme komutunu göndermediği için lpg devreye girmiyor ve marşı geç alıyormuş.işin kötüsü ECUların tamiri olmuyormuş parçanın değişmesi lazım dedi ve 400tl gibi bir fiyat verdi parça için.Çıkma ecu önermiyor garanti veremem diyor haklı olarak.şuan lpg çalışıyor yani tam olarak ecu işlevini yitirene kadar böyle kullanıcam.sonrası için 400 vereceğime 990'a sıfır atiker mi taktırsam diye düşünüyorum?Açıkçası KME den soğudum daha öncede geç devreye girme sorunu vardı onu hallettik bu çıktı bakalım sırada nevar....

mali

« Yanıtla #7 : Ekim 24, 2010, 02:36:00 ÖS »
geçmiş olsun.
durumuna göre sıfır takmak daha mantıklı
anladığıma göre lpgnin garantisi bitmiş
yoksa garantiden değişmesi lazım

23korg23

« Yanıtla #8 : Ekim 24, 2010, 03:10:27 ÖS »
geçmiş olsun arkadasım.

civicci35

« Yanıtla #9 : Ekim 25, 2010, 01:04:48 ÖÖ »
evet garantisi bitmiş bundan 4yıl önce eski aracıma lpg taktırmaya karar verdiğimde araştırmaya başaldım o zaman her yerde kme bayisi vardı.Hatta ben zavollide karar kılmıştım montaj için gittiğğmde kme takalım diye aklımı çelmeye çalıştılar.ben zavolli taktırdım ve yıllarca sorunsuz bindim.şimdi arıyorum koca izmirde bir tane kalmış kme ile ilgilene oda montajdan çok tamir ayar işi ile uğraşıyor varın siz düşünün.
geçmiş olsun.
durumuna göre sıfır takmak daha mantıklı
anladığıma göre lpgnin garantisi bitmiş
yoksa garantiden değişmesi lazım

Ozgu_Akcan

« Yanıtla #10 : Ekim 25, 2010, 05:44:18 ÖÖ »
bende KME kullanıcısıyım ECU problemı bende de olmustu hemde uzun yola gıderken benzın ıflagımı kuruttu :)  donuste hemen gıttım servıse ECU yu garantıden degıstırmıslerdı ama onun harıcınde su ana kadar kme den bı sıkıntım yok yaklasık 1.5 senedır kullanıyorum

gecmıs olsun

civicci35

« Yanıtla #11 : Ekim 26, 2010, 10:40:36 ÖÖ »
burada montajın önemi bir kez daha ön plana çıkıyor...
bende KME kullanıcısıyım ECU problemı bende de olmustu hemde uzun yola gıderken benzın ıflagımı kuruttu :)  donuste hemen gıttım servıse ECU yu garantıden degıstırmıslerdı ama onun harıcınde su ana kadar kme den bı sıkıntım yok yaklasık 1.5 senedır kullanıyorum

gecmıs olsun