Gönderen Konu: LPG DOLUM YERİ- BENZİN DOLUM YERİNDE  (Okunma sayısı 10021 defa)

chaterchater06

LPG DOLUM YERİ- BENZİN DOLUM YERİNDE
« : Haziran 22, 2015, 09:08:05 ÖÖ »
Honda FD6  kasa aracıma  LPG taktırdım. Dolum yerini de benzin dolum yerine yaptırdım, ancak  avrupa dolum agzı  uzun oldugu için  benzin kapağı kapanmıyordu. Onu da tornacı arkadaşımda kısalttırdım,  ve resimlerdeki gibi mükemmel oldu. herkese tavsiye ederim. Bendeki avrupa dolum agzı Atiker, diğerleri de sanırım hep uzun, kısalttırma konusunda da yardımcı olurum.

http://hizliresim.com/g5MJ40

http://hizliresim.com/Oq4pkn

oktayoo

• Oktay
Ynt: LPG DOLUM YERİ- BENZİN DOLUM YERİNDE
« Yanıtla #1 : Haziran 22, 2015, 12:52:13 ÖS »
hayırlı olsun güzel olmuş,güle güle kazasız belasız kullanın inşallah.

chaterchater06

« Yanıtla #2 : Haziran 22, 2015, 01:13:06 ÖS »
hayırlı olsun güzel olmuş,güle güle kazasız belasız kullanın inşallah.

İnşallah.  Teşekkür ederim 

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #3 : Haziran 23, 2015, 07:38:26 ÖÖ »
Herkese Merhaba ;

Bu tip işlemlere şahit oluyorum lakin bu işlem standartlara uygun değil. Dolum ünitesi ilk hali ile ECR 67-01 onayı almış , tornada kısaltılmış şekliyle değil. Ayrıca bu tip kısaltma işlemlerinden sonra gaz sızıntılarına şahit oldum. Tavsiyem standartı neyse o şekilde kalması. Bu işlemi yaptıran arkadaşlara tavsiyem arka tarafta kalan bağlantının sızdırmazlık kontrollerini yaptırmaları. Bu arada bu kontrolü yeni gaz alımlarından hemen sonra yapmaları aksi halde hatta sızıntıdan gaz kalmayabilir. Bilgilerinize...

chaterchater06

« Yanıtla #4 : Haziran 23, 2015, 08:33:49 ÖÖ »
Herkese Merhaba ;

Bu tip işlemlere şahit oluyorum lakin bu işlem standartlara uygun değil. Dolum ünitesi ilk hali ile ECR 67-01 onayı almış , tornada kısaltılmış şekliyle değil. Ayrıca bu tip kısaltma işlemlerinden sonra gaz sızıntılarına şahit oldum. Tavsiyem standartı neyse o şekilde kalması. Bu işlemi yaptıran arkadaşlara tavsiyem arka tarafta kalan bağlantının sızdırmazlık kontrollerini yaptırmaları. Bu arada bu kontrolü yeni gaz alımlarından hemen sonra yapmaları aksi halde hatta sızıntıdan gaz kalmayabilir. Bilgilerinize...

Arkadaşım,  torna ile kısalttırma yaptım, ve bu şekli ile gittim depoyu doldurttum. 42 litre doldurdu. LPG taktırdıgım yerde dolum agzı girişini ve heryeri sızdırmazlık kontrolünü yaptırdım, herhangi bir kaçırma yok.
Ayrıca, torna yaptırdıgım arkadaşım kaçırma yapmasın diye hem conta koydu, hem de özel sargı ve silikon ile özenle yaptı. Gaz alırken de pompa takılıyken de sızdırma kaçırma yapmıyor.

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #5 : Haziran 24, 2015, 07:28:38 ÖÖ »
Chaterchater06 ;

Bu anlattıklarınız yaptığınız işin standartlara uygun ve yasal olduğunu göstermez. Sonuçta ürün üzerinde tadilat yapıyorsunuz.
Bu forumda hem moderatör hem de LPG servisi olarak gerekli uyarıyı yapmak durumundayım. İyi forumlar , selamlar...

Herkese Merhaba ;

Arkadaşım,  torna ile kısalttırma yaptım, ve bu şekli ile gittim depoyu doldurttum. 42 litre doldurdu. LPG taktırdıgım yerde dolum agzı girişini ve heryeri sızdırmazlık kontrolünü yaptırdım, herhangi bir kaçırma yok.
Ayrıca, torna yaptırdıgım arkadaşım kaçırma yapmasın diye hem conta koydu, hem de özel sargı ve silikon ile özenle yaptı. Gaz alırken de pompa takılıyken de sızdırma kaçırma yapmıyor.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #6 : Haziran 24, 2015, 11:54:09 ÖÖ »
Chaterchater06  ;
Siz sanırım tanımıyorsunuz ama "ASVTEC19" nickli Mehmet hocamızın söylediklerine mutlaka kulak verip dikkate almanızı öneririm.Kendisi lpg ile işlerde ustayım diyenleri cebinden çıkarır.Kısaca bu işin piridir.Sizi kaçak olma durumuna karşı uyarmış,sizde gerekli kontrolleri yaptığınızı söylüyorsunuz sıkıntı olmaz o halde,kazasız belasız güle güle kullanın.
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2015, 11:55:41 ÖÖ Gönderen: oktayoo »

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #7 : Haziran 24, 2015, 01:28:37 ÖS »
Amaç bilgi paylaşımı bunun dışında başka bir amacımız yok. Benim söylemek istediğim bu tip bireysel işlemler problem olarak karşımıza çıkabilir. Tokat'ta bir müşterimiz aynı işlemi yaptırmış , durumu öğrendiğimde aynı şeyi kendisine de anlatmıştım , elektronik dedektör ile yaptırdığı ikinci kontrolde gaz kaçağı tespit edilmişti. Amacım bu konuda lpg kullanıcılarını uyarmak ve yardımcı olmak , başka bir şey değil .
oktaytoo teşekkürler :) 

Chaterchater06  ;
Siz sanırım tanımıyorsunuz ama "ASVTEC19" nickli Mehmet hocamızın söylediklerine mutlaka kulak verip dikkate almanızı öneririm.Kendisi lpg ile işlerde ustayım diyenleri cebinden çıkarır.Kısaca bu işin piridir.Sizi kaçak olma durumuna karşı uyarmış,sizde gerekli kontrolleri yaptığınızı söylüyorsunuz sıkıntı olmaz o halde,kazasız belasız güle güle kullanın.

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #8 : Eylül 28, 2015, 09:54:24 ÖS »
bende kapağın içine aldırmak istiyorum.Tamponun altında görünmeyen yerde.Şişmam pompacılar eğilemiyor.Sonra montaj eden yere sövüyorlar.Kimisi gaz dolum ağzına pompayı takamıyor onlarda sövüyor.Gaz kaçağı olabilir diyorsunuz yaptırmayım mı.Yaptırırsam maliyeti ne kadar tutar ve gaz kaçağı olmaması için ne gibi işlemler yaptırmalıyım.Vereceğiniz cevaplar için teşekkürler.

Sunseeker39

« Yanıtla #9 : Kasım 10, 2015, 07:43:43 ÖÖ »
Merhabalar ,
 2005 Honda civic 1,6 ies otm aracıma  LPG taktırmak istiyorum.
 toplam maliyet ve  önerebileceğiniz marka hakkında bilgi alabilir miyim ?