Gönderen Konu: LPG gösterge ışığı hakkında  (Okunma sayısı 42393 defa)

mehmetcan494

LPG gösterge ışığı hakkında
« : Ocak 13, 2011, 05:21:58 ÖS »
Arkadaşlar aracımda BRC MY10 LPG kiti var bu gün farkettim gaz tek dişe düştü bir süre sonra yolda giderken yeşil ışık devamlı yanıp sönmeye başladı ama benzine geçmedi gazda bitmedi eve kadar geldim hala sürekli yanıp sönüyor neden yanıp söndüğü ile ilgili bilgisi olan varmıdır acaba...

ufgan

Ynt: LPG gösterge ışığı hakkında
« Yanıtla #1 : Ocak 14, 2011, 03:22:28 ÖÖ »
Arkadaşlar aracımda BRC MY10 LPG kiti var bu gün farkettim gaz tek dişe düştü bir süre sonra yolda giderken yeşil ışık devamlı yanıp sönmeye başladı ama benzine geçmedi gazda bitmedi eve kadar geldim hala sürekli yanıp sönüyor neden yanıp söndüğü ile ilgili bilgisi olan varmıdır acaba...
BRC de gösterge nasıl çalışıyor bilmiyorum yani yanıp sönmesiyle ilgili bir yorum yapamayacağım. Bende prins var, ilk taktıklarında hemen kırmızıya geçiyordu ve kırmızı yanarken uzun yolda 300 km felan gidiyordum. Ustaya söyledim tankın hemen üstünde bir sensor var onun ayarıyla oynadı, sonra kırmızı geç yanmaya başladı ancak yandıktan 10 km sonra gaz bitiyor. Velhasıl tankın simit ise gaz göstergesine değil km göstergesine bakmanı tavsiye ederim. Bir depo ile kaç km gittiğine dair ortalama bir değer oluşacaktır zamanla. Ben öyle yapıyorum. 38-39 lt gaz ile ortalama 300 km şehir içi gidiyorum örneğin.

mehmetcan494

« Yanıtla #2 : Ocak 14, 2011, 05:37:14 ÖÖ »
Aynen bendekide simit depo , gazın azaldığına dair bir uyarı olabilir mantıklı fakat uyarıyı erken veriyor o zaman taktırdığım yere bir danışmak lazım yinede bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim... (Ufgan) arkadaşaım bilgin için teşekkürler.

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #3 : Ocak 14, 2011, 06:16:52 ÖÖ »
bende zavoli simit var.4 tane yeşil ışık söndükten sonra tek kırmızı ışık yanıyor ve yaklasık 100 km sehiriçi gidiyor.şehirdışındaysa 180 km civarı gıdıyor.Ama ben gösterge ışıgını görünmeyecek yere koydum pek alakam olmuyor.km hesabıyla çalısıyorum.

poseidon999

« Yanıtla #4 : Ocak 14, 2011, 08:11:43 ÖÖ »
Ben de MY-10 Kullanıyorum
Yeşil ışığın yanıp sönmesi demek depodaki gazın bitme seviyesine gelmesi demektir.
Ben bu şekilde kullanıma göre 50+ km gidiyorum
Yani bir nevi benzin göstergesindeki tehlike sınırını gösteren ışık gibi.
Zaten kırmızı yanmaya başladığında araç benzine geçmiş oluyor.

carousal

« Yanıtla #5 : Ocak 14, 2011, 06:12:27 ÖS »
Bende Teleflex var, simit depo ve benim de göstergem doğru çalışmıyor, maalesef simit depolar ile alakalı bir mesele, yani kitin markası ile de alakası yok. Herkesin ortak sorunu bu. Ben de kilometreye bakıyorum ancak profesör olacağım bu hesap kitap ile :D

maribal

« Yanıtla #6 : Ocak 14, 2011, 06:44:45 ÖS »
40 tl gaz alıyorum 200 km gidiyorum gerisi teferruat
ayrıca deponuzu fullemeyin ilk 100 km deki yakıt sarfıyatnız daha fazla 40+40 gaz alınca 400 km gidiyorum  80 lira alınca 350-380 km arası gidiyorum
lpgli araçlarda gaz pompası diye birşey varmı lpg tamamen kendi basıncıylamı motora geliyor kendi basıncı ile geliyorsa fullendiğinde daha az km gitmesini sebebi olabilirmi ?

