Gönderen Konu: Lpg enjektör arızamız...  (Okunma sayısı 1916 defa)

PREDATOR06

Lpg enjektör arızamız...
« : Aralık 28, 2014, 03:39:50 ÖS »
Arkadaşlar kuzenimin 98 iesinde lpgde iken titreme zaman zaman gaza geçerken stop etme lpgde çekmeme gibi bir sorunu vardı. Ramses marka lpgsini Ankara ostimde özel bir servise götürdük ben arıza enjektörden olabilir mi dediğim halde usta sorunun lpg beyninden olduğunu söyledi beyini değiştirdi ama aşırı titreşim ve çekiş sorunumuz düzelmedi. Bakın bu sefer geçişte stop etmedi deyip beyinden kaynaklı arızanın düzeldiğini ayrıca enjektörlerden birisinin çalışmadığını titreşimin bundan olduğunu takım olarak değiştireceğini fiyatları 200den başlar 750ye kadar gittigini söyledi ben enjektörleri suan değiştirmek istemiyoruz taktığın beyni sök dedim. Fakat taktığı malzemenin sıfır olduğunu sökemeyeceğini söyleyip parasını istedi. Uzun süren tartışmalar sonucunda beyni söktürdüm para vermeden çıktım. Yakın bir noktadan balata temizleme spreyi alıp enjektörlere giren lpg hortumunu söküp içine bu spreyden bolca sıktım aynı şekilde enjektörlerin içerisinede bu spreyi sıktım. 2 gündür kullanıyoruz araç ilk çalıştırmadan itibaren tamamen normale döndü. Nasıl bir açıklaması var bilmiyorum ama işe yaradı. Bu problemle karşılaşanlar temizliği denemeden kesinlikle ustalara güvenip yüzlerce lira vermesinler.
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2014, 03:40:54 ÖS Gönderen: PREDATOR06 »