Gönderen Konu: lpg hakkinda bir soru?  (Okunma sayısı 4760 defa)

xlx99

• Tolga B.
lpg hakkinda bir soru?
« : Mayıs 18, 2013, 06:40:25 ÖÖ »
Merhaba, honda nin anlasmali oldugu lpg kit olan brc taktirdim aracima, henuz teslim almadim ama kafama takilan bir soru var. Yardimlarinizi rica ediyorum

Arac sogukken benzinde calisiyor, motor isisi 39 c ye geldi mi lpg otomatik geciyor. Burasi tamam. Lpg giderken ben benzine gecmek istersem manuel olarak gecebiliyorum, diyelim ki gectim. Ve araci benzinde kullandim, sonra stop ettim. Motor sogudu, bir daha calistirdigimda ilk proses mi gecerli oluyor, yani bir sure sonra yine lpg ye otomatik geciyor mu yoksa en son benzinde biraktigim icin benzinli mi devam ediyor.

Tsk

gecetilkisi

Ynt: lpg hakkinda bir soru?
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2013, 08:18:04 ÖÖ »
manuel benzine gectınse benzin devam edıyor atıker boyle. sızınkını denemek lazım

By_emre

« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2013, 08:33:01 ÖÖ »
Atikerde ; BG tuşuna basarsan anahtar devre dışı kalıyor araç benzinde , stop edip tekrar çalıştırsanda anahtar kapalı olduğu için benzinde çalışıyor,BG'a bastıktan sonrada gaza geçiyor gaz biterse kendisi otomatik benzine atıyor gaz alıp çalıştırırsan otomatik gaza geçiyor
« Son Düzenleme: Mayıs 18, 2013, 08:34:16 ÖÖ Gönderen: By_emre »

legolas

« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2013, 02:55:50 ÖS »
hiç dikkat etmedim, denemek lazım...

avans

« Yanıtla #4 : Mayıs 19, 2013, 10:37:48 ÖS »
Merhaba, honda nin anlasmali oldugu lpg kit olan brc taktirdim aracima, henuz teslim almadim ama kafama takilan bir soru var. Yardimlarinizi rica ediyorum

Arac sogukken benzinde calisiyor, motor isisi 39 c ye geldi mi lpg otomatik geciyor. Burasi tamam. Lpg giderken ben benzine gecmek istersem manuel olarak gecebiliyorum, diyelim ki gectim. Ve araci benzinde kullandim, sonra stop ettim. Motor sogudu, bir daha calistirdigimda ilk proses mi gecerli oluyor, yani bir sure sonra yine lpg ye otomatik geciyor mu yoksa en son benzinde biraktigim icin benzinli mi devam ediyor.

Tsk
arac benzınde calısıp tekrar gaza gecıyo. dostum.sen daha once benzınde stop ettırmıs olsan bıle.

can3520

« Yanıtla #5 : Mayıs 19, 2013, 10:53:49 ÖS »
atiker kullanıyorum aracı manuel olarak benzine alırsanız stop edip tekrar çalıştırdığınızda lpg ye geçmez. manuel olarak yine tuşa basıp lpg yi devreye sokmanız gerekir. zaten ışıkları yanıyor oradan takip edebilirsiniz

hangover

« Yanıtla #6 : Mayıs 20, 2013, 01:22:46 ÖÖ »
Atikerde ; BG tuşuna basarsan anahtar devre dışı kalıyor araç benzinde , stop edip tekrar çalıştırsanda anahtar kapalı olduğu için benzinde çalışıyor,BG'a bastıktan sonrada gaza geçiyor gaz biterse kendisi otomatik benzine atıyor gaz alıp çalıştırırsan otomatik gaza geçiyor

+1 atikerin bütün kombinasyonları bunlar. bide bazı modellerde devir ayarlayıcı var. 5000d/d ye ayarlatırsın. 5000den sonra araç benzine geçer, tekrar devir düşürdüğünde gaza geçer.

can3520

« Yanıtla #7 : Mayıs 20, 2013, 01:29:36 ÖÖ »
+1 atikerin bütün kombinasyonları bunlar. bide bazı modellerde devir ayarlayıcı var. 5000d/d ye ayarlatırsın. 5000den sonra araç benzine geçer, tekrar devir düşürdüğünde gaza geçer.
artık benzine geçme yok sanırım ya da bende yok =) her devirde gazda benim araç.  Zaten 6binde vites atıyor otomatik olduğu için
« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2013, 01:31:43 ÖÖ Gönderen: can3520 »

By_emre

« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2013, 08:06:40 ÖÖ »

Lpg ayar menüsünde Lpg'de maximum devir seçeneği var onu kaça ayarlarsan o devirden sonra benzine atıyor , o devir altına düşünce otomatik gaza geçiyor bende 7000'e ayarlı araçda 6700 devir çevirdiği için hep gazda gidiyor

« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2013, 08:07:26 ÖÖ Gönderen: By_emre »

hangover

« Yanıtla #9 : Mayıs 20, 2013, 10:20:05 ÖÖ »

Lpg ayar menüsünde Lpg'de maximum devir seçeneği var onu kaça ayarlarsan o devirden sonra benzine atıyor , o devir altına düşünce otomatik gaza geçiyor bende 7000'e ayarlı araçda 6700 devir çevirdiği için hep gazda gidiyor

bende 5.500e ayarlı. vtec mode :P  şaka bi yana lpg yüksek sıcaklıkta yandığı için motorun üst devirlerdeki subap erimesi yağlama gibi sıkıntılarını gidermek için bence gerekli bişey.

By_emre

« Yanıtla #10 : Mayıs 20, 2013, 10:37:14 ÖÖ »
:D

HONDAHAN

« Yanıtla #11 : Mayıs 21, 2013, 11:34:26 ÖÖ »
honda nin anlasmali oldugu lpg kit olan brc

Manuel olarak benzine geçirdiğinizde, takip eden çalıştırmanızdan itibaren benzinle devam eder. Ta ki siz manuel olarak gaza geçirene kadar.