Gönderen Konu: LPG CHARGER !!  (Okunma sayısı 28679 defa)

GhostRider

• Co-Admin
Ynt: LPG CHARGER !!
« Yanıtla #25 : Şubat 27, 2010, 10:08:31 ÖÖ »
ben 170 tl ye taktırdım
bu cihazın farkını gördünmü
hem performans hem yakıt bakımından.

kalkışta ve yakıtta bir fark var, hissediliyor.

nerde bulabiliriz ayrıca üst devirlerde faydası var mı pekiii...

üst devirlerde bi faydası yok. ben maslakta kendi lpg taktırdığım yerden almıştım.

arkadaşlar bu kadar sıkıntıya hiç gerek yok aslında
lpg ve bu cihaz bağlı olan bi aracımızı benzinle ve lpg ile dynoya çıkarsak
sonuçları netlik kazanmaz mı
hayrına böyle bir iyilik yapacak bir site üyemiz yok mu

yakında dyno günümüz olacak ben orda dyno sonuçlarını nanocharger ile ve nanocharger siz deneyeceğim.

kacaman

« Yanıtla #26 : Şubat 27, 2010, 08:34:53 ÖS »
ben 170 tl ye taktırdım
bu cihazın farkını gördünmü
hem performans hem yakıt bakımından.

kalkışta ve yakıtta bir fark var, hissediliyor.

nerde bulabiliriz ayrıca üst devirlerde faydası var mı pekiii...

üst devirlerde bi faydası yok. ben maslakta kendi lpg taktırdığım yerden almıştım.

arkadaşlar bu kadar sıkıntıya hiç gerek yok aslında
lpg ve bu cihaz bağlı olan bi aracımızı benzinle ve lpg ile dynoya çıkarsak
sonuçları netlik kazanmaz mı
hayrına böyle bir iyilik yapacak bir site üyemiz yok mu

yakında dyno günümüz olacak ben orda dyno sonuçlarını nanocharger ile ve nanocharger siz deneyeceğim.
valla dostum büyük hayır işlemiş olursun, sana dua ederiz.

inventor

• Co-Admin
« Yanıtla #27 : Mart 19, 2010, 09:39:02 ÖS »
ben dua etmeye başladım bile :)

Tufan_ucler

« Yanıtla #28 : Mart 24, 2010, 01:08:01 ÖS »
lpg montajı yapan yerlerde görüm cihazı ama kullannalardan bildiğim kadarıyla bir avantaj sağlamadığını söylüyorlar.

phantomlord

« Yanıtla #29 : Aralık 06, 2010, 03:29:10 ÖS »
belki biraz geç oldu ama aranıza yeni katıldığımdan paylaşayım dedim nano charger işe yarıyor hatta lpgye ayar yapan adam gaz yemesinin çok çaşırtıcı olduğunu söylemişti 93 sedan si ile lpg power da :) cinnah dan yukarı golf 3 gti ile rahat yürüyordum ve yüksek devirlerde hissedilir bi rahatlık vardı

kacaman

« Yanıtla #30 : Aralık 06, 2010, 10:32:56 ÖS »
konu yeniden canlanmış ama netlik kazanmamış halen, kesin sonuç yazabilecek bir üyemiz var mı.

hellfire39

« Yanıtla #31 : Aralık 09, 2010, 08:45:27 ÖÖ »
bir de ben canlandırayım da sonucu görelim. faydası varsa biz de taktırırız.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #32 : Aralık 09, 2010, 09:38:51 ÖÖ »
Arkadaşlar bir zamanlar piyasada performans arttıran, yakıt tasarrufu sağlayan mıknatıslar dolaşıyordu. Kullananlar "şöyle uçuyor, böyle kaçıyor" diye övünce aldanıp takmıştım. O kadar tesirli bir şeydi ki, çıkarıp atalı yaklaşık 1 buçuk yıl geçmesine rağmen performansta ve yakıt sarfiyatında bir değişiklik olmadı :P Siz hesap edin ne kadar tesirli olduğunu.

phantomlord

« Yanıtla #33 : Aralık 09, 2010, 10:50:14 ÖÖ »
bu cihaz ilk çıktığı sıralarda amerikan araçları için olduğu söylenmişti 4500 cc üstü falan ama ben denedim hakkaten işe yaradı benden evvel iki arkadaşım taktı birinin arabası si diğeri ex di ikiside işe yaradığını söyledi ondan taktım benim takma amacım ekonomi değildi zaten performansa yönelikti işe yaradı hatta geçen gün bi siena takside gördüm işe yarayıp yaramadığını sordum ilk taktığımda yarıyodu ama şimdi yaramıyo dedi kaç zaman olduğunu sordum 4 sene gibi bi rakam verince 100bin km lik ömrünn tükenmesi ve cihazın bozulması normal geldi.

