Gönderen Konu: Lpg de sabit hızda silkeleme  (Okunma sayısı 19825 defa)

keremdemir

• HondaX
Lpg de sabit hızda silkeleme
« : Nisan 11, 2012, 03:20:34 ÖS »
Merhaba arkaşlar aracımda LPG takıldığı günden beri 80-100 km arasında giderken silkeleme sorunu var belki 15 kere ayar için gittim yapıldığı gün sorunsuz kullanıyorum ertesi gün yine aynı şekilde sorun devam ediyor, başına bu durum gelmiş olan varmı?

youngmann

• youngmann
Ynt: Lpg de sabit hızda silkeleme
« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2012, 05:44:40 ÖS »
tüpün beyninde sorun olabilir..

soldierblood1

« Yanıtla #2 : Eylül 27, 2012, 10:13:05 ÖS »
aynı sorun bende de var çözüm bulamadım lpg nin tüm parçaları değişti. sorun devam ediyor. aracım 2010 civic elegance ov+zavoli lpg.

Alperen Eren

« Yanıtla #3 : Eylül 27, 2012, 10:36:49 ÖS »
LPG'den olduğuna emin misiniz ? Akslar'dan ya da yürür mekanik aksamdan olamaz mı? Benzinde de denediniz mi?

soldierblood1

« Yanıtla #4 : Eylül 30, 2012, 01:12:58 ÖS »
Kesinlikle lpg den, benzinde yapmıyor ve lpg bayisinde ecu, enjektörler, şamandıra, regulator değişti. Yaklaşık 30 kere ayar yapıldı ama olmadı sorun devam ediyor. Tekleme 2000 rpm altında 40 km/s ve 90 km/s hızlarda 1 er kere yapıyor. Kasıp bırakıyor, tekleme yapıyor. Sübap ayarı yapıldı. Teste çıkıldı benzinde sorun yok.

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #5 : Eylül 30, 2012, 04:58:54 ÖS »
aynı sorun bende de var lütfen yardımmm

Alperen Eren

« Yanıtla #6 : Eylül 30, 2012, 09:55:24 ÖS »
Kıymetli arkadaşım . Aynı sendeki probleme benzer bir sorun benim aracımda da var. Bana usta ısrarla konunun ısrarla akslarla ilgili olduğunu söylüyor . İç akslarda bir revizyon yaptık düzelmedi . Komple tüm aksları revizyona tabi tutacağız . Bakalım ne olacak . Aynı söylediğin gibi 40 ila 90 km arasında 2000 devir altında yapıyor.

soldierblood1

« Yanıtla #7 : Ekim 01, 2012, 07:19:39 ÖS »
Hocam Sorunun akslarla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü sadece lpg de yapıyor benzinde yapmıyor. Ayar yapıldığı ilk gün yapmıyor. Tahminim, ustalara da anlatıyorum ama katılmıyorlar, lpg basıncı benzin basıncından farklı, rpm ve vites degisim aralıklarında tork konvertörünün vites ayarına uymuyor ve vuruntu yapıyor.

erdalk

« Yanıtla #8 : Şubat 24, 2014, 09:47:51 ÖS »
arkadaşlar aynı sorun bende de vardı.Hatta silkeleme peşinden benzine geçme şeklindeydi.hatta motor lambasını bile yaktık ama sağolsun buradaki ustam bu sorunu şimdilik çözdü gibi .hala denemedeyim yaklaşık 1 hafta oldu.alt ve üst devirlerde herhangi bir tekleme benzine  geçme silkeleme şu an için yok.aracım 2013 civic eco otomatik

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #9 : Şubat 28, 2014, 04:42:44 ÖS »
arkadaşlar aynı sorun bende de vardı.Hatta silkeleme peşinden benzine geçme şeklindeydi.hatta motor lambasını bile yaktık ama sağolsun buradaki ustam bu sorunu şimdilik çözdü gibi .hala denemedeyim yaklaşık 1 hafta oldu.alt ve üst devirlerde herhangi bir tekleme benzine  geçme silkeleme şu an için yok.aracım 2013 civic eco otomatik

Sorun neymis?

NightKiss

« Yanıtla #10 : Nisan 06, 2014, 10:04:02 ÖS »
Harbi ya sorun neymiş .
Çözümü nedir .

redfox

• redfox
« Yanıtla #11 : Nisan 07, 2014, 12:28:48 ÖS »
bide buji kablolarına baktırın arkadaslar

erdalk

« Yanıtla #12 : Nisan 07, 2014, 06:03:49 ÖS »

kul

« Yanıtla #13 : Ekim 25, 2014, 02:43:59 ÖS »
ARKADAŞLAR SİLKELEME TEKLEME VE ARIZA IŞIĞININ YANIP YANIP SÖNMESİ TABİ LPG DE TÜM BUNLAR...AYNI SORUNDAN MUZDARİBİM...1 YILDIR ÇÖZEMEDİM.ARAÇ 2004 VTEC...BU ŞİKAYETLERİ SADECE LPG DE YAPIYO...İZMİRİN BELKİDE SAYILI USTALARINDAN BİRİNE GİTTİM...LPG USTASI...ARAÇTA TEKLEME ARIZALARI VAR DEDİ...ENJEKTÖRDEN YAPIYO DİYİP DEĞİŞTİRDİ...1 AY GEÇMEDEN AYNI SORUNLAR DEVAM ETMEYE BAŞLADI...GEÇEN TEKRAR GİTTİM...YİNE TEKLEME ARIZASI VERMİŞ DEDİLER...BU SEFER TAM ANLAMAMIZ İÇİN ARACI 2 GÜN BIRAK DEDİLER...ANLAMADIM GİTTİ...BIRAKMADIM ARACI...SADECE LPG DE YAPIYO BUNU...BENZİNDE HİÇ BİR SIKINTI YOK...BIKTIM ARTIK YOKMU Bİ ÇÖZÜMÜ?

