Gönderen Konu: LPG deposunun üstünü örtmek  (Okunma sayısı 4455 defa)

wordsman

LPG deposunun üstünü örtmek
« : Ekim 04, 2010, 09:58:47 ÖÖ »
Arkadaşlar,
40 Lt'lik Silindir LPG deposunun üstünü kilim, paspas türü bişeyle örtmek istiyorum, herhangi bi sakıncası olurmu kullanım açısından, mesela terleme falan yapar mı?, simit depolarda bagajın altında kapalı yerde durduğuna göre silindir deponunda üstünün örtülmesinin bir sorun olacağını sanmıyorum ama, yinede sormak istedim herhangi bir sakıncası olabilir mi?
Saygılar

yasansu

Ynt: LPG deposunun üstünü örtmek
« Yanıtla #1 : Ekim 05, 2010, 01:47:12 ÖS »
yo ben örttüm.Herhangi bir sıkıntı olmadı.

sakleylek

« Yanıtla #2 : Ekim 05, 2010, 05:20:26 ÖS »
Örtmende sakınca yok ama arada bir kontrol şart...

Hamdi TOPAL

« Yanıtla #3 : Ekim 05, 2010, 05:35:51 ÖS »
hava almayacak şekilde olmadığı sürece sorun olmaz sanırım. naylon veya benzeri belki sorun olabilir. ben bir ara jeep araçların arkasında steneye yaptıkları gibi Winylex malzeme ile kapatsam mı diye düşündüm sonra vazgeçtim amerikan bezi diye tabir edilen genelde evlerde güneşlik olarak kullanılan ince bez ile üzerini örttüm. Siyah renkli tankın üzeri toz olunca hoş olmuyordu. Üzerini örtme amacınızı bilmiyorum ama benim gibi toz olmasın diye yapacaksanız düşündüğünüz şekilde örtebilirsiniz..

wordsman

« Yanıtla #4 : Ekim 05, 2010, 05:56:54 ÖS »
Temiz gözüksün diye örtmek istiyorum.

hellfire39

« Yanıtla #5 : Ekim 15, 2010, 09:25:05 ÖÖ »
arkdadki boşta sallanan lastik için önerileriniz nedir arkadaşlar. malum simit tank takdırdık, haliyle stepne dışarda kaldı. arka koltuğa pazar lastikleriyle bağlamayı düşünüyorum. siz neler yaptınız bu durum için?

outcry666

« Yanıtla #6 : Ekim 15, 2010, 03:49:59 ÖS »
valla ben eve koydum stepneyi.lastik patlasa bile şu bir süre idare eden patlak lastik için olan kutular var ondan alırsın.bende o da yok.ben kaskoya güveniyorum.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #7 : Ekim 15, 2010, 05:06:57 ÖS »
Sorun çıkarmaz da, saklamak örtüyosan ayıp ediisin ha.
Yok güzel görünsün diye örteceksen dantelli fiskos örtüsünü tavsiye ederim ;D

cancin

« Yanıtla #8 : Ekim 24, 2010, 01:30:23 ÖÖ »
arkdadki boşta sallanan lastik için önerileriniz nedir arkadaşlar. malum simit tank takdırdık, haliyle stepne dışarda kaldı. arka koltuğa pazar lastikleriyle bağlamayı düşünüyorum. siz neler yaptınız bu durum için?

Benim lastik iki yıldır depoda duruyor , uzun yola çıkarken yerim varsa alıyorum. Arabada lastik tamir edici sprey ve pompa taşıyorum. ama daha kullanmadım..

inventor

• Co-Admin
« Yanıtla #9 : Ekim 24, 2010, 09:32:53 ÖÖ »
deponun üsünü örtmede bir sıkıntı olmaz,zaten deponun alt tarfında 5cm civarında boru var oradan hava alıyor

sakleylek

« Yanıtla #10 : Ekim 24, 2010, 08:46:04 ÖS »
Arkadaşım 2003 Es aracımda sol arka koltuğu yatırıp menteşelerinden bagaj lastiği geçirdim, lastiğide stepnenin deseni üserindeki kanala geçirdim. Bagaj lastiğini ayarlamak için biraz uğraşmak gerekli..