kacaman

« Yanıtla #34 : Aralık 09, 2010, 05:11:36 ÖS »
bu cihaz ilk çıktığı sıralarda amerikan araçları için olduğu söylenmişti 4500 cc üstü falan ama ben denedim hakkaten işe yaradı benden evvel iki arkadaşım taktı birinin arabası si diğeri ex di ikiside işe yaradığını söyledi ondan taktım benim takma amacım ekonomi değildi zaten performansa yönelikti işe yaradı hatta geçen gün bi siena takside gördüm işe yarayıp yaramadığını sordum ilk taktığımda yarıyodu ama şimdi yaramıyo dedi kaç zaman olduğunu sordum 4 sene gibi bi rakam verince 100bin km lik ömrünn tükenmesi ve cihazın bozulması normal geldi.
sevgili üyemiz, yazdıklarınızdan emin olduğunuzu düşünerek ve sitemize üye olmanıza güvenerek ki, bu site üyeleri aile fertleri olarak kabul ederiz genellikle birbirimizi, bu ürünü almaya düşünmeye başladım, bu sitede almayı düşünenler de olacaktır, sorumluluğu alabilecekmisin, yani biz seni biliriz dostum, kefilmisin?

phantomlord

« Yanıtla #35 : Aralık 10, 2010, 05:28:15 ÖÖ »
kardeşim aileye kabul görmek güzel bişey ben kendi tecrübelerimi ve eşimden dostumdan tecrübelerini yazdım Ankarada olsan al benim cihazı test et derim ama şimdi senin bu yazdıkların beni epey kaygıya düşürdü kimsenin vebali altında kalmak istemem bu cihazın çalışma prensibi sürekli dur kalk esnasında gaz kelebeğinin kapalı olduğu hallerde motoru temiz oksijenle beslemesi ve yüksek devirlerde motorun hava filtresinden gelen havaya biraz daha takviye yapması eğerki yaşadığın şehirde yada senin kullanım şeklinde sürekli durkalk yapmıyorsan yada devamlı tapa gaz gitmiyorsan bu cihaz sana göre değil derim ben bunu iki civic si ımda denedim biri gazlıydı devamlı tapa gaz giderdim dönemin gazlı arabalarına göre ve benim kullanım şeklime göre epey az yakardı ş.içi 11lt ş arası 8.5lt gaz diğer si ım benzinli idi 94 model gene her zaman olmasada tapalardım ve sabah akşam trafiğe girerdim ş içi 8 -8.5 uzun yolda 5.5 lt yakardı şimdi yeni arabama alır almaz taktım ama evvelinde ne yaktığını bilmediğim için şu kadar faydası oldu diyemiyorum ama şöyle bi faydası oldu benzinden gaza geçerken (araba yürür vaziyette) burnunu bi indirip kaldırıyordu bazende (durur vaziyette) stop ediyordu şimdi gaza geçtiğimi anlamıyorum bile (anahtar ötmese)  (bu arada araba 2005 es vtec otm) lpg chargerıda hava filtresi kiti ile birlikte taktım çekişim orjinaline göre epey değişti ama dediğim gibi yakıt konusunda evveliyatını bilmediğim için fikir beyan edemem karar size kalmış ben tecrübelerimi paylaştım başka kullanan arkadaş varsa onlarda yazsın bi kişinin dmesiyle olmaz offf hakkaten gerildim herkeze saygılar

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #36 : Aralık 10, 2010, 06:02:55 ÖÖ »
 >%6rol Kefil misin diye sorunca arkadaş terledi yav. Varman üstüne adamın :D

kacaman

« Yanıtla #37 : Aralık 10, 2010, 04:36:37 ÖS »
>%6rol Kefil misin diye sorunca arkadaş terledi yav. Varman üstüne adamın :D
şimdi sorarız elbette, çünki biz burada birbirimize güveniriz, öyle değil mi?
yoksa bu siteyi aile yapan tutkunluk nerede kalır sonra, ben phantomlord un tecrübelerine güveniyorum, kasılacak bişey yok, doğru olmasa deneyimlerini yazmazdın diye düşünüyorum, bu cihazı almaya karar verdim, nasıl temin edebilirim.

turhan_edd

« Yanıtla #40 : Aralık 12, 2010, 09:05:05 ÖÖ »
arkadaşlar benim görüşüm bu tür ürünlerin fasa fisodan ibaret olduğudur madem bu ürün bu kadar etkili ve ucuz teleflex prins gibi oldukça pahalı lpg markaları bu ürünü setinin içine dahil edip al sana arabayı hoplatan zıplatan dahada az yaktıran diye satmıyor bu tamamen yağ katkı ürünleri gibidir castrolü mobili bilmemnesi yağ geliştirmek için deli gibi arge yapıyo ordan biri çıkıyo al bunun içinde bor var arabanı korur gücünü arttırır diyo o zaman hiç yağ koymadan bor katkısı koyalım 100bin km gezelim :)

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #41 : Aralık 13, 2010, 04:49:13 ÖÖ »
Ahanda sana lpg charger:
http://www.hepsiburada.com/Liste/lpg-charger-performans-ve-yakit-tasarrufu-5732/productDetails.aspx?categoryid=253684&productid=otelf5732