By_emre

« Yanıtla #14 : Ekim 25, 2014, 04:18:13 ÖS »
ARKADAŞLAR SİLKELEME TEKLEME VE ARIZA IŞIĞININ YANIP YANIP SÖNMESİ TABİ LPG DE TÜM BUNLAR...AYNI SORUNDAN MUZDARİBİM...1 YILDIR ÇÖZEMEDİM.ARAÇ 2004 VTEC...BU ŞİKAYETLERİ SADECE LPG DE YAPIYO...İZMİRİN BELKİDE SAYILI USTALARINDAN BİRİNE GİTTİM...LPG USTASI...ARAÇTA TEKLEME ARIZALARI VAR DEDİ...ENJEKTÖRDEN YAPIYO DİYİP DEĞİŞTİRDİ...1 AY GEÇMEDEN AYNI SORUNLAR DEVAM ETMEYE BAŞLADI...GEÇEN TEKRAR GİTTİM...YİNE TEKLEME ARIZASI VERMİŞ DEDİLER...BU SEFER TAM ANLAMAMIZ İÇİN ARACI 2 GÜN BIRAK DEDİLER...ANLAMADIM GİTTİ...BIRAKMADIM ARACI...SADECE LPG DE YAPIYO BUNU...BENZİNDE HİÇ BİR SIKINTI YOK...BIKTIM ARTIK YOKMU Bİ ÇÖZÜMÜ?

Aracı bir şekilde bıraksaydın abi çözsünler sorunu en sorunsuz lpg uyumu olan araçta tekleme nedir Allah aşkına ya

kul

« Yanıtla #15 : Ekim 25, 2014, 04:22:33 ÖS »
emre faruk usta dedi bırak diye...bulunduğum yere 130 km...2 gün aracı bırakamam...bunun başka bir yolu olmalı...zaten artık öyle usta falan aramıcam...bulunduğum yerdeki ustalara götürcem...nedir bu ya...

davyjones24

« Yanıtla #16 : Ekim 25, 2014, 04:37:01 ÖS »
sorun yaşayan arkadaşların lpg markası nedir?...

kul

« Yanıtla #17 : Ekim 25, 2014, 04:44:44 ÖS »
LPG MARKASI CANGAS...ARACI ALDIĞIMDA TAKILIYDI...

burak2562

« Yanıtla #18 : Ekim 25, 2014, 07:25:53 ÖS »
Landirenzo var bende aynen böyle bazen 80 100 ile giderken hafif silkeleme oluyor lpg den mi oluyor

kul

« Yanıtla #19 : Ekim 26, 2014, 08:41:31 ÖS »
yahu biride çıksın bize bir yol göstersin...beyinle alakalı olabilir....ona baktırcam en son...

kul

« Yanıtla #20 : Kasım 27, 2014, 08:18:04 ÖÖ »
yine bana hüsran yine bana hasret var :) arkadaşlar bu silkeleme titreme tekleme ile ilgili son gittiğim usta...buji tırnak aralığını daralttımı açtımı bilemiyorum...bundan sonra titreme silkeleme ve tekleme kesinlikle olmaz dedi...1 gün sonra yukarıdada yazdığım problem aynen devam ediyor...bu teoremde tutmadı...bakalım bulabilecekmiyiz sıkıntıyı :)

dersu_06

« Yanıtla #21 : Kasım 27, 2014, 08:31:20 ÖÖ »
bobinlerdendir büyük ihtimalle düşük devirde gaza yüklendiğinizde tekleme yapıyosa bobindir aynı sorun bendede var.tanesi 250 tl orjinalden başka bişey almayın derim.4 bobine 1000 tl vermek koyar bana.oyüzden efendi efendi gidiyorum:)

kul

« Yanıtla #22 : Kasım 27, 2014, 11:18:02 ÖÖ »
iyide bobinlerde olduğunu kesin nasıl anlayacağız...birde bu şikayetler sadece lpg de iken yapıyo...benzinde iken tekleme silkeleme titreme yok...eğer bobinde sıkıntı olsa benzindede bu tür arızaları yapması gerekmezmi?

By_emre

« Yanıtla #23 : Kasım 28, 2014, 12:40:08 ÖÖ »
Japonların bobinleri kolay kolay bozulmaz. Bobinde olsa bu teklemeyi benzindede hissettirir. Lpg sistemi incelenmeli öncelikle tekleme esnasında gaz göstergesinede bakmalısınız her hangi bir benzine atma var mı acaba ? Lpg'cinin bu durumu çözmesi gerekir aslında tekrardan aynı ustaya giderseniz teklemenin devam ettiğini ve enjektörün değiştini tek regülötör ve beyin kaldığını bu sorunu çözmesini isteyin iyice sıkıldığınızı ve uzun yola gideceğinizi ustanıza anlatın araç ile güzelce ilgilensin

kul

« Yanıtla #24 : Kasım 28, 2014, 07:46:43 ÖS »
emre çok güzel diyosunda...seni dinleyip araçla güzelce ilgilenecek usta nerdeeee...yarın aynı ustaya gideceğim bakalım...