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #7 : Ocak 14, 2011, 07:55:00 ÖS »
olurmu oyle sey fullenınce cok yakcak dıye.Sadece depo boşalınca basınç azlıgından dolayı yuksek devırde benzıne atar

vdtyuksel

« Yanıtla #8 : Ocak 15, 2011, 03:29:11 ÖS »
Brc'de kırmızı ışık yanarsa benzine geçmişsinizdir...
Sarı ışık yanmaya başladığında depodaki gaz azalmıştır.... Ama bitmiş demek değildir... Fakat sarı ışık yanarken (tabi 20-30 km sonra) ani hızlanmalarda (gaz basıncı azaldığından dolayı) araç direk benzine geçer ve kırmızı yanar ve sesli uyarı verir. Tekrar gaza geçmek için kendiniz düğmeye basmanız gerekir...

hvsoyer

« Yanıtla #9 : Ocak 16, 2011, 08:28:19 ÖÖ »
bendede simit depo var. ancak kırmızı yandıktan yaklaşık 50 km sonra benzine geçiyor.

mehmetcan494

« Yanıtla #10 : Ocak 16, 2011, 10:18:08 ÖÖ »
taktırdığım yere sordum gaz azaldığında son kalan tek yeşil ışık yanıp sönmeye başlıyomuş yani uyarı amaçlı, ve yanıp sönerken rampa yukarı çıkarken aracın gazına yüklendiğimde yetiştiremez ise benzine geçiyo hemen düzlüğe çıktığımdada tekrar gaza aldığımda yine bir 20 km falan gidebiliyorum güzel bir şey

kolok

« Yanıtla #11 : Ocak 16, 2011, 06:35:49 ÖS »
yeşil yanıp sönerse yakıt tankının cinsine göre (simit-düz)50 ila 80 km gider beni landide kırmızı yanınca 80km gidiyor yeşil olayı yok sen ölç yeşil yanıp sönmeye başlayınca ona göre gaz al yolda kalma,şehiriçi-şehidışı ölçüm yap ama...

poseidon999

« Yanıtla #12 : Ocak 17, 2011, 07:29:50 ÖÖ »
yeşil yanıp sönerse yakıt tankının cinsine göre (simit-düz)50 ila 80 km gider beni landide kırmızı yanınca 80km gidiyor yeşil olayı yok sen ölç yeşil yanıp sönmeye başlayınca ona göre gaz al yolda kalma,şehiriçi-şehidışı ölçüm yap ama...

Brc'de benzine geçince kırmızı ışık ile birlikte ikaz vermeye başlıyor
Landirenzo'da benzine geçtiğini nasıl anlıyorsun?

kolok

« Yanıtla #13 : Ocak 17, 2011, 11:23:10 ÖÖ »
ikaz düdüğü var ötmeye başlıyor...

poseidon999

« Yanıtla #14 : Ocak 17, 2011, 11:26:32 ÖÖ »
ikaz düdüğü var ötmeye başlıyor...

Ok. Tabi sistemden sisteme farklılık gösteriyor.

mehmetcan494

« Yanıtla #15 : Ocak 17, 2011, 04:22:17 ÖS »
BRC de benzine geçince ötmeye başlıyo taki düğmeye basana kadar bu çoğu sistemde vardır herhalde

-MuRaT-

« Yanıtla #16 : Ocak 19, 2011, 06:33:26 ÖS »
valla bende yenı taktırdım bugun nedır ne degıldır bılmıyorum brc taktım tek ısık gazda yesıl yanıp sonuyor bakalım bıttıgını nasıl anlıcaz

poseidon999

« Yanıtla #17 : Ocak 20, 2011, 04:16:23 ÖÖ »
valla bende yenı taktırdım bugun nedır ne degıldır bılmıyorum brc taktım tek ısık gazda yesıl yanıp sonuyor bakalım bıttıgını nasıl anlıcaz

Işık yanıp sönmeye başladığı zaman kullanışına göre son 50-80 kmdesin demektir.
Zaten gaz bitince ikaz sinyali ile birlikte kırmızı ışık yanar ve benzine geçer.

mimfatih

« Yanıtla #18 : Kasım 22, 2011, 12:24:52 ÖÖ »
merhaba
benim 1.4 cliom var yeni aldım lpg'li.  Geçen gün 30tl lik gaz aldım ve marşa bastığımda araba çalıştı
4 yeşil ışıkta yanıp sönmeye başladı 1 dk sonra tek yeşil ışık yanıp sönmeye başladı bu arada araçta 30 liralık filanda benzin var. giderken benzin lambasıda yandı.
şu anda benzin lambası yanıyor ama benzin göstergesinde hiç kıpırdama yok. bu normal bir durummu acaba...

sanli90

« Yanıtla #19 : Kasım 22, 2011, 10:45:53 ÖÖ »
Benim 2006 ls vtec otomatik aracımda brc takılı depoyu doldurduğumda 4 yeşil ışık yanıyor ve kullandıkça tek tek sönüyor son yeşil led de biraz yandıkdan sonra bitmeye yakın yanıp yanıp sönmeye başlıyor 50-60 km daha gidiyor ve sonra sesli uyarı verip benzine geçiyor led kırmızı olarak yanmaya başlıyor bu sesli uyarıyı sizin üzerine bi kere basarak kapatmanız gerekiyor.