Gönderen Konu: LPG DE ECON TUŞU KULLANIMI  (Okunma sayısı 8801 defa)

servur

LPG DE ECON TUŞU KULLANIMI
« : Haziran 24, 2014, 11:06:39 ÖS »
ARKADAŞLAR 2012 HONDA CİVİC İMDE PRİNS MARKA VALVA CARE LPG MEVCUT.LPG DE ARACIMI ECON TUŞU AÇIK MI KAPALIMI KULLANMALIYIM

By_emre

Ynt: LPG DE ECON TUŞU KULLANIMI
« Yanıtla #1 : Haziran 24, 2014, 11:39:05 ÖS »
Econ gucu biraz kisip tasarruflu olmasini sağlıyor diye biliyorum duz sakin bir yolda uygun gidiliyorsa acilabilir genelde kapali dursun cokda fazla yakmiyor zaten :) ben en cok sıkıştırdigimda 30 kurus oluyor vtec 2 de boyle yani

NightKiss

« Yanıtla #2 : Haziran 26, 2014, 09:38:32 ÖS »
Ben bi kaç depo denedim yakıtta hiç fark etmedi.
1- arabadan soğudum
2 - Şehir dışı gidiş gelişli yolda Çok kötü bi kaza atlattım.Öndeki kamyonu sollayamadım otobüsle kafa kafaya geldik zor yırttım.
Aman ha duble yol harici sakın açma.
Yukarda yorum yapan arkadaşın dediklerine katılıyorum.

Eren53

« Yanıtla #3 : Haziran 27, 2014, 11:20:25 ÖÖ »
lpg de econ tuşunun bi fonksiyonu kalmıyor diye biliyorum

teachers71

« Yanıtla #4 : Haziran 27, 2014, 09:52:42 ÖS »
Öyle bir fonksiyonu varki dostum. Gerek yok başka bişi, fonksiyonu yok başka bişi. Açın econ tuşunu gazı kökleyin araba 2-3 sn bekliyor. Düşünüyor düşünüyor. "Uleyn şimdi gazı köklesem çok yakacak bu meret diyor, sonra şöförün ayağının hala gazın dibinde olmasına bakıp eh bari yakıt göndereyim şu motora" diyor.  Şakayla karışık anlattım. Lpg de gerek yok dedikleri zaten meret yüzde 40 tasarruflu, bide artı yüzde 5 için değmez anlamında. Yoksa econ açıkken motor çok cansız...

tayyarsa

• TAYYAR SALMAN
« Yanıtla #5 : Temmuz 01, 2014, 09:44:16 ÖÖ »
2013 honda civic Premium eco lpg kullanıcısıyım. Econ tuşu otomatiklerde vitesleri daha hızlı değiştiriyor.
2000 devirde vites değişiyor dolayısıyla yakıt tüketimine lpgde de faydası var.
Araç bağırmıyor.ben keyifle kulanıyorum

mrtaltun

« Yanıtla #6 : Temmuz 01, 2014, 11:24:27 ÖÖ »
Ben bi kaç depo denedim yakıtta hiç fark etmedi.
1- arabadan soğudum
2 - Şehir dışı gidiş gelişli yolda Çok kötü bi kaza atlattım.Öndeki kamyonu sollayamadım otobüsle kafa kafaya geldik zor yırttım.
Aman ha duble yol harici sakın açma.
Yukarda yorum yapan arkadaşın dediklerine katılıyorum.

sakin yolda kullanmak lazim derim öncelikle,
bu fonksiyonu kullanırken yakıtta azalma oluyor, nedeni de klimayı biraz kısması ve düşük devirde vites değiştirmesi

araç sollarken

1 yol sakin ve sollama rahat olacaksa soldaki - kulakçıktan vites küçültün gazlayın, 10 km hız artışı anında olur, hemen vites yükseltir,
2 yol sakin değilse sollamadan 5 sn önce econ tuşunu kapatın, 5 sn sonra devre dışı kalıyor, yine vitesi - ile düşürüp şahlandırın,

ben normal yollarda sollamaları 3500 devir üzeri yapıyorum, aksi halde tehlike olabilir, yakıt tasarrufu yapıcam diye tehlikeye girmemek lazım, zira 10 sn sürüyor.

geçmiş olsun size

hsncck26

« Yanıtla #7 : Temmuz 01, 2014, 01:43:43 ÖS »
Eskisehir ankara guzergahi econ kapalı 110 his sabitleyici 5.6 litre
Eskişehir Aydin econ acik 7 litre . s.içinde belki faydasi vardır. Econ acikken çok yakmasinin sebebi ise gaza azcik basicam diyim yokuslarda bayilmasi. Ayrıca econ acikkken bende kaza atlattim. Denemesi bedava econ acil ve kapali test yapin kapaliyken daha az yakacagini göreceksiniz . ne zaman az yakiyor ? S.içi dediğim gibi..

mrtaltun

« Yanıtla #8 : Temmuz 01, 2014, 11:45:25 ÖS »
Eskisehir ankara guzergahi econ kapalı 110 his sabitleyici 5.6 litre
Eskişehir Aydin econ acik 7 litre . s.içinde belki faydasi vardır. Econ acikken çok yakmasinin sebebi ise gaza azcik basicam diyim yokuslarda bayilmasi. Ayrıca econ acikkken bende kaza atlattim. Denemesi bedava econ acil ve kapali test yapin kapaliyken daha az yakacagini göreceksiniz . ne zaman az yakiyor ? S.içi dediğim gibi..
Bende aynı şekilde deneme yaptım sonuç aynı, şehir içi sakin zaman iyi

ofkeliemre

« Yanıtla #9 : Eylül 02, 2014, 10:27:42 ÖS »
Econ tuşunu şehir içinde kullanmanızı tavsiye etmiyorum gaz tepkilerini kısıyor ve hızlanmalarda siz daha çok gaza basma gereği duyuyorsunuz bu nedenle yakıt artıyor, otobanda hız sabitlenip kullanılabilir.
« Son Düzenleme: Eylül 02, 2014, 10:27:58 ÖS Gönderen: ofkeliemre »