Ahanda sana nano charger:
http://www.hepsiburada.com/Liste/nano-charger-performans-ve-yakit-tasarrufu-5730/ProductDetails.aspx?productId=otelf5731&categoryId=253684
tamam sağol da, ikisi arasındaki fark nedir acep ?
Fark yok hacı. Mesele, lpg'li ya da lpg'siz herkese ayrı ayrı hitap ederek müşteri avlama maksatlı pazarlama cinliği :) Fakat ürün açıklamasını aynı yazdığı için çok da amaca ulaşmış görünmüyor.

osman.borekci

« Yanıtla #42 : Aralık 13, 2010, 06:07:44 ÖÖ »
öncelikle merhabalar ben ankarada yaşıyorum benim hem 1999 hemde 2000 civic 1.6 ies var 2000 olanda lavato gaz var  1999 olanda prins var nano chancer sistemine 160 tl para verdim önce 2000 modele taktım arabanın devir saatinde oynama vardı arabada vites geçişlerinde titreme vardı tabi biz ondan olacagını düşünmüyoruz serviste kelebekten dediler temizlettik gine yaptı daha sonra ararken ararken sorunun bundan olacagını düşündük ve bunu sökünce sorun çözüldü daha sonra 1999 da prins var onda deneyim dedim ondada aynı sorunu yaptı söktüm şimdi rahatım karar sizin ama benim görüşüm şudur çalışma prensibi arabaya biraz daha hava vermek bunu bunu hondanın mühendisleri düşünememişmi zaten mühendisler arabalarda yakıtla performansa dikkat ediyorlar 150 160 liralık parçadanmı kaçmışlar ben denedim ve begenmedim şimdi çatıya kaldırdım gerisi sizin görüsünüz saygılar

phantomlord

« Yanıtla #43 : Aralık 13, 2010, 08:51:34 ÖÖ »
şunu paylaşmak istedim bugün ankara mağlum kar yağdı ve heryer buz abs devreye girdiği zaman çığlık gibi bi ses gelmeye başladı abs motorundan anlayan birkaç arkadaşa danıştım vakum ile ilgili olabilir dendi şimdi lpg chargeri söküp deneyecem eğer keserse hemen yazarım çünkü diğer arabalarımda abs yoktu inşallah cihazdan değildir. BU arada(nano charger ile lpg charger prensip olarak aynı fakat sistem olarak biraz farklı lpg de kullanacaksan nano alma lpg olanını al lpg charger biraz daha az hava çekiyo nano yu lpgde kullanırsan aracın çalışması biraz aptallaşıyor.) demişti bana bunu satan arkadaşım

phantomlord

« Yanıtla #44 : Aralık 14, 2010, 05:35:58 ÖÖ »
cihazı söktüm sorun devam ediyor yani cihazdan değil maalesef arabada dört teker kaymaya başlayınca abs motoru çığlık atmaya başlıyor tecrübesi olan varsa yardım

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #45 : Aralık 14, 2010, 03:54:58 ÖS »
arkadaşlar yorumlarda honda mühendisleri neden düşünmemiş daha çok hava almasını gibi şeyler okudum. ozaman hava filtresi dereceli egzantrik falanda honda mühendislerinin düşünmediği şeymi oluyor.
ben cihazı kullanıyorum ve cidden çok faydasını görüyorum özellikle ilk kalkışta . cihazı yapanlarla uzaktan yakından alakam yok :)
ama kulandığım için denemenizde fayda var diyorum okadar.

kacaman

« Yanıtla #46 : Aralık 14, 2010, 04:10:03 ÖS »
arkadaşlar yorumlarda honda mühendisleri neden düşünmemiş daha çok hava almasını gibi şeyler okudum. ozaman hava filtresi dereceli egzantrik falanda honda mühendislerinin düşünmediği şeymi oluyor.
ben cihazı kullanıyorum ve cidden çok faydasını görüyorum özellikle ilk kalkışta . cihazı yapanlarla uzaktan yakından alakam yok :)
sayın co-adminim sana güveniyorum ve cihazı sipariş edicem.

mustafaa_akca

« Yanıtla #47 : Aralık 14, 2010, 05:17:43 ÖS »
murat abıye katlıorum..bana dedıkı otomatık arabam patıyr sarıo dedım nasıl..nese sıparıs ettım bnde bı hafta ısınde taktırdım allah ınancı olsun koltuga yapıstırma olayı +kalkısta resmen delırıo yaa..cok memnunumm!!love nanochanger

phantomlord

« Yanıtla #48 : Aralık 15, 2010, 11:10:40 ÖÖ »

kardeş tekrar hatırlatmak istiyorum lpg kullanıyorsan lpg charger al nano charger lpgde sorun çıkarabilir

kacaman

« Yanıtla #49 : Aralık 15, 2010, 12:48:00 ÖS »

kardeş tekrar hatırlatmak istiyorum lpg kullanıyorsan lpg charger al nano charger lpgde sorun çıkarabilir
tamam, teşekkür